Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 18:51 28.06.24 
Взаимопомощ
   >> Бъдещи и настоящи майки-happy mama
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Тема Неспадаща висока температуранови  
Автор ~@%^; (ex-karlaa)
Публикувано16.08.06 16:43



Много съм притеснена - малкия от 3 дни е все с температура, при това често доста висока. За последните 24 часа 2 пъти го водих при педиатърката, но прегледа показва, че друго му няма (като изключим много подутите венци). Според лекарката е заради зъбите или е нещо вирусче. Дишането му е чисто, гърлото също, няма подуване на лимфите и т.н. Предписа ми първо Ефералган, а после по-силното Нурофен, но няма ефект много-много. Незнам вече какво да го правя с тая температура - спада за малко като дам лекарството и после пак се качва. А на всичкото отгоре глупавия електронен термометър нещо сдаде багажа и не мога да преценя колко точно му е температурата. Но както и да е - на пипане си е топъл, топъл като току що изпечен хляб. Кажете някакъв по-добър начин да преборя температурата и как сте се справили с това зъбоизлизане и температурата към него. И колко висока е била като са расли зъбите някой помни ли?



Тема Re: Неспадаща висока температуранови [re: ~@%^;]  
Автор AйeзCeдaй ((бойна))
Публикувано16.08.06 17:03



Значи независимо от причината за висока Т (зъби, вирус и т.н.) тя трябва да спадне.
Измерия с изпитания стар живачен термометър - той е най-точен. Ако е над 39, сложи му една свещичка в дупето от тези за над три години (мисля че бяха 150 мг парацетамол).
Компреси с хладка вода и оцет на челцето и прасците.
Намокряш едно чаршафче с хладка вода и го увиваш целия. Изживяването е ужасно и за детето и за майката - малкия ще се скъса от рев. Но пък е изпитано и бързодействащо средство...

Успех...



Тема Re: Неспадаща висока температуранови [re: ~@%^;]  
Автор mihaylova (непознат )
Публикувано16.08.06 17:26



Първо, високата температура НЕ може да е следствие на растящи зъби.
Второ, не предприемайте самолечение, изпълнявайте препоръчаното от лекаря, въпреки че е ясно, че наличните лекарства за сваляне на температура не действат почти.
Трябва да знаете точната температура на дететол Ако е под 38 градуса въобще не му давайте лекарства. А ако се качи над 39, аз в такива случаи свалям температурата механично - с мокри кърпи с оцет и вода или само студена вода.



Тема Re: Неспадаща висока температуранови [re: ~@%^;]  
Автор surfline (veche poznat)
Публикувано16.08.06 18:05



Моето бебе си вдига температура точно от zъби, но е било zа 3_4 часа и после пада, после пак вдига и така...ако е над 39 му слагай свещичка на детето, ако не_няма какво да правиш...гадно е, но не се става лесно човек

...давай му по_честичко водичка или кърма, zа да не се обеzводни от жегата.




Тема Re: Неспадаща висока температуранови [re: ~@%^;]  
Автор Aдpиaнa (:-))
Публикувано16.08.06 18:56



Привет,
А педиатърката ви дали му е гледала ушите, защото моя Марти вдигаше много висока "безпричинна" на пръв поглед температура и при преглед от УНГ лекар, се оказа че е с възпалени уши. Наскоро разбрах, че до 2 годишна възраст при децата именно заради поникването на зъбите, разширяването на челюстта и т.н много страдат ушите. Иначе за свалянето на температурата другите момичета са ти отговорили.
Бързо оздравяване на човечето.



Тема Re: Неспадаща висока температуранови [re: mihaylova]  
Автор ~@%^; (ex-karlaa)
Публикувано16.08.06 22:57



Абе, изпълняваме ккавото е казала лекарката, ама на - температурата все се връща отново. А температурата варира между 38 и 39.



Тема Re: Неспадаща висока температуранови [re: surfline]  
Автор ~@%^; (ex-karlaa)
Публикувано16.08.06 22:58



Как се казват въпросните свещички? Давам вода - педито каза да давам течности повечко... Четох във бг мама за някакъв летен грип с такива симптоми и за розеола с такива симптоми, та се чудя сега нашето какво ще е...





Тема Re: Неспадаща висока температуранови [re: Aдpиaнa]  
Автор ~@%^; (ex-karlaa)
Публикувано16.08.06 22:59



Абе, днес специално му прегледа ушите да не би да е това, но нищо - бяха си наред.



Тема Re: Неспадаща висока температуранови [re: AйeзCeдaй]  
Автор ~@%^; (ex-karlaa)
Публикувано16.08.06 23:00



Да, и аз вече съм убедена, че няма общо със зъбите. Просто е нещо друго.



Тема Отново летен грип [re: ~@%^;]  
Автор jana (...)
Публикувано16.08.06 23:36



Ния ми беше така преди да заминем на морето. Изкара някакъв грип летен с 4 дена висока Т без нищо друго. Дори едната нощ вдигна близо 40 градуса не можах да я спадна и веднага към детската педиатрия. Там спокойно ми обесниха, че съм поредната мама за деня и е просто вирус. Давах 4 дена панадол през 6 ч. и всичко отшумя.
Дано и при вас да е така







Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.