Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 23:37 25.06.24 
Взаимопомощ
   >> Бъдещи и настоящи майки-happy mama
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Тема Др. Виктор Новачков - дълбоко възмутена!нови  
Автор Jena39 (непознат )
Публикувано27.06.06 15:42



Дълбоко съм възмутена и потресена от отношението на Др. Викотр Новачков - завеждащ АГ отделението към болница Св. Анна в София ( окръжна болница). След ниагноза тумор на яйчника и няколко консултации в частния му кабинет, ми бе назнаена лапароскопия в Св. Анна за понеделник, 26.06. Приета бях в болница в 15.00ч. предния ден (не знайно защо толкова рано). По изрични предписания на доктора и персонала на болницата се въздържах от прием на храна (от събота вечер) и от вода (след 22.00ч. в неделя). След приемане, регистриране, пореден преглед и 2 клизми, бях оставена да чакам да бъда оперирана по някое време в понеделник сутринта.

Тук искам да спомена, че Завеждащия Др. Новачков не си направи труда да ме посети или обърне каквото и да е внимание. Единствено ми бе съобщено че преди мен има 2 операции и аз ще бъда 3-та. Часовете си минаваха един по един аз чакам да вляза в операция, но никой нищо не казва. Към 12.00ч. излязох в коридора и заварих др. Новачков да се разхожда с цигара в ръка. Попитах го какво става и кога ще вляза в операционната. Той ми отговори че още не е дошъл редът ми. Попитах го дали няма опастност да се обезводня след като не биах приемала храна над 24 часа и вода над 12 часа, а той ихидно ми отговори " ми кой ви казал да не ядете и пиете? - не се притеснявайте, сега хубаво ще ви налеем" !!!! и се затвори в някакъв кабинет. Върнас се в стаята си и продължих да чакам. Към 13.00ч. пак излязох в коридора и пак го пресрещам. Питам какво става? А той без да даже и да се обръща към мен ми отговаря: " ще трябва да го отложим за утре, имат проблем в операционната".

Питам се - това ли начина да се отнасяш с пациент на когото му предстои операция? Не можа ли да дойде в стаята да ми обесни като хоратаче има проблем, защо трябваше да го гоня и да настоявам за информация и внимание?

Тръгнах си веднага, облякох се, събрах си нещата и никой не се опита да ме успокои или обесни защо се е получило така след като моята операция бе планирана от преди седмици. Защо трябваше да вляза в болницата в неделя слетобяд???? Уверявам ви че това което те наричат "подготовка" е попълването на 2-3 формуляра от по една страницата, пореден преглед и клизма.

Като цяло цялата организация в АГ отделението на Св. Анна е под всяка критика. Всяка следваща смяна персонал плюе и отменя назначенията на предишната. В 8.00 сутринта те пращат по разни кабинети по другите етажи които обаче започват работа едва 8.30 или 9.00ч. Таксите за престой в болницата се дават лично на гл. акушерка а не в регистратурата. Жената която бе настанена на съседното легло до мен - за кратка процедура, и бе поискано да заплати 30 лв. на ръка за "по-добра упойка". Няма изобщо да се спирам в подробности на материалната база (скъсани чаршафи, липса на калъфки за възглавници, тоалетна и санитарни помешения). Иначе във всяка стя има телевизор с апарат за таксуване.....

За съжаление средния българин не е свикнал да изисква качествено медицинско обслужване а лекарите ни не са научени на елементарни обноски и култура в комуникацията. Др. Новачков на няколко пъти ми направи неумесни и нетактични коментари за външния ми вид, което намирам за крайно
непрофесионално и невъзпитано. Жалко! Защото точно такива като него обронват лекарската професия и репутация. Но той не единствения генеколог и очевидно - далеч от най-добрия.

Мой съвет след много прясното преживяване - никога не ходете при него и стойте далеч от Св. Ана (окръжна болница).



Тема Re: Др. Виктор Новачков - дълбоко възмутена!нови [re: Jena39]  
Автор cchery ()
Публикувано27.06.06 15:56



Е аз пък раждах в родилното им отделение и мога да кажа подобни неща за организацията там. Акушерките са номер едно откъм ефикасност - по цял ден се щуркат из коридорите, като влязат в стаите се вайкат, че имат много работа, нищо не вършат и в крайна сметка, когато има система за изключване, обикновено бременната жена си я спира, щото няма кой. А обичайна гледка е жена с буркан в ръката и система в ръката да ходи до кенефа - няма кой да я откачи.

Лежах 4 дена там и никой не дойде да ми запише бебето, както и другите бебета от тези дни. И въпреки, че се оплакахме на главната акушерка за това и тя остави бележка на нощната да свърши тази работа, тя само се обърна и изсъска, че ако си свършела работата и имала време. Сещате се, че така и не я свърши тази работа. Та на другия ден, преди изписването 4 жени седяхме и се борихме кое бебе ще запишат по-напред, щото всички искахме да си ходим в крайна сметка. ПРосто е набиващо се на очи, как не се изпълни нареждане на главна акушерка, `ми нали тя е някакъв шеф, в крайна сметка.

