Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 17:08 07.06.24 
Взаимопомощ
   >> Бъдещи и настоящи майки-happy mama
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема Колко на месец...нови  
Автор polinezia (непознат )
Публикувано03.05.06 03:12



Здравейте, мили мами!
Съжалявам, че ви връщам към материално и еснафско изчисление , но не е лошо човек да си прави сметките навреме.
Интересува ме колко лева горе-долу излиза бебето на месец? Питам за първите години - 1-3, естествено с вариациите.
Тенкс на тези, които ми помогнат да се ориентирам



Тема Re: Колко на месец...нови [re: polinezia]  
Автор little.monkey (мама)
Публикувано03.05.06 08:50



Аз мога да ти кажа само за 1та година. Не съм смятала, но около 70 лв памперси и кърпички, 50 лв пюрета и каши. Останалото аз си го имах от роднински бебета- дрехи, колички, играчки и т.н.
В началото естествено може да ти излезе около 500 до 1000 лв - за легло, количка, дрехи, корита, играчки и т.н.
Всичко е толкова индивидуално зависи какво и откъде купуваш..

Горе долу са толкова моите разходи +-20 лв. Пък другите мами да си кажат

А и много зависи какви роднини имаш и какви подаръци ще ти направят

Редактирано от little.monkey на 03.05.06 08:53.



Тема Re: Колко на месец...нови [re: little.monkey]  
Автор Titana (одухотворена)
Публикувано03.05.06 09:08



За дете на 1,4г. ми излиза около 170лв.-50лв.памперси и кърпички,д.кухня и пюрета 30лв.,пюрета на Хип/лека нощ,много ги обича/30лв.,сокове,каши,бисквити,кис.млека и др.40лв.,мляко Фризо3 20лв.Това е без разни мазила,шампоани,дрехи...



Тема Re: Колко на месец...нови [re: polinezia]  
Автор coccinella (мама на Калоян)
Публикувано03.05.06 10:46



Освен всичко изброено до тук, сложи в сметката и около 20 лв при поява на обикновена хрема и около 40-50 лв ако се наложи антибиотик. Ако сама си купуваш ваксините, даваш допълнително витамини и препарати преди ваксиниране - още отгоре. Всъщност не знам дали някой може точно да определи колко на месец излиза отглеждането на едно дете, но при всички случаи е повече от прословутите 160лв майчинство.
Да не забравяме и таксите за ясла или детегледачка /ако се наложи



Тема Re: Колко на месец...нови [re: polinezia]  
Автор Slanchezara (щастлива мама)
Публикувано03.05.06 11:25



Здравей,
Като ги чета другите мами имам чувството, че съм най-голямата разсипница на земята
По мои груби сметки - първоначално закупуване на първите нужни аксесоари - около 1000 лв (количка, легло, матраче, първи дрешки, чаршафчета и такива 1 куп);
За раждането (ако решиш да плащаш) - 500 лв
Докато е бебе - ако го кърмиш - 200 лв за папмерси, кърпички и дрешки (аз ги подменях всяка седмица, нямам роднини, от които да взема стари, а и не искам)
Ако е на адаптирано мляко - добави още 100-ина лв към сметката.
Сложи си 50 лв на месец за най-разнообразни лекарства - Панадол, физиологичен разтвор, все ще потрябва някое мазило;
Около 30 лв за различни млека и кремове (ако искаш да ползваш Клоран, Мустела или Бюбхен)
Ако недай Боже се наложи по-специализирано мляко - увеличи парите за адаптирано мляко.
Подготви си на 6 месеца някъде по-едри разходи - кошара, столче за кола, столче за хранене и др. подобни (това докато навърши 1 годинка).
Пюрета - ако се окаже като моята кукла специална - 60 -70 лв. Моята ядеше само Хип и Семпер (на печелившите честито дето се вика)
В зависимост от това колко си суетна и какви дрешки искаш да купуваш може да се окаже, че парите за дрехи са доста сериозно перо
М/у 1 и 2 годинки - детска кухня 30 лв, Памперси 60-70 лв, Мокри кърпички 10-15 лв и дрехите - по-бавно расте. Обувките, обаче са някакъв ад 40-50 лв са на Колев и Колев, на 3 месеца се купуват .
За след 2 годинки не знам - моята е само на почти 2



Тема Re: Колко на месец...нови [re: Slanchezara]  
Автор Heмиpницa (мама на Стефан)
Публикувано03.05.06 11:54



Айде де, не си най-голямата разсипница.
Като се изключи първоначалният разход при подготовката около раждането /обзавеждане на стая, ваничка и количка, плащане на доктор, дрешки, козметика, аптечка, памперси и мокри кърпички/ си е все едно си вдигнала втора сватба.
Разхода на месец преди годинката /сега сме на 7 месеца/ с купуването на памперси, дрехи, козметика, АМ, пюрета и още куп неща под 250 лв. не мога да падна.



