Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 14:14 24.06.24 
Взаимопомощ
   >> Бъдещи и настоящи майки-happy mama
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема Един въпрос за клизматанови  
Автор ApocalypticCity (непознат )
Публикувано16.08.06 18:19



Казаха ми, че мога да се размина с клизмата, ако си я направя вкъщи. Всъщност нещо като очистително ли се взима, някой може ли да ми каже. Преди време четох в темата за "Моето раждане", но не помня коя от мамите беше, че не са й правили клизма, а е взела нещо вкъщи, ама какво беше, рициново ли, не знам. Моля някой ако знае, нека да ми каже. Мерси предварително.

Редактирано от ApocalypticCity на 16.08.06 18:20.



Тема Re: Един въпрос за клизматанови [re: ApocalypticCity]  
Автор ketintze (новак)
Публикувано16.08.06 19:59



Az mislja che pravjat na vsichki zadaljitelno, za da sa sigurni che e napravena.



Тема Re: Един въпрос за клизматанови [re: ApocalypticCity]  
Автор nadili (мама везничка)
Публикувано16.08.06 21:01



На мен не ми направиха, нямаше време. До последно стисках зъби вкъщи, и когато отидох в болницата направо в родилна зала. Нито клизма ми правиха, нито ме преоблякоха, нито упойки някакви, родих си като баба ми едно време. А тоалета си го бях направила сама вкъщи.
Най-добре попитай в някоя аптека.



Тема Re: Един въпрос за клизматанови [re: ApocalypticCity]  
Автор AйeзCeдaй ((бойна))
Публикувано17.08.06 09:32



На мен лично ми направиха...
Питай в аптеките, мисля че продават и едно специално гумено приспособление...



Тема Re: Един въпрос за клизматанови [re: ApocalypticCity]  
Автор tani4ka (mama na Boris)
Публикувано17.08.06 10:43



На мен ми правиха клизма в родилното, мисля че правят на всички. Не знам защо толкова се плашиш - едва ли клизмата е най-страшното нещо на света. Аз не си спомням да е боляло или да е било супер неприятно. Преживява се и след време просто забравяш.
Успех и безпроблемно раждане!



Борис - 03.06.2004

Тема Re: Един въпрос за клизматанови [re: ApocalypticCity]  
Автор little.monkey (мама)
Публикувано17.08.06 12:30



на мен ми беше много гадно като си мислех за клизмата, обаче като постъпиш в болница и те подхванат - това, онова и изобщо не обръщаш внимание, още повече ако вече те боли много. Ако не, аз специално след прегледа, който ми сложиха на приемане, вече бях претръпнала към всичко


А и честно казано, ако правиш нещо сама трябва да си сигурна, че червото ти е празно, защото като почнат напъните така се напъваш здраво, че дори да не ти се ходи на тоалетна всичко ще излезе де що има. Това за нормалното раждане де...И все пак е по-гадно там да ти гледат работите, отколкото да ти направят клизма и да си спокоен че поне няма да ...сещаш се.

Редактирано от little.monkey на 17.08.06 12:35.



Тема Re: Един въпрос за клизматанови [re: ApocalypticCity]  
Автор Mopsy (непознат)
Публикувано17.08.06 18:03



Спокойно! Въобще не е страшна. Като мине всичко въобще няма да си спомняш за нея



http://b1.lilypie.com/BZMrp3/.png

Тема Re: Един въпрос за клизмата [re: ApocalypticCity]  
Автор ЧeтaМодератор (Първа пролет)
Публикувано17.08.06 18:27



Повярвай, като започне раждането притесненията около клизмата ще са ти най-малко в главата


На мен ми правиха...нищо особено.


чаша бада

Тема Re: Един въпрос за клизмата [re: Чeтa]  
Автор ApocalypticCity (непознат )
Публикувано17.08.06 22:17



Благодаря ви, но всъщност аз не се страхувам от клизмата. Просто искам да съм максимално подготвена и да не се мотам много, много. Още не знам как ще раждам, едни ми казват нормално, други - секцио - заради множеството ми заболявания и възрастта. Просто питам от любопитство и защото четох, че една от дамите тук го е правила. Даже не знам какво ще изпитам, къде ще ме заболи. Е, чета какво става, но с четене не се добива опит. А цялата ми бременност беше безпроблемна, не повърнах, не ми стана лошо, не ме болеше никъде, само дето ми откриха албумин и от седмия месец трябваше да си стоя вкъщи, но така пък всичко си подготвих. Благодаря ви за мненията. На мен малко ми остана, терминът ми е 14 септември, но ако е секцио, сигурно 10 дни по-рано, поне така ми казаха. Успех на всички.



Тема Re: Един въпрос за клизмата [re: ApocalypticCity]  
Автор Tandoori (непознат)
Публикувано18.08.06 17:37



По принцип има очистителни, които може да ползваш, но има и "приспособление", което се нарича иригатор и се продава в аптеките. Попитай, не мисля, че ще имаш проблеми да намериш.
Успех и леко раждане!




Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.