Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 03:05 29.06.24 
Взаимопомощ
   >> Бъдещи и настоящи майки-happy mama
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Тема 9 МЕСЕЦА ЩЕ СЕ ПЛАЩАТ БОЛНИЧНИ, ВМЕСТО 3!нови  
Автор Nasinda78 (Skorpionka)
Публикувано29.07.06 11:09



Ето и една добра новина!
Вече болничния за бременност и майчинство няма да е 135 дни както досега, а 9 месеца ще бъде 90 % от заплатата.
При майките със заварено положение, тези които към 01.01.07 не са им изтекли 135 дни ще взимат за всичките девет месеца!

Да поздравим Движението за бъдещи и настоящи майки и по специално Kleo_80, Mishlence както и много други настоящи майки, които се бориха за тази кауза, въпреки че няма да бъдат облагодеталствани.

Въпреки големият песимизъм на повечето майки, първата положителна стъпка е факт. Още по-добре е, че станахме трън в очите на много институции.

Момичета още веднъж - благодаря, шапка ви свалям за целия този труд, който положихте, лишаването на семейството и децата си от вашето внимание за да защитите една добра кауза!

<P ID="edit"><FONT class="small"><EM>Редактирано от Nasinda78 на 29.07.06 11:13.</EM></FONT></P>

Редактирано от Nasinda78 на 29.07.06 11:20.



Тема Re: 9 МЕСЕЦА ЩЕ СЕ ПЛАЩАТ БОЛНИЧНИ, ВМЕСТО 3!нови [re: Nasinda78]  
Автор nedover4iva (новак)
Публикувано29.07.06 12:00



А гласувано ли е вече в парламента, или предстои?



Тема Re: 9 МЕСЕЦА ЩЕ СЕ ПЛАЩАТ БОЛНИЧНИ, ВМЕСТО 3!нови [re: nedover4iva]  
Автор Nasinda78 (Skorpionka)
Публикувано29.07.06 19:23



Прието е в комисията, НОИ и МС си правят вече разчетите за бюджет 2007 предстои в парламента! Почти сигурно е че ще го приемат!



Тема Re: 9 МЕСЕЦА ЩЕ СЕ ПЛАЩАТ БОЛНИЧНИ, ВМЕСТО 3!нови [re: Nasinda78]  
Автор tica (непознат )
Публикувано31.07.06 08:55



Здравейте,
Истина ли е това, което току що прочетох?
Ако е истина заслужава да поздравим всички, които направиха това. Аз съм от провинцията и чух за протеста на 01 юни, но не можах да дойда в София. Е свалям шапка на всички, които бяха там. Страхотни сте



Тема Re: 9 МЕСЕЦА ЩЕ СЕ ПЛАЩАТ БОЛНИЧНИ, ВМЕСТО 3!нови [re: Nasinda78]  
Автор samozamalko (непознат )
Публикувано02.08.06 14:45



Мдаа. Както винаги държавата трябва да ни е длъжна за всичко. Да длъжна е да ни осигури нормален законен начин на живот, но не е по никакъв начин длъжна да ни плаща да раждаме деца. Докога с това соц мислене? И какво сега се получава на практика - ще продължават да се изстискват пари от бюджета за кафепиене не за 3, а за цели 9 месеца!!!! Срам!
А тези пари могат да идат за далеч по-полезни цели!
Та така майки, дерзайте - следващата цел е 6 години платено майчинство на 100% !!!!!



Тема Re: 9 МЕСЕЦА ЩЕ СЕ ПЛАЩАТ БОЛНИЧНИ, ВМЕСТО 3!нови [re: samozamalko]  
Автор Lenny (дразнител)
Публикувано02.08.06 14:57



И какво сега се получава на практика - ще продължават да се изстискват пари от бюджета за кафепиене не за 3, а за цели 9 месеца!!!! Срам!


Ами при някои заплати в България те тези пари и за кафепиене не стигат. А теб къде те стиска чепика - сигурно си мощен работодател и ще вадиш пари от джоба си да плащаш за кафета на безотговорни жени отдали се на безразборно раждане на деца ...........................


Надали имаш собствени деца защото ако беше родител щеше да знаеш, че не е никак лесно /имам предвид чисто материалната страна на нещата/ да отглеждаш децата си днес в България.



