Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 09:30 27.05.24 
Взаимопомощ
   >> Бъдещи и настоящи майки-happy mama
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | (покажи всички)
Тема Днес се сетих за Натуралист...нови  
Автор desykv (*веселячката*)
Публикувано01.06.06 16:01



и за неговото бебе в онази хубава селска къща... то би трябвало вече да е на около месец и половина... реших да издиря темата му за раждането на сина им у дома, намерих я, исках да напиша 2 реда в нея най-накрая и аз, но я намерих закована... защо ли??? тогава реших да му пиша лична бележка и му написах без проблем, защото ИМА такъв никнейм Натуралист, нарекъл се е с подимето татко, всичколог и жител на земята... така че, момичета, той може и да не пише, обиден или засегнат от някои постинги тук, но съществува в клуба и интернет пространството, изобщо не се крие и не е изчезнал яко дим, както предполагаха някои тук... не пиша всичко това, за да възобновя бурните нападки и дискусии на тема за или против раждането у дома, а за да кажа истината такава, каквато аз я виждам, и за да използвам случая да поздравя ВСИЧКИ деца по света с техния празник, независимо от това как, кога и къде са родени, и какви са родителите им!!!



Тема Re: Днес се сетих за Натуралист...нови [re: desykv]  
Автор mimi1OO1 (непознат)
Публикувано01.06.06 21:47



И аз се сещам от време на време за този човек. Не ми е чудна неговата история, нито приказките му - само се ядосвам, че майките тук толкова много му отделяха внимание - я за възмущение, я за съпричастие, като не се замсляха, че всъщност на него му се е случило неочаквано раждането на съпругата му в дома, а после той реши да се похвали, че е било по план това, което се е случило. Повечето повярваха на планираността на историята, което беше целия абсурд, а той се почувства център на внимание, творец на сътби и изобретател на каменната ера в 21 век. Иначе няма странно. Моя комшийка, от софийски квартал роди по същия начин преди четири години и половина, пред коледа - беше -18 градуса и имаше страхотни преспи сняг ако си спомняте. Линейката не успя да влезе от снега в квартала. Под телефонните инструкции на бърза помощ, близките и в стрес и безисходица прерязали пъпната връв - това е .... живот е .... трябва да се окопитят и да дадат всичко от себе си за жената и детето. Направили са го и на следващия ден са предприели пътешествие след риене на сняг за да стигнат до Шейново, където им казали слава богу всичко е наред и обратно в къщи. Хепи енд!
Честит празник на всички дечица и техните мами и тати! Бъдете живи и здрави, защото друго по-важно в живота няма!



Тема Мерси за умерения ти тон...нови [re: mimi1OO1]  
Автор desykv (*веселячката*)
Публикувано01.06.06 22:10



Значи искам да ви кажа на всички, които се интересуват, че с този човек си писах преди около година, преди малко също му написах една лична бележка, чак сега!, и неговия отговор беше определено интелигентно написан. Този човек нито е толкова краен, нито безотговорен, нито сектант, както го изкараха някои жени тук... освен това приятелката му е с акъла си и не я убеждавал и насилвал в нищо той, тя лично е писала в бг-мама, четох и нейни отговори... както и да е... Преди година той пак писа тук под името new age и пропагандираше за раждането у дома, тогава пак предизвика големи дискусии и емоции, беше даже малко смешно в началото, защото не бяхме разбрали, че пише мъж, а не жена... а когато разбрахме, отново плюене, плюене по него... чудя се как е събрал смелост и желание отново да се появи, този път с новото име Натуралист, с което си се подвизава и до днес!
От мен ще кажа едно - да, той е странна птица, но е добър и умен човек, не съдете толкова остро различните от вас хора.
Аз не бих родила сама у дома. Но това съм аз. Всеки знае за себе си. Съгласна съм, че раждането е рисковано събитие, че е свързано с непредвидими ситуации, че е потенциално опасно за здравето и живота и на родилката, и на новороденото... съзнавам отлично това. Но съм сигурна, че наистина психичното състояние на раждащата е от ключово значение, което пък в БГ не се отчита за съжаление. Истината според мен е както винаги някъде по средата... Жалкото е, че не е законово уредено всичко както трябва.
Още преди година и нещо той планираше детето им да се роди вкъщи, още тогава му писах да е пределно внимателен, и той се съгласи с мен! Още тогава жена му беше с него и споделяше неговите принципи! Така че не просто така се е случило, това определено е била постъпка, за която са били добре подготвени!
Това е от мен.
Една ГОЛЯМА молба: нека тази тема, която сега отворих, не стане пак повод за критични подмятания и т.н. Просто исках да споделя, че от време на време се сещам за Людмил, Мирена и сина им Самуил-Теодор, и тъй като темата му беше вече заключена и не можех да пиша в нея, си позволих да отворя тази. Това е всичко. Изобщо не искам да споделяте моето мнение и отношение по въпроса и за дадения човек. Затова ако обичате не нападайте нито мен, нито него... преди месец бях доста разочарована от крайните мнения в темата му.
На всички ви желая всичко добро, нека се обичаме и бъдем здрави и щастливи!



