Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 07:06 31.05.24 
Взаимопомощ
   >> Бъдещи и настоящи майки-happy mama
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Тема :)  
Автор *щypчo* (непознат )
Публикувано08.07.06 21:36



Ние се родихме:)
Бебе Александър - 3.600кг, 52см роден на 3 юли в 7.05ч.
От вчера сме си в къщи..
Всички сме много щастливи





Тема Re: :)нови [re: *щypчo*]  
Автор Aдpиaнa (:-))
Публикувано08.07.06 21:39



Честито!!!


Как мина и как се чувстваш?



Тема Re: :)нови [re: *щypчo*]  
Автор di_ma (diemma)
Публикувано08.07.06 21:41



Честито!
Да е жив и здрав юнака!



Тема Re: :)нови [re: *щypчo*]  
Автор cchery ()
Публикувано08.07.06 22:46



Честито за големия юнак. Да е щастлив и вас да прави щастливи. Къде го роди и как и изобщо подробности, моля!




Константин - 10.11.02
Белослава - 06.05.06

Тема Re: :)нови [re: cchery]  
Автор milamia ()
Публикувано08.07.06 23:31



На всички, които сте се родили- да сте живи и здрави и много щастливи





Тема Re: :)нови [re: Aдpиaнa]  
Автор *щypчo* (непознат )
Публикувано09.07.06 09:21



Чувствам се чудесно:)
Всичко мина без проблеми - нямах нито един шев,въпреки немалките му размери,благодарение на доктор Ничев (мисля,че так се казваше) от МД ,който беше дежурен по това време..
Александър е много спокойно бебче. Спи между кърменията почти през цялото време, а когато не спи е спокоен или много гладен..
В родилния дом изкара лека жълтеница и ме посъветваха до края на седмицата да даваме подлсладена водичка, когато е буден между кърменията.. Мисля от утре да не я подлсаждам - приемам съвети по въпроса (защото прочетох внимателно другата тема и виждам,че има доста какво да науча за водичката..)



Тема Re: :)нови [re: cchery]  
Автор *щypчo* (непознат )
Публикувано09.07.06 09:55



Родих го в МД на втория етаж,понеже съм с положителен австралийски антиген и само за там дават направление в този случай.
Термина ми според доктора,който ми наблюдаваше бременността беше 24 юни, според всички други изчисления 27 юни и.. бебчо се водеше преносван.
Аз бях решила,че ако не се роди преди това по свое желание на 4 юли ще вляза в МД за да предизвикат родова дейност (повече от седмица си имах 3см разкритие..)
Та..малко преди полунощ на 3 юли почнаха някакви болки с контракции на през около 10 минути и понеже ми е 4-то раждане, преценихме с таткото,че е по-добре да тръгна за МД,вместо да се притеснявам в къщи.
Отидох около 2.30ч в МД.
Дежурния лекар ме прегледа и каза,че имам 4см разкритие. И ме оставиха в предродилна зала с надеждата да не родя в тяхната смяна

(шегувам се, но..решиха да не ми слагат никакви системи и изобщо да чакат да видят какво ще стане до сутринта и тогава да предприемат каквото и да било)
Лежах си там с някакви болки и контракции,които ставаха все по-на малки интервали..
В 5.30 вече бяха на 4-5 мин и водите ми изтекоха сами.
Отидох да събудя акушерката, а тя провери дали са водите или не съм се напишкала:).
Контракциите станаха още по-начесто.
Междувременно извикаха и лекаря, който каза,че имам почти пълно разкритие .
Преместиха ме в родилна зала и.. след много борба в 7.05 бебчо се роди.
Много съм благодарна на доктора, защото нямах силни напъни,а бебчо е голям и доктора натискаше корема отгоре, акушерката помагаше отдолу.. Чак накрая почнаха напъни и при мен и аз се включих да помагам в раждането.
Веднаг ми го показаха -един такъв лилав и красив..и плаче..Като ми го дадоха да го гушна и той се успокои..Страхотно усещане.
Пожелавам на всички бременеещи бъдещи майчета да го изпитат..А за родилите вече майчета съм сигурна,че знаят за какво говоря..
Общо взето това беще раждането.
Нямам нито един шев и станах почти веднага. В 10ч бяха нахранили бебчо с адаптирано мляко (понеже някой решил,че може да не искам да го кърмя все още!!!!) Това дълбоко ме възмути и казах на детската сестра изобщо да не си помисля да го храни в 13ч ,защото искам да го кърмя,макар да имам само коластра..
И..така Александър започна да суче.
На втория ден не успяваше да изсуче достатъчно (защото нямаше явно..) и аз си купих чай на HIPP за кърма. На третия ден се появи кърмата и взе даже да преяжда:)
На 07.07 ни изписаха - и вече сме си в къщи.
Детенце е чудесно. Единствения проблем в момента е как да го опазя от таткото. Той при всяко размърдване иска да го взима и да го гушка. Как се справяте с татковците,момичета?
Нашия татко въпреки,че не е първо дете просто не може да се откъсне от него.. Само обяснявам,че тепърва ще се налага да го гушка, като почнат колики..и,че никой няма да ни го вземе..



Тема Re: :)нови [re: milamia]  
Автор *щypчo* (непознат )
Публикувано09.07.06 09:56







Тема Re: :)нови [re: *щypчo*]  
Автор NadG (Malko Moksi)
Публикувано09.07.06 14:07



Прекрасно! Честито!

Разнообразие -



Тема Re: :)нови [re: *щypчo*]  
Автор AйeзCeдaй ((бойна))
Публикувано10.07.06 09:33



Честит ти син. Да ти е жив и здрав и много, много да те радва.

Относно жълтеницата. И нас ни изписаха с лека форма от родилното. Единствения севет на неогнолога беше - кърма и само кърма, без никакви водички, подсладени и т.н. и светлина, много светлина. Мина има няма една седмица след изписването...

Щом като го кърмиш - разкарай водичката и давай само на кърма.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.