Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 08:50 27.09.24 
Взаимопомощ
   >> Бъдещи и настоящи майки-happy mama
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | (покажи всички)
Тема Днес се сетих за Натуралист...  
Автор desykv (*веселячката*)
Публикувано01.06.06 16:01



и за неговото бебе в онази хубава селска къща... то би трябвало вече да е на около месец и половина... реших да издиря темата му за раждането на сина им у дома, намерих я, исках да напиша 2 реда в нея най-накрая и аз, но я намерих закована... защо ли??? тогава реших да му пиша лична бележка и му написах без проблем, защото ИМА такъв никнейм Натуралист, нарекъл се е с подимето татко, всичколог и жител на земята... така че, момичета, той може и да не пише, обиден или засегнат от някои постинги тук, но съществува в клуба и интернет пространството, изобщо не се крие и не е изчезнал яко дим, както предполагаха някои тук... не пиша всичко това, за да възобновя бурните нападки и дискусии на тема за или против раждането у дома, а за да кажа истината такава, каквато аз я виждам, и за да използвам случая да поздравя ВСИЧКИ деца по света с техния празник, независимо от това как, кога и къде са родени, и какви са родителите им!!!



Тема Re: Днес се сетих за Натуралист...нови [re: desykv]  
Автор mimi1OO1 (непознат)
Публикувано01.06.06 21:47



И аз се сещам от време на време за този човек. Не ми е чудна неговата история, нито приказките му - само се ядосвам, че майките тук толкова много му отделяха внимание - я за възмущение, я за съпричастие, като не се замсляха, че всъщност на него му се е случило неочаквано раждането на съпругата му в дома, а после той реши да се похвали, че е било по план това, което се е случило. Повечето повярваха на планираността на историята, което беше целия абсурд, а той се почувства център на внимание, творец на сътби и изобретател на каменната ера в 21 век. Иначе няма странно. Моя комшийка, от софийски квартал роди по същия начин преди четири години и половина, пред коледа - беше -18 градуса и имаше страхотни преспи сняг ако си спомняте. Линейката не успя да влезе от снега в квартала. Под телефонните инструкции на бърза помощ, близките и в стрес и безисходица прерязали пъпната връв - това е .... живот е .... трябва да се окопитят и да дадат всичко от себе си за жената и детето. Направили са го и на следващия ден са предприели пътешествие след риене на сняг за да стигнат до Шейново, където им казали слава богу всичко е наред и обратно в къщи. Хепи енд!
Честит празник на всички дечица и техните мами и тати! Бъдете живи и здрави, защото друго по-важно в живота няма!



Тема Мерси за умерения ти тон...нови [re: mimi1OO1]  
Автор desykv (*веселячката*)
Публикувано01.06.06 22:10



Значи искам да ви кажа на всички, които се интересуват, че с този човек си писах преди около година, преди малко също му написах една лична бележка, чак сега!, и неговия отговор беше определено интелигентно написан. Този човек нито е толкова краен, нито безотговорен, нито сектант, както го изкараха някои жени тук... освен това приятелката му е с акъла си и не я убеждавал и насилвал в нищо той, тя лично е писала в бг-мама, четох и нейни отговори... както и да е... Преди година той пак писа тук под името new age и пропагандираше за раждането у дома, тогава пак предизвика големи дискусии и емоции, беше даже малко смешно в началото, защото не бяхме разбрали, че пише мъж, а не жена... а когато разбрахме, отново плюене, плюене по него... чудя се как е събрал смелост и желание отново да се появи, този път с новото име Натуралист, с което си се подвизава и до днес!
От мен ще кажа едно - да, той е странна птица, но е добър и умен човек, не съдете толкова остро различните от вас хора.
Аз не бих родила сама у дома. Но това съм аз. Всеки знае за себе си. Съгласна съм, че раждането е рисковано събитие, че е свързано с непредвидими ситуации, че е потенциално опасно за здравето и живота и на родилката, и на новороденото... съзнавам отлично това. Но съм сигурна, че наистина психичното състояние на раждащата е от ключово значение, което пък в БГ не се отчита за съжаление. Истината според мен е както винаги някъде по средата... Жалкото е, че не е законово уредено всичко както трябва.
Още преди година и нещо той планираше детето им да се роди вкъщи, още тогава му писах да е пределно внимателен, и той се съгласи с мен! Още тогава жена му беше с него и споделяше неговите принципи! Така че не просто така се е случило, това определено е била постъпка, за която са били добре подготвени!
Това е от мен.
Една ГОЛЯМА молба: нека тази тема, която сега отворих, не стане пак повод за критични подмятания и т.н. Просто исках да споделя, че от време на време се сещам за Людмил, Мирена и сина им Самуил-Теодор, и тъй като темата му беше вече заключена и не можех да пиша в нея, си позволих да отворя тази. Това е всичко. Изобщо не искам да споделяте моето мнение и отношение по въпроса и за дадения човек. Затова ако обичате не нападайте нито мен, нито него... преди месец бях доста разочарована от крайните мнения в темата му.
На всички ви желая всичко добро, нека се обичаме и бъдем здрави и щастливи!



Тема Re: Мерси за умерения ти тон...нови [re: desykv]  
Автор pimpim (минаващ)
Публикувано01.06.06 22:29



Супер си беше Людмил. Много разнообразяваше клуба, който на моменти ми доскучава.




Тема Re: Мерси за умерения ти тон...нови [re: desykv]  
Автор ЧeтaМодератор (Първа пролет)
Публикувано01.06.06 22:57



Аз искам само да кажа, че отделяш прекалено много внимание на една личност и по мое мнение (което си е само мое и не е задължително някой друг да го споделя) не знам защо занимаваш форумките с неговата особа.

Надявам се да не приемеш постинга ми като обида или забележка или нападка. Просто не се сдържах.
Поздрави!


