Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 01:01 16.06.24 
Взаимопомощ
   >> Бъдещи и настоящи майки-happy mama
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | >> (покажи всички)
Тема Re: Защо беше написан този проект илинови [re: Лилитo]  
Автор desykv (*веселячката*)
Публикувано31.08.06 11:11



Огромно БЛАГОДАРЯ за положения труд и споделените идеи и знания!





Тема Още веднъж МЕРСИ!!!нови [re: Лилитo]  
Автор desykv (*веселячката*)
Публикувано01.09.06 11:16



Според мен все повече бременни, поне за София знам със сигурност, се образоват преди да родят. Има доста курсове за бъдещи родители. Самата аз посещавах такъв курс, много ми беше полезен, главно за самото раждане си мисля, воден е от страхотната акушерка от Втора Градска Болница Емилия Казълова, с която се запознах лично няколко месеца преди да родя. Много мил човек!

Така че има напредък в това отношение.

Обаче относно кърменето и риска от следродилна депресия мисля, че може и трябва да се направи още МНОГО!!! Също така относно родителските умения, пренаталното общуване и възпитание, вътреутробното развитие, информираността на бащата за новороденото и родилката, осигуряването на добра семейна атмосфера, осъзнаване на принципите на доброто родителстване - нежност, топлота, обич, доверие, отговорност...

Мисля, че форумите и клубовете и чатовете в интернет също играят своята положителна роля в тази насока.

Но от такива проекти и събития всички ние имаме нужда!!!



Тема Re: 10 "заповеди" за бъдещи родители!нови [re: Лилитo]  
Автор vaa (новак)
Публикувано02.09.06 00:10



Идеята много ми допадна, но за съжаление имах 4ас за зъболекар то4но по време на събирането и не можах да се включа. Кажете кога ще е следващата сбирка, ако сте го уговорили с бъдещите мами?

[image]http://lilypie.com][img]http://bd.lilypie.com/FjEZp+2/.png[/image]


Тема Посочените заповеди много ми допаднаха...нови [re: Лилитo]  
Автор desykv (*веселячката*)
Публикувано03.09.06 13:39



но повече ми приличат на такива за настоящи, а не толкова за бъдещи, родители!

А може ли да добавя нещо и от себе си?





Тема Re: Посочените заповеди много ми допаднаха...нови [re: desykv]  
Автор mimi_mini (dobriak)
Публикувано03.09.06 23:54



На мен ужасно ми хареса това което прочетох въпреки че не разбрах какво точно означава пренатална но схванах за какво става въпрос напълно подкрепям такава тема да има в нашия клуб защото нее важно само физиката но и психиката на нещата. Аз искам да споделя нещо много интересно според мен между майката и човечето в утробата има не само физическа връзка но също така и мисловна. Аз забелязах че моето бъдещо дете усеща кога съм напрегната кога съм весела и кога какво се очаква от него. Например когато съм неразположена то никога не ме притеснява с ритане. Чувала съм от мои приятелки как не могат да заспат в тази или онази поза защото бебето ги рита ужасно при нас това не съществува защото аз се опитвам да комуникирам с детето си не само с галене по корема но и мисловно така и усещам кога какво да ям защото на него му се яде това а няма как да ми каже....май доста се отплеснах ама страхотна е темата и много полезна успех на всички





Тема Re: Привет!нови [re: desykv]  
Автор Лилитo ()
Публикувано04.09.06 22:47





Привет!

Няколко дни ме нямаше! Бях да гоня Михаля по планинските баири, затва не съм снесла инфото за тренинга своевременно, както бях обещала.

Но ето сега съм налице и ще докладвам!

Всъщност ще отговарям, поред на номерата и на въпросите!

Та, на въпросчето:

Според мен има известна разлика между общуване и възпитание... Разбира се има и известно припокриване, но има и разлика между понятията. Общуването е по-скоро спонтанен, естествен и непринуден процес, докато възпитанието е съзнателен, целенасочен и култивиращ процес.

Разбира се, не можеш да възпитаваш качествено, ако не си естествен, автентичен и непринуден, но при възпитанието можеш да си поставиш за цел да развиеш или култивираш точно определени умения и способности, черти, докато общуването е преди всичко интуитивен процес.

С нероденото дете се оказва, че може както да се общува, така и да се възпитава. разбира се и в двата процеса водещото начало е естествеността и непринудеността, както и деликатното и финното отношение. Освен това, целта на пренаталното възпитание е не само възпитание на детето, а преди всичко на родителите му. И не толкова възпитание, а самовъзпитание:-)))

Как става това, ще разберем от тренингитееее..... и от материалите, които ще напущаме тука!!





Тема Re: Посочените заповеди много ми допаднаха...нови [re: mimi_mini]  
Автор desykv (*веселячката*)
Публикувано04.09.06 23:01



пренатален - такъв преди раждането, вътреутробен

пренатална диагностика, пренатално развитие, пренатално възпитание и общуване - все термини, отнасящи се до времето след зачеването, но преди раждането на бебето

и аз смятам, че между нероденото човече и майка му съществува мисловна, емоционална и психическа връзка, не само физическа





Тема Re: Привет!нови [re: Лилитo]  
Автор desykv (*веселячката*)
Публикувано04.09.06 23:02



Чакам с нетърпение разказ от теб!!!





Тема Re: Още веднъж МЕРСИ!!!нови [re: desykv]  
Автор Лилитo ()
Публикувано04.09.06 23:11



И във Варна, в АГ-болница и в ДКЦ - Владиславово има курсове за бременни, но те както и ти казваш, дават познания главно в медицинския аспект на бременността и раждането. Целта тук е, пълноценно, осъзнато и целенасочено общуване и възпитание с бъдещия човек, с напасване и развитие на специфични нагласи за хармонични партньорски отношения, за създаване на особена съзидателна атмосфера за бъдещото дете и родителство. В нашите тренинги също взема участие главната акушерка, страхотна жена и бременните, на чийто район е тя, имат късмет с нея. По-късно ще и изпиша специално името.

По всички останали въпроси - кърменето, следродилните депресивни състояния, ролята на бащата, атмосферата в дома и т.н. сме помислили и ще има специални занимания. В момента обмислям и тренинги за майки и бащи на деца до 3 години, но не знам кога точно ще можем да стартираме. Идеята ми е, докато майките са на тренинг, в съседство да има специално оборудвано помещение за децата и възпитателки, които да се занимават с тях, докато майките релаксират, визуализират, правят специализирана възстановителна гимнастика, танцуват или дискутират.



Тема БРАВО!!! [re: Лилитo]  
Автор desykv (*веселячката*)
Публикувано04.09.06 23:13








Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.