Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 02:00 01.07.24 
Взаимопомощ
   >> Бъдещи и настоящи майки-happy mama
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | (покажи всички)
Тема Точно.....нови [re: little.monkey]  
Автор jana (...)
Публикувано05.07.06 15:47



Това исках да кажа, но излезе една епопея ..... За мен е много грешно да следваш какви ли не стериотипи или методи от тук и там за отглеждане на детето ти. То само си показва кое е добре за него и кое не. Няма да му дам вода защото така пишело, или пъкще го наливам с вода защото така ми казаха - НЕ!!! Детето само знае какво иска, ние просто му помагаме.






Тема Re: Кое .....нови [re: little.monkey]  
Автор нeмиpницa (мама на Стефан)
Публикувано05.07.06 15:51



Сори маймунке, че се закачам на твоето мнение...просто е последно.

Няма нужда да се дракате на тема "вода-без вода". И Стефан пие вода, не е кърмен продължително време. Макар да знам, че в горещ Тексас не дават вода /справка сайта на Американската педиатрична асоциация/. Но давам малко вода и то да си изплакне устата след ядене с пюрета и каши.
И да се обяснява на некърмили майки относно водата - мисля, че няма смисъл. Състава на кърмата се знае от мами - кърмачките и от специалистите, че бива предна и задна. Който не го е разбрал си е негова работа. Излишен е спора.

Препоръчвам на TCP/IP да си вземе една книжка за кърменето:

.
Може да си я поръчаш от нета, идва на следващият ден.
Книгата се казва "Книга за кърменето" на Хана Лотроп. Много хубава книжка, отвори ми очите. Особено интересно са първите страници, където се обяснява за АМ и защо нашите педиатри не са запознати с всички въпроси относно кърменето. Тази книжка ми я препоръча мама, която кърми още почти 3- годишната си щерка. Мамите - кърмачки знаят за кого говоря!


Сайта на бебемамабг.ком е изготвен от специалистите, писали Националният план за храните и храненето 2005 - 2010 г. В плана са написали:
През 90-те години няма провеждани национални проучвания, съобразени с международно приетите от СЗО стандартизирани дефиниции, индикатори и методи, за определяне на честотата и продължителността на кърменето (изключително кърмене, доминиращо кърмене, смесено хранене, изкуствено хранене). Проведените локални проучвания сочат, че около 90% от новородените, изписвани от родилните домове, са кърмени, но не и хранени единствено с кърма. Няма национално проучване относно честотата и продължителността на “изключителното кърмене”, което означава хранене единствено с кърма, без да се дава вода, сокове и други течности. Нито майките, нито здравните работници са добре информирани относно неговите преимущества. Съществуващите практики в повечето родилни, неонатологични и детски отделения, както и организацията на работа в тях, не създават условия за ранно започване на кърменето и успешното му провеждане. Не без значение е и твърде голямата активност на производителите на адаптирани млека, включително практиката за предоставяне на безплатни мостри на здравните заведения. Поради това се установява, че едва 30% от децата на 6-месечна възраст все още са кърмени. Като една от причините за прекратяване на кърменето може да се посочи липсата на необходимата социална подкрепа с нейните конкретни емоционални и образователни компоненти, както от страна на семейството и обществото, така и от страна на здравните работници и здравните организации.
Практиката на захранване на кърмачетата в България не отговаря на международно приетите препоръки. Докато препоръките на СЗО са до 6-ия месец бебетата да са на “изключително” кърмене, у нас вода се дава още след раждането, а в края на 2-ия месец се въвеждат плодови сокове. Това намалява приема на кърма и оказва неблагоприятно действие върху хранителния статус и имунитета на кърмачето. Поради неинформираност или липса на средства, някои майки въвеждат рано краве мляко в храненето на кърмачето, което създава риск от алергия и желязодефицитна анемия.


Айде със здраве........аз каквото можах направих относно информирането за кърменето и изхождането. Малко омеших темите, ама да не се повтарям.

Редактирано от нeмиpницa на 05.07.06 16:55.



Тема Re: Кое .....нови [re: Andrea$]  
Автор tswete (Alex 25.04.04)
Публикувано05.07.06 15:52



Моето мнение е, че до голяма степен нещата зависят от детето. В темата става дума за недоносено дете, което не ака и не наддава. В този случай мисля е подходящ съветът да се слага по-често на гърда и да се дава по-малко вода. За едно по-мъничко бебе е от огромно значение кърменето.
Аз съм кърмила бебе, родено 3850, до 19тия му месец. Винаги съм му давала да пие вода. Първите 8 месеца наддаваше по минимум килограм.
Аз съм противник на крайните мнения - не давай вода в никакъв случай, кърми на поискване задължително и т.н. За мен детето само показва. Моят син беше голям, имаше голям апетит, въпреки водата и кърменето през що-годе 3 часа. Винаги съм държала на период между храненията, защото не смятам, че всеки път, щом бебето плаче - иска да яде!
За мен дори и новороденото може да плаче, защото иска ласка, защото има колики или просто ей така! Не смятам, че всички нужди трябва да се принизяват до яденето. Затова и не съм пъхала гърда на всеки плач.
НО моето дете беше лакомо и много връщаше след хранене. Много плачеше от преяждането, а и аз имах много кърма.
Просто всяко дете е различно.
Въпреки, че съм давала вода (синът ми се роди в края на април и първите му месеци са били в яки жеги), че съм хранила не на поискване, а когато преценя, че е гладен и след някакъв, поне 2-часов период на хранене, кърмих безпроблемно до 19тия му месец.
Благодарна съм на всички във форума за съветите, които ми даваха - да не давам добавка, как да се справя с рагадите, с липсата на апетит и т.н. Но вече знам, че най-важното е да гледаш ДЕТЕТО! ТО ПОКАЗВА!
А всяка майка тук говори от нейния си, собствен опит!
ОБАЧЕ ВСИЧКИ НИЕ ПОНЕ ВЕДНЪЖ СМЕ ПОПАДАЛИ НА ДЖИПИТА СЪС СЛАБА ПОДГОТОВКА!
За съжаление, те не трябва да се слушат!
Независимо от кърменето, аз захраних рано (по съветите на нашите педиатри) и все още гледам дете с алергии, вкл. и с АБКМ!



