Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 12:07 13.06.24 
Взаимопомощ
   >> Бъдещи и настоящи майки-happy mama
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
Тема Re: майки на 30+нови [re: red_monika]  
Автор lale_31 (vedra)
Публикувано19.07.06 12:18



Az navurshih 32 i smjatam, che veche mi e vreme za bebche. Spomnjam si obache, che kogato raboteh v Bulgaria (ot 3 godini nasam sum v Germania) ljubima replika na kolezhki, che dazhe kolegi beshe: "Aide de, koga ste razhdash? Otivash veche kum 30-tte..." Mnogo me drazneshe podoben mantalitet! Tuk oste nikoi ne mi e napomnjal za vuzrastta i tova me oblekchava psihicheski. A i razhdaneto po estestven put nad 30 god. i kurmeneto se tolerirat mnogo poveche otkolkoto u nas. Pone takiva sa mi vpechatleniata.



Тема Re: майки на 30+нови [re: red_monika]  
Автор dolce (сладка)
Публикувано19.07.06 12:39



Забременях тази година, на 31, на първия месец целенасочени опити

. Понеже тооолокова години се бях пазила ми минаваха какви ли не мисли, че сигурно не мога да забременявам щом не се е случило нито веднъж, но се оказаха глупости.
А и мисля, че си имаме време за второ - някъде към 35-38
Изобщо не се притеснявай за годините, всичко си е до организъм.



Тема Re: майки на 30+нови [re: lale_31]  
Автор belerbyy (непознат )
Публикувано19.07.06 12:41



Така е по света, а у нас първо се правят бебетата после се мисли как ще ги гледаш. Имам син който е на 12 год. наскоро родих още един - на 35год. съм. Чувствам се зряла, жизнена и и движейки се сред майчета около 23-25год. - няма никаква разлика във визията.
Всеки трябва да ражда тогава когато има потребност и възможност за това, а не защото така искат клюкарките от входа.
Успех!



Тема Re: майки на 30+нови [re: red_monika]  
Автор нeмиpницa (мама на Стефан)
Публикувано19.07.06 12:53



Родих на 29 г. и се радвам от една страна, че хубаво си поживях и сега му е времето да си имам бебче и семейство. От друга страна си мисля, че е по-хубаво в този живот от децата няма и можеше да си родя едно на 25 г. Но нямаше да съм на тоз акъл и сигурно щеше да ми е по-тежко, ако бях по-млада.
30 г. е идеалната възраст - улегнал характер, знаеш какво искаш от живота, знаеш как да го постигнеш, детето въобще не ти тежи, не се вързваш на глупостите на тоз или онзи, преценката ти е адекватна, реакцията ти е бърза и целенасочена. На 33-34 г. мисля да си родя едно момиченце...

. Що не и трето на 40 г.. мммм?




Тема Re: майки на 30+нови [re: red_monika]  
Автор anamari (новак)
Публикувано19.07.06 13:26



Първата ми и засега единствена бременност беше на 32 г., при това с един яйчник. Опитвахме 6 мес. и стана. Според гинеколожката се забавиха нещата заради противозачатъчните, които бях пила години наред. Никой не е коментирал възрастта ми. Мъж ми дава зор за второ, но мен ме е малко страх, но ще видим....На теб успех!



Тема Re: майки на 30+нови [re: red_monika]  
Автор steffy (познат)
Публикувано19.07.06 17:11



Az na 31 bez problem... ot raz... samo 5 dni probvahme i stana ot purviq mesec... ;)



Тема Re: майки на 30+нови [re: Keнra]  
Автор steffy (познат)
Публикувано19.07.06 17:17



Ami az nqmam takuv problem s kilogramite... na 32 sum bebcho e na 6 meseca i az veche ne samo si vurnah predishnite kilogrami, no i stanah po-slaba... Obache pri men se naloji sekcio po speshnost v 37 sedmica zaradi loshi zapisi i sled sekcioto bqh s -10 kg. Posle vdigah temperatura 39.5 ot mnogo kurma i pak smuknah kum 7 kg... moje i zatova da sum otslabnala po-burzo... :)



Тема Re: майки на 30+нови [re: Keнra]  
Автор AйeзCeдaй ((бойна))
Публикувано19.07.06 17:34



Мда.... абсолютно си права....
Та, като подкрепа да ... споделя личния ми опит с "епичната борба" с килцата...


Когато родих сина ми (на 22 години ) и +26 кг за 4-5 месеца ги свалих бързо и неусетно.
Сега, с Елпида (на 34 и малко години ) и + 30 кг , ми трябваха 2 години, за да ги сваля ииии
вече се фръцкам с по-така дрешлета....



Тема Re: майки на 30+нови [re: Keнra]  
Автор *щypчo* (новак)
Публикувано19.07.06 19:09



Ами..да кажа и аз за бременностите си

.
Първия път бях на 21 когато родих. Нито ми личеше,че съм бременна до последно почти, нито като родих ми личеше,че съм раждала.. А 6м след това бях станала по-слаба отколкото съм била някога..
Втория път бях на 23 . Тогава си личеше,че съм бременна ,но като родих бях само 3кг повече от преди да забременея и акушерката се шегуваше с мен,че въпреки двете девойки,мога да "излъжа" някой ерген,защото по нищо не личи ,че съм раждала..(и това още в родилна зала)..
Третия път бях на 32..Детенце се роди по-рано и..аз толкова се бях притеснила,че така и не обърнах внимание на килограмите..нямам идея колко бързо съм ги свалила, но..като ни изписваха с бебчо на 17 дни вече си обличах дрехите от преди да забременея..(явно от притеснението ..)
Сега обаче.. на 38г. уж наддадох само 12кг, а имах чувството,че корема ми е огромен и никога преди не е бил такъв.. А като родих - все едно не съм родила - корема ми си стоеше почти същия..(е..не чак де..).Лекаря каза,че матката се е преразтегнала от многото раждания и..ми сложи втора система окситоцин след раждането,за да се свива матката .. Вече 11дни сме си в къщи, и вече започнах да си влизам в панталоните от преди да забременея..но..ги закопчавам трудно и ..най-голям проблем имам с фанелките.. Гърдите ми са станали като силиконови.. просто не се побират в предишните фанелки.. Направо като напомпани.. И преди съм кърмила, но такова чудо не е било..(или съм забравила ?)

Все пак.. при мен нещата не са критерий де... за мен това е 4-то раждане.
Но в родилния дом първия път имаше жена на 31,която раждаше за 1път. Тогава нея я следяха много внимателно,защото сесмяташе за рисково първо раждане след 30г..Но сега времената са други и вече е нормално,ако си под 40..Та..тази жена си беше възстановила килограмите от преди раждането (тя беше родила със секцио и беше над 20 дни в болницата за да я наблюдават..).Всичко при нея беше наред и..си мисля,че няма никакъв проблем да се роди след 30г за първи път, стига да имаш добър гинеколог ,който даследи бременността ти и да не се преуморяваш..
УСПЕХ!




Тема Re: майки на 30+нови [re: *щypчo*]  
Автор red_monika (непознат )
Публикувано20.07.06 09:27



Браво на тебе Щурчо!!!
четири бременности и раждания:-))
Ох аз с едно не мога да се преборя, толкова трудно ми се струва.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.