чаша бада

Тема Здрасти, Чета!нови [re: Чeтa]  
Автор desykv (*веселячката*)
Публикувано02.06.06 08:39



Не, не се обиждам. Но имам причина да отворя нова тема тук. Опитах се да пиша в неговата отпреди месец, но като я намерих, беше заключена вече. Аз тогава не се изказах, въпреки че на много пъти пръстите ме сърбяха. Моето мнение е, че към тази, както ти я наричаш особа, имаше ненужно оскърбителни и доста крайни нападки, което според мен беше нечовечно и недостойно, и напълно неподходящо за мирния дух в нашия прекрасен клуб на майките. Доста бях разочарована от общата атмосфера. В същото време с темата си той предизвика наистина фурор! Много го четяха и му писаха, нали? Да, съгласна съм, че е човек с нестандартно мислене и поведение, но какво от това? Отворих темата и за да съобщя на интересуващите се и непредубедени жени тук, че Натуралист си съществува като име, а не се е разкарал, както някой тук беше писал, или пък е било временно, докато затихне бурята около него... кой знае колко и какви лични бележки е получавал... освен това неговото присъствие ми липсваше, затова и отворих темата.
Сега пиша по някаква добра случайност!!! От снощи дир-ът не ме допуска до нито един от клубовете си и наистина не знам защо!!! Хиляди пъти опитвах, все ми изписваше FORBIDDEN, някой да знае как да оправя проблема?





Тема Re: Днес се сетих за васнови [re: desykv]  
Автор Haтypaлиcт (татко)
Публикувано02.06.06 16:03



... защото всички сме деца и е ден на детето.

Включвам се по желание на desykv. Хората питат, защо все аз пиша и то в клуб за майки. Жената направи опит да се включи в biberonbg и bg-mamma но резултатът беше, че в единият форум я изтриха а в другият бе посрещната със недоверие и сарказъм и тя повече не пожела.

Е, за тези, които си спомнят

(която действително счупи рекордите -- за една седмица около 25'000 посещения ), Самуил днес навърши 40 дена и това е първият му празник. Расте, храни се добре, усмихва се, ето няколко снимки:

* На около 30 дена е, , аз ремонтирам колата а той гледа.
*
*
*
*
*

Да ви кажа, никога не съм вярвал, че едно новородено може да общува и въобще, че е съзнателно. Преди винаги съм смятал, че малките бебета са несъзнателни и освен да реват и да ядат друго не знаят. Далеч от истината е това. Малкият човек комуникира, вярно не с думи и с жестове но по свой си начин, стига да има кой да го разбере. Мисля си, че всички деца го правят, но ако не ги разбират или ги разбират погрешно те престават.

Какво е новото? От около 20-тия ден започнахме по малко да прилагаме със Самуил , което преведено значи нещо като "Комуникиране на нуждата". За нас тримата той е забавен и полезен, пести много пране (защото го гледаме без памперси, с тензух) и развива интуитивната връзка между нас и детето.

Първоначално го наблюдавахме и в момента, когато прави пиш или аки казвахме съответен звук "пссссссс" или "а-а-аа". След 3-4 дена детето започна да свързва звука с действието, което извършва (а то го прави напълно осъзнато). После започнахме да го държим над легена след събуждане или след ядене, и му казваме звука. Всъщност, когато го хванем в тази поза той вече сам знае какво се иска от него, и се старае да ни зарадва.

Сега, на 40-ти ден, той преди да направи нещо в пелените се сърди, върти се, пуфти и ако има кой да го съблече и да го той веднага се облекчава. Понякога го усещам, без да има външни знаци и хващаме по някой пиш в легена. Просто и лесно. С този метод от край време жените от "примитивните" нации отглеждат децата си, без пелени и памперси . Разбира се, изисква и повече отдаденост, работа в екип с детето, но се възвръща стократно -- на 5-6ти месец детето е напълно самостоятелно и няма повече нужда от пелени или памперси. Добре е за детето, добре е за майката Земя, добре е и за семейният бюджет.

Въобще познаваме ли ние себе си, децата си, знаем ли колко много действително можем да им дадем? Много повече от електронни игри и детски играчки, от съботно-неделна разходка и 1-2 часа внимание след работа. Можем да ги дарим с разбиране, с любов и да ги въведем в книгата на природата, която е винаги отворена за невинното детско съзнание, да ги научим да творят с ръцете си, да влагат душат и любов в творенията на малките си ръце. Винаги, когато дойдат при нас семейства от големия град се изпълват с покоя на мястото, където живеем и като видят как тичат на воля децата, правят щуротии, мажат се с череши, помагат в градината или помагат да направим нещо от дърво, родителите казват, че мечтаят така да живеят. Като ги попитам -- "А какво ви пречи да го направите?" отговорът е винаги един и същ -- "Какво ще ядем, как ще се оправяме без да печелим пари, имаме да изплащаме апартамент, кола" и т.н. Защо, питам се, е толкова трудно да пожертваш кариерата, скъпата кола, имиджа заради децата? Нима не са те най-важното, най-скъпото? Та нало детето не прави разлика дали татко му кара Трабант или Гранд Чероки? И дали живее в супер-луксозен апартамент в София или стара селска къща в Родопите? То иска само те да са до него, да са любящи, спокойни и весели, иска да е близо до първичното, да познае музиката на природата, да отрасне в хармония.

Редактирано от Haтypaлиcт на 02.06.06 19:10.



Тема Re: Днес се сетих за васнови [re: Haтypaлиcт]  
Автор gugu (пристрастен)
Публикувано02.06.06 16:53



И аз като desykv като се реших да пиша намерих темата залючена и затова да използвам случая да кажа:
Честита рожба! Да е жив, здрав и късметлия!

Ех, мен ме е налегнала една черна мисъл как детето ми опознава всичко по картинки от книгите. Ние навремето поне села имахме ...
Но както казват твоите приятели - има кола да се изплаща





Тема Re: Днес се сетих за васнови [re: Haтypaлиcт]  
Автор Aминa (пътешественик)
Публикувано02.06.06 18:10



Много е красив... Пу пу, чудесен е, много му се радвам. Всичко хубаво на семейството ви! Смело напред, поддръжам идеите ви.

