Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 17:19 26.06.24 
Взаимопомощ
   >> Бъдещи и настоящи майки-happy mama
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | (покажи всички)
Тема Майчинството!!нови  
Автор Grami ()
Публикувано20.07.06 15:31



От в. Сега:

Майките с почти цяла заплата до 9-ия месец на детето

Мария Колчагова

От 2007 г. осигурените майки ще получават 90% от заплатата си до навършване на 9-месечна възраст на детето, както и 45 дни преди раждането, реши социалната комисия вчера, като прие поправки в Кодекса за социално осигуряване. От 10 месеца до навършване на 2-годишна възраст на детето майката ще има право на минимално обезщетение, определено от държавата. Вероятно догодина то ще е 170 лв.
Ако междувременно жената реши да се върне по-рано на работа, след като детето е навършило 9 месеца, тя ще може да наеме безработна детегледачка, а държавата ще й плаща 170 лв. Безработният обаче трябва да е с медицинско или педагогическо образование.
Сега осигурените майки получават 90% от заплатата само 135 дни (45 дни от тях преди раждането). След това вземат минимално обезщетение (сега 160 лв.) до навършване на 2-годишна възраст на детето. Заради недобре платеното майчинство майките масово се връщаха на работа след 135-ия ден.
31.1 млн. лв. допълнително ще са нужни на бюджета, за да осигури по-високото плащане, съобщи главният актюер на НОИ Христина Митрева. По разчети на института догодина 50 575 майки ще получават 90% от заплатата си в продължение на 315 дни майчинство. За целта ще са нужни общо 110.9 млн. лв. Средномесечното обезщетение за една майка ще е 236.93 лв.
Отпуск до 2-годишна възраст на детето ще ползват 36 616 жени. Ако обезщетението е 170 лв., ще са нужни догодина 74.7 млн. лв. В момента 4300 безработни отговарят на условията, за да бъдат наети за детегледачки. Ако те се включат в програмата "Подкрепа за майчинство", ще са нужни 11.7 млн. лв. Тази година за майчинство НОИ дава общо 154 млн. лв., а с промените за 2007 г. ще са нужни 185.1 млн. лв.





Тема Re: Майчинството!!нови [re: Grami]  
Автор *щypчo* (новак)
Публикувано20.07.06 15:38



Като гледам,става дума за по-малко от 30млн лева разлика..
Това почти всяко наше министерство може да спести от мерцедеси примерно

.. или от комадировки в чужбина с представителна цел..

Все пак би било похвално,ако се почне от някъде да се мисли за децата на тази държава..
Според мен следващата крачка би трябвало да е плащането на детските ЗАДЪЛЖИТЕЛНО и независимо от дохода на родителите..
От къде на къде аз ще си плащам всички осигуровки (много повече от детските за 4-те деца), а децата ми БЪЛГАРЧЕТА няма да получват детски, понеже..моите пари отиват за детски надбавки на циганетата за да може баща им да се напива ...



Нда.. има още много да се прави в тази посока, но..първата стъпка е наполовина изминат път...




Тема Re: Майчинството!!нови [re: *щypчo*]  
Автор Grami ()
Публикувано20.07.06 15:56



Не го разбрах това за 30 те лв. разлика???????
Става въпрос за доста месеци - цели 6 мен ако ме питаш~!





Тема Re: Майчинството!!нови [re: Grami]  
Автор *щypчo* (новак)
Публикувано20.07.06 21:09



е 30лв, а 30 милиона лева разлика годишно:)






Тема Re: Майчинството!!нови [re: *щypчo*]  
Автор nedover4iva (новак)
Публикувано21.07.06 08:58



Бре, възможно ли е бе? Не мога да повярвам, цяло чудо ще е, ако го гласуват. Кога ще стане ясно в крайна сметка?



Тема Re: Майчинството!!нови [re: Grami]  
Автор Lenny (дразнител)
Публикувано21.07.06 10:56



Дано го гласуват, че да ъпгрейснем малко клубчето

.
Шшегата настрана - ще чакам с нетърпение дали това ще се приеме - прекалено хубаво ми се вижда и социално за да мине



Тема Re: Майчинството!!нови [re: Lenny]  
Автор *щypчo* (новак)
Публикувано21.07.06 13:46



Дано не се откаже предизборен трик..
Макар,че..влизайки в Европа би трябвало да се грижим за децата на страната си, поне колкото най-слабо развитата страна там..
Някой има ли представа каква е ситуацията в другите европейски държави ?




Тема Re: Майчинството!!нови [re: *щypчo*]  
Автор pre.sto (gazirana)
Публикувано21.07.06 15:28



Kato zjalo v Zapadna Evropa maj4isnkite se pla6tat kratko vreme-broeni mesezi.V Germianija pqk ima detski i o6te edni"pari za vqzpitanie",prevedeno bukvalno-za poslednite trjabva da se izpqlnjavat opredeleni uslovija,za da gi polu4ava6.Ot 2007 6te vliza maj zakon ,spored kojto maj4inskite 6te sa 80%(ili 90?) ot zaplatata na majkata ,no samo 3 meseza podred.Naj-dobre v tazi 4ast e 6vezija,no kato zjalo tendenzijata ne e dobra za majkite.
Za Pol6a mi e izvetsno ,4e maj4instvoto se izpla6ta samo 6 meseza,no kakva e sumata ne znam.
Tova,koeto se zamislili v Bg mi se struva prekaleno hubavo,za da e realnost-na fona na gorespomenatoto polojenie.



Тема Е, мерси.......нови [re: Grami]  
Автор TCP/lP (скромен)
Публикувано21.07.06 21:02



....не може ли влезе в сила веднага....ТЪПАЦИ.......





Тема Re: Е, мерси.......нови [re: TCP/lP]  
Автор pepi6O34 (малко познат)
Публикувано25.07.06 13:46



Интересно.
Обаче не ми стана ясно дали от това ще се ползват само майки, които родят от 01.01.2007 нататък. Или пък от майки, чиито деца към 01.01.2007 са на възраст до 9 месеца?
Вие това разбрахте ли го?
Щото аз живот и здраве ще раждам през декември, т.е. ако сме в първия вариант ще се чуствам много, ама много прецакана.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.