Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 16:50 20.06.24 
Взаимопомощ
   >> Бъдещи и настоящи майки-happy mama
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Тема Каква спирала да си сложа??нови  
Автор crazy_chick ()
Публикувано18.07.06 23:18



И дали въобще да слагам? Момичета, помогнете ми със съвети и мнения, че точно сега е момента да действам...



Притеснява ме някак идеята за спирала, но като че ли е най-малкото зло. За противозачатъчни не ща и да чуя, презервативите ме отблъскват по принцип, а резултатът от пазенето ни е повече от виден. И то друго не остана

Чувала съм обаче какви ли не митове и легенди, свързани със спиралите - цикълът ставал безконечен; усещала се по гаден начин; пречела на половия живот; намалявала желанието; създавала опасност от възпаления и не-знам-какви образувания и т.н, и т.н. Освен това, имало десетки марки - едните за предпочитане пред другите. Трябвало да се избягват тия, с локално освобождаване на хормони или нещо подобно. Това от индиректна информация. Инак, имам приятелки, които са много доволни, ама са само две.

Кажете вие - предимства, недостатъци, искам да съм подготвена, pls!

Давид 21.12.03



Тема Ако желаеш да имаш още децанови [re: crazy_chick]  
Автор himbeer (седмият елен)
Публикувано19.07.06 01:56



спиралата НЕ се препоръчва. Аз имах доста ......ободряващ....разговор с моя гинеколог



Разбрах, че не искаш да взимаш хапчета и микро хапчета........какво остава......

Механични контрацептиви......

1.Кондоми -> да, ясно, не искаш
2. Фемидоми - как ти се струва?
3.Pessar (Diaphragma) ?
4.Portiokappe - от латекс, покрива шийката на матката
5.Lea contraceptivum - като горното, но с някои подобрения
6.И тук е една гъба със Spermiziddepot, която не е за препоръчване

Другият вариант е естествен, но за това трябва да си лекарка.....или почти ( мерене на температура, календари,мерене на хормони, бла-бла.....прекъсване на полов акт, и т.н.)

Или пък за " спешен случай" ама ако всеки случай е спешен.....

by himbeer


Тема Ахх.......а ти всъщност нямаш нищо противнови [re: crazy_chick]  
Автор himbeer (седмият елен)
Публикувано19.07.06 02:05



хормоните, а самите хапчета.Ахамм...........

Ами пробвай от онези пръчици със импланон, спирала Мирена (ако искаш да е спирала.....) или 3-месечна инжекция.

by himbeer



Тема Re: Ако желаеш да имаш още децанови [re: himbeer]  
Автор crazy_chick ()
Публикувано19.07.06 13:52



Много съм ти благодарна за подробния отговор! Това за децата и аз го зная - затова и второто ми дете е толкова скоро след първото, защото не се реших на спирала тогава и уж старателно се пазехме



Точки 2, 4 и 5 от списъка ти абсолютно нищо не ми говорят, за жалост - дали ще можеш да ме избавиш от невежеството ми?

Имам много против хормоните даже - независимо дали са на хапчета или каквото там. Не бих приела предпазване на тоя принцип. А за различните видове спирали нещичко знаеш ли??

Давид 21.12.03



Тема Re: Каква спирала да си сложа??нови [re: crazy_chick]  
Автор mumi (на Маги)
Публикувано19.07.06 15:01



Не ми е много богат опита, но да споделя. Аз съм със спирала (ТСU Cooper Т 385) от Март тази година. Прочетох доста по въпроса за контрацепцията и се консултирах с гинеколога ми преди да се реша. Има една книжка "Практическа контрацепция" от Сираков (моя доФтор ) и Коларов и там има доста инфо + статистика.
Тъй като не е препоръчително за мен приема на хормони, не ми оставаха мн опции. Спиралите са два типа, а на нашия пазар едва ли може да намериш повече от 3-4 вида. Едните са Т-образни, с медна намотка (каквато е и моята) и и спирали отделящи хормони (каквато е Мирена).
При обикновените (Т-образните) почти при всички жени се наблюдава по-обилно кървене и/или удължаване на цикъла. При мен не се удължи, но първите два дни е по-обилен, като наблюдавам известно нормализиране с течение на времето.
При Мирена пък обратно - цикъла става по-оскъден, по-кратък и при някои жени спира.
Мит е, че спиралата се усеща, боли и създава дискомфорт при секс. Аз имах болки няколко часа след поставянето и повече не съм имала проблем. Мъжът ми казваше отначало, че усеща нещо, но после престана да му прави впечатление.
Цената на обикновените е около 15 лв, Мирена е около 300 лв. Може да ти предложат Nova T за около 50-60 лв, но тя е всъщност е вариация на Копер Т и с нищо не е по-добра.
За инфо - 385 е дължината на медните намотки в мм. Установено, е че колкото по-голяма е дължината, толкова по-голям е контрацептивния ефект. В момента не се произвеждат с по-голяма от тази дължина (смята се, че това е пределната, след която не се променя контрацептивния ефект).
И още инфо - "пръчици" = силиконови тръбички пълни с левоноргестрел, които се поставят подкожно, с местна упойка, като със скалпел се прави малък разрез, около 3 мм. където ветрилообразно се подреждат тръбичките. Контрацепцията им е за 5 години. Не съм наясно обаче дали този метод се прилага въобще в БГ.



Тема Re: Mirena?нови [re: mumi]  
Автор happy_mama (усмихната)
Публикувано19.07.06 15:45



Някой да има лични впечатления от Мирена?

Мойта гинеколожка нея ми препоръча - предстои да я сложа есента....
Все пак 3 сина

...няма да се пробваме за момиче...та ми трябва нещо трайно и неангажиращо.

За хапчета при мен и дума не може да става, защото съм много разсеяна по отношение на режим на прием.



Тема Re: Каква спирала да си сложа??нови [re: crazy_chick]  
Автор milena* (Варна)
Публикувано19.07.06 16:04



И пред мен стои същия проблем. Едно по едно отхвърлих всички други възможни варианти,остана само спиралата. Но ме притесняват отрицателните отзиви. На практика няма голям избор на марки - купър т и мирена. Мирена обаче е с хормони а и я препоръчват при болезнен и обилен цикъл.Аз нямам такъв. Остава само купър Т. Някой знае ли друга марка?

Златко и Стоян

Тема Re: Mirena?нови [re: happy_mama]  
Автор milena* (Варна)
Публикувано19.07.06 16:08



А защо не

Може да се пробвате!
Тук в клубчето имаше една мама на три момичета и четвърто се роди момченце!

Златко и Стоян

Тема Re: Mirena?нови [re: milena*]  
Автор happy_mama (усмихната)
Публикувано19.07.06 16:18



Ако говориш за *щурчо* - тя е с 2 каки и две синчета...

Е, не - на 36 съм...

Ама все пак се интересувам от Мирената - все пак 270 лева не са малко - има ли вероятност да не ми понесе, наистина ли цикъла става по оскъден и изобщо всякакви лични впечатления...



Тема Re: Каква спирала да си сложа??нови [re: crazy_chick]  
Автор *щypчo* (новак)
Публикувано19.07.06 19:25



Момичета, кога е най-подходящото време да се слага спирала ?
Аз като се замисля,май няма да се пробвам с пето..

..и също съм много немарлива по отношение наприем на лекарства ,когато се отнася до мен.. та..явно и за мен остава като вариант спиралата..





Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.