Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 23:58 30.04.24 
Взаимопомощ
   >> Бъдещи и настоящи майки-happy mama
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
Тема Възпалени уши и сливици-как да избегна антибиотиканови  
Автор Mi6ka (сива на точки)
Публикувано06.06.06 21:36



Здравейте, майчета!

Моля ви кажете ми как да избегна антибиотика, който грози Хана заради леко възпалени уши и сливици!!!! Преди малко се върнахме от спешното в болницата. Днес сутринта всичко беше ОК, следобед като взех Хана от ДГ, усетих, че гори. Премерих температурата - 39,8. Отлетяхме към болницата - лекарят установи горното и предложи антибиотик. Обаче не взе натривка от сливиците и не беше сигурен, че са бактерии. Аз му обясних, че съм давала допреди две седмици Пеницилин заради стрептококи и новата порция антибиотик ми се вижда твърде сериозна стъпка и предпочитам да изчакам, докато утре лекарката вземе натривка.
Имам едни хомеопатични капки - Отофовен - те са за възпалителни УНГ-проблеми, смятам тях да ги започна. Сложих и свещичка, ако се наложи, ще продължа с Парацетамол-сироп.
Обаче с какво да изчистя сливиците? Майка ми ме тормозеше като дете със сода и мед, но го намирам толкова ужасно, че не мога да й го причиня. И изобщо, който е патил от сливици, да каже винаги ли се стига до антибиотици?

Давайте идеи, помагайте моля! Имам време до утре да се въоръжа със стари и нови изпитани средства преди да отидем при детската лекарка.

П.С. Да кажа само, че почерпиха в болницата госпожицата със сладолед и казаха да й дам още една порция за вечеря. Така че сега хрупа оттатък и ако не бях преживяла горното одеве, нямаше да кажа, че е болна.

Благодаря предварително на всички!

За всеки случай постнах темата и в бг-мама

<P ID="edit"><FONT class="small"><EM>Редактирано от Mi6ka на 06.06.06 21:37.</EM></FONT></P>

Редактирано от Mi6ka на 06.06.06 21:39.



Тема Re: Възпалени уши и сливици-как да избегна антибионови [re: Mi6ka]  
Автор crazy_chick ()
Публикувано06.06.06 22:34



Ами за жалост единственото, което съм чувала и лично изпробвала против възпалени сливици /освен антибиотик/, е именно натривката с мед и сода


Ако се отстранят изцяло налепите, температурата спада бързо, болките в гърлото намаляват. Ефективно е, обаче трябва да се пипа внимателно, щото по-груба интервенция може да завърши зле за сливиците. И мен ме изтезаваха с това като дете, но предполагам по тази причина съм пила антибиотик едва 4-5 пъти в целия си живот. Виж, за възпалените уши нищо не мога да кажа...

Скорошно оздравяване на сладоледената Хана!

Давид 21.12.03



Тема Re: Възпалени уши и сливици-как да избегна антибионови [re: crazy_chick]  
Автор Beни (Майка на Лора)
Публикувано07.06.06 10:40



Нелазбрах има ли налепи? Или просто и е червено гърлото? Ако е последното в съчетание с възпалените уши - давай Беладона!




Тема Re: Възпалени уши и сливици-как да избегна антибионови [re: Beни]  
Автор Mi6ka (сива на точки)
Публикувано07.06.06 11:20



Доколкото лекарят вчера успя да види - има и налепи. И да - комбинацията е с възпалени уши.
Как точно да давам Беладона?
И в каква форма да я взема - капки, глобули
Моля дай по-подробно инфо



Тема Re: Възпалени уши и сливици-как да избегна антибионови [re: Mi6ka]  
Автор aлбeнaди (take it easy)
Публикувано07.06.06 12:39



И аз имах същата дилема миналата седмица. Гнойна ангина! Опитахме без антибиотик, но детето се влошаваше със всеки изминал ден. И започнахме антибиотика накрая

Ани за първи път пие антибиотик. Лошото е, че зарази сестра си, а тя още не е почнала антибиотика пак с надеждата, че може да мине и без него... Дано!
Иначе ние давахме Бромхексин, пръсках Тантум верде в гърлото. Отделно всяка вечер е по 15-20 минути в банята на гореща пара... Друго не съм пробвала, по простата причина, че тя не ми дава никакви манипулации да правя. Не иска сиропите да си пие, камо ли да й обтривам сливиците...

