Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 11:23 27.09.24 
Взаимопомощ
   >> Бъдещи и настоящи майки-happy mama
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | (покажи всички)
Тема Re: Днес се сетих за васнови [re: gugu]  
Автор Haтypaлиcт (татко)
Публикувано02.06.06 19:32



В отговор на:

Ех, мен ме е налегнала една черна мисъл как детето ми опознава всичко по картинки от книгите. Ние навремето поне села имахме ...
Но както казват твоите приятели - има кола да се изплаща



Уви, природата се опознава със сърцето а не с разума. Разума може да научи да различава предмети по картинки, но те няма да имат живот в сърцето на детето.
Когато излезем да се разходим из околността и вземем Самуил с нас в едно столче-шезлонг го наблюдавам как вторачва очи в гората и се потапя в пулса на природата. И понеже имам спомени от най-ранно детство (2-3 годинки) мога да ви кажа, че ако ние, големите, приемаме света с очите и ушите, то малкото дете го възприема като една приказна симфония от цветове, багри, усещания, фантазии, видения, в много по-разширен вид, всичко това обединено в един поток. От спомен знам, че когато аз, като дете погледнех едно цвете, не възприемах просто листа, клони, цвят, мирис, "люляк", а се сливах с него, усещах го като част от себе си и в мен потичаха усещанията на растението под слънцето, как го лази буболечка, как го поклаща вятъра и т.н. -- усещания, които се наслагват върху образа и го правят пълен. Това, за което говоря е присъщо на всяко дете. Затова децата, според мен, могат да се развиват хармонично и правилно единствено в естествената си среда -- всред живата природа. Защото компютрите, играчките, телевизията, книгите са все мъртви предмети, то не може да се слее с тях, може да ги приеме единствено с разума си, но тогава чувственият му свят оскудява, изсъхва...

Редактирано от Haтypaлиcт на 02.06.06 22:22.



Тема Re: Днес се сетих за васнови [re: Aминa]  
Автор Haтypaлиcт (татко)
Публикувано02.06.06 19:39



В отговор на:

Бойкот на КК "Труд"


-- впрочем наричам вестник Нощен Труд с името "Нощен Труп", защото не минават без убийства на първа страница



Тема Re: Днес се сетих за васнови [re: Haтypaлиcт]  
Автор Heмиpницa (мама на Стефан)
Публикувано02.06.06 21:38



Поздрави и от нас! Какво сладко бебе, да ти е жив и здрав!!!
Да, някои тук са слепи и глухи за думите ти, но винаги медалът има две страни.
Лятото мислим да пообиколим Балкана със Стефан, имам ти контактите и ще се видим, ако искаш.
"Природата се опознава със сърцето, а не с разума!" - много правилно.
Поздрави и целувки на Самуил,
Нем





Тема Ето музиката, която слушаменови [re: desykv]  
Автор Haтypaлиcт (татко)
Публикувано02.06.06 22:13



Качих на

част от музиката, която слушаме, която пускам на Самуил и която свиреше по време на раждането.



Тема Re: Днес се сетих за васнови [re: Heмиpницa]  
Автор Haтypaлиcт (татко)
Публикувано02.06.06 22:38




Ах, колко са сладки всички дечица, това са индиго децата..............


Извинявам се, но това за децата индиго ми се струва вече прекалено, за това редактирам този постинг.

Редактирано от Чeтa на 05.06.06 14:06.



Тема Re: Днес се сетих за васнови [re: Haтypaлиcт]  
Автор jam (уверено сладко)
Публикувано03.06.06 10:44



всичко беше прекрасно дотук, но трябваше да спреш до птичките и музиката :)
индигото дойде твърде много на публиката...

Редактирано от jam на 03.06.06 10:44.



Тема Re: Днес се сетих за васнови [re: Haтypaлиcт]  
Автор White Raven ()
Публикувано03.06.06 11:42



Здрасти Натуралист. От името ти и от начина по който съпругата ти е родила , мога да се досетя за част от твоите убеждения. Това, да родиш в къщи е вековна традиция, която ти си приложил без страх и с успех! Поздравявам теб и съпругата ти! Този начин за раждане в къщи си е съвсем легитимен в почти всички страни на запад, но се иска информираност и убеждение да го направиш.



Тема Re: Днес се сетих за васнови [re: Haтypaлиcт]  
Автор NadG (Malko Moksi)
Публикувано03.06.06 12:35



Много сладко момченце

Разнообразие -



Тема Re: Днес се сетих за васнови [re: gugu]  
Автор NadG (Malko Moksi)
Публикувано03.06.06 12:42



Е, аз съм виждала всичко наживо, макар и да не съм имала села. За известен период от време бях принудена като възрастна вече да комуникирам с начина на живот $на село$ и хиляди пъти благодарих на съдбата си, че ми е дала друга възможност. Обичам да ходя на планина, но да се връщам да пия кафе на Витошка. За да няма недоразбрали - това е просто лирическо отклонение

, споделям с вас как се почувствах като прочетох коментара. Аз харесвам луксозна баня, вана с масла в неделя следобед, разходка на токчета до сладкарница за фреш с приятелка, това с моят свят и благодаря за този факт

Разнообразие -

Тема Re: Днес се сетих за вас [re: White Raven]  
Автор Haтypaлиcт (татко)
Публикувано03.06.06 16:05



В отговор на:

Здрасти Натуралист. От името ти и от начина по който съпругата ти е родила , мога да се досетя за част от твоите убеждения. Това, да родиш в къщи е вековна традиция, която ти си приложил без страх и с успех! Поздравявам теб и съпругата ти! Този начин за раждане в къщи си е съвсем легитимен в почти всички страни на запад, но се иска информираност и убеждение да го направиш.



Знам, позната в Холандия ми каза, че там е обратно, ако жената каже, че иска в болница да ражда, я питат защо, усложнения ли има.
Раждането му у дома не е страшно, както го описват някои. То е завършека, финалният акорд на една 9 месечна симфония.
Във форума опитах да обясня на жените, които се страхуват от раждане у дома, че много повече жени загиват при автомобилни катастрофи, отколкото при раждане, при все това никоя жена не е оставила автомобила си заради това, нали?




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.