Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 03:01 28.04.24 
Взаимопомощ
   >> Бъдещи и настоящи майки-happy mama
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
Тема Отказ от ваксининови  
Автор NadG (Malko Moksi)
Публикувано21.05.06 12:04



Момичета, знае ли някой как да се подходи за отказ от ваксини?

Разнообразие -



Тема Re: Отказ от ваксининови [re: NadG]  
Автор elie (мама на двама)
Публикувано21.05.06 14:18



Предполагам говориш за ваксините включени в имунизационния календар. Освен по медицински причини, друг начин няма. Тези ваксини са задължителни и без тях детето не може да бъде прието в детска градина и дори в училище. Наскоро прочетол от родител противник на ваксинацията, че се споразумял с лекаря да си изпишат ваксините като сложени в калтона, а всъщност да не се правят. Друг, законен начин не ми е известен.



Тема Re: Отказ от ваксининови [re: elie]  
Автор milamia ()
Публикувано21.05.06 22:35



Ако правиш нещо по въпроса, го прави навреме, защото иначе има глоби за родителя, неимунизирал детето си.



Тема Re: Отказ от ваксининови [re: elie]  
Автор NadG (Malko Moksi)
Публикувано22.05.06 11:42



В училище кой ще те спре да запишеш едно дете, само защото не е ваксинираноооооооооооооооооо - аз не съм и какво!!!!

А за градината - просто няма да ходи.

Мерси за отговора, значи ще пише фалшив картон доктора, ясно ми е вече

Разнообразие -



Тема Re: Отказ от ваксининови [re: NadG]  
Автор Tanika (диреща)
Публикувано22.05.06 11:45



Браво на тебе подкрепям те.
Имам позната не е ваксинирала нито едно от 5 деца, пък си ходят спокойно на училище.
С тия ваксини да те е страх каква реакция ще даде на малкото човече.



Тема Re: Отказ от ваксининови [re: Tanika]  
Автор NadG (Malko Moksi)
Публикувано22.05.06 11:53



Аз гледам по себе си. Успели да ми боднат 3 и после беше ад с години от алергии и кожни реакции. Чудя се защо в България все още няма вариант родителите легално да се откажат!

А за глобяването - и моите родители ги заплашваха и то по соц-време, пък хей на размина се!

Разнообразие -

Редактирано от NadG на 22.05.06 11:56.



Тема Re: Отказ от ваксининови [re: NadG]  
Автор kati_k (ентусиаст)
Публикувано22.05.06 13:36



Здравей, аз съм отлагала дъщеря си и ще ти обясня процедурата. До 3.5 г. възраст нямаше проблем, просто лекарката от Института по Педиатрия към МА ми даваше една хвърчаща бележка на която пишеше, че поради това, 4е детето е имало здравословни проблеми се отлага от ваксините и край. В последствие обаче номера взе да не минава и ме пратиха на комисия за отлагане. Е там аз и 20 циганчета се редихме около 3 часа и две лелки казаха, 4е на всички се слагат ваксини без дори да прочетат детето какви проблеми е имало и т.н. След което аз се ядосах и просто не заведох детето повече на нито една ваксина, сега е на 6.5 и вече е изпуснало всички срокове. С една стара бележка, че детето е отложено го записах на детска и няма проблем, а за училище нищо такова не се изисква, така че спокойно. С две думи имаме сложено само БЦЖ в болницата и първото ДТК също от изписването. Всичко останало пропуснах. Ако личната ти лекарка иска, винаги при проверка от ХЕИ може да скатае картона като правеше нашата, за да няма тя проблеми и така. Успех, ако имаш други въпроси ще ти помогна.



Тема Re: Отказ от ваксининови [re: kati_k]  
Автор Beни (Майка на Лора)
Публикувано22.05.06 14:20



Моята док ме пита дали ще слагаме, защото знае, че използвам хомеопатия, но аз дали робувам на навка, немога да се реша да не слагам. Тя каза, че може като се приема е дно хомеопатично да се бият без страничнте ефекти и аз реших така да действаме.




Тема Re: Отказ от ваксининови [re: NadG]  
Автор jam (уверено сладко)
Публикувано22.05.06 14:47



NadG, ти се интересуваш по принцип, а не конкретно за момента, нали?



Тема Re: Отказ от ваксининови [re: kati_k]  
Автор NadG (Malko Moksi)
Публикувано22.05.06 15:36



Много ти благодаря! Ще ти пиша лично!

Разнообразие -




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.