Бойкот на КК "Труд"


Тема Re: Днес се сетих за васнови [re: Aминa]  
Автор dineva (член)
Публикувано02.06.06 18:49



Много красиво бебе.Да ви е жив и здрав и много да ви радва.



Тема Re: Днес се сетих за васнови [re: gugu]  
Автор Haтypaлиcт (татко)
Публикувано02.06.06 19:32



В отговор на:

Ех, мен ме е налегнала една черна мисъл как детето ми опознава всичко по картинки от книгите. Ние навремето поне села имахме ...
Но както казват твоите приятели - има кола да се изплаща



Уви, природата се опознава със сърцето а не с разума. Разума може да научи да различава предмети по картинки, но те няма да имат живот в сърцето на детето.
Когато излезем да се разходим из околността и вземем Самуил с нас в едно столче-шезлонг го наблюдавам как вторачва очи в гората и се потапя в пулса на природата. И понеже имам спомени от най-ранно детство (2-3 годинки) мога да ви кажа, че ако ние, големите, приемаме света с очите и ушите, то малкото дете го възприема като една приказна симфония от цветове, багри, усещания, фантазии, видения, в много по-разширен вид, всичко това обединено в един поток. От спомен знам, че когато аз, като дете погледнех едно цвете, не възприемах просто листа, клони, цвят, мирис, "люляк", а се сливах с него, усещах го като част от себе си и в мен потичаха усещанията на растението под слънцето, как го лази буболечка, как го поклаща вятъра и т.н. -- усещания, които се наслагват върху образа и го правят пълен. Това, за което говоря е присъщо на всяко дете. Затова децата, според мен, могат да се развиват хармонично и правилно единствено в естествената си среда -- всред живата природа. Защото компютрите, играчките, телевизията, книгите са все мъртви предмети, то не може да се слее с тях, може да ги приеме единствено с разума си, но тогава чувственият му свят оскудява, изсъхва...

Редактирано от Haтypaлиcт на 02.06.06 22:22.



Тема Re: Днес се сетих за васнови [re: Aминa]  
Автор Haтypaлиcт (татко)
Публикувано02.06.06 19:39



В отговор на:

Бойкот на КК "Труд"


-- впрочем наричам вестник Нощен Труд с името "Нощен Труп", защото не минават без убийства на първа страница



Тема Re: Днес се сетих за васнови [re: Haтypaлиcт]  
Автор Heмиpницa (мама на Стефан)
Публикувано02.06.06 21:38



Поздрави и от нас! Какво сладко бебе, да ти е жив и здрав!!!
Да, някои тук са слепи и глухи за думите ти, но винаги медалът има две страни.
Лятото мислим да пообиколим Балкана със Стефан, имам ти контактите и ще се видим, ако искаш.
"Природата се опознава със сърцето, а не с разума!" - много правилно.
Поздрави и целувки на Самуил,
Нем





Тема Ето музиката, която слушаменови [re: desykv]  
Автор Haтypaлиcт (татко)
Публикувано02.06.06 22:13



Качих на

част от музиката, която слушаме, която пускам на Самуил и която свиреше по време на раждането.



Тема Re: Днес се сетих за васнови [re: Heмиpницa]  
Автор Haтypaлиcт (татко)
Публикувано02.06.06 22:38




Ах, колко са сладки всички дечица, това са индиго децата..............


Извинявам се, но това за децата индиго ми се струва вече прекалено, за това редактирам този постинг.

Редактирано от Чeтa на 05.06.06 14:06.



Тема Re: Днес се сетих за васнови [re: Haтypaлиcт]  
Автор jam (уверено сладко)
Публикувано03.06.06 10:44



всичко беше прекрасно дотук, но трябваше да спреш до птичките и музиката :)
индигото дойде твърде много на публиката...

Редактирано от jam на 03.06.06 10:44.



Тема Re: Днес се сетих за васнови [re: Haтypaлиcт]  
Автор White Raven ()
Публикувано03.06.06 11:42



Здрасти Натуралист. От името ти и от начина по който съпругата ти е родила , мога да се досетя за част от твоите убеждения. Това, да родиш в къщи е вековна традиция, която ти си приложил без страх и с успех! Поздравявам теб и съпругата ти! Този начин за раждане в къщи си е съвсем легитимен в почти всички страни на запад, но се иска информираност и убеждение да го направиш.



Тема Re: Днес се сетих за васнови [re: Haтypaлиcт]  
Автор NadG (Malko Moksi)
Публикувано03.06.06 12:35



Много сладко момченце

Разнообразие -



Тема Re: Днес се сетих за васнови [re: gugu]  
Автор NadG (Malko Moksi)
Публикувано03.06.06 12:42



Е, аз съм виждала всичко наживо, макар и да не съм имала села. За известен период от време бях принудена като възрастна вече да комуникирам с начина на живот $на село$ и хиляди пъти благодарих на съдбата си, че ми е дала друга възможност. Обичам да ходя на планина, но да се връщам да пия кафе на Витошка. За да няма недоразбрали - това е просто лирическо отклонение

, споделям с вас как се почувствах като прочетох коментара. Аз харесвам луксозна баня, вана с масла в неделя следобед, разходка на токчета до сладкарница за фреш с приятелка, това с моят свят и благодаря за този факт

Разнообразие -

Тема Re: Днес се сетих за васнови [re: White Raven]  
Автор Haтypaлиcт (татко)
Публикувано03.06.06 16:05



В отговор на:

Здрасти Натуралист. От името ти и от начина по който съпругата ти е родила , мога да се досетя за част от твоите убеждения. Това, да родиш в къщи е вековна традиция, която ти си приложил без страх и с успех! Поздравявам теб и съпругата ти! Този начин за раждане в къщи си е съвсем легитимен в почти всички страни на запад, но се иска информираност и убеждение да го направиш.



