Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 14:02 03.06.24 
Взаимопомощ
   >> Бъдещи и настоящи майки-happy mama
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
Тема Мислили ли сте някога да съдите държавата?нови  
Автор thinker (непознат)
Публикувано05.05.06 11:03



Момичета, от известно време си мисля не може ли да осъдя държавата /не сама, разбира се, по-скоро с група майки/ за дискриминация в доходите.
Четох някакви неща и установих, че в чужбина е имало подобни дела и дори май били спечелени. Става думата за елементарната логика - държавата ти събира данък общ доход и осигуровки върху сумите, които реално изкарваш на трудови и граждански договори, пък като излезеш в майчински, не ти ги плаща пропорционално на плащаните от теб данъци, ами "твърдата" сума, сега 160 лв.
По логиката, която видях някъде, това била полова дискриминация /и още май свързана и с детеродната способност/, защото примерно концепцията на пенсиите и болничните при дълга нетрудоспособност е свързана с плащаните осигуровки, а не са "твърди" суми. Така че жените спокойно съдели държавата, защото наистина не може да ги дискриминира спрямо мъжете, възрастните и пр. само защото раждат деца.
Аз по принцип много се ядосвам откак съм бременна, защото дълги години /не съм младичка/ имах добри доходи и плащах най-високите данъци и осигурителния максимум. Така че сега като наистина няколко месеца просто не мога да работя дори "на парче" ще се срутя до 160 лв, ако въобще държавата ми ги плати, че моят случай е по-особен. Просто съм бясна на всичко, което зорлем ми събират и досега, което за 3 месеца надхвърля всичко, което държавата би ми платила за цялото майчинство и наистина смятам, че трябва да ми плащат пропорционално на събираните осигуровки и данъци примерно през последните 5 или колкото искат години. Честно казано, оттук нататък, ако мога, ще крия данъци, защото сама се убеждавам, че от държавата в критичен момент нищо не можеш да очакваш. По-скоро обратното - ще ти пречи всякак и с всички бюрократични средства, та ако може да не ти даде нищо...
Какво мислите по този въпрос? Не можем ли най-накрая да направим едно добро гражданско дело в тази държава?
То ясно, че за нас няма да има значение, но си мисля, че може да помогне на много хора след нас и да балансира справедливостта в системата...



Тема Re: Мислили ли сте някога да съдите държавата?нови [re: thinker]  
Автор mishlentze (мама на 2 мишки)
Публикувано05.05.06 12:56



И аз съм побесняла на тази тема, имайки предвид, че и близнаци трябва да гледам с тази сума, ако не е баща им съм си жив зян, само че се чувствам зле да взимам пари от него дори за носни кърпички Това ме кара да се чувствам ужасно зависима, още повече мъжа ми не пропуска случай да спомене, че така или иначе той плаща за всичко
Но мислех да започна с едно писъмце до Масларова, макар че ефект надали ще има въсщност Ако сте за за писмото, хайде да мислим текст и да го подписваме и да го пускаме!




Тема Re: Мислили ли сте някога да съдите държавата?нови [re: thinker]  
Автор vkw (непознат )
Публикувано05.05.06 13:10



Ami ne znam kak e drugade, no v DK sa6to polu4ava6 tvardo 'mai4instvo'. NIe govorihme s moya saprug za vazmojnostta i toi da vzeme malko 'otpusk po ba6tionstvo'. Estestveno niama problem, no tyova, koeto 6te polu4ava prez perioda na otpuska e 4-5 pati po-malko ot zaplatata mu.
Yavno situatziata e podobna na tazi v BG. A za sad o6te ne sam 4ula niakoi da go e pravil...



