Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 02:36 07.05.24 
Взаимопомощ
   >> Бъдещи и настоящи майки-happy mama
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема За гърдите: какво да предприема?  
Автор Чaeнo Moмичe (тиха церемония)
Публикувано10.05.06 09:07



Малчо го кърмя успешно вече 40 дни!
Имах малък инцидент с едната гърда, която бе ударена и болеше ужасно, но с компрес с риванол ми мина.
Сега се отнася до болки, които получих от няколко дни насам, остри, пронизващи, които не спират дори след като съм кърмила и гърдата е омекнала относително. Пипам, бучки няма. Ако бебето зареве и е близо до часа за ядене, то получавам спазми и силна болка в гърдите, но това е защото кърмата тръгва изглежда. Природата ме удивлява непрестанно!
Казах вчера на педиатърката, че лактацията ни е неконтролирана, т.е. че когато започнем да се кърмим гърдата ми е много пълна, до пръсване, той докато се нагласи виждам как пръска на струи кърма и се лее навсякъде, насмуква се за 7-10 мин и после или се отпуска и не му дреме какво прави, или си цока ей така, по малко. Ако след 15-20 мин все още иска да цока, но няма нищо, и ако го преместя на другата /за да отпусне и нея, че за 3 часа се е напълнила и тя донякъде/, пръскането пак започва, при което толкова изглежда изтича, че той преяжда и после повръща.
Между кърменията подплънките за гърди се пълнят и стават като гюлета! Т.е. кърма изтича, което знам че не е признак за много кърма, а за мускулна слабост.
Педиатърката предложи след кърмене от 1 гърда да не цедя, за да не я травмирам с помпата. Да, онези дни ми трябваше кърма в шише и се ядосвах, че напук гърдите ми не пускаха кърмата да слезне и може и да съм ги травмирала.
Мислите ли, че вече във 2 месец може би трябва да го кърмя от 2 гърди, за да отпуска и двете?
Започнах да кърмя легнала, което и на Тони се харесва, но пък му става по-лесно да се унесе и да заспи, което скъсява кърменето. Легнала съм по-отпусната, и гърдата ми е по-отпусната, кето го улеснява също. Имате ли впечатления от лежачката?
Компреси мога ли да правя? Топля ги на душа, обливам ги, педиатърката каза да не мачкам и разтривам, само да обливам.Компрес с риванол дали да им правя?
Както винаги много въпроси, много нещо задавам.

p3/.png">

Тема Re: За гърдите: какво да предприема?нови [re: Чaeнo Moмичe]  
Автор Tedulina (мама на Хриси)
Публикувано10.05.06 09:34



вярвам ще намериш доста информация, която мисля че ще ти е полезна.
Лично мое мнение: кърми си детето на поискване без да чакаш часовниците да покажат, че са минали 3 часа от последното кърмене. Не си доизцеждай гърдите след като бебето се насуче. Гърдите се цедят само ако са напрегнати и то само докато спадне напрежението. Аз лично го правих на ръка или под душа. Лично аз кърмих от двете гърди. Когато пусне едната предлагах другата и на следващото кърмене предлагам гърдата от която последно е сукал.
Дано съм била полезна ! Успех с кърменето!



Тема Re: За гърдите: какво да предприема?нови [re: Чaeнo Moмичe]  
Автор Andrea$ (Andy)
Публикувано10.05.06 10:47



Просто спри да се цедиш или цеди само по малко от напрегнатата гърда докато те поотпусне. Очевидно си докарваш хиперлактация с цеденето след кърмене. Довери се на бебето напълно за регулацията на кърмата - явно се справяте добре вече 40 дни и няма нужда да помагаш на естествения процес.

Силните струи не са признак на мускулна слабост (този мит пък за пръв път го чувам :), а за силен рефлекс на потичане на кърмата. Но щом не пречат на бебето (не се дави и повръща), няма проблем с тях. Даже може да се радваш, че толкова добре действа хормонално тялото ти при кърмене :).

Кърменето в легнала поза е едно от най-големите удобства за кърмачката - личен опит :).



Тема Re: За гърдите: какво да предприема?нови [re: Andrea$]  
Автор Acя ()
Публикувано10.05.06 10:57



и аз съм на същото мнение


Елена 10.11.2003

Тема Re: За гърдите: какво да предприема?нови [re: Acя]  
Автор Nasinda78 (Skorpionka)
Публикувано10.05.06 11:04



Мила, както те съветват другите майки просто спри да се цедиш. Аз имах същия проблем като теб. Когато ми бяха напрегнати гърдите Александра неможеше да насмогва на млякото и много се сърдеше, а кърмата просто се лееше върху лицето й и така диксомфортът и ставаше двоен. Ако са ти много пълни гърдите и ти предизвикват болка слагай топли компреси и така малко ще те поотпусне. Бебо ще свърши другата работа.
Успех - пиши как се чувстваш



Тема Re: За гърдите: какво да предприема?нови [re: Чaeнo Moмичe]  
Автор surfline (veche poznat)
Публикувано10.05.06 11:12



Топли компреси 15_20 мин. преди хранене и след това студени(но zа кратко), не се цеди(това вече са го каzали), храни бебока 5_10 мин. от едната гърда и като zапочне да се отпуска го премести на другата_така се раzсънват и продължават да клъопат бебоците...и аz си кърмя лежеШком, zаЩото ме боли гърба от навеждане при седнало кърмене, а с въzглавница неЩо не ми е удобно...Успех...ааааааааааа при мен и сега като чуя бебе да реве и ми потичат гърдите, а само като се zамисля zа кърмене почва да ме гъдаличка под миШниците.Това си е съвсем нормален рефлекс.




Тема Ще пробвам да не цедя.нови [re: Чaeнo Moмичe]  
Автор Чaeнo Moмичe (тиха церемония)
Публикувано10.05.06 12:36



По-скоро нямам нужда след кърмене да цедя, а между кърменията, за да отпускам гърдите. По-често под душа ще стоя, видяло се е . А и сигурно така е по-естествено.

p3/.png">


Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.