Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 06:40 25.06.24 
Взаимопомощ
   >> Бъдещи и настоящи майки-happy mama
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Тема За "добрите" майки...  
Автор лю ()
Публикувано15.06.06 15:22



Момичета, напоследък много често ми се случва в паркове и градинки да се засичам с едни "добри и грижовни" майки или баби. Използвам клуба просто да споделя, защото полудявам!
Разхождаме се ние с малкия юнак и изведнъж се приближава майка с детенце, започва да се радва на моето (до тук добре) и изневиделица изважда някаква храна и започва да му предлага! В тези моменти наситина изтръпвам. Лесно успях да науча бабите да не тъпчат детето, когато не дава каквито и да е било признаци на глад. .. но... въпросните почерпки ме шокират: онзи ден плик с чипс, държан в едно с запалена цигара беше под носа на детето, а вчера - шоколадови бисквити!!! Момченцето ми е малко над годинка и идеята за чипс и шоколод!!! ме шокира. Още по-шокирана бях, когато помолих въпросната баба да не предлага шоколад на детето ми и тя отвърна: Не? и се обърна към него: - "Ела, ела баба си вземи!" Подчертавам, че става дума за жена, която за пръв път виждам

При това игнориране на мнението ми се чудех дали да не я зашлевя и да кажа - "Кажи, баба, тенкю!".
Разсъждавах за хранителните навици и за това, че всяка майка има право да решава за собственото си дете, което според мен следва да се зачита от околните както и за идеята как трябва да се отнася детето към взимането на храна от чужд човек и определено имам категорично мнение, че е недопустимо. Не искам да отварям дума за децата с алергии. Просто се плаша 4-5 случая за една седмица са ми в повече!
И да знаете, ако някога се срешнем по градинките и видя слядките ви дечица, със сигурност няма да ги почерпя



Тема Re: За "добрите" майки...нови [re: лю]  
Автор milamia ()
Публикувано15.06.06 15:40



И аз много се изнервях от тези"почерпки". Още повече, че всички дечица около нас тъпчат постоянно и моята също иска /естествено/. Хубавото е ,че след многократно отказване на зрънчовци, чипсове , шоколад и други простотии, и след няколко забележки от рода "Ти пък нищо не даваш на това дете, как ще се калява ???? / то да не е войник в казармата или алкохолик, че да има "кален" стомах?!?!

/ или " Горкото, майка ти не ти дава, слънчице", ги научих поне да казват" Питай майка й дали може да я почерпиш".
Аз естествено, за да не мрънка нашата като ядат всички около нея, започнах да й нося банан или обикновени бисквити и ние вече също ядем.



Тема Re: За "добрите" майки...нови [re: лю]  
Автор aлбeнaди (take it easy)
Публикувано15.06.06 16:00



АЗ когато не искам да дават и като видя, че някой се приближава с пакет в ръка да дава нещо на Ани казвам, че Ани не я де такива неща. И ако трябва и с ръка ще отблъсна "противника"

Ох, ще умра от смях.... Всъщност в повечето случаи нямам нищо против да й дават. Тя нито ще се наяде, нито ще й стане нещо ако си хапне 4-5 пръчки зрънчо или бисквитка.

По-кофти е ситуацията при алергичните деца... И е гадно когато не се съобразяват. Аз лично винаги питам майката дали детето яде такива неща...

Анна 8.12.2004
София 19.01.2006

Тема Re: За "добрите" майки...нови [re: лю]  
Автор Grami ()
Публикувано15.06.06 16:29



Аз все още се нервирам, въпреки че детето ми е на 5


Полудявам от яденето на сладолед и морена в 7,30 в градинката.

И понеже не веднъж съм се изкавала гласно и строго, другите майки и баби вече ме питат!

Истината е че с това няма оправия , така че и да пишеш и да не пишеш по форумите - все тая!
Успех!



Тема Re: За "добрите" майки...нови [re: лю]  
Автор gigikas (мама на Алекс)
Публикувано15.06.06 18:10



Ето с такива екземпляри се държа много грубо. Ама да си кажа честно, направо полудявам. Е, не се е случвало с храна, ама е имало подобни случаи.......и немога да се контролирам.:)





Тема Re: За "добрите" майки...нови [re: gigikas]  
Автор blizna4e (мартенска мама)
Публикувано15.06.06 18:40



Аз също давам на Калина понякога зрънчо или солети,но ги давам АЗ ! но да дойде някоя бабичка и да предлага,ей издивявам ! Тези хора не знаят ли че толкова малко дете не яде шоколад примерно ?!Аз давам само когато някоя баба или майка види че ядем и дойде учтиво да помоли да дадем на детенцето и защото било видяло.Тогава с удоволствие давам.
Ама какво да се сърдя на другите хора като моята свекърва беше нахранила Калина в 6 ч . вечерта с две шоколадови вафли !?

И беше толкова горда от факта...
Иначе си права.Много си права.Неисканото добро е зло.





Тема Re: За "добрите" майки...нови [re: лю]  
Автор jana (...)
Публикувано15.06.06 20:32



Тази случка наистина е потресаваща, аз лично не бих могла да си сдържа нервичките и щях да направя на твоя място скандала

Принципно избягвам Ния да взима храна от чужди хора, от познати да, но винаги даването е съпроводено с питане.




Тема Re: За "добрите" майки...нови [re: лю]  
Автор lsa27 ()
Публикувано15.06.06 22:08



Много неприятни случки



В нашия случай още повече, защото Дариа е алергична към яйца и разни други неща и педито категорично е забранила яденето на боклуци...

Трябва да дебна като майка "орлица" дали някой не й бута в ръцете кроасани, шоколад или зрънчо с червен пипер . За да си спестя мили реплики винаги казвам: "Не й давайте - алергична е." или "Тя не яде шоколад - алергична е."




Тема Re: За "добрите" майки...нови [re: лю]  
Автор shnapy ()
Публикувано15.06.06 23:13



Винаги ми е било чудно това тъпчене на малки дечица с всевъzможни боклуци.Когато големия ми син беШе на 1г. и 3м. си отидохме в БГ zа отпуската и аz се среЩнах с приятелки с деца горе-долу на съЩата въzраст.Едната от тях му подари zрънчо,а другата Шоколад

.Той Шоколад не беШе блиzвал оЩе.Ауу каква лоШа майка съм само,да не давам на детето такива вкусотиики.Е дадох му малко,zаЩото иначе се очертаваШе голямо реване.Все пак другите ядяха такива работи и той не можеШе да стои и да гледа.Много тъпо.
Тук майките носят не Шоколади и подобни боклуци в градинките,а наряzани плодове,морковчета или най много солети.Поне теzи майки които са около мен.Има и немкини и българки.
Ако някоя ентусиаzирана баба ми погоди такъв номер като на теб....,може би и аz Ще я помоля културно и при нераzбиране от неина страна...със сигурност Ще стана груба.



Valentin 10.05.2002

Тема Re: За "добрите" майки...нови [re: лю]  
Автор Heмиpницa (мама на Стефан)
Публикувано16.06.06 10:31




Явно аз много страшно гледам или сме много малки още, но никоя мама не е посмяла да ми предложи нищо досега. Иначе ще наддам вой.
И на свекито й се карам всеки път като я видя да купува на дечковците около нас /на роднини и познати/ такива боклуци.
А това - ".....да залъжа детето, докато си пия кафето или бирата..." ще ме уморят. Може ли такова нещо??????





Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.