Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 11:26 20.05.24 
Взаимопомощ
   >> Бъдещи и настоящи майки-happy mama
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
Тема майки на 30+нови  
Автор red_monika (непознат )
Публикувано19.07.06 09:17



Има ли майки, които са забременяли първа бременност над 30 год.
Ако да, лесно ли забременяхте, годините бяха ли фактор, който да ви попречи да забременеете лесно? защото ми дотегна да ме плашат с тези години



Тема Re: майки на 30+нови [re: red_monika]  
Автор AйeзCeдaй ((бойна))
Публикувано19.07.06 09:30



Абе съм точно в категорията за която питаш, но....
След 8 години опити за второ и бременност на 34 год, то все едно си беше първа бременност. Причините за толкова дълго незабременяване нямаха никакво отношение към възрастта, други бяха факторите.



Тема Re: майки на 30+нови [re: red_monika]  
Автор coccinella (майка юнашка)
Публикувано19.07.06 09:39



Баткото родих на 32 год., бебчо на 34год.
С баткото забременях на третия цикъл след като бяхме спряли да се пазим, а с бебчо - веднага

. Не знам дали има отношение към забременяването, но бях започнала да пия два месеца по-рано фолиева киселина. Тя е задължителна за превенция на вродени аномалии на невралната тръба.



Тема Re: майки на 30+ [re: red_monika]  
Автор galia_mi (мама на Мартина)
Публикувано19.07.06 10:35



И мен така ме бяха наплашили. В крайна сметка забременях на 29 от първия опит. Родих малко след 30 и когато бебка беше на 6 месеца аз пак бях бременна.



Тема Re: майки на 30+нови [re: red_monika]  
Автор maniana (утрешна)
Публикувано19.07.06 10:45



Здравей, не позволявай да те притеснявят на тази тема. Аз забременях на 34 без проблем, имах лека бременност, родих на 35 навършени по естествен път само с 2 вътрешни шева и се възтанових доста бързо. Освен това от мой приятел пластичен хирург знам, че късното раждане действа като лифтинг на кожата на лицето, заради хормоналната промяна. Изобщо......давай смело и не забравяй, че си европейка и затова ще родиш когато си искаш:))))))



Тема Re: майки на 30+нови [re: red_monika]  
Автор kadi94 (непознат)
Публикувано19.07.06 10:46



Много индивидуално е,не се стряскай.Сестра ми забременя от първия опит на 31 год.Аз съм на 34 и вече 3 год.бебеправим неуспешно без да има установен проблем

.

[img]http://www.chezarmony.ch/doll/coreens/s_f_01_761_01_02.gif[/img]

Тема Re: майки на 30+нови [re: red_monika]  
Автор Keнra (мама)
Публикувано19.07.06 10:48



Забременях месец след като навърших 30. Получи се от първия път. Освен това изкарах много лека бременност. Единственото с което не мога все още да се преборя са качените килограми. Казват, че след 30 се свалят много по-трудно.
Успех!





Тема Re: майки на 30+нови [re: red_monika]  
Автор NikiFin (videnie)
Публикувано19.07.06 11:03



забременях на 29 - веднага - и родих на 30. Но всички препоръчват да се ражда между 20 и 30 години. Фертилността била най-висока тогава. Пък и стар човек по-трудно гледа бебе. Аз не съжалявам, че чаках толкова дълго защото си заслужаваше в моя случай. В крайна сметка всеки си преценява за себе си. Но да не забравяме, че остаряваме все пак. Четох за една англичанка бременна на 60 ако не беше и повече. Не знам как е родила и какво обаче



Тема Re: майки на 30+нови [re: red_monika]  
Автор dpavlova (непознат)
Публикувано19.07.06 11:08



Изобщо не се притеснявай моя приятелка роди първото си дете на 36 г. без никакви проблеми, забременя от първия път, когото решиха със съпруга и да имат деца. Сега е ще навърши 38 г. и има прекрасно момченце на 1г. и 4м.[image][/image]



Тема Re: майки на 30+нови [re: red_monika]  
Автор nickless® (няма да кажа !)
Публикувано19.07.06 11:11



тя вече тенденцията си е трайно за раждане над 30г. Дъщеря си я родих на 31г. С коремна опреция съм и с една тръба /тва по повод трудното забременяване/ Живот и здраве мисля до 35 да родя второ. Четох някъде, че риска от генетични аномалии над 35 е по-голям. Само да не вземе да излезе генетична аномалия "близнаци" ...




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.