Тема Re: Мислили ли сте някога да съдите държавата? [re: thinker]  
Автор mama reni (член)
Публикувано05.05.06 14:28



Мисля го всеки месец, когато дойде време за плащане на осигуровки, а да не говорим, когато ми се наложи да отида на лекар (плащам на максимум и не мога да скрия нищо). Данъците са ОК, дори не са толкова високи, но осигуровките са ужас. И най-лошото е, че не получаваме нищо срещу вноските си. В момента дори не се осигурявам въобще за майчинство (при самоосигуряващите се има такава възможност), като решим да бременея повторно, тогава евнтуално ще си помисля, дали въобще си заслужава.

За съденето - може разбира се, но е по-добре да се изчака влизането в ЕС (не че от там ще дойде нещо добро) и тогава да се предяви иск с/у държавата пред Съда на европейските общности. Всъщност първо трябва да се провери дали евентуално вече там не е имало такова дело и какво е решението по него. Ако вече има решение, то ще бъде задължително за България в смисъла, в който е постановено.

Редактирано от mama reni на 05.05.06 14:37.



Тема Re: Мислили ли сте някога да съдите държавата?нови [re: thinker]  
Автор nadili (мама везничка)
Публикувано05.05.06 16:09



Май само с мисленето си оставаме...


Владимир - 04.02.06

Тема Re: Мислили ли сте някога да съдите държавата?нови [re: nadili]  
Автор Nasinda78 (Skorpionka)
Публикувано05.05.06 16:36



Ами за да не си останем с мисленето си, айде да се захванем сериозно. Имам роднина адвокат и ще я разпитам. Питайте и вие ваши познати адвокати и да комплектоваме мнението...Най-накрая тази държава да отдели малко пари за БЪДЕЩЕТО Й!
Аз съм ЗА, който е да сподели и да се захващаме.....



Тема Re: Мислили ли сте някога да съдите държавата? [re: mama reni]  
Автор mishlentze (мама на 2 мишки)
Публикувано05.05.06 17:28



Да в евросъюза си има омбудсман, който се занимава точно с такива оплаквания, ама някои докато дочакаме и вече майчинството ще е приключило




Тема Re: Мислили ли сте някога да съдите държавата? [re: Nasinda78]  
Автор mishlentze (мама на 2 мишки)
Публикувано05.05.06 17:30



Наси, щом ти си за и аз се включвам, макар че си е вид ангажимент и покрай бебоците и държавния изпит не знам кога би ми останало време да се мъкна по съдилища




Тема Re: Мислили ли сте някога да съдите държавата?нови [re: mishlentze]  
Автор thinker (непознат)
Публикувано05.05.06 17:50



Мисля, че не е нужно ние да се мъкнем по съдилищата. Има неправителствени организации, които се занимават със защита на човешките права, имат юристи и те защитават точно такива дела. Само трябва да идентифицираме подобна организация в София. Ох, мъча се да се сетя - не беше Хелзинкски комитет, ама нещо подобно. Те имат един млад мъж за шеф и точно той се явява по дела за различни човешки права. Хайде, ако някой се сети и даде контакт, те могат да напишат и подадат жалба от наше име. Най-много да им трябва да се разпишат под нея няколко реални личности, с имена, адреси и пр.



Тема Re: Мислили ли сте някога да съдите държавата?нови [re: thinker]  
Автор mishlentze (мама на 2 мишки)
Публикувано05.05.06 21:57



В такъв случай съм с 2 ръце ЗА!!!

Това ли имаш предвид - IHF-HR International Helsinki Federation for Human Rights - Viena, неправителствена световна организация, следяща спазването на финалните документи от Хелзинки в страните от Централна и Източна Европа и Северна Америка. В докладите на организацията се отделя и сериозно внимание на проблема за достъп до информация и текущото състояние на всяка страна в тази сфера.

Ето линк към организацията http://www.ihf-hr.org/index.php

Явно ти си добре запозната, а и май като бременна имаш повече време за разглеждане



Аз едвам се докопвам до компютъра, затова оставям на теб на провериш това ли е организацията, която ни трябва

Редактирано от mishlentze на 05.05.06 22:05.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.