Иначе, аз оплакване от гинеколозите нямам - винаги бяха отзивчиви, за каквото и да питах на визитация или пък ако ги хванех по коридорите.


Константин - 10.11.02
Белослава - 06.05.06

Тема Re: Др. Виктор Новачков - дълбоко възмутена!нови [re: Jena39]  
Автор pimpim (минаващ)
Публикувано27.06.06 21:33



Жалко наистина. Непростимо е такова отношение към пациентите. Вярно не всички са така, но в повечето болници е точно така. Липсата на персонал, ниските заплати, не че това е оправдание. По-скоро на мен ми се иска да вярвам, че битовизма е основната причина, а не че сме изостанали аборигени, нежелаещи да се образоваме и сме толкова изостанали. И пак казвам, не всички са така.



Тема Re: Др. Виктор Новачков - дълбоко възмутена!нови [re: Jena39]  
Автор simna (минаващ)
Публикувано27.06.06 22:36



Ти сега наистина ме заинтригува - какво толкова е пречело във външния ти вид?!
А на pimpim се изкушавам да кажа - какви ниски заплати при лекари и то гинеколози?! Те много добре си се оправят на наш гръб, така че да не ни са трън заплатите им!



Тема Re: Др. Виктор Новачков - дълбоко възмутена!нови [re: Jena39]  
Автор Льoня (понякога)
Публикувано28.06.06 00:02




и тука ли
а нещо оплакване, жалба, сигнал да подадеш, м? Или по форумите е много лесно да плюеш, нали?



Тема Re: Др. Виктор Новачков - дълбоко възмутена!нови [re: Jena39]  
Автор bubulina (член)
Публикувано28.06.06 07:49



Навсякъде е така!!!


За съжаление не им се работи и това е!!!!

И после била ниска раждаемостта?!
Е че то като минеш веднъж през такова отношение и не ти се повтаря!

ПС е аз все пак се прежалих и си имам и сладурка + баткото



Тема Re: Др. Виктор Новачков - дълбоко възмутена!нови [re: Льoня]  
Автор Jena39 (непознат )
Публикувано28.06.06 09:30



Не плюя а излагам един истински и пресен случай. Жалба съм пуснала към министреството на здравеопазването.



Тема Re: Др. Виктор Новачков - дълбоко възмутена!нови [re: simna]  
Автор Jena39 (непознат )
Публикувано28.06.06 09:37



Мисля, дано не съм права, че не му допаднах още в самото начало: стегната, гримирана и добре облечена (коментарите бяха от сорта "много сте впечатлили моя екип - не са виждали толкова хубава жена").

На няколко пъти ме попита дали ме е страх а на последната ни среща ме пипита "още ли не ви е страх?" ?!

Подразнила съм го с факта че не треперя, не хленча и не плача за да може да се вживява като Бог - утешител. В друг форум Др. Новачков има много фенки които го обожават защото цитирам - им "бърсал сълзите,утешавал и успокоявал като предлагал от личните си цигари".

Но личните симпатии нямат място тук. Всички пациенти са равни и трябва да бъдат равнопоставени



Тема Re: Др. Виктор Новачков - дълбоко възмутена!нови [re: Jena39]  
Автор Slanchezara (щастлива мама)
Публикувано28.06.06 10:15



Честно казано постинга ти наистина много ме изненада...
Аз раждах в родилното на Окръжна и проблеми с организацията не забелязах. Когото и да бях молила за нещо, на момента ми се обръщаше внимание и ми се свършваше работата буквално на мига, а пардон, едната лекарка ме помоли да я изчакам веднъж, за да си измие ръцете... (1 мин).
Момичето, с което бях в една стая имаше май със същия Д-р Новачков уговорка и беше изключително доволна от него, човека беше дошъл да я види. А мен като ме видя, че си пъшкам, ми показа как да ставам, за да не ме боли епизиотомията... (без да има какъвто и да е ангажимент към мен, той все пак е от друго отделение)
На моя близка приятелка същия д-р Новачков спаси живота буквално...
Но това е инфо отпреди 2 години, не знам защо така се е променил. Във всеки случай, ако наистина има такава промяна не му прави чест!



Тема Re: Др. Виктор Новачков - дълбоко възмутена!нови [re: Jena39]  
Автор Lenny (дразнител)
Публикувано28.06.06 10:29



дааа - явно не се е научил още Новачков. Няма и да се научи - поживя си на лаврите на баща си.
Навремето той ми изпусна първата бременност - и така ми сложи спирала,че си остави ръцете

.
Аман от некадърници




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.