Бързо оздравяване и дано се разминете с антибиотика!

Анна 8.12.2004
София 19.01.2006

Тема Re: Възпалени уши и сливици-как да избегна антибиотиканови [re: Mi6ka]  
Автор di_ma (diemma)
Публикувано07.06.06 13:50



Аз не бих спестила антибиотик при възпалени уши, а още повече и придружено с гн.ангина. Заради такава глупост от моя страна ( и аз бях против антибиотиците и лекувах с хомеопатия

) се наложи синът ми ( тогава на 1г6м) да влезе в болница за венозно вливане на АБ.
Посъветвай се и със специалист УНГ.
И да оздравявате бързо!



Тема Re: Възпалени уши и сливици-как да избегна антибиотиканови [re: Mi6ka]  
Автор ЧeтaМодератор (Първа пролет)
Публикувано07.06.06 13:56



Възпаление на ушите не е шега работа.
Борис ми прави два гнойни отита почти един след друг. Втория път беше заради не добре излекуван първи отит. Наложи се цяла седмица да ходим всеки ден в ИСУЛ да му изтеглят гной от ушите.
Непременно се посъветвай пак с лекар.
Пожелавам бързо оздравяване!


чаша бада

Тема Re: Възпалени уши и сливици-как да избегна антибиотиканови [re: Чeтa]  
Автор Beни (Майка на Лора)
Публикувано07.06.06 14:10



Щом е гнойна Беладоната няма да стане. Най-добре лекар хомеопат да каже, но както едно от момичетата казва, ако не се даде точното лекарство е рисковано. най-добре е да имаш лекар - добър хомеопат и той да види детето.




Тема Re: Възпалени уши и сливици-как да избегна антибиотиканови [re: Mi6ka]  
Автор natby (ниа-катя)
Публикувано07.06.06 15:57



не знам да ли си в бг. ако да ще ти пратя веднага тел на свекрървами която е изключителен унг специялист. не се шугувам. дай знак на бележка.възпалението на ушите мже да стане много сериознов кратки срокове най- добре еда говориш със специялист



Тема Отървахме антибиотика!нови [re: Mi6ka]  
Автор Mi6ka (сива на точки)
Публикувано07.06.06 17:28



Преди малко се прибрахме от лекар. Ето какво се случи: първо лекарката взе натривка и докато чакахме, преслуша дробчетата и надълго и нашироко бърка в гърлото и ушите за ужас на Хана. Оказа се, че ушите вървят към подобрение, т.е. не са толкова червени колкото снощи. Това е заслуга на Отофовен-а - ей, безценни са тия капки направо! Докато чакахме резултатите от натривката, ми каза, че в момента има епидемия от стрептококи с усложнение скарлатина и въпреки че Хана ги мина преди две-три седмици, могат да се появят отново. Ако пробата е положителна - антибиотик. Да, обаче пробата се оказа ОТРИЦАТЕЛНА! Така че - сладолед, може компрес вечерта, но внимателно, много течности, за да се предотврати обезводняване, парацетамол в случай на треска /над 38,5/ и едни хомеопатични таблетки - Traumeel, на основата на Беладона /мерси, Вени/. С всичко останало оставяме Хана сама да се справя. Ако поддържа повече от два-три дни температура въпреки парацетамола - отново при лекарката.
Каза ми още - добре че не сме започнали антибиотик на сляпо.

Момичета, знам, че УНГ проблемите са много сериозни. Точно затова висях половин ден в лекарския кабинет. Но и цял ден да се беше наложило да чакам, пак щеше да има полза заради отървания антибиотик. Пак казвам - Хана пи антибиотик допреди две седмици - една втора порция би означавала парен чук

. Не, мерси. Предпочитаме сладоледа.

Та така - госпожицата си изяде обедния сладолед и сега похърква прилежно в леглото. Все още има температура, но вече не е треска.

Благодаря за съветите и за съпричастието - винаги е хубаво да усещаш виртуална подкрепа зад гърба си.

Редактирано от Mi6ka на 07.06.06 17:33.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.