Знам, позната в Холандия ми каза, че там е обратно, ако жената каже, че иска в болница да ражда, я питат защо, усложнения ли има.
Раждането му у дома не е страшно, както го описват някои. То е завършека, финалният акорд на една 9 месечна симфония.
Във форума опитах да обясня на жените, които се страхуват от раждане у дома, че много повече жени загиват при автомобилни катастрофи, отколкото при раждане, при все това никоя жена не е оставила автомобила си заради това, нали?



Тема Re: Днес се сетих за васнови [re: NadG]  
Автор Haтypaлиcт (татко)
Публикувано03.06.06 16:17



В отговор на:

Е, аз съм виждала всичко наживо, макар и да не съм имала села. За известен период от време бях принудена като възрастна вече да комуникирам с начина на живот $на село$ и хиляди пъти благодарих на съдбата си, че ми е дала друга възможност. Обичам да ходя на планина, но да се връщам да пия кафе на Витошка. За да няма недоразбрали - това е просто лирическо отклонение , споделям с вас как се почувствах като прочетох коментара. Аз харесвам луксозна баня, вана с масла в неделя следобед, разходка на токчета до сладкарница за фреш с приятелка, това с моят свят и благодаря за този факт



Ти сега имаш избор дали да отидеш на сладкарница или на планина, но едно 2-3 годишно детенце няма избор ако родителите му решат да го държат в апартамента курдисано пред телевизора. Идеята е децата да израстнат в открита, здравословна среда, където да са в пряк контакт с природата за да изградят хармоничен вътрешен свят, пък после нека избират.

Редактирано от Haтypaлиcт на 03.06.06 16:22.



Тема Re: Днес се сетих за васнови [re: Haтypaлиcт]  
Автор NadG (Malko Moksi)
Публикувано04.06.06 12:44



Аз просто смятам, че децата имат нужда от суперкачествено училище - с дисциплина, униформи, френски, ски и театър. Така мисля аз и е задача на родителите да могат да им го осигурят. Да плуват всяка седмица при треньор (това струва 30 лева месечно за желаещите да ме емнат за финансовите възможности), да ходят на балет, да говорят 2 чужди езика перфектно на възраст 15 години. Това им дава шансове да си позволят да правят избор в живота. Телевизорът е дивотия, която по моему се разрешава от родителите при строги правила, а не е средство за отърваване от децата.

Разнообразие -



Тема Re: Ето музиката, която слушаменови [re: Haтypaлиcт]  
Автор aлбeнaди (take it easy)
Публикувано04.06.06 13:59



Детенцето ви е страхотно! Да е здраво и много щастливо. Всъщност сигурна съм, че ще е така, защото очевидно вие полагате много грижи за него. Отделен е въпросът кое е най-правилното отглеждане на детето.... Всъщност според мен това никой не може да го каже. Всеки си има някакви убеждения и си ги следва. Лично мен ме изуми това, че слагате 40 дневно бебе "на гърне", т.е да пишка в леген...

Както и да е.
А вие ваксинирате ли детето? Защото има майки, който пък вярват, че ваксините са повече вредни отколкото полезни. По мое мнение това ни връща векове назад. Както и раждането у дома без медицинско лице. И както и неизползването на пелени... Това е мое мнение!

От друга страна те поздравявам за всеотдайността ти. Ти си един добър баща!

Анна 8.12.2004
София 19.01.2006

Тема Re: Ето музиката, която слушаменови [re: aлбeнaди]  
Автор Haтypaлиcт (татко)
Публикувано04.06.06 16:17



В отговор на:

Детенцето ви е страхотно! Да е здраво и много щастливо. Всъщност сигурна съм, че ще е така, защото очевидно вие полагате много грижи за него. Отделен е въпросът кое е най-правилното отглеждане на детето.... Всъщност според мен това никой не може да го каже.



Според нас, детето трябва да е през първите си години в близост до природата, да се храни с чиста храна, да живее в спокойна, хармонична атмосфера. Това със сигурност е правилно. Виж вече по-нататък е спорно, дали трябва да му се налагат идеологии, вегетарианство и т.н.
В отговор на:

Лично мен ме изуми това, че слагате 40 дневно бебе "на гърне", т.е да пишка в леген... Както и да е.



Аз съм не по-малко изумен от теб, защото виждам всеки ден Самуил да ползва (с наша помощ) легена вместо пелените и сега разбирам какъв фарс е цялата тази история с деца, тичащи с памперси до 2-3 годинки. Памперсите за едно бебе струват мин. 30 лв. на месец, умножете го по 15-30 месеца и ще разберете защо корпорациите искат да отглеждате децата си с памперси до 2 годинки, ако може и до 1 клас...
В отговор на:

А вие ваксинирате ли детето? Защото има майки, който пък вярват, че ваксините са повече вредни отколкото полезни. По мое мнение това ни връща векове назад. Както и раждането у дома без медицинско лице. И както и неизползването на пелени... Това е мое мнение!



Връщане векове назад е хубаво нещо, ако, разбира се, не говорим за Инквизицията и горенето на богомили де
Ранната тоалетна тренировка се практикува от векове в много държави, като в Китай, където и сега се използват и съвсем не се смята за примитивно.

За ваксините съм чел противоречиви неща. Аз лично познавам хора, увредени от ваксини, единият ослепял след ваксиниране в детска възраст. Ние ще направим задължителните, но останалите -- не.

Редактирано от Haтypaлиcт на 04.06.06 16:27.



