Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 10:33 09.06.24 
Взаимопомощ
   >> Бъдещи и настоящи майки-happy mama
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема незная какво става моля Ви за мнениенови  
Автор VVanessa (непознат )
Публикувано10.07.06 16:35



накратко какво ми се случи трябваше да ми дойде на 21 юни, но не стана така и вече си мислех , че ще може да ви се похваля че ще съм новата мама, но отново проблем, случи ми се следното в четвъртък на 06,07,2006 прокървих и в петък на 07.07.2006 изхвърлих нещо и аз не мога да определя какво точно беше но нещо излезна от мен незная какво е това дали е спонтанен аборт, незная сега да ходя ли на лекар да купувам ли тест, моля Ви посъветвайте ме, какво да правя, а днес кървенето още не е спряло.



Тема Re: незная какво става моля Ви за мнениенови [re: VVanessa]  
Автор ajva (byde6toto mam4e)
Публикувано10.07.06 16:43



Веднага на лекар-никакво чакане!
Може би е било аборт,но само лекаря може да ти каже.



Тема Re: незная какво става моля Ви за мнениенови [re: VVanessa]  
Автор AйeзCeдaй ((бойна))
Публикувано10.07.06 17:02



Веднага на лекар...
Може ...всичко да е...
Ако е спонтанен аборт, вероятно ще се наложи и кюртаж...

Не се мотай, а отивай на лекар....

как така се удиш бе жена?





Тема Re: незная какво става моля Ви за мнениенови [re: VVanessa]  
Автор mir@ge ()
Публикувано12.07.06 12:56



Два пъти ми се е случвало подобно нещо.
Единият си беше регистрирана бременност и изхвърлих плода в 6 седмица. Всичко се изчисти само.
В другия случай имах 4-5 дена закъснение, и тест си правих даже, отрицателен беше. Докато се наканя да ида на лекар ми дойде следващия цикъл.
Хубаво е да те види лекар.

Ия - 20.07.2003г.
Тома - 16.02.2006г.


Тема Re: четох за този тип спонтани абортинови [re: VVanessa]  
Автор HacTu (HacTu)
Публикувано15.07.06 08:01



Оказва се, че вяка жена има през живота си много 'ранни спонатни аборти', които дори не могат да бъдат разпознати, защото протичат като менстурация. Не се казваше, че е нормално, но в случай, че не го усетиш даже (голям прочент от жените идея нямат, че им се случва) си е безобидно и не означава нищо за организма ти - в смисъл, че не може да износиш плод, трудно забременяваш и т.н...
На мен лично ми се е случвало няколко пъти и понеже имам и два спонтани аборта - искам да ти кажа, че ако си си направила тест и си сигурна, че си бременна, а после прокървиш - 2-3-4-6-8 седмици след теста просто не може да сбъркаш че става дума за истински спонтанен аборт и има огромна разлика в двата случая.
Ходенето на лекар с поред мен и излишно напрежение за теб, силно ме съмнява да ти правят кюретаж за това.
Единствената препоръка която ще ти дам в случай, че целенасочено си правите бебе в момента е да прескочите този месец - малко почивка за тялото и душата и да продължите от следващия.



Тема Re: незная какво става моля Ви за мнениенови [re: VVanessa]  
Автор NikiFin (videnie)
Публикувано15.07.06 10:21



това ми мяза на аборт



Тема Re: незная какво става моля Ви за мнениенови [re: VVanessa]  
Автор VVanessa (непознат )
Публикувано18.07.06 10:05



благодаря на всички които сте ми отговорили, да си призная този път реших да не ходя на лекар, но съм решила при следващо закъснение та било то и 2 дни да не чакам, а направо да правя тест и ако се окаже положителен веднага на лекар взимам си болничен и оставам да си лежа докато съм сигурна, че ще износя плода, защото това ми се случва за втори път. Но се притеснявам, че ако организма ми свикне да изхвърля плода може и да се потрети, абе да си кажа вече съм на 31 год. и се притеснявам



Тема Re: незная какво става моля Ви за мнение [re: VVanessa]  
Автор AйeзCeдaй ((бойна))
Публикувано18.07.06 12:01



Тъжно... че така се е получило.
Отиди при друг гинеколог, за да се потърсят евентуалните причини за изхвърлянето на зародиша. Все пак това са два спонтанни аборта.....

Не унивай. От сърце ти пожелавам следващия път всичко да протече нормално с щастлив край....

Успех мила....



Тема Re: незная какво става моля Ви за мнениенови [re: AйeзCeдaй]  
Автор VVanessa (непознат )
Публикувано19.07.06 22:11



АйезСедай - много ти благодаря за добрите пожелания и както казва бабите ни - От твоите уста в божиите уши - БЛАГОДАРЯ ТИ, желая на теб и на всичките ти близки всичко най добро!!!



Тема Re: незная какво става моля Ви за мнениенови [re: VVanessa]  
Автор suczka (любопитна)
Публикувано20.07.06 18:07



Според мен все пак е добре да отидеш на лекар, закъснението ти е голямо, предполагаш бременност, може да прокървиш и да не загубиш плода. На мен ми се случи в 10 седмица, тъкмо се бях върнала от консултация при гинеколожката, която следеше бременноста и ме беше преглеждала. Заболя ме кръста, и отивайки до тоалетната открих, че от мен се изливат поне 200 милилитра кръв, които са се насъбирали, докато съм си лежала и дремела. За щастие - оказа се плодът е жив и здрав, казва се Стефчо и сега е почти на 7 години, а с брат му - сега почти на 5, изобщо пък не съм имала проблеми.

Отиди да те види специалист, защото може да се окаже, че все още си бременна. Ако ти се случва няколко пъти е добре да се консултираш как да постъпиш, за да задържаш - да лежиш, да пиеш Туринал, магнезий, не знам какво още се даваше в такива случаи...

Никой не е станал по-глупав от това, че е попитал...



Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.