Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 12:27 25.05.24 
Взаимопомощ
   >> Бъдещи и настоящи майки-happy mama
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
Тема Re: Отказ от ваксининови [re: kati_k]  
Автор NadG (Malko Moksi)
Публикувано22.05.06 15:39



А знаеш ли, по силата на какво личните лекари държат картоните при тях. Четох всички закони и правилници в АПИС-а и там все се коментира, че пациентът представя картона за вписване...... Като ходим при различни лекари къде да пишат по дяволите, ако личният държи картона при него си? Илил какво да има един у него за маскара и еидн у мен ли? Съвсем сериозно питам

Разнообразие -



Тема Re: Отказ от ваксининови [re: NadG]  
Автор Andrea$ (Andy)
Публикувано22.05.06 16:06



Държат ги у тях за "улеснение на майките" - да не го мъкнат всеки път :). Иначе по правило картонът трябва да си е при майката и детето. Новият ми личен лекар така ми обясни и си ми даде картона при мен :).

Чува се, че скоро ще "оправят" закона за здравето при влизането ни в ЕС. Дано!



Тема Re: Отказ от ваксининови [re: Beни]  
Автор kati_k (ентусиаст)
Публикувано22.05.06 17:03



Аз също заради хомеопатията не съм слагала ваксините, защото при нас просто нямаше алтернатива. Или я лекувам с хомеопатия или нормалната медицина понеже е вдигнала ръце оставя детето така. По тази причина нищо не съм салагала. Имам бебе обаче и на него сложих всички ваксини, но убити, за да не споря пак с разни лекари какво е моето желание и че детето е мое. На бебето обаче давам хомеопатични също, но ги комбинирахме с тези ваксини.



Тема А не е ли опасно?нови [re: NadG]  
Автор aлбeнaди (take it easy)
Публикувано23.05.06 11:05



Вие как така сте решили да не слагате ваксини? Не е ли опасно за детето да се разболее от някои от тези болести? Просто ми е интересно защо доброволно се отказвате от ваксини... Хайде, ако има здравословни причини, разбирам, но ей така, просто да се отказваш... не знам. Аз не бих го направила.

Анна 8.12.2004
София 19.01.2006


Тема Re: А не е ли опасно?нови [re: aлбeнaди]  
Автор kati_k (ентусиаст)
Публикувано23.05.06 12:13



Всеки си има мнение по въпроса. Примерно преди 6 г. в България убити ваксини нямаше, което ще рече 4е трябва да слагаш живи. Аз лично доста съм чела по въпросе и се оказа, 4е от живи ваксини има около 2% увредени деца. Лично аз тогава реших, 4е дето ми достатъчно е преживяло, 4е да му причинявам и това с живите ваксини. Второто което е, в Бъгария просто се правят имунизации, реимунизации без да се провери детето има ли вече изработен имунитет или не. На дъщеря ми като дадоха първото Полио след това и взеха кръвна проба и направиха титер на антитела и се оказа, 4е има достатъчно висок имунитет, незная точно така ли е термина и няма нужда от реимунизация. Това изследване обаче е скъпо и не се прави, по-добре да слагаме повече ваксини. С две думи малко ни е недомислена системата с ваксините. Затова съм против да ме задължават, особено като не ни предоставят свястни ваксини от касата, а трябва да си ги купуваме.



Тема Re: А не е ли опасно?нови [re: aлбeнaди]  
Автор Raboteshtata (вещер)
Публикувано23.05.06 12:20



Днес водих бебето на ваксина - първата реимунизация. Обсъждахме с доктора вариантите за следващите ваксинации. Оказа се, че има други ваксини които не са с зашеметени бацили, а с мъртви и са много по - добри, а и са комбинирани. Тоест няма да я боцкат хилада пъти. Просто не се поемат от здравната каса. Аз лично ще взема от тях и ще си я ваксинирам, защото няма да забравя какъв ужас изживях с каката миналата година когато отидох един ден да я взема от ясла и излезе една лелка и ми каза: " В другата група има минингит. Едно дете умря." Ако щете вярвайте това и бяха думите. Каза го все едно си е изяло закуската. Моята девойка беше ваксинирана и доктора ме успокои, че при това положение няма страшно. Не искам да прозвочи като агитация просто споделям защо ще я ваксинирам и Борислава само че не с българските ваксини.



Тема Re: А не е ли опасно?нови [re: aлбeнaди]  
Автор NadG (Malko Moksi)
Публикувано23.05.06 12:45



Слагам само детски паралич и това е. Аз върху себе си съм видяла възможния ефект от ваксините. Не ме е страх от рубеолата с всичките й възможни последствия за момичетата, нито от заушката за момчетата, страх ме е от реакциите на организма сега в този момент от всяка ваксина. Аз съм белязана, на децата няма да позволя да забодат нищо. Само се опитвам да разбера може ли легално да стане.

Разнообразие -



Тема Re: А не е ли опасно?нови [re: Raboteshtata]  
Автор kati_k (ентусиаст)
Публикувано23.05.06 12:45



По принцип, ако си чела по-нагоре ще видиш, 4е точно за убити ваксини говорим, но се плащат. ДТК и Полио струват около 63 лв. на прием, а касата не ги поема. Само Хепатит Б е убита и се поема от касата. А противоменингитната ваксина не е задължителна и по имунизационен паспорт, тя се слага пожелание на родителите. Има и тава убита хомплексна с ДТК и Полио, но незная как се казва.



Тема Re: А не е ли опасно?нови [re: NadG]  
Автор kati_k (ентусиаст)
Публикувано23.05.06 12:52



Както вече ти писах, гадно е 4е отлагането е само по мед. показания. Иначе никой няма да ти хване детето насила и да го надупчи с ваксини. Ако ти е свестен личния лекар може да измисли нещо, при нас така се получи. Успех. На колко е детето, ако протакаш до 5-5.5 г. значи си изпуснала сроковете, тогава е легално, няма кой да го имунизира.



Тема Re: А не е ли опасно?нови [re: kati_k]  
Автор milamia ()
Публикувано23.05.06 13:36



А не ви ли е страх от хепатита!?!? Особено като гледам периода, в който лапат всичко. Още повече, че това не е екзотична болест в България, а много често срещана, с изключително тежки последствия за черния дроб. Аз не бих оставила детето си неимунизирано против нея.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.