Тема Re: Днес се сетих за Натуралист...нови [re: mimi1OO1]  
Автор Haтypaлиcт (татко)
Публикувано04.06.06 23:17



В отговор на:

Моя комшийка, от софийски квартал роди по същия начин преди четири години и половина, пред коледа - беше -18 градуса и имаше страхотни преспи сняг ако си спомняте. Линейката не успя да влезе от снега в квартала. Под телефонните инструкции на бърза помощ, близките и в стрес и безисходица прерязали пъпната връв - това е .... живот е .... трябва да се окопитят и да дадат всичко от себе си за жената и детето. Направили са го и на следващия ден са предприели пътешествие след риене на сняг за да стигнат до Шейново, където им казали слава богу всичко е наред и обратно в къщи. Хепи енд



Родили са в къщи, но забележи как -- шокирани, в стрес, безизходица... Уви, това е резултата, защото са очаквали някой друг в болницата да върши работата на майката. Защото, според разбирането ми, раждането е работа на майката а не на доктора. Той трябва да се намесва само в случай на опасност. Майката си знае всичко, стига да я оставят на мира.

Редактирано от Haтypaлиcт на 04.06.06 23:19.



Тема Само Едно въпросче може ли?нови [re: desykv]  
Автор ЧaeнoMoмичe (тиха церемония)
Публикувано05.06.06 09:15



Ако при избор да родиш вкъщи ти се гътнеш - въпрос на избор ще е.
Ако бебето почине (пу-пу-пу, на никой да не се случва) тогава няма ли да те съдят за убийство?

p3/.png">

Тема Re: Само Едно въпросче може ли?нови [re: ЧaeнoMoмичe]  
Автор indianrose (букетче)
Публикувано05.06.06 14:37



Тогава би трябвало да те съдят и ако си избереш лош лекар. За съжаление, понякога се случват лоши неща... в някои случаи нищо не е могло да се направи, в други е могло, но не е направено... в трети така и не се разкрива истината. Така че въпросът за вината е доста спорен...

Редактирано от indianrose на 05.06.06 14:38.



Тема Re: Днес се сетих за васнови [re: NadG]  
Автор Haтypaлиcт (татко)
Публикувано06.06.06 08:35



В отговор на:

Аз просто смятам, че децата имат нужда от суперкачествено училище - с дисциплина, униформи, френски, ски и театър. Така мисля аз и е задача на родителите да могат да им го осигурят.



От сега вече търся подходящо такова. Вече има , ще почерпим и от руската школа.



Тема Da, prawa si!нови [re: indianrose]  
Автор ЧaeнoMoмичe (тиха церемония)
Публикувано06.06.06 09:24



Wqrno, 4e i lekar da izbere6 pak move da stane sakatlyk....
Oba4e po prezumpciq lekarite opazwat na6eto zdrawe sys znaniq, opit i uslowiq. Nie postypwame w bolnica, za da spasqt jiwota ni, kakto i tozi na bebeto. Prirodata si znae rabotata sy6to.
Ako ne podsiguri6 dobri uslowiq za jiwot , deteto ti go wzimat socialnite.
Ako zastra6i6 jiwota mu podleji6 na syd!
Zna4i ako riskuwa6 poqwata mu o6te, bi trqbwalo pak da te podwedat pod otgowornost.

p3/.png">

Тема Re: Днес се сетих за васнови [re: Haтypaлиcт]  
Автор NadG (Malko Moksi)
Публикувано06.06.06 11:49



Благодаря за линка. Сега ще почета.

Разнообразие -



Тема Re: Da, prawa si!нови [re: ЧaeнoMoмичe]  
Автор Acя ()
Публикувано06.06.06 12:31



освен това доколкото знам е подсъдно раждането у дома според сегашното законодателство.




Елена 10.11.2003

Тема Re: Днес се сетих за васнови [re: Haтypaлиcт]  
Автор Acя ()
Публикувано06.06.06 12:42



просто бях убедена че няма как следващата лекция да не е на тема за отглеждането на децата без памперси и пелени.


пак казвам нямам нищо против начина ти на гледане на дете както и раждането, което сте избрали, просто е дразнещ назидателния ти тон и как се включваш в клуба само и единствено с тази цел.


Елена 10.11.2003

Тема Re: Само Едно въпросче може ли?нови [re: indianrose]  
Автор Haтypaлиcт (татко)
Публикувано06.06.06 13:29



В отговор на:

Тогава би трябвало да те съдят и ако си избереш лош лекар. За съжаление, понякога се случват лоши неща... в някои случаи нищо не е могло да се направи, в други е могло, но не е направено... в трети така и не се разкрива истината. Така че въпросът за вината е доста спорен...



В родилният дом споделиха, че не сме първият случай на домашно раждане, че има доста случаи, където хората раждат инцидентно, къде по пътя за болницата, къде ги сварило неочаквано у дома, никой не може да те осъди за такова нещо. Виж, ако става в присъствието на доктор е друго нещо.



Тема Re: Днес се сетих за васнови [re: Acя]  
Автор Haтypaлиcт (татко)
Публикувано06.06.06 13:31



В отговор на:

росто е дразнещ назидателния ти тон и как се включваш в клуба само и единствено с тази цел.



Ася, с цялото ми уважение, тук не се включвам а съм поканен, ако не ти допада тонът ми просто не влизай в тази тема, помолиха те още в началото на темата.



Тема Re: Днес се сетих за васнови [re: Haтypaлиcт]  
Автор Acя ()
Публикувано06.06.06 13:46



е хайде ние останалите, които нямаме покана да не пишем докато ни поканят.
плюс това се чувствам лично засегната от нападките че едва ли не не пишеш заради такива, които те критикуваха още в самото начало а истината е съвсем съвсем различна.и на края ако не можеш да понесеш критиката си е лично товой проблем мога да пиша и криткувам и да ме дразни назидателния ти тон.
ако искаш да си комуникираш само с хора, които ще те ласкаят и ще са на твоето мнение по-добре си общувайте на лични, иначе е хубаво да бъдеш подготвен за критика.
аз съм отворена за всякакви неща-активно раждане, отглеждане на деца без пампреси и т.н., но нека тази информация ми бъде поднесена пък аз да преценя дали да я използвам и как.нека не ми се налага с този непримирим и грозен тон.
питам аз клуба трябва да се раздели на лагери и всеки да си пише и да се самонавива с други които са на неговото мнение, както и да си чете само теми, които му допада мнението пък в останалите да не критикува, така ли трябва да стане?
при това положение уверявам те няма да има никаква полза, помня каква позиция имах преди време, когато бях бременна с първото си дете преди три години и благодарение на многото мнения включително и тези които са в пълен разрез с моята позиция съм си създала мнение и което е по-важно съм получила значително количество информация.
идеята ми е човек не бива да е така непримирим в позицията си.ако беше така нямаше да мръднем и на йота напред.


