Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 03:08 24.06.24 
Взаимопомощ
   >> Бъдещи и настоящи майки-happy mama
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | (покажи всички)
Тема Абе , хора......нови  
Автор TCP/lP (скромен)
Публикувано18.07.06 08:06



.....ние изпаднахме в патова ситуация......



Бебето има още жълтеница, от която е много сънливо и не яде, а понеже не яде редовно не може да разкараме билирубина бързо.......и така.........сега се мъчим на 2 часа с храненето и моята женичка се чуди как ще успява хем да я накърми, хем да спи бебето, хем всичко останало......а реално на пробното кърмене малката беше изяла (според кантара) 30-40 мл.........тоест, дори и на 2 часа, няма гаранция , че поема достатъчно......
Педиатърката препоръча да се изцеди преди хранене и да и го даде - тогава се получи 70 мл и с голям зор (понеже бебето е сънливо) я натъпкахме.....

Бебето е изписано на 26.06 2,3 кг , а в момента е около 2,5-2,6 кг......на 26.07 сме на консултация...

Дайте някакъв съвет, моля.........



Тема Re: Абе , хора......нови [re: TCP/lP]  
Автор little.monkey (мама)
Публикувано18.07.06 08:11



Ние нямахме жълтеница, обаче си спомням че като дойде да ни види нашата лекарка каза ако е жълта да й даваме глюкоза. Обаче не съм сигурна как точно, затова ако някоя мама знае по въпроса нещо да каже. Иначе другия вариант е вода със захар - това което много хора дават ей така, се е измислило точно с тази цел....



Тема Re: Абе , хора......нови [re: TCP/lP]  
Автор AйeзCeдaй ((бойна))
Публикувано18.07.06 09:21



По принцип първите дни след раждането бебетата спят по много. Това е съвсем нормално.
за жълтеницата - и ние имахме. Мина може би една седмица след като ни изписаха от родилното. Кърма и слънце, общо взето това ни беше терапията.

Колкото до хапването. Всяко дете е различно. Множе би вашата принцеса не е яжна.
Продължете с кърменето на поискване и на консултацията - подлагате на пълен и подробен разпит педиатъра.

Съвет - на един лист си запишете всички въпроси. Така няма да забравите да попитате нещо важно....

Редактирано от AйeзCeдaй на 18.07.06 09:28.



Тема Re: Абе , хора......нови [re: little.monkey]  
Автор ДжacтaПpacтa (мама на Искрен)
Публикувано18.07.06 09:26



Рискувам да се повторя с обяснението,което дадох на щурчо преди няколко дни за глюкозата.....
Купете от аптека 5% глюкоза и с една спринцовка изтегляйте от банката 50-100мл и давайте вместо подсладена вода.Дръжте банката в хладилник.На мен ми каза една приятелка да сложа на нощната лампа в стаята синя крушка,която да свети през ноща,но не съм сигурна дали това ни помогна за жълтеницата-виж глюкозата със сигурност.Айде успех





Тема Re: Абе , хора......нови [re: TCP/lP]  
Автор лю ()
Публикувано18.07.06 10:12



Мило семейство!
Само не се шашкайте. Детето има нужда от вашето спокойствие - особено на мама.
Без да прозвучи като съвет, ще ви кажа как аз постъпих в тази ситуация. Моето бебе след тежко раждане (от което беше лилаво), започна и тежка жълтеница (не искам и да си спомням какъв цвят стана). Тръгнаха да му слагат анибиотик още преди да са излезнали изследванията за състоянието му, а в последствие се оказа, че не е имало нужда... (това без коментар). Всеки ден в болницата ми даваха шише с вода и захар, за да му давам. Аз, обаче, бях прочела още преди раждането доста за кърменето. Изхвърлях водата в мивката и кърмех малкия колкото и когато си поиска. Няма смисъл от водата, т.к. тя напълва малкото стомахче и не остава място за млякото. Стомаха на човека има размери на свития му юмрук! Млякото само по себе си (особено в началото - т.нар коластра) съдържа голямо количестово вода, освен това обаче има и незаменими съставки подсилващи имунната система на бебето. Малкия често се унасяше и заспиваше. Когато се събудеше отново му предлагах кърма (от мен, разбира се - не виждам никаква логика в изцеждането - губи се естествения контакт м/у майка и бебе). Силно вярвах, че нещата ще отминат, макар и по-бавно, бях 24 часа до бебето - кърмехме се и спяхме заедно, дарявах го с цялата си любов и спокойствие. (имаше и моменти, когато ми се ревеше, но той не го разбра).
Желая ви спокойствие. Всичко ще мине! Стискам палци!