Тема Re: Колко на месец...нови [re: Heмиpницa]  
Автор little.monkey (мама)
Публикувано03.05.06 12:18



Аз затова казах че е много индивидуално. Ние ядем Ганчев. Друго не е вкусвала за да знае че има по-хубаво а и сме на кърма. В началото се мръщеше но им свикна.
Нямам абсолютно никакви претенции относно дрехи, били те носени. Все пак бебетата са на моята сестра основно и са си нови.
Единствено няма носени обувки да й слагам.
А за кремовете - ние ползваме по 1 шампоан и 1 мляко по няколко месеца, крем за дупето е 10 лв на месец.
Та правилото е:
Всеки според чергата се простира и харчи. Можеш да харчиш 150 може и 500

Ако нямаш пари ще купуваш такива неща за които имаш.

Редактирано от little.monkey на 03.05.06 12:20.



Тема Re: Колко на месец...нови [re: polinezia]  
Автор indian rose (букетче)
Публикувано03.05.06 12:23



И аз бих купувала всякакви екстри на детето, но плащаме много кредити и нямаме възможност, независимо че работя още откакто Борис стана на 2 месеца По мои изчисления адаптираното мляко на месец излиза 55 лв., пюренца отскоро му давам - не са сериозно перо засега, и памперси - 45 лв., значи за тези неща общо 100. Дрешките и играчките му(повечето) са подаръци, а по-големите неща (с изключение на креватчето) сме взели за ползване от приятели и роднини Което пак идва да покаже, че човек знае 2 и 200



Тема Re: Колко на месец...нови [re: polinezia]  
Автор surfline (veche poznat)
Публикувано03.05.06 12:41



Струва точно толкова, колкото искаШ да похарчиШ...Това в кръга на майтапа, но скоро мъжът ми смятаШе, че памперс+кърпичка+найлонче zа иzхвърляне струват ок. 22 цента(40 стотинки)х(6_7 пъти на ден сменяне)х(30 дни)=84лв....zа манджата не мога да кажа, че сме оЩе само на кърма...Другите мами са написали остналите "харчове", но Ще добавя, че като се роди бебето се случва много по_рядко да иzлиzате по ресторанти, кръчмета, кино и от там се спестява доста.




Тема Re: Колко на месец... [re: polinezia]  
Автор kasmet4e (Мама на ИВКА)
Публикувано03.05.06 16:03



Другите мами са били доста изчерпателни, но и аз да се включа.
Първоначалните разходи са доста големи -500-1000 лв. тук включвам количка креватче, матрак ,завивки няколко комплекта дрехи одеала, шишета, помпи за кърма бебефон , несесери ваничка , стойка и т.н. хиляди дреболии от бебешките списъци. Това е за покупки от среден клас без да се изхвърляш по маркови неща- иначе само количката може дза струва около 2000, но и без да купуваш най- ефтиното.
Следващите няколко месеца, ако имаш късмет да се кърмите и да не боледувате, разходите намаляват главно за памперси - по около 80-100 лв.
и за дрешки и играчки 50 -100
след 3-5 м. когато започва дохранването с пюрета и кашички или пресно изцедени сокчета едно хранене е около 1 лв., ако детето не е от най-капризните - т.е. 5 хранения, 3-4- лв. на ден. * 30 дена около 100лв. и още около 70-80 за памперси. Към шестия месец харчовете са по големи около 60-70 лв за проходилка и 100-150 лв. за стол за хранене...
след 6 - 8 м малко спадат, защото може да го запишеш на кухня 30лв. или ти да готвиш
След годинка се дава по малко за памперси и храна, но повече за обувки, те се скъпи а и е желателно да са нови.
Нашия опит е до 1,5 г.
но както са ти казали и останалите мами, харчиш колкото решиш....





Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.