Тема стана ми интересно...нови [re: нeмиpницa]  
Автор little.monkey (мама)
Публикувано05.07.06 16:08



Какво е предна и задна? Ако ти се обяснява моля да ме осветлиш накратко.
А за текста го прочетох отгоре отгоре, но ще кажа при нас как беше:
Кърмихме се до скоро, даже още имам мляко, но Деница вече не сучи.
Почнахме соковете след 1ия месец, но си се кърмихме все така успешно, на 8-9 месеца имах по 3-4 кърмения, различно. Ама това е, щото се приспивахме с цица


А иначе аз раждах в Плевен. Там след 6тия час детето ти го дават и се оправяй. Няма вода, няма мляко. Слагаш го на гърдата и да седи там да суче каквото има, ако има. Ако много врещи, което с нас не се случи, идват лелите с едно шише мляко и му дават 2-3 пъти да цокне. Като ме изписаха чак ми дойде кърмата вечерта в невъзможно голямо количество /та до 6тия месец се изцеждах, щото иначе бучки, температури / , до тогава само коластра сучеше, нито вода нито нищо, но и не ми е ревало особено.
Ами при нас така се развиха нещата..



Тема Много Офф...нови [re: little.monkey]  
Автор surfline (veche poznat)
Публикувано05.07.06 16:43



...Евала на Плевенската болница.




Тема Re: стана ми интересно... [re: little.monkey]  
Автор нeмиpницa (мама на Стефан)
Публикувано05.07.06 16:54



Предно/задно мляко при запек?



Какво влияе на количеството мазнини или калории в майчиното мляко?


Първото мляко?






Тема Re: Друг важен въпрос - не акаме?!?нови [re: TCP/lP]  
Автор steffy (познат)
Публикувано05.07.06 17:31



Pravilno sa ti kazali, shtom e samo na kurma, moje da ne aka po nqkolko dni, zashtoto kurmata se usvoqva izcqlo, drug variant e da ne mu dostiga i da nqma kakvo da aka...



Тема Re: Друг важен въпрос - не акаме?!? [re: TCP/lP]  
Автор Acя ()
Публикувано05.07.06 17:51



и аз съм на мнение че бебето не се храни достатъчно.
на времето, когато съм се родила съм сукала за кратко и после съм заспивала, до следващото хранене, когато ме е събуждала майка ми, била съм ленивичка явно, резултата на 2 седмици не съм била достигнала и родилното си тегло, на пробното кърмене се е видяло че не поемам достатъчно кърма и ме е дохранвала с лъжичка.
разказвам го, защото това че не плаче и не се буди за хранене може да е измамно, а от двата ти поста оставам с впечатлението че бебчето не поема достатъчно кърма. Абсурдно е да не ака толкова време бебе на тази възраст.
а за водата кога я давате?как разбирате че и се пие вода?
аз съм давала вода, но педиатърката изрично ни предупреди ако се разплаче половин час преди времето за хранене да кърмя, вода се дава ако се разплаче максимум час след предното хранене!и ти препоръчвам да я давате с лъжичка.


Елена 10.11.2003

Тема Re: Друг важен въпрос - не акаме?!? [re: TCP/lP]  
Автор gugu (пристрастен)
Публикувано07.07.06 00:10



Кой педиатър ви е посъветвал малката да без нощно хранене при положение, че е под 2,500 кг родена ?! Мамите нагоре са ви написали всичко което и аз бих ви посъветвала - начесто кърмене - без по-голям интервал от 3 часа и дори бебето да иска вода я давайте след ядене, а не между яденета.
Моята беба израстна в Маями дето като излезеш навън и водата ти излиза за минута и то с изключение на 3-4 месеца. Климатиците помагат, но то не се живее само вътре. И беба пропи вода към 6ти месец като започнахме захранването.
Спането при новородени до месец не е критерий, че бебетата са добре нахранени. Някои страдат от жълтеница и затова се унасят, други - друго. А вашата е много малка за да си позволите некърмене повече от 4 часа през нощта.

Мина ми погледът през мнението на една мама дето дядо и се е обезводнил. Това е възможно при неправилно хранене - на големи периоди. Бебето си спи и никой не усеща проблемът. Всеки се чувства отпуснат като е гладен.



Тема Такааааааа.........нови [re: TCP/lP]  
Автор TCP/lP (скромен)
Публикувано08.07.06 12:45



.....оправихме акито и сега пълним на ден по няколко памперса....ОЛЕ.....



Обаче имаме друг проблем - спазваме режим на хранене през 3 часа и бебешоната го поняса според мен добре, обаче след храненето в 0:00 часа започва да будува, седи ококорена, преревава и така до 2:00, 3:00, дори до 4:00ч.......възможно е да са колики, обаче тогава би трябвало да реве, а тя само мрънка, "скърца" и т.н.........дали не е объркала вече деня с нощ???






Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.