Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 05:15 24.06.24 
Взаимопомощ
   >> Бъдещи и настоящи майки-happy mama
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема Започвам доста да се притеснявамнови  
Автор Meri Popins ()
Публикувано03.05.06 08:31



От петък ми се появи зацапване.Едно ръждиво никакво.В съботата се увеличи, но го имаше само сутринта и после зачезна и аз се кротнах. В неделя нещата загрубяха и историята се повтори. Аз тотално излудях и както си виках всичко е Ок събрах багажа и заедно с мъжа тичахме до Шейново. Там ме прегледаха и казаха, че всичко си било добре и няма какво да се шашкам. Бебето си се кефеше нещо и си се въртеше, доктора щастлив, че схващам какво ми говори, понеже в началото от стрес не чувах какво казва.
До тук добре, НО вчера отидох при доктора, който ме следи и той каза, че вероятно кървенето е от раничка, която е станала доста голяма (преди я нямаше!!!!!!). Гледа той нещата и нещо хич картинката не му хареса. Даде ми нош=па и Магнерот и каза да лежа в нас, но ако станат зле нещата веднага отивам в болница (последното ми подейства доста зле, защото имам доста неприятни спомени от болниците).
И така след всичко това каза да отида да ме погледне и друг специалист, за да разберем все пак от къде е проблема. Той държеше това да е някое светило в областта и ми даде координати къде да ходя.
Но аз нали съм си Тома Неверни с всичките листа и мнения потърсих мение и на специалист в МА, защото имам проблеми и съм на фраксипарин, аспирин и какво ли още не. Там тотално ме хвърлиха в музиката, като почти ме сложиха в графата на случаите , при които хепарина в комбинация с аспирина действал по-особено и по живо и здраво ме пратиха да си лежа, а пък като се свестя малко да отида да изследвам кръвни показатели.
Объркана съм, не знам на кого да вярвам и какво да правя. Лежането ясно, но това кървене, което никой не може да каже от къде идва ме плаши до смът. Чакаме това бебе вече 6 год и искам всичко да е ОК.
УФФФФФФФФФФФФ, извинете ме за дългите отквровения, но наистина имах нужда да споделя с някой иначе ще се пръсна.



Тема Re: Започвам доста да се притеснявамнови [re: Meri Popins]  
Автор Tedulina (мама на Хриси)
Публикувано03.05.06 09:17



Много неприятно . Немога да помогна, но поне искам да ти кажа да се държиш и по възможност да се успокоиш. Бебето има нужда мама да е спокойна и да се чуства добре. Така че направи както са ти казали лекарите, но гледай да не се шашкаш, доколкото е възможно разбира се.
Усмихни се, все пак има бебе в теб и се наслади на това.

Успех и дано всичко мине благополучно, и да се похвалиш после с малко бебче в ръце!



Тема Re: Започвам доста да се притеснявамнови [re: Meri Popins]  
Автор kalli (kalinka)
Публикувано03.05.06 11:47



Аз имах кафеникаво течение в продължение на месец.
Ходех на лекар, но нищо не установиха.
В крайна сметка спря в 3тия месец.
Следи си кървенето, да не се увеличи.
Пий но-шпа и магнерот, както са ти предписали.
Стискам палци!



Тема Re: Започвам доста да се притеснявамнови [re: Meri Popins]  
Автор ЧeтaМодератор (Първа пролет)
Публикувано03.05.06 11:55



За съжаление и аз не мога да ти помогна с нищо освен с кураж.
Лежи си и си пий лекарствата, и се постарай да мислиш позитивно.
Стискам палци всичко за отмине и лека и безаварийна бременност до края!


чаша бада

Тема Re: Започвам доста да се притеснявамнови [re: Meri Popins]  
Автор surfline (veche poznat)
Публикувано03.05.06 13:24



А таzи раничка само един доктор ли я видя или и другите?...Ти най_добре се zакотвяй в кревата и ставане само до тоалетна или когато ти почнат контракциите...Стискам палци всичко да се раzмине бърzо и след някой и друг месец се похвалиШ със zдрав и грамаден бебок...Не си написала в коя седмица си?




Тема Re: Започвам доста да се притеснявамнови [re: Meri Popins]  
Автор m.a.y (непознат)
Публикувано03.05.06 13:28



В коя седмица си?
Не ти ли изписаха утрогестан?



Тема Re: Започвам доста да се притеснявамнови [re: Meri Popins]  
Автор kasmet4e (Мама на ИВКА)
Публикувано03.05.06 14:22



Първо да ти кажа колко много много се радвам, че си вече тук.
Стискам палци всичко да е ОК.
Ей и според мен се ограничи до мнението на не повече от 2 лекари, иначе може да полудееш, а бебо едва ли иска мама истеричка. Още веднъж поздравления, като твоите пингвини подскочих като ти видях ника
..... и да ги махаш тези пингвини и да си сложиш лентичка
Спазвай си предписанията, почивай и дано всичко да е ОК




Тема Re: Започвам доста да се притеснявамнови [re: kasmet4e]  
Автор dogvito (непознат )
Публикувано03.05.06 15:39



здравей,
първо искам да те попитам кой лекар проследява бремеността ти в МА?
Аз бях през цялата бременност на фраксипарин. Защо са ти изписали и аспирин? Доколкото имам спомен фраксипарина е достатъчен.
Не съм имала проблеми с кървене. Не знам дали е нормално да имаш зацапване.
Много съм доволна от лекарката, която ми следеше бремеността и която навремето откри проблема. Блаагодарение на нея сега си имам почти тримесечно момченце.
Ако се интересуваш ще ти пиша кой доктор ме е следил.



Тема Re: Започвам доста да се притеснявамнови [re: m.a.y]  
Автор jana (...)
Публикувано03.05.06 16:40



Тя е в 15 г.с. утрогестана го препоръчват в повечето слечаи до 3-ия м. Сега най-много на системи на магнезии ако не овладее кървенето и болките.
Важното е да не се напрягаш излишно, мисли само хубави неща колкото и да ти е трудно. Повече лежане, филми, книжки щото след време ще плачеш за почивка.
Стискам много палциииииииииииииииииииииииииии




Тема Благодаря ВИ!нови [re: dogvito]  
Автор Meri Popins (оптимист)
Публикувано03.05.06 19:48



Страха си е страх и винаги го има, но някак си успях да се овладея.След многото лежане нещата утихнаха и вече да се надяваме сме ОК с бебока.Поне кървища няма, че аз май от това видимото най се плаша.
Продължавам да лежа и да се надявам и вярвам в хубавият изход на нещата.
Благодаря Ви за подкрепата и помощта на всички.


Редактирано от Meri Popins на 03.05.06 20:00.




Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.