Елена 10.11.2003

Редактирано от Acя на 06.06.06 14:06.



Тема Re: Само Едно въпросче може ли?нови [re: Haтypaлиcт]  
Автор illeo (непознат)
Публикувано06.06.06 14:21



Прекрасен син имате! Сърцето ми се изпълни като го видях! Да е щастлив,закрилян и озарен! И ние очакваме син, дори днес преди да видя вашата тема,си мислех за името Самуил.Но Божа работа...Нали детето си идва с името?
Това е страхотно,че въпреки нападенията, споделяте вашето виждане за нещата,защото то се основава на вяра в нещо по-голямо от нас и нашите дребни страхове... Дано все повече хора се отварят за истинското и красивото и се доверяват на вътрешния си глас.
И ние с моя приятел си мечтаем да живеем на село и сред природата,но засега съчетаваме материалното с духовното и в града...Имаме работа да вършим тук!



Тема Re: Днес се сетих за васнови [re: NadG]  
Автор milamia ()
Публикувано06.06.06 15:19



Мдаааа, правилно мислиш





Тема Re: Днес се сетих за васнови [re: Acя]  
Автор Haтypaлиcт (татко)
Публикувано06.06.06 22:56



Aся, няма да коментирам доколко морални са обвиненията ти и определенията колко е "грозен и непримирим тонът" ми в тема, в която не си поканена, без някой да те пита за мнението ти и без въобще да те интересуват моите чувства и тези на жена ми. Има едно златно правило в човешката психология: "ЧОВЕК МОЖЕ ДА ВИЖДА В ДРУГИТЕ, САМО ТОВА, КОЕТО ИМА В СЕБЕ СИ" а на тебе видимо ти доставя удоволствие да засягаш и нараняваш хората, за което не мога да те обвинявам, защото аз също съм израснал в такава среда, в която хората се обвиняваха, нараняваха един-друг и търсеха некрасивото и неправилното в другите, без да виждат самите себе си. Коства ми 30 години от живота за да се преборя с това и да се науча да уважавам различното във всеки и да виждам само красотата в нещата около мен.

Хората, които ме поканиха в тази тема искат да споделим нещо ново и различно а не да спорим.

Затова няма да чета твоите мнения, все едно не съществуваш.

Редактирано от Haтypaлиcт на 06.06.06 23:00.



Тема Re: Само Едно въпросче може ли?нови [re: illeo]  
Автор Haтypaлиcт (татко)
Публикувано06.06.06 23:17



В отговор на:

Прекрасен син имате! Сърцето ми се изпълни като го видях! Да е щастлив,закрилян и озарен! И ние очакваме син, дори днес преди да видя вашата тема,си мислех за името Самуил.Но Божа работа...Нали детето си идва с името?



"Самуил" на еврейски значи "Измолен от Бога"
В отговор на:

Това е страхотно,че въпреки нападенията, споделяте вашето виждане за нещата,защото то се основава на вяра в нещо по-голямо от нас и нашите дребни страхове... Дано все повече хора се отварят за истинското и красивото и се доверяват на вътрешния си глас.
И ние с моя приятел си мечтаем да живеем на село и сред природата,но засега съчетаваме материалното с духовното и в града...Имаме работа да вършим тук!



За мен безпричинните злостни нападки са сигурен признак, че съм на прав път.

Дали хората го разбират или не, ние сме на прага на нова епоха и тези деца идват да ни помогнат да го прекрачим. Идва епохата на водолея, в която голяма част от човечеството ще осъзнае, че пътят на човека е този на душата, на любовта към Земята, на майстора, на творчеството, на красотата. Тези деца ще донесат нов морал, нови виждания за смисъла на живота и ще ги приложат.

Има една книжка, "Децата на Новата Ера", тези, които не са я чели могат да я вземат ******** В нея авторката говори за тези нови деца, които често биват неразбирани поради радикално новите идеи и решения с които идват на белия свят, пише как се отглеждат такива деца. А днес повечето родени деца са такива, особено в семейства с осъзнати родители.

От нас, родителите, се иска да ги свържем отрано със силите на Земята и да им осигурим хармонична, свободна, спокойна среда, да не налагаме върху тях амбициите си и догматичните си възгледи за да се разгърне заложеното в тях. От един момент нататък те ще знаят какво да правят.

Редактирано от Чeтa на 07.06.06 08:37.



Тема Re: Днес се сетих за васнови [re: Haтypaлиcт]  
Автор Acя ()
Публикувано06.06.06 23:22



извинявай не знаех че трябва да имаме специални покани за да вземаме участие в обсъждане по темите, не съм го прочела никъде в правилата за ползване на клубовете.
с кое точно засягам и наранявам хората?с това че имам мнение?ами тотогава въпросните хора са доста ограничени да не ставам цинична.
с какво засегнах чувствата ти?с това че не съм съгласна с думите ти и начина ти на налагане на позиция?
много преди ти изобщо да се появиш по клубовете и да се заговори за теб съм прочела и съм се поинтересувала както за темите за активното раждане така и за отглеждането на деца без памперси и пелени.
само че за разлика от теб никой не се опитва да казва кое е правилно, нека не забравяме че само преди 20 години позициите са били противоположни и ако не е имало хора да се усъмнят в истиността едва ли щеше да има някакъв напредък в света.Намирам всички без изключение с непоколебима и непризнаваща нещо различно позиция за крайно ограничени, не мога да разбера как не се допуска и елемент на съмнение, да не говорим че абсолютна истина няма.
Много удобна позиция като нямаш какво да кажеш да почнеш да не искаш да обсъждаш темата, защо нито веднъж нито предния път нито сега ми отговаряш на въпросите?!
и кое е точно новото и различното обсъждано в темата?дали не се извършва активно раждане?или пък няма хора които да си гледат децата без памперси?или да си ги гледат сред природата?кое е новото????
а относно това "ЧОВЕК МОЖЕ ДА ВИЖДА В ДРУГИТЕ, САМО ТОВА, КОЕТО ИМА В СЕБЕ СИ", дано не е истина защото не искам да имам дори частичка от това което виждам в теб.




