Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 15:23 15.06.24 
Взаимопомощ
   >> Бъдещи и настоящи майки-happy mama
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
Тема Памперс = гъбички ???нови  
Автор jana (...)
Публикувано30.05.06 22:17



Първият ден имаше 2 пъпчици на пишото, добре ама след два дена се сляха и станаха едни кърваво червени плаки. Не болят, не сърбят. Заведох я при педиатърката и тя категорично отсече, че става въпрос за гъбички. Предписа ни няколко мехлема, обрива завяхва, но както коментирах за този случай сред другите мами и масово се оплакаха, като повечето обвиниха именно памперсите на Памперс. Има ли наистина такова нещо, други пострадали такива мами или е просто съвпадение?




Тема Re: Памперс = гъбички ???нови [re: jana]  
Автор di_ma (diemma)
Публикувано30.05.06 22:39



Влажната пелена и жегата са идеална среда за развитието на гъбички. Според мен, ако има гъбички, то няма значение марката на пелените.



Тема Re: Памперс = гъбички ???нови [re: jana]  
Автор crazy_chick ()
Публикувано30.05.06 22:53



Точно същото нещо не ми се е случвало, но когато Атина беше на 3 месеца, педиатърката установи, че входа на влагалището се е затворил или по-скоро, срастнал. Наложи се да го цепне
Бях се сащисала от цялата тая история, но впоследствие моя приятелка имаше абсолютно същия проблем с нейното девойче. Та тогава педиатърката ни сподели, че за първи път в 30-годишната си практика е видяла подобно нещо преди 3-4 години, като оттогава насам случаите обезпокоително зачестяват. Нейното мнение е, че причината е в памперсите, независимо от марката. Казва, че съвременните улеснения в детеотглеждането са нещо чудесно, но неминуемо водят и негативни последствия със себе си. Конкретно за памперсите - при момиченцата запарването причинявало гъбички, течение или гореописаното, а при момченцата забравих какво беше. /май и за някакво безплодие ставаше дума, ама не помня/. Имало много необичайни детски заболявания и симптоми, непознати в годините преди.

Ако всичко това е вярно, много е възможно памперсът да е виновен за гъбичките на Ния. Съмнявам се обаче определена марка да причинява такова нещо. Дано не се повтаря!

Давид 21.12.03





Тема Re: Памперс = гъбички ???нови [re: crazy_chick]  
Автор sladkomam4e (новак)
Публикувано30.05.06 23:02



И на нас ни се случи преди 2седмици,бях пощуряла.Появиха и се първо пъпчици,после стана като херпеси от двете страни на дудката.И като я забърсвах с мокрите кхърпички пъпките пускаха кръв.и аз я мазах с някакви михлеми,но я оправи крем здраве/не е за вярване/И аз ползвам памперците на Памперс.Дано не се повтаря ,че горкото ми бебче.
И не го пожелавам на никой.Бъдете здрави



Тема Re: Памперс = гъбички ???нови [re: jana]  
Автор Heмиpницa (мама на Стефан)
Публикувано31.05.06 02:06



Утре съм на преглед при д-р Сираков /специалист детска гинекология към Майчин дом/ и СПЕЦИАЛНО ще го питам за памперсите. Ще ти звънна после.



Тема Re: Памперс = гъбички ???нови [re: jana]  
Автор little.monkey (мама)
Публикувано31.05.06 03:00



АЗ!!!
Минах на Памперс и същото - първо пъпчици после едни червени петна и все повече. Махнах Памперс мажа с някакъв крем, но на мен ми казаха че са от претопляне....
Още не сме ги излекували



Тема Re: Памперс = гъбички ???нови [re: jana]  
Автор nadili (мама везничка)
Публикувано31.05.06 07:00



И ние имахме такъв проблем. Но не вярвам да е от марката памперси. Май няма 100% памучни. По-скоро там се спарва от жегите, а влажната и топла среда е идеална за развитие на гъбички. По принцип върху кожата си има разни микроорганизми, които си съжителстват с нас кротко, но при определени условия се стига до подобни ситуации. Аз също излякувах с крем здраве, нопреди това няколко мазания с тридерм крем. Сега реших да пробвам Молфикс. Доволна съм, мекички са, но доста по обемни от памперс, и Владо съвсем заприлича на раче-кривокраче в краката.


Владимир - 04.02.06

Тема Re: Памперс = гъбички ???нови [re: crazy_chick]  
Автор jana (...)
Публикувано31.05.06 09:01



Аз също съм чувала за такива сраствания, но слава Богу това поне нямаме (да чукам на дърво). Мерси за мнението




Тема Re: Памперс = гъбички ???нови [re: sladkomam4e]  
Автор jana (...)
Публикувано31.05.06 09:03



На нас този крем не ни помогна




Тема Re: Памперс = гъбички ???нови [re: Heмиpницa]  
Автор jana (...)
Публикувано31.05.06 09:04



Много ще съм ти благодарна





Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.