Тема Re: Мерси за умерения ти тон...нови [re: desykv]  
Автор pimpim (минаващ)
Публикувано01.06.06 22:29



Супер си беше Людмил. Много разнообразяваше клуба, който на моменти ми доскучава.




Тема Re: Мерси за умерения ти тон...нови [re: desykv]  
Автор ЧeтaМодератор (Първа пролет)
Публикувано01.06.06 22:57



Аз искам само да кажа, че отделяш прекалено много внимание на една личност и по мое мнение (което си е само мое и не е задължително някой друг да го споделя) не знам защо занимаваш форумките с неговата особа.

Надявам се да не приемеш постинга ми като обида или забележка или нападка. Просто не се сдържах.
Поздрави!


чаша бада

Тема Здрасти, Чета!нови [re: Чeтa]  
Автор desykv (*веселячката*)
Публикувано02.06.06 08:39



Не, не се обиждам. Но имам причина да отворя нова тема тук. Опитах се да пиша в неговата отпреди месец, но като я намерих, беше заключена вече. Аз тогава не се изказах, въпреки че на много пъти пръстите ме сърбяха. Моето мнение е, че към тази, както ти я наричаш особа, имаше ненужно оскърбителни и доста крайни нападки, което според мен беше нечовечно и недостойно, и напълно неподходящо за мирния дух в нашия прекрасен клуб на майките. Доста бях разочарована от общата атмосфера. В същото време с темата си той предизвика наистина фурор! Много го четяха и му писаха, нали? Да, съгласна съм, че е човек с нестандартно мислене и поведение, но какво от това? Отворих темата и за да съобщя на интересуващите се и непредубедени жени тук, че Натуралист си съществува като име, а не се е разкарал, както някой тук беше писал, или пък е било временно, докато затихне бурята около него... кой знае колко и какви лични бележки е получавал... освен това неговото присъствие ми липсваше, затова и отворих темата.
Сега пиша по някаква добра случайност!!! От снощи дир-ът не ме допуска до нито един от клубовете си и наистина не знам защо!!! Хиляди пъти опитвах, все ми изписваше FORBIDDEN, някой да знае как да оправя проблема?





Тема Re: Днес се сетих за вас [re: desykv]  
Автор Haтypaлиcт (татко)
Публикувано02.06.06 16:03



... защото всички сме деца и е ден на детето.

Включвам се по желание на desykv. Хората питат, защо все аз пиша и то в клуб за майки. Жената направи опит да се включи в biberonbg и bg-mamma но резултатът беше, че в единият форум я изтриха а в другият бе посрещната със недоверие и сарказъм и тя повече не пожела.

Е, за тези, които си спомнят

(която действително счупи рекордите -- за една седмица около 25'000 посещения ), Самуил днес навърши 40 дена и това е първият му празник. Расте, храни се добре, усмихва се, ето няколко снимки:

* На около 30 дена е, , аз ремонтирам колата а той гледа.
*
*
*
*
*

Да ви кажа, никога не съм вярвал, че едно новородено може да общува и въобще, че е съзнателно. Преди винаги съм смятал, че малките бебета са несъзнателни и освен да реват и да ядат друго не знаят. Далеч от истината е това. Малкият човек комуникира, вярно не с думи и с жестове но по свой си начин, стига да има кой да го разбере. Мисля си, че всички деца го правят, но ако не ги разбират или ги разбират погрешно те престават.

