Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 21:09 28.06.24 
Взаимопомощ
   >> Бъдещи и настоящи майки-happy mama
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | (покажи всички)
Тема Друг важен въпрос - не акаме?!?нови  
Автор TCP/lP (скромен)
Публикувано04.07.06 15:28



Значи бебето е на 14 дни, само на кърма е, яде нормално, спи нормално, няма твърдо коремче и никакви признаци за някакъв проблем.....обаче от 4 дни не е акала, а предното акане беше преди 5 дни........със сигурност не е нормално, но не знаем какво да правим? С тия термометри и сапуни в дупето ми се струва ,че нищо не правим.......някой казват,че е нормално като е само на кърма да ака рядко защото всичко се усвоява от организма.някой ако е имал същия проблем да даде съвет, моля.....





Тема Re: Друг важен въпрос - не акаме?!?нови [re: TCP/lP]  
Автор milena* (Варна)
Публикувано04.07.06 15:36



А пълни ли са памресите като ги сменяте? Колко пампреса сменяте на ден?
И още нещо колко кг ви изписаха от болницата?

Златко и Стоян<P ID="edit"><FONT class="small"><EM>Редактирано от milena* на 04.07.06 15:39.</EM></FONT></P>

Редактирано от milena* на 04.07.06 15:40.



Тема Да те успокоянови [re: TCP/lP]  
Автор little.monkey (мама)
Публикувано04.07.06 15:44



Ние първите няколко месеца бяхме също така. След като се роди акаше често, после като се почна - на 2,3,5,7 че стигнахме до 8 дни. И така акаше по 4-5 пъти в месеца. Докато почнахме и другите храни. Не съм слагала термометри, защото пробвах 2-3 пъти и тя само пръцваше и толкова.
Ако детето не изпитва дискомфорт от това, че не е акало и е спокойно, и както са ти казали си пълни няколко памперса на ден с пико, няма проблем.(
Аз също бях много притеснена, и броях дните между аканията.Но не споделих с педито, щото щеше да каже да я накарам да ака на 3 дни, че повече време било вредно и т.н. Да, ама като на детето не му се ака и не му е дошло акото, как да му го изкарам. Освен да му правя клизма, ама ми се вижда абсурдно.
Както ми беше казала една майка, радвай се на чистите памперси, че после няма

Явно и вие сте на принципа на безотпадъчните технологии


Редактирано от little.monkey на 04.07.06 15:49.



Тема Re: Друг важен въпрос - не акаме?!?нови [re: milena*]  
Автор TCP/lP (скромен)
Публикувано04.07.06 16:09



Ами от болницата ни изписаха 2300кг.

А за памперсите - на всяко папане има мокро, тоест пишка напълно нормално, проблем е само акането. Сменяме памперс на всяко преобуване, независимо дали е мокър или не, защото този гел, който попива може някой път да ни излъже, че е суха.



Тема Re: Друг важен въпрос - не акаме?!?нови [re: TCP/lP]  
Автор нeмиpницa (мама на Стефан)
Публикувано04.07.06 16:27



Щом няма дискомфорт не трябва въобще да се притесняваш.
Наистина може да се усвоява кърмата на 100%.
За вода от сварени ядки /съдържа глутен/, термометър, сапунче, Дуфалак и прочие...забрави!



Тема Защо?нови [re: нeмиpницa]  
Автор jana (...)
Публикувано04.07.06 16:54








Тема Re: Друг важен въпрос - не акаме?!? [re: TCP/lP]  
Автор Пиcaнa (Консерва)
Публикувано04.07.06 17:29



При дете изцяло на кърма е нормално, тя се увоява почти 100%, както вече са ти писали.
Следете за дискомфорт и твърди изпражнения, както и на повече от 7 дни, тогава се обърнете към лекар, сега не мисля, че има проблем.


София 16.08.2004 г.


Тема Re: Друг важен въпрос - не акаме?!? [re: TCP/lP]  
Автор Andrea$ (Andy)
Публикувано04.07.06 17:45



Не е нормално толкова малко бебе да ака през 3-4 дни. Трябва да ака поне по 1-2 пъти на ден до около 6-седмична възраст, за да е сигурно, че приема достатъчно кърма. Големите интервали между аканията са нормални след тази възраст.

Прегледах другата ти тема. Според мен трябва да минете на кърмене при поискване или например на режим през 2 часа с не по-голяма нощна пауза от 4 часа. Детенцето се е родило мъничко и трябва специално да се погрижите да хапва добре докато не се уверите, че наддава стабилно. Надявам се не го махате от гърдата след 15-20 мин, както съветват нашите педиатри. Има реална опасност малките бебета да не успяват да изсучат достатъчно кърма за толкова кратко време, че да им стигне за следващите 3 часа. Нека детенцето суче докато само пусне гърдата. Вода, чай и биберон също не давайте - нека целият сукателен рефлекс на бебето бъде задоволен изцяло от майчината гръд.



Тема Re: Друг важен въпрос - не акаме?!? [re: Andrea$]  
Автор jana (...)
Публикувано04.07.06 22:05



Само един процедурен въпрос - никаква вода, до кога!?






Тема Re: Друг важен въпрос - не акаме?!? [re: jana]  
Автор ЧeтaМодератор (Първа пролет)
Публикувано04.07.06 22:27



Докато е само на кърма или докато не стане пак 34-5-6-7 градуса.


чаша бада


Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.