Тема Re: Абе , хора......нови [re: TCP/lP]  
Автор Tedulina (мама на Хриси)
Публикувано18.07.06 10:20



За съня на бебето, спокойно. Ще има време да спи. Събуждайте го както сте решили на 2 часа, като правите това и нощем. То майката сигурно вече е доста изтощтена милата. Не правете паузи в яденето за ноща, може да е на по-голям интервал 3-4 часа, но не го оставяйте без кърма цяла вечер.
Едно пробно кърмене нищо не показва. На следващото детето може да изсуче повече. Ако бебето заспива на гърдата се пробвайте да го събуждате. Сина ми имаше доста силна жълтеница като го изписаха. Сучеше на 2часа и половина и висеше по 40-60 мин. на гърдите ми. Успявах да го събудя като го гъделичках с косата си или го разтривах по раменцето.
Пиеше и глюкоза по 80-100мл. за 24ч., но от всичко, което в последствие прочетох, в кърменето е разковничето. Относно подсладената вода съм против.
Успех и не се предавайте!



Тема Re: Абе , хора......нови [re: TCP/lP]  
Автор NikiFin (videnie)
Публикувано18.07.06 10:30



Подкрепям казаното от Айез и Лю. Ние също карахме дълга жълтеница - цял месец. Спеше много. Сестрата ме съветваше да го будя да яде, но след като пробвах няколко пъти се отказах - насила не можех да го нахраня. Поотслабна в началото ама след първия месец като прояде и стана шишко. Освен това за да се отмие жълтеницата се иска храна, а не вода. Кърма или формула - водата не върши никаква работа. Според мен и глюкозата. Тук като много закъсат със жълтеница ги облъчват в болницата. Не знам слънцето дали има същия ефект. Според мен трябва да си оставите детето само да си прецени кога и колко да яде и спи. Ако вече съвсем тръгне да загива от неядене се обърнете към специалист - значи има нещо наистина нередно с детето.



Тема Re: Абе , хора......нови [re: TCP/lP]  
Автор shnapy ()
Публикувано18.07.06 10:59



Кърмене на поискване.Преz около 2-2,5 часа майката да предлага гърдата.Преz ноЩта съЩо трябва да се кърмите,много е малка zа ноЩна пауzа.А zа глиукоzата (нямам иу) се допитайте до педиатърката zадължително.
Ние се кърмехме понякога дори на час и половина.Трудно е zа майката,но така е само в началото.



Valentin 10.05.2002

Тема Re: Абе , хора......нови [re: TCP/lP]  
Автор crazy_chick ()
Публикувано18.07.06 11:00



Чакай сега, започнахте да я храните на 2 часа преди колко... 10 дни, 2 седмици, не повече - нали? Доколкото си спомням, през първите седмици кърменето беше на 3 часа и с нощна пауза? Бих допуснала, че точно през тези дни бебето не е наддало нищо, а може дори и да е загубило тегло. Минали сте на по-често хранене и резултатът е +300гр. - такова наддаване за 2 седмици е добро, стига да са правилни сметките ми, де...


Колкото до пробното кърмене и количеството изсукано мляко - тези неща са много подвеждащи и според мен стресиращи за майката. А и не може да се очаква бебе на 4 седмици да изсуква по 100мл, при условие, че се храни 10 пъти дневно.
За жълтеницата нищо не мога да кажа, щото и двете ми деца не са имали, но съм чувала педиатри да препоръчват слънце и глюкоза - нямам представа дали вършат работа.

Давид 21.12.03



Тема и аз да се повторя за жълтеницата :)нови [re: TCP/lP]  
Автор HacTu (HacTu)
Публикувано18.07.06 11:09



Искам да ти споделя, че моята дъщеря изкара 45 дни жълтеница. Все едно си имах китайче :). В началото доста се впрягах ... Педиатърката искаше дори да правим нагревки, но аз отказах. Като минаха две седмици без резултати от захарчета и глюкози просто спрях всичко. Ходихме по разходи и лека полека всичко отшумя. Не знам благодарение на жълтеницата ли, но дъщеря ми въобще не разбра какво е колика. Нито ние - щастливите родители. Ядеше, наддаваше и спеше като за световно. Чак ми беше скучно с нея, понеже рядко оставаше будна повече от 10 мин. след хранене... И така ... сега е вече на 6 и толкова много ни радва.

Също и пробно хранене "претърпях" и там бях "насметена" от педиатърката. Поради жълтеницата бебето си направи режим на 5 хранения от началото - за което бях обвинена едва ли не като убийца. Накараха ме да я будя посред нощ (към 1 ч.) за 6-то хранене. Аз не бях много убедена, че трябва да го правя - при условие, че си надаваше и растеше нормално, но съпруга ми настоя. Така че същата вечер опитахме - резултата беше, че бебчето първо ни се разкрещя за дето го будим, после отказа да суче и накрая след около 1 ч. борба да сукне поне веднъж заспа на гърдата. С това приключих с 6-то хранене. Също смених и педиатърката - понякога това е доста успокоителен вариант.

Така като гледам вашето бебче е мъничко и ми се струва нормално да хапва по-малко - като израсте ще си засуква повече - природата така ни е създала да даваме мляко точно толкова колкото има нужда детето - особено в началото.

Мисля, че най-важно за вас е да се успокоите и да действате, както чувствате, че е най-добре за бебето. Сигурна съм, че каквато и степен на жълтеница да има гладно няма да остане - обикновено като са им празни стомахчетата, нищо не е по-силно от инстинкта имм да ги запълнят.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.