Какво е новото? От около 20-тия ден започнахме по малко да прилагаме със Самуил , което преведено значи нещо като "Комуникиране на нуждата". За нас тримата той е забавен и полезен, пести много пране (защото го гледаме без памперси, с тензух) и развива интуитивната връзка между нас и детето.

Първоначално го наблюдавахме и в момента, когато прави пиш или аки казвахме съответен звук "пссссссс" или "а-а-аа". След 3-4 дена детето започна да свързва звука с действието, което извършва (а то го прави напълно осъзнато). После започнахме да го държим над легена след събуждане или след ядене, и му казваме звука. Всъщност, когато го хванем в тази поза той вече сам знае какво се иска от него, и се старае да ни зарадва.

Сега, на 40-ти ден, той преди да направи нещо в пелените се сърди, върти се, пуфти и ако има кой да го съблече и да го той веднага се облекчава. Понякога го усещам, без да има външни знаци и хващаме по някой пиш в легена. Просто и лесно. С този метод от край време жените от "примитивните" нации отглеждат децата си, без пелени и памперси . Разбира се, изисква и повече отдаденост, работа в екип с детето, но се възвръща стократно -- на 5-6ти месец детето е напълно самостоятелно и няма повече нужда от пелени или памперси. Добре е за детето, добре е за майката Земя, добре е и за семейният бюджет.

Въобще познаваме ли ние себе си, децата си, знаем ли колко много действително можем да им дадем? Много повече от електронни игри и детски играчки, от съботно-неделна разходка и 1-2 часа внимание след работа. Можем да ги дарим с разбиране, с любов и да ги въведем в книгата на природата, която е винаги отворена за невинното детско съзнание, да ги научим да творят с ръцете си, да влагат душат и любов в творенията на малките си ръце. Винаги, когато дойдат при нас семейства от големия град се изпълват с покоя на мястото, където живеем и като видят как тичат на воля децата, правят щуротии, мажат се с череши, помагат в градината или помагат да направим нещо от дърво, родителите казват, че мечтаят така да живеят. Като ги попитам -- "А какво ви пречи да го направите?" отговорът е винаги един и същ -- "Какво ще ядем, как ще се оправяме без да печелим пари, имаме да изплащаме апартамент, кола" и т.н. Защо, питам се, е толкова трудно да пожертваш кариерата, скъпата кола, имиджа заради децата? Нима не са те най-важното, най-скъпото? Та нало детето не прави разлика дали татко му кара Трабант или Гранд Чероки? И дали живее в супер-луксозен апартамент в София или стара селска къща в Родопите? То иска само те да са до него, да са любящи, спокойни и весели, иска да е близо до първичното, да познае музиката на природата, да отрасне в хармония.

Редактирано от Haтypaлиcт на 02.06.06 19:10.



Тема Re: Днес се сетих за васнови [re: Haтypaлиcт]  
Автор gugu (пристрастен)
Публикувано02.06.06 16:53



И аз като desykv като се реших да пиша намерих темата залючена и затова да използвам случая да кажа:
Честита рожба! Да е жив, здрав и късметлия!

Ех, мен ме е налегнала една черна мисъл как детето ми опознава всичко по картинки от книгите. Ние навремето поне села имахме ...
Но както казват твоите приятели - има кола да се изплаща





Тема Re: Днес се сетих за васнови [re: Haтypaлиcт]  
Автор Aминa (пътешественик)
Публикувано02.06.06 18:10



Много е красив... Пу пу, чудесен е, много му се радвам. Всичко хубаво на семейството ви! Смело напред, поддръжам идеите ви.

Бойкот на КК "Труд"


Тема Re: Днес се сетих за васнови [re: Aминa]  
Автор dineva (член)
Публикувано02.06.06 18:49



Много красиво бебе.Да ви е жив и здрав и много да ви радва.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.