Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 10:12 16.05.24 
Взаимопомощ
   >> Бъдещи и настоящи майки-happy mama
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема Питане за ражданенови  
Автор Suahili_titi (новак)
Публикувано05.05.06 20:13



Zdraveite mili mami,
iskam da popitam dali niakoia ot Vas e razdala normalno sled parvo razdane sas sekzio. Az imam parvo sekzio i sega lekariat mi kaza, che moga da rodia normano, ako ne e mnogo goliamo bebeto. A vse oshte niama 2 godini ot sekzioto. Molia Vi momicheta da spodelite Vashiat opit ako niakoi e imal takava situazia.
Blagodaria pradvaritelno.

Редактирано от Чeтa на 05.05.06 21:14.



Тема Re: Pitane za razdaneнови [re: Suahili_titi]  
Автор jana (...)
Публикувано05.05.06 20:38



Не съм чувала такова нещо. Обикновенно дават задължително забременяване след секцио 2 години, но за нормално раждане след секцио знам, че искат да ас минали поне 5-6 години. Консултирай се с друг лекар.




Тема Re: Pitane za razdaneнови [re: jana]  
Автор Suahili_titi (новак)
Публикувано06.05.06 09:59



Blagodaria ti Jana za otgovora i az taka sam chuvala i mnogo me iznenada reshenieto na moiat lekar. Shte se konsultiram i s drug. Blagodaria.



Тема Re: Питане за ражданенови [re: Suahili_titi]  
Автор kadrokosa (слънчева)
Публикувано06.05.06 12:57



Аз също раждах секцио и моя лекар ми забрани да забременявам 1 год. За това време каза, че матката се въстановявала напълно и можело да се роди и нормално, но....ако има хубава родова дейност, ако всичко останало е наред и ако бебето не е голямо.




Тема Re: Питане за ражданенови [re: Suahili_titi]  
Автор coccinella (мама на Калоян)
Публикувано06.05.06 13:15



Първото ми раждане беше през май 2004 секцио. Второто, живот и здраве, ще е през следващия месец. Моя доктор изобщо не е и споменавал дори за възможност за нормално раждане. Още като забременях ми каза - ти си знаеш, няма какво да коментираме изобщо - секцио. Вече дори сме се спрели на дата. На последната консултация го попитах, а какво ще стане, ако случайно тръгна да раждам преди уговорената дата, нали второто раждане протича много по-бързо в сравнение с първото. Той ме успокои, че тъй като не съм раждала нормално от долу, дори да ми е втора бременност и бебето тръгне да се ражда нормално ще протече бавно все едно е първо раждане, та ще има време за секциото. Да уточня, че моите бебчета са доста големички.
Помня, че тук в клуба има мама с нормално трето раждане след два пъти секцио. Предполагам, че всичко зависи от състоянието на бременната и на бебчето. Слушай твоя лекар, нали си го избрала защото му имаш доверие.



Тема Re: Питане за раждане [re: Suahili_titi]  
Автор ET (Touch too much)
Публикувано06.05.06 14:12



Може да родиш и нормално. Ако искаш.

Практиката в България е да се прави задължително секцио след предходно секцио. Но по света не е такава. Пусни сърч за VBAC, ако четеш английски. Аз имам две раждания със секцио. Първото - поради високо кръвно в хода на нормален родов процес - тоест секцио по спешност при почти пълно разкритие. Седалищно, 4 кг бебе. Второто раждане ми е година и един месец след първото. Бебето си беше главично, но не можах да намеря лекар, който да го изроди нормално, така че ме срязаха по единствена индикация - предходното секцио.

Третото дете си го родих нормално 5 години след второто. По мое желание. Подкрепа и съвети намерих тук - Шаня беше раждала така след секцио в Щатите.

Бебето беше 4.650, родих за час и половина от първите болки и изтичането на водите. Без упойка, без разкъсвания, но с епизиотомия. При случаен екип, моят лекар не дойде.

Възстановяването ми не беше по-кратко отколкото след секциото. Но усещането за удовлетвореност - коренно различно.