Елена 10.11.2003

Тема за новото образованиенови [re: desykv]  
Автор Haтypaлиcт (татко)
Публикувано07.06.06 00:48



Днес получих писмо от Валдорф България, че от есента на 2007 ще стартира детска градина по методите Валдорф а до година-две училище. Това е прекрасна новина. Аз самият знам малко за тези училища, знам само, че са основани от Рудолф Щайнер и че прилагат индивидуален подход според творческите заложби във всяко дете, че развиват в децата интуитивната връзка с природата, развиват фантазията и творческите заложби чрез евритмия, танци, музика и т.н. Театралното изкуство, което изучават се създава от самите деца -- дават им само основни насоки, оттам нататък те, с фантазия и творчество сами измислят пиесата.

Чувал съм за руската школа, която се прилага в подобни руски училища. Там няма съревонвателен елемент между децата, т.е. състезаване, оценки, защото винаги има възгордяли се и винаги има унижени. Там предметите се учат последователно, първо учат само литература, после само математика, така децата могат да се задълбочат в предмета а не както при нас в един ден и математика, български, английски, история и в главата на децата става каша. Специално за децата са създадени приказки, музика и учебници в които няма негативни образи и насилие. Във всички училища (и Валдорф и руските) децата се изучават по книгата на природата, т.е. учат се да разбират растенията и животните, да виждат мъдростта, скрита в тях. Например, как катеричката се подготвя за зимата, но никога не трупа повече, отколкото й е нужно.

Тези училища са съобразени със специфичните периоди в развитието на детето:

Първи образователен период -- предучилищна възраст. През този период се оформя тялото. Правилно развитото тяло е от голяма важност и за духовното развитие на човека. Човешкият дух има нужда от добре устроено тяло, за да може да изяви силите, които крие в себе си. Посятите в този период семена в детското тяло и душа възрастват и дават своите плодове по-късно. Някои навици, способности, дарби, които се явяват на 30-40-60 годишна възраст се дължат на посятото в този период. През първия период се развива предимно волята, понеже тя има известна връзка с човешкото тяло. Подражателността е най-силна през този период. Логичното мислене не е още развито, детето запечатва всичко, което става около него в чувствения си свят. Ето защо в този перод е важно какво ще направите в присъствие на детето а не какво ще му кажете. Това ще определи бъдещите му навици, предразположения, склонности. Според разбирането ми, ако в този период се развива логичността (с компютри, математически задачи и др) това води до оскудяване, изсъхване на чувствения свят на детето.

Втори образователен период - Основно училище. Периодът от 7 до 14 години е период на чувствата, на сърцето. Затова през този период възпитанието се свързва с чувствата. През този период са в подем нравствените и естетични чувства, въображението и пампетта.
Днешното училище страда от интелектуализъм. То пренебрегва сърцето и волята. Това пренебрегване на сърцето, на чувствата от днешното училище има съдбоносни последствия, понеже от психологията се знае, че чувството дава направление на волята.

Подражателността през втория период продължава да играе роля, само че изменя характера си; през първия период детето подражава на всичко, което се прави около него, а през втория подражава само на това, към което има уважение, благоговение.

Редактирано от Haтypaлиcт на 07.06.06 01:07.



Тема Re: за новото образованиенови [re: Haтypaлиcт]  
Автор ЧeтaМодератор (Първа пролет)
Публикувано07.06.06 08:35



Моля те, престани да пускаш непрекъснато едни и същи линкове, защото това започва да ми намирисва на агитация и ще съм принудена да редактирам постингите ти.


чаша бада

Тема Re: за новото образованиенови [re: Haтypaлиcт]  
Автор Aдpиaнa (:-))
Публикувано07.06.06 10:45



Незнам какво общо имат писанията ти със същността на клуба - вземи пиши в клуб родители (май имаше такъв) или ако искаш даже си направи клуб "секти" и там на воля изразявай сектантските си убеждения и престани да зарибяваш хората, че ми писна от глупостите ти вече.



Тема Re: за новото мислененови [re: Чeтa]  
Автор Haтypaлиcт (татко)
Публикувано07.06.06 11:00



няма страшно, няма да ви досаждам вече, преместих темата в нов форум, при широко скроени хора. Който се чувства такъв,



Редактирано от Haтypaлиcт на 07.06.06 11:02.



Тема Re: за новото образованиенови [re: Чeтa]  
Автор illeo (новак)
Публикувано07.06.06 11:05



"

Моля те, престани да пускаш непрекъснато едни и същи линкове, защото това започва да ми намирисва на агитация и ще съм принудена да редактирам постингите ти."

Чета,защо нападаш? Всеки избира кое да приеме или отхвърли.?!! Достатъчно е за един човек да е полезно това,което пише Натуралист! А ти искаш да редактираш...Светът не е само от върди форми,има и по-дълбоки неща...



