Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 16:09 16.06.24 
Взаимопомощ
   >> Бъдещи и настоящи майки-happy mama
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Тема искам да раждам у доманови  
Автор rogaSovca ()
Публикувано13.08.06 15:29



поздрави на "Януари 2007"

някой не изпитва ли подобно влечение?

мисълта ми е че по целия цивилизован свят вече масово така раждат.
много бих предпочела при положение че ми е второ раждане, в случай че не се очакват усложнения и надявам се всичко да е ок до края, да си бъда у дома на спокойствие, а не през януари в някоя уютна АГ
вярно че тук държат много да бият на бебето първата ваксина непосредствено след раждането, но и това далеч не е задължително и не се практикува в нормалните държави

защо по света да е практика а тук да не е позволено?



Тема Re: искам да раждам у доманови [re: rogaSovca]  
Автор gladiol (непознат)
Публикувано13.08.06 18:07



Здравей. Чесно да ти кажа, не съм мислила изобщо по този въпрос. На мен Януари
ще ми е първо раждане. Затова страха от усложнения ще надделее, няма и какво да го мисля.

. Но поразсъждавах малко и си представих: Януари, сняг, виелици, вместо лекари и акушерки - свеки и бабки наоколо. И ако нещо не върви както трябва - да чакам нашата бърза помощ .
Ако не беше в БГ, ако бяхме поне 10 години напред, ако , ако, ако.....
В крайна сметка ако родя лесно и без проблеми, сигурно ще съм на друго мнение



Тема Re: искам да раждам у дома [re: rogaSovca]  
Автор dafna (с посл.буква А)
Публикувано13.08.06 22:17



Ами, раждай



Никога не бих изпитала подобно влечение, но не виждам теб какво те притеснява, че пускаш тема

Бъди смела, имаш пример пред себе си

Успех!



Тема Re: искам да раждам у доманови [re: dafna]  
Автор нeмиpницa (мама на Стефан)
Публикувано14.08.06 00:20



...



Тема Re: искам да раждам у доманови [re: rogaSovca]  
Автор surfline (veche poznat)
Публикувано14.08.06 09:31



Поzдрави от Януари 2006
Е най_малкото, което меже да направиш е да си седиш в къщи "до последно".
Конкретно по въпроса zа света не мога да кажа, но тук(Гер.) е практика, zащото
1)ти си го zаплащаш и цената е маааалко по_висока от престой в частна клиника...частната клиника е малко по_раzкошна от 4* нашенски хотел
2)ако нещо се обърка линейката, която пристига е оборудвана като спешно отделение
3)шофьорите се дърпат като видят синята лампа, а не се правят на луди и да гледат тъпо в огледалото и да вдигат рамене, че раzбираш ли не могат да мръднат, щот някой мастит с Мерцедес слуша Кондьо и не го интересува дали някой не мре в тая линейка и съответно се помества на 2,5 см.

Лично моето мнение е, че раждането е хубаво да бъде с медицински персонал(акушерка), но после иzписването трябва да става по_желание на майката_ако кажеш "Тръгвам си" да ти кажат "ОК"...Хайде беzавариино добременяване и леко раждане

.




Тема Re: искам да раждам у доманови [re: rogaSovca]  
Автор ЧeтaМодератор (Първа пролет)
Публикувано16.08.06 13:08



Идеята не е лоша, но не и в България...поне за сега.


чаша бада

Тема Re: искам да раждам у доманови [re: surfline]  
Автор ЧeтaМодератор (Първа пролет)
Публикувано16.08.06 13:12



Ама то изписването е по желание. Подписваш се, че си поемаш отговорността, ако нещо се обърка заради ранното изписване и си тръгваш.


чаша бада

Тема Re: искам да раждам у доманови [re: rogaSovca]  
Автор A_q (новак)
Публикувано16.08.06 16:38



То и на мен ми се приисква понякога, като се замисля за своеволията им към бебето ми... Искам да получа лекарска помощ при раждането, но не искам да инжектират на бебето ми каквото и да е, без да са ме уведомили, нито да го наливат с АМ, при положение, че преливам от кърма, а те точно това направиха! Следващият път имам чувството, че ще родя в болница, но на 2-рия час ще си взема бебето и ще си тръгна, само проблема е, че дори и през тези 2 часа вероятно аз ще съм в следродилна и бебето ми няма да е пред погледа ми, за да знам какво му правят и да не им позволя!



Тема Re: искам да раждам у доманови [re: rogaSovca]  
Автор rumche (усмихната)
Публикувано16.08.06 21:57



"по целия цивилизован свят вече масово така раждат"

Какво значи "цивилизован свят" и какво значи "масово"? В Холандия, например, не повече от 30 % от жените раждат така. Това масово ли е?

Извини ме за тона; уважавам желанието ти да раждаш така, най-вероятно и аз бих го предпочела, ако съм сигурна в евентуалната навременна намеса на лекари. Протестирам обаче срещу такива обобщения и срещу изключването на България от "цивилизования свят" - на такава основа.

Успех в раждането, където и каквото и да е то! И нещо забавно (за да не решиш, че съм недоброжелателна

) - познавам едно момиче (сега е на 10), което по стечение на обстоятелствата било родено в колата на път за болницата... живо и здраво е...



Тема Re: искам да раждам у доманови [re: rogaSovca]  
Автор cchery ()
Публикувано16.08.06 22:49



А какво значи цивилизовани страни? Не е ли наличието на централизирани медицински грижи, болници и поликлиники признак на цивилизованост?

И това, че аз, и мнозинството от майките в България сме раждали в болница прави ли ни маймуни от джунглата, а не цивилизовани жени!? А то като се позамисли човек кой къде ражда, маймуните и ние хората, друго ще излезе!

Разбирам, че си бремена и последното, което искам е да се заяждам по някакъв начин с теб, но малко прекалено ми се вижда написаното от теб за цивилизациите! И не виждам причина да имам по-ниско самочувствие от хората, живеещи в т.нар. цивилизовани страни, най-малко по причина за това къде съм раждала.

Изборът си е твой, ако ще ти е по-удобно и спокойно вкъщи - ок, но поне не се отказвай от присъствието на компетентно медицинско лице, че ще се получи Натуралист - епизод 2.




Константин - 10.11.02
Белослава - 06.05.06


Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.