Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 21:12 28.06.24 
Взаимопомощ
   >> Бъдещи и настоящи майки-happy mama
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Тема Помагайте - как се играеше на ластикнови  
Автор Smile (стара, ама нова)
Публикувано24.07.06 19:50



Помня я мелодията (е-ма-ес-са-са), което чак по-късно разбрах, че всъщност е MISSISSIPPI, обаче не мога да се сетя всички нива.
Освен това имаше и игра с ластик пак, в която се правеха някакви фигури с краката , после се подскачаше и трябваше да се настъпи ластика или нещо подобно.
Дайвайте спомените си насам, 'щото мойте двете ужасно скучаят (те днешните май само на комп-а могат да играят), че да им уплътня лятото.



Тема Re: Помагайте - как се играеше на ластикнови [re: Smile]  
Автор Hим (фа)
Публикувано24.07.06 20:19



Лелееееее - това ли означавало е-ма-ес-са-са!!!!!!!

Човек, докато е жив, се учи! Леле, направо ме уби - сега ще има да шашкам приятелките си с това откритие! И се надявам, че аз не съм последния човек на земята, който не е знаел от къде идва "е-ма-ес-са-са-е-са-са-от-пи-пи-а"

Иначе по темата - сещам се на пръстчета как се играеше, обаче ще ми е невъзможно да ти го напиша. Май ако се напъна ще се сетя и оная класическата - първа ли му викахме - дето едно е с 1 крак върху близкия ластик; 2 е с 2-та крака върху двете страни на ластика; 3 е като две ама три пъти (леле как го обясних)
Това ли ти трябва всъщност?



Тема Re: Помагайте - как се играеше на ластикнови [re: Hим]  
Автор Mama_Vili (с тъпия ник)
Публикувано24.07.06 21:04



Аз знам, ама как да ти го обясня с писане?



Тема Re: Помагайте - как се играеше на ластикнови [re: Mama_Vili]  
Автор jana (...)
Публикувано24.07.06 21:41



Да и аз се сещам ама незнам точно как да ти го опиша






Тема Re: Помагайте - как се играеше на ластикнови [re: Smile]  
Автор Kиka (жълтоока)
Публикувано24.07.06 22:00



Ех, спомени, спомени - скачахме по цели лета и хич не ни се прибираше...
Чак ми се доскача, въпреки големия тумбак



Това, което помня е, че имаше 6 степени (глезени, колене, кръст, мишници, вратле и ръце, вдигнати високо)на всяко ниво, а нивата бяха много и обикновено се договаряхме докъде ще е края, за да имаме победител все пак Но, оттук-нататък и аз се затруднявам с обясненията на това, което си спомням



Тема Re: Помагайте - как се играеше на ластикнови [re: Kиka]  
Автор jana (...)
Публикувано24.07.06 22:10



Наистина тази тема ме пренася в едни славни времена

Какво детство имахме, а сега децата като ги гледам единственото забавление им е компютърните зали Но това е друга тема ...
Та освен 6-те степени имаше и още една игра на пръстчета 1, 2, 3 ... и май за нея става въпрос, ама не мога да обесня как точно се играеше




Тема пробвайнови [re: Mama_Vili]  
Автор Smile (стара, ама нова)
Публикувано25.07.06 13:02



чертай с минуси, с х-чета....
хайде бе, хора, аз съм разбирателна, обяснете някак си.



Тема Re: Smileнови [re: jana]  
Автор pre.sto (gazirana)
Публикувано25.07.06 13:36



Az 6te pi6a na latiniza-nadjavam se vse pak da me razbere6.Vsjaka polegata 4erta otgovarja na lastika.Ima dva varianta,koito az znam bez zamjatane na lastika i sqs edno zamjatane na lastika.
1-variant - zapo4va se otljavo nadjasno : desen krak trqgva: e / ma/(dvata kraka sa mejdu lastika)esa/(desnija krak izlizA ot djasnata strana)sa/(i dvata kraka sa izlezli izvin djasnata strana na lastika i po tozi na4in,s tozi rutqm se vrq6tat s dumite esa/sa (tuk i dvata kraka sa mejdu lastizite) i se izliza posle ot ljavata im strana s dumite pi(ljav krak)/pija(desen krak).
Oh,izmorih se ot tova opisanie.2-ijat variant 6te go napi6a ,ako si razbrala tozi.Predpolagam,4e znae6 ,4e lastika se zaka4a na stqlb ili dqrvo i 4e se izdiga na razli4ni niva-glezeni,kolene,dupe,talija,podmi6nizi,vrat i visoko nad glavata.
A tova s Misisipito me razbi-goljamo otkritie si napravila!





Тема Re: Помагайте - как се играеше на ластик [re: Smile]  
Автор ЧeтaМодератор (Първа пролет)
Публикувано25.07.06 13:49



Аз викам да се съберем и да спретнем един опреснителе курс




чаша бада

Тема Re: Помагайте - как се играеше на ластикнови [re: Чeтa]  
Автор pre.sto (gazirana)
Публикувано25.07.06 14:00



Maj samo ot tovA ima naj-goljam smisql,za6toto ako 4ovek si njama i ponjatie ot tazi igra ,njama ni6to da razbere ot opisanieto.No smjatam,4e Smile e igrala njakoga tazi igra,taka 4e... Mislja,4e dobre 6te ni se otrazi dobre edno podska4ane-osobeno na visokoto nivo

!




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.