Тема Re: за новото образованиенови [re: illeo]  
Автор tswete (Alex 25.04.04)
Публикувано07.06.06 11:17



Ха така! Сега изкарахте Чета, а и други разумни майки, тясно скрени, с плитка мисъл, бездуховни и прочие!
Не съм съгласна нито с възгледите на натуралния татко, нито с възторга на някои от мамите в тази тема, но досега се въздържах от коментар. Последното не може да бъде казано за гореспоменатия!
На нападателен и назидателен тон, на обидни забележки и налучничави възгледи, представени за чиста монета, модераторите са длъжни да реагират. Не виждам нищо странно в постинга на Чета и напълно го подкрепям. Освен, че възгледите са сектантски, рекламата е забранена в клубовете.
Продължавам да твърдя, че поведението на натуралния татко - да остави детето си без лекарски контрол да се ражда в къщи, да му изгнива пъпната връв естествено, а да не я среже още при раждането - си е престъпна самонадеяност. Това е случай за прокуратурата! Поставянето в опасност живота на двама, включително и на зависимо от теб новородено, в безпомощно състояние, си е престъпление по българския Наказателен кодекс!
А подбуждането към извършване на престъпление, е също престъпление! Затова спри да агитираш бъдещите майки да раждат в къщи, без лекарско наблюдение!





Тема Re: за новото образованиенови [re: Haтypaлиcт]  
Автор Maktub (обичаща)
Публикувано07.06.06 12:52



Ех... от кога я чакам тази детска градина

Въпреки че на сайта на антропософското общество нищо не пише. Знам, че тази идея се върти от доста отдавна и много ще се радвам да се осъществи най-после А информацията сигурна ли е? Защото на мен все ми разправят, че скоро ще се открие..... Макар че, като се замисля точно догодина завършва курса за валдорфски педагози..... Имаш ли идея в кой град ще е? София, Стара Загора?

Слышу голос из Прекрасного Далека....
......В Прекрасное Далеко Я начинаю путь


Тема Re: за новото образованиенови [re: illeo]  
Автор ЧeтaМодератор (Първа пролет)
Публикувано07.06.06 13:17



Не нападам никого, мила, само съобщавам.
Ще редактирам, защото това не е съвет и споделяне, а откровена агитация. Едни и същи препратки присъстват в почти всички постинги на господина.
Веднъж е предостатъчно, за хората, които се интересуват.


чаша бада


Тема Re: за новото образованиенови [re: Maktub]  
Автор Aминa (пътешественик)
Публикувано07.06.06 15:29



Антропо какво? Секта е!



Бойкот на КК "Труд"

Тема Re: Днес се сетих за васнови [re: NadG]  
Автор NadG (Malko Moksi)
Публикувано07.06.06 21:15



Малко ми е силово, честно казано.

Аз, както се разбра, вярвам на собствената си преценка

, и би ме било откровено страх да оставя едно дете да му пълнят главата чужди хора без да е под моя строг контрол. Разбиранията се формират отрано и е важно родителите да се чувстват комфортно с развитието на това малко същество.

Пример - нерелигиозни родители биха се стресирали да трябва да обясняват на малко дете кое какво е във вярата, когато те самите не вярват, а друг пълни главата на дребосъчето със собствените си идеи или тези, които пропагандира. Същото ми изглежда и тук - природа ок, но в неделя на Витоша . Това да се копаят зеленчуци на 4 - 10 - 14 години ми е рано или съответно излишно. Цветята в градината или в сандъчетата на балкона вкъщи по моему са достатъчни.

Разнообразие -

Тема Re: за новото образованиенови [re: Haтypaлиcт]  
Автор миз (шест...)
Публикувано07.06.06 21:49



дружески съвет - поразрови се повечко за уолдорфските идеи преди да си запишеш детето в такова училище. допускам, че няма съвсем да допаднат на християнския ти светоглед

.



Тема Re: за новото мислененови [re: Haтypaлиcт]  
Автор миз (шест...)
Публикувано07.06.06 21:52



хахахахаха...широко скроени хора! отдавна не бях чела по-голяма смешка





Тема Re: за новото образованиенови [re: миз]  
Автор NadG (Malko Moksi)
Публикувано07.06.06 22:06



Пиши, моля те, подробности - ако прецениш на лични.

Разнообразие -



Тема Re: за новото образованиенови [re: NadG]  
Автор миз (шест...)
Публикувано07.06.06 23:10



уолдорфското образование е изградено на основата на теософията или антропософията(anthroposohy) или spiritual science(не знам какъв термин е въведен на български) - общо взето различни наименования на едно и също нещо. това накратко казано е култ, мистично учение, което приема вечното съществуване и прераждане на душите и смята че по мистичен път - чрез вглъбление и медитация може да се влезе в контакт с тайни и свръхестествени сили и да се познае истината. не твърдя, че в училищата се провежда окултно обучение, но малко или много образованието в тях е базирано на учението на рудолф щайнер, което си е такова.
в нет-а има много информация за антропософията, уолдорф и щайнер, само дето на български май е почти никаква. оставам с впечатление(от линка в подписа ти), че знаеш английски, пусни един сърч в гугъл, ще излязат хиляди линкове

.



Тема Re: за новото образованиенови [re: миз]  
Автор jam (уверено сладко)
Публикувано07.06.06 23:14



този е толкова християнин, колкото костенурката от подписа ти е жива...



подкрепям намерението на модераторката да започне редакция на агитационните постинги на натуралиста. крайно време му се попречи да зарибява наивници под маската на легенди за "птички, цветенца, музика и топло млекце от кравата", на каквито много се кълве тук!

нищо против нямам да си гледа собственото дете както иска, докато една бъдеща и работеща агенция за закрила на детето не прецени да му го отнеме, но никой друг не пропагандира така възгледите си за отглеждане и възпитание на деца, както прави той. майчета-любителки на природата и селските къщички - замислете се защо той го прави? има много свободно време ли?



Тема Re: за новото образованиенови [re: jam]  
Автор миз (шест...)
Публикувано07.06.06 23:59



аааа, не ми набърквай костенурката в тази история

! тя е атеист и анархист и няма да ражда скоро - нито в къщи, нито в болницата, нито на двора .
а не го знам натуралистта дали е християнин, ама оставам с впечатление, че за такъв се представя и рекох да го предпазя от неволна грешка, че да не му се пържи после душата в казана по невнимание...




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.