Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 03:46 24.06.24 
Взаимопомощ
   >> Бъдещи и настоящи майки-happy mama
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема две столчета в колатанови  
Автор coccinella (майка юнашка)
Публикувано19.07.06 09:50



Мами на две деца, моля кажете на кои места в колата слагате двете столчета? Столчето на баткото е от групата 1-3 год и го слагаме отзад по средата с лице по посока на движението. Кошницата на бебето е 0-1 год и трябва да бъде с гръб по посока на движението , но се чудя къде да я поставим - на предната седалка или отзад отдясно ? Вие как сте ги разположили? Да добавя, че имаме колани за всички места в автомобила.
А ако двете столчета са едно до друго дали по-голямото дете няма да закача по-малкото и по този начин да го притеснява?



Тема Re: две столчета в колатанови [re: coccinella]  
Автор gigikas (мама на Алекс)
Публикувано19.07.06 10:00



Здравей, според мен предната седалка е най-неподходящото място за бебето. Мисля, че е най-добре зад шофьора :), може и от другата страна. Алекс се вози в столчето си и го слагаме отзад отдясно, така ми е най-удобно. Ама отпред си е доста опасничко :). И така, може да седнеш по средата и от двете ти страни деца, деца :).
Поздрави



Редактирано от gigikas на 19.07.06 10:01.



Тема Re: две столчета в колатанови [re: coccinella]  
Автор лю ()
Публикувано19.07.06 10:38



По принцип предна дясна седалка за бебе е много удобно при майка-шофьор.
НО това е най-опасното място в колата (според статистика); освен това е категорично забранено, ако има въздушна възглавница.
Аз съм с едно дете и то се вози отзад в средата. За две - отзад ми се струва най-добре, ако се разбират. Ако се закачат - кураж





Тема Re: две столчета в колатанови [re: coccinella]  
Автор crazy_chick ()
Публикувано19.07.06 10:53



Ами аз използвам само едно столче, наследство от баткото, който го оваканти много отдавна - започна сам да излиза от него. Винаги е стояло отзад вдясно. Сега малката си седи в него, а Давид до нея, на самата седалка. Тази конфигурация влезе в сила преди 5-6 месеца, т.е едното дете беше на 4 месеца, другото - на 2г. и 2м. И аз се притеснявах да няма ексцесии, но големият е толкова ангажиран с пейзажа и автомобилите навън, че изобщо не се отлепя от прозореца. Най-много да се обърне да я целуне и пак впива поглед навън.



Що се отнася до возене на деца в автомобил, сигурно място за мен няма - отпред, отзад, все тая. Отварям очите си на четири, карам флегматично като няква бабиера и минавам на тъмнозелено.

Давид 21.12.03



Тема да попитам и азнови [re: coccinella]  
Автор *щypчo* (новак)
Публикувано20.07.06 15:25



Ние имаме кошничка за кола за 0-1г и аз се питам къде е най-удачно да я поставям, понеже до сега не съм я ползвала ,но..аз съм шофьорка и..реално ще ми се налага често сама да отвозвам Александър до някъде..
Когато има още някой в колата -няма проблеми - може и коша от количката да се ползва на задната седалка..
Въпроса ми е вие как процедирате ?
Кошничката трябва да се поставя обратно на движението..и..аз си мислех,че за мен най-спокойно би било да е на предната седлака до мен, за да мога да виждам бебчо , а и той да ме вижда..
Като чета обаче, там е най-опасното място..
То е верно,че аз когато карам децата съм много внимателна и спазвам всички знаци,..но все пак сме в Бг..и освен мен не знам кой друг спазва правилника..особено в София..
Иначе..шофирах до последния ден на бременността си и..това дори ме разтоварваше - изобщо не ме изневря шофирането..
Дайте съвет - къде е най-добре да се сложи такава кошничка за бебе в колата ?




Тема Re: две столчета в колатанови [re: coccinella]  
Автор gugu (пристрастен)
Публикувано20.07.06 16:51



На предната седалка е непрепоръчително да се слага столче по принцип и особено ако има въздушна възглавница /тя си е опасна и за възрастен по принцип и затова трябва да се седи максимално назад и т.н. - по книжките на колите трябва да си го пише/.
Аз моето го возех на мястото зад пътника и си имах огледало закачено на облегалката за да си я гледам /и тя си се гледаше и мен виждаше/. Ако не се разбират бих ги сложила в двата края на задната седалка. Но в никакаъв случай на предната!



Тема Re: две столчета в колатанови [re: coccinella]  
Автор milena* (Варна)
Публикувано20.07.06 20:41



Моите са отзад. Баткото от столчето го свалих на седалка за малки деца,като е закопчан с колана на колата. Малкия е в столчето. Двамата са в двата края на задната седалка, но пак се стигат и се дърпат за ръцете

Но след известно време свикват и после не се забелязват.

Златко и Стоян

Тема Re: да попитам и азнови [re: *щypчo*]  
Автор kokosh4ica (мътеща)
Публикувано21.07.06 11:14



Naistina naj dobre e na zadnata sedalka, no W NIKAKAV sluchaj po sredata- ot tam leteneto na pred e naj-lesno!!! W kraen sluchaj, ako w kolata njama air bag na sedalkata do shofiora, togawa moze i tam.
Koshchetata ot kolichki sa absoljutno nepodhodjashti za tazi cel! Nezawisimo dali ima njakoj ot zad ili ne. Dori i pri najmalkija "crash" ne moze da se udarzi koshcheto!
A tova da ziveesh v utopiata, che ti karash vnimatelno, po niakav nachin ne te predpazva- drugite sa tezi koito karat kato i***ti!
Spored men stolchetata za kola sa moze bi daze edinstvenoto neshto, za koeto si zasluzava da se investirat povechko pari! Vse pak stava vapros za sigurnstta na nashite deca!!! Dostatachno e da poglednete v neta niakoi test na stolcheta, za da se ubedite kakvo stava sas stolcheta "kucha marka"....



Тема Re: да попитам и азнови [re: kokosh4ica]  
Автор *щypчo* (новак)
Публикувано21.07.06 13:54



Много си права..
На седалката до шофьора ИМА въздушна възглавница..
Вероятно ще трябва да опитам на задната седалка да монтирам кошничката..
Уф..каквато и марка да е..да не се стига до това да се разчита на марката.. Седалката зад водача се води най-безопасна нали ? Вероятно там е най-добре..
Мои познати в Италия (не знам каква марка им е колата), казаха,че са монтирали кошничката МЕЖДУ двете предни седалки..Явно има достатъчно място..При мен освен скоростния лост- едва ли има място за друго..пък и аз като теб мисля,че посредата е най-опасното място.. Направо не мога да го измисля..
Ако поне шофьорите в БГ бяха възпитани..




Тема Re: да попитам и азнови [re: *щypчo*]  
Автор kokosh4ica (мътеща)
Публикувано21.07.06 16:35



VIP-sedalkata, demek nai-sigurnata v kolata se vodi tazi po diagonal na shofiorskata. Tam se voziat vsichcki prezidenti, ministri i vsiakavi vazni lichnosti.
A za tolchetata: vse pak triabva da se napravi vsichko vazmozno za sigurnostta na malkite bubolechki






Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.