При бебе над 3900 механизмът на раждането е друг, тогава обиколката на раменете е по-голяма от тази на главата. Рискът по принцип е от руптура на матката, има доста материали, случва се и на нераждали жени. Моят съвет е да пробваш нормално само ако ти самата много настояваш да е така - както беше при мен.

Ако имаш колебания дали не е опасно за теб и за бебето, или те е страх от болката примерно - не се захващай. Второ секцио се понася по-леко от първото, сочи моят опит.

Ако решиш да раждаш нормално - три съвета - намери си лекар, за когото се постарай да си сигурна, че ще дойде, консултирай се с още двама преди раждането за теглото на детето, според моя лекар - д-р Дуковски, бебето ми беше над три, но под 3900, тоест сбърка с кило почти... И трето - прави си Кегеловите упражнения...

И последно, след такова раждане ТРЯБВА НЕПРЕМЕННО да се направи ревизия, тоест опипване с ръка отвътре на стария белег, прави се с упойка. Но го говори с лекаря предварително. Има едно такова нещо, дето се зове тиха руптура - това е подъл проблем, ако не се прави ревизия, можеш да си идеш от перитонит за нула време. Не е явно изразено, като при нормалната руптура, да не дава Господ.

Кой е твоят доктор? Много ми е любопитно кой се навива да води такова раждане. Не че съм се засилила, но знае ли човек кога може да му дотрябва...

Изглежда ми много печен, щом ти предлага това. Нормалното раждане има куп предимства пред секциото, ако показателите са в ред. Не съжалявам, макар че не беше леко - беше бързо и много щастливо.

Успех, каквото и да решиш.



Тема Re: Питане за ражданенови [re: ET]  
Автор Suahili_titi (новак)
Публикувано06.05.06 19:29



Blagodaria mnogo za mneniata,
az razdah sas sekzio parviat pat, zashtoto bebeto beshe sedalishno i mi kazaha , che taka triabva. Sega hodia pri drug lekar/az sam ot provinziata/. Parvoto mi bebenze pochina samo 43 dni sled razdaneto i sled vsichko sluchilo se nai dobroto vazmozno beshe da zabremeneia otnovo. Tova-blagodaria na Bog stana i sega v nachaloto na uni, zivot i zdrave, sled hiliadi izsledvania i premezdia shte si chakame rozbata. Mnogo iskam normalno razdane. Iskam vednaga da si go vidia i da znam kak e bebo. Lekariat mi kaza, che za sega vsichko bilo kakto triabva-s glavichkata nadolu, az sam sas shirok taz i bebeto e dobre na kg. Za tova iskah da razbera dali niakoi ima podobni situazii.
ET mnogo ti blagodaria za otgovora. Shte te poslusham da se konsultiram i s drugi lekari, no dano da mine vsichko po rormalniat nachin.
Shte pisha pak.Pozdravi ot men.



Тема Re: Питане за ражданенови [re: Suahili_titi]  
Автор coccinella (мама на Калоян)
Публикувано06.05.06 19:49



Аха, една бъдеща юнска майка, коята не се е отчела в темата Юни2006. Веднага да се поправи!
Не знам с каква упойка си раждала първия път, но секцио може с епидурална упойка и пак ставаш свидетел на раждането на детенцето си.



Тема Re: Питане за ражданенови [re: coccinella]  
Автор Suahili_titi (новак)
Публикувано06.05.06 21:14



Zdravei coccienella,
ne smeeh do sega da se otheta , zashtoto vse me beshe strah neshto losho da ne se sluchi. Nalozi se da pravim mnogo izsledvania i patuvania do stolizata i vse vsichko sas strah, no veche uz sam po spokoina. Triabva zaradi bebo..
A parviat pat razdah s palna upoika-prosto ne mi predloziha drug variant.
Uspeh na teb i samo hubavi neshta.



Тема Re: Питане за ражданенови [re: Suahili_titi]  
Автор coccinella (мама на Калоян)
Публикувано06.05.06 21:32



Мерси, като дойде бебчо и като се успокоиш напълно, ще те чакаме да се похвалиш вече в нашата си темичка.




Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.