Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 01:59 01.07.24 
Взаимопомощ
   >> Бъдещи и настоящи майки-happy mama
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | (покажи всички)
Тема Re: Кое .....нови [re: Andrea$]  
Автор jana (...)
Публикувано05.07.06 14:14



Кърмих я за съжаление много малко не защото тя не желаеше, а защото нямах кърма по ред други причини не зависещи от мен. Всички майки около мен отгледаха децата си по същият начин с кърмене + ВОДА! Едната от които допреди няколко месеца кърмеше още детето си (1,3м.). Не мисля, че трябва да се следват толкова стрикно западните стериотипи и да се налагат по този начин. Да не говориме от колко години съм в този форум сега забелязвам, че навлизат такива "модерни" начини за отглеждане на децата. Питай някоя от "старите" мами дали не са давали вода, и дали това е пречело на децата по някакъв начин.




Тема Re: Кое .....нови [re: jana]  
Автор Andrea$ (Andy)
Публикувано05.07.06 14:26



Питала съм аз точно "старите" мами - и аз в тоя клуб се научих да кърмя и кърмя успешно и до днес. Не е нова мода изключителното кърмене на поискване, а стара колкото света. Новата мода е точно кърменето на режим с водички и биберони, но за щастие светът вече постепенно я отрича, видял за няколко десетилетия последствията й.

Водата сме я бистрили много пъти. Давайте си я, щом искате. Ама не обвинявайте в престъпление недаващите и доверяващите се на естествения начин на кърмене. Толкова ли е трудно да се приеме безспорния факт, че кърмата се променя с часове и във всеки един момент отговаря най-точно на нуждите на бебето? Връзката майка-бебе е уникална и неповторимо разкривана чрез естественото кърмене.

А когато говорим за някакъв проблем с кърменето изобщо, тогава пък съвсем са неудачни такива намеси и обвинения по отношение на водата. Факт е че пълненето стомаха на новороденото с вода крие реален риск от недохранване с кърма и лошо наддаване - лично съм го изпитала, не говоря на изуст. С кърмене на режим, водичка, чайче и биберон моята щерка не наддаде нито грам първия месец, дори отслабна. И точно с помощта на "старите" мами от форума и безценното инфо за кърменето, което тогава го имаше само в тоя форум, ние се справихме с малката и се кърмим и до днес. Така че знам какво говоря и го казвам с цел да помогна в случая.





Тема Re: Кое .....нови [re: jana]  
Автор milena* (Варна)
Публикувано05.07.06 14:57



Големият ми син е отгледан точно тук. Благодарение на този клуб Аз успях да кърмя успешно него ,сега кърмя и брат му. И тогава си пишеше за водата,но всеки чете това което му хареса. Майките тук винаги са давали добри съвети. По скоро сега забелязвам странни съвети.
Не мисля, че това са западни стереотипи. Нашето Джи Пи което е силен привърженик на ранното захранване също ми каза да не давам вода ,което много ме учуди. По телевизията доц.Маринова също заяви, че може да не се дава вода.

Златко и Стоян

Тема Re: Кое .....нови [re: Andrea$]  
Автор jana (...)
Публикувано05.07.06 14:58



Не намесвай темата за кърменето в тази дискусия, защото не отричам нея или пък съм се изказвала за или потив режимите, нито съм намесвала връзката майка-бебе, нито кърменето на поискване не ми предписвай неща, които дори не съм засегнала в темите си.
Говорех за водата, ти си преживяла и споделяш опита си, аз също имам право да го направя, всеки е прав за себе си и не е нужно да се убеждаваме една друга, а да помогнем. В случая объркахме още повече нещата.
Извинявай TCP/IP, че така разводнихме темата ти






Тема Re: Кое .....нови [re: milena*]  
Автор jana (...)
Публикувано05.07.06 15:04



Педито ни, която също е привърженик на ранното захранване пък беше категорична, че без вода не може. Майките около мен, както и по-старите, които по обясними причини вече не влизат в клуба, ми казваха същото. Сега където и да чета за кърменето и безводието всичко е от чуждестранни преводи. Както вече казах всеки решава за себе си и най-вече кое е най-доброто за детето. Но не срещнах нито едно бебе да се е отбило от майка си, само защото му е предлагана вода.
Спора е излишен така или иначе всеки ще си държи на своето.
Без лоши чуства






Тема Re: Кое .....нови [re: jana]  
Автор Andrea$ (Andy)
Публикувано05.07.06 15:12



Не очаквай да срещнеш бебе по нашите земи с диагноза "отбило се поради даване на вода"

. Обикновено диагнозата в такива случаи е "майката не може да произведе достатъчно кърма за бебето си", или "нехранителна кърма на майката", или "детето отказвало да суче, щото кърмата била неподходяща за него" и прочее дивотии от тоя сорт. Така че не излизай с аргумента, че не си срещала такова дете, щото това никак не е сигурно...



Тема Re: Кое ..... [re: Andrea$]  
Автор jana (...)
Публикувано05.07.06 15:17



Отказах се






Тема Re: Кое ..... [re: jana]  
Автор Andrea$ (Andy)
Публикувано05.07.06 15:23



Много правилно





Тема Няма проблем...... [re: jana]  
Автор TCP/lP (скромен)
Публикувано05.07.06 15:28



....чета внимателно мненията.....





Тема Re: Кое ..... [re: Andrea$]  
Автор little.monkey (мама)
Публикувано05.07.06 15:31



Аз специално бих давала вода на детето, ако то искаше. Естествено не преди ядене, а между тях или след тях....изобщо не ме вълнува кое е правилно. Според мен трябва де се съди по самото дете. Като пуска цицата и не иска повече, а пък вода ако му дадеш я пие, значи защо да не му даваш?
Аз обаче забравих да кажа, че не съм слагала захар, може затова да не я е искало, но така съм сметнала за правилно, така съм го направила






Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.