Тема Re: 9 МЕСЕЦА ЩЕ СЕ ПЛАЩАТ БОЛНИЧНИ, ВМЕСТО 3!нови [re: Lenny]  
Автор samozamalko (непознат )
Публикувано02.08.06 15:06



Не позна. Безработна майка съм на почти 3 деца, които гледаме сами с таткото и не се надяваме по никакъв начин на детски, болнични, соц помощи и други.

Не съм против раждаемостта, но съм против да се използват старите клишета в тяхното отглеждане. Най-прекрасното нещо на този свят е да бъдеш майка! Парите не са най-важното. Дете може да се отгледа и с 2 лева и 2000. Аз не пия кафе, живеем под строг бюджет и се справяме чудесно. Децата ми не растат в лукс, но няма да ида да протестирам пред Народното събрание и да искам повече пари. Ето сега чакаме и 3то детенце и то с голямо нетърпение. И съм сигурна, че ще се справим без Държавата - децата са си мои, а не нейни :)



Тема Re: 9 МЕСЕЦА ЩЕ СЕ ПЛАЩАТ БОЛНИЧНИ, ВМЕСТО 3!нови [re: samozamalko]  
Автор jam (уверено сладко)
Публикувано02.08.06 15:09



е... понеже от много "кап мислене" държавата се стопи от 9 на 6 милиона, защо да не опитаме отново със "соц мисленето", а?

шегата настрана, samozamalko, но не си в час с основни положения.
държавата не е длъжна на мене и на тебе поотделно - тя е длъжна на себе си. длъжна е да си осигури възпроизводството и функционирането, а това без население в достатъчен брой просто не става!



Тема Re: 9 МЕСЕЦА ЩЕ СЕ ПЛАЩАТ БОЛНИЧНИ, ВМЕСТО 3!нови [re: samozamalko]  
Автор *щypчo* (минаващ)
Публикувано02.08.06 15:14



Точно така -трябва да е длъжна държавата за всичко - ОСОБЕНО за ни плаща за раждане на деца..ако иска да продължи да я има тази държава..
Защото..може би има и майки,които пият кафета по цял ден, и да -има и такива майки, които просят по цял ден със своите или на комшийката бебета по улиците..ОБАЧЕ.. ние тук говорим за това,че на майките трябва да се осигури ДОСТОЕН доход колкото е възможно по-дълго време,за да могат да си гледат децата СПОКОЙНО и грижите им да са свързани с децата ,а не с това дали ще стигнат парите за кафе..(защото за памперси и бебешки храни със сигурност няма да стигнат..)

Да..прав си - пра-пра-бабите ни едно време не ги е осигурявала държавата (каквото и да означава това според теб), обаче.. те са имали въпреки това по 4-5- и повече деца..

Но сега ситуацията е друга. Семейството като институция се разпада.. Младите хора не искат да създават семейства ( да не говорим за деца),защото не са сигурни ,че ще могат да ги изхранят, изгледат..(пък аз понякога,като гледам на къде върви образованието ни напоследък,се плащша,че няма да могат и да ги възпитат, понеже самите те не са възпитани..) Разбира се ,това не се отнася до всички..

Обаче..ако четеш внимателно,става дума за 90% от заплатата на майките..която те са получавали ПРЕДИ да станат майки и върху която са се осигурявали!!! Тук не говорим за майките, които са си били безработни по принцип.. НЕ говорим за циганките, които с парите от платеното майчинство купуват алкохол на мъжете си и на себе си..
Тук, става дума за РАБОТЕЩИТЕ майки..
Пък..всяка от тях може да си прецени и сама,дали да се "възползва" от тия 9 месеца или да се върне на работа след 3..
И..нека те уверя,че 6 години ако една майка си стои в къщи и си гледа децата (за което е материално осигурена ), децата на нацията,ще са много по-достойни и много по-възпитани..
Е.. винаги им и изключения..
Има майки,дето и 3 месеца не си гледат децата..(и това независимо от заплащането).. Но...надявам се твоята майка не е била точно от тия майки..

И..идеята за 6години 100% платено майчинство,аз я подкрепям!!!

Много благодаря,за предложението - ще трябва да го предложим и него на вниманието на тия,от които зависи..






Тема Re: 9 МЕСЕЦА ЩЕ СЕ ПЛАЩАТ БОЛНИЧНИ, ВМЕСТО 3!нови [re: jam]  
Автор samozamalko (непознат )
Публикувано02.08.06 15:29



Според мен е голяма заблуда, че с 9 месеца платено майчинство ще се вдигне прирастът на населението. Просто за съжаление винаги търсим келепира и ако може ей така даром всичко да ни идва...




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.