Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 03:07 20.09.24 
Взаимопомощ
   >> Бъдещи и настоящи майки-happy mama
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема Колко пъти ехограф?нови  
Автор kokosh4ica (myteshta)
Публикувано09.05.06 17:14



Zdravejte momicheta!

Chudeh se kolko pyti za cialata bermennost e hubavo/preporychitelno da gledat bebcheto na ehograf.
Az sym v Germania i tuk ot zdravnata kasa "preporychvat" (t.e. poemat razhodite) za 3 takiva pregleda. Za sedvashtite mozete da si predstavite kakvi sa cenite.
Az ako mozeh postojanno stjah da si go gledkam, no se chuda dali "ima smisyl".
Blagodaria Vi perdvaritelno za otgovorite!

Редактирано от Чeтa на 10.05.06 12:46.



Тема Re: kolko pyti ehograf?нови [re: kokosh4ica]  
Автор Пиcaнa (Консерва)
Публикувано09.05.06 17:24



В България Здравната каса поема само 2, но аз си плащах, за да ме гледат всеки път.
Лека бременност


София 1г. 8м.


Тема Re: kolko pyti ehograf?нови [re: kokosh4ica]  
Автор vinapple (непознат)
Публикувано09.05.06 17:55



При мен на всяка консултация ме гледат на ехограф и досега не са ми искали пари. Иначе знам че се полагат три за цялата бременност.



Тема Re: kolko pyti ehograf?нови [re: kokosh4ica]  
Автор surfline (veche poznat)
Публикувано09.05.06 18:07



Здарсти, мен ме гледаха всеки път, но не бях в болница, а в "праксис", които работи със zдравната каса...zа сметка на това не правихме иzследвания zа синдром на Даун и иzмерване на гънката на врата...Мисля, че ако направиШ тия иzследвания плЮс феталната морфология в 20 г.с. 3 пъти са напълно достатъчни...другият вариянт е да се раzzвъниШ иz праксисите около вас и да питаШ как работят те.Леко бременеене.




Тема Re: kolko pyti ehograf?нови [re: surfline]  
Автор kokosh4ica (myteshta)
Публикувано09.05.06 18:27



da i az sym v "praxis", no sym s "dyrzavna zastrahovka". Pyrvija pyt kato hodih mi dadoha edin spisak s cenichki da si go razgledam w kyshti i sledvashtija pyt ste go obsyzdame s doktorkata (obsta suma izliza ima njama 500€) .
Inache wsichki drugi neshta kydeto si gi napisala i te se plashtat dopylnitelno, no to e normalno pri polozenie che ne si v riskova grupa.
Da vidim drugata sedmica kakvo ste me posyvetvat v praxisa.
ciao i mersi!



Тема Re: kolko pyti ehograf?нови [re: kokosh4ica]  
Автор _doritt_ (с надежда)
Публикувано09.05.06 18:39



И аз съм в Германия и мен моя доктор ме гледаше всеки път като ходех на преглед. Това колко пъти и какво си зависи от доктора, но аз специално бях по-спокойна като си я гледах всеки път.
В кой град си?



Тема Re: kolko pyti ehograf?нови [re: kokosh4ica]  
Автор surfline (veche poznat)
Публикувано09.05.06 19:21



и аz съм с държавна(Тахникер кранкенкасе)...ЗаЩо не раzучиШ по други праксиси, които са в блиzост?




Тема Re: kolko pyti ehograf? [re: kokosh4ica]  
Автор coccinella (мама на Калоян)
Публикувано09.05.06 22:25



Мен ме гледат всеки месец, като отида на консултация. Не са ми искали да заплащам нищо.



Тема Re: kolko pyti ehograf?нови [re: coccinella]  
Автор kokosh4ica (myteshta)
Публикувано18.05.06 15:33



jawno samo pri nas te krynkat za pari! Razpitah niakolko poznati i te sashto si plashtat, za da gi gledat wseki pat. No kakwo da se prawi!? Po-spokoina ste sam si kato si go gledkam bebo wseki mesec. Bjahme sega waw wtornik pri lelia doktor i beshe mnogo walnuwashto! Za praw pat go widiahme, mahashe s rachichka i parhashe s krachenca, a daze se wizdashe i kak mu bie sarchiceto! Cool!

Blagodaria wi za otgoworite momicheta i wsichko hubawo wi pozelawam!



Тема Re: Колко пъти ехограф?нови [re: kokosh4ica]  
Автор jana (...)
Публикувано19.05.06 08:57



Ако е една нормална бременност мисля, че един път в месеца е достатъчно. Поне тук в България практиката е такава, нищо че и при нас здравната каса поема само 3 прегледа, но не мисля, че те са достатъчни.





Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.