Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 14:06 26.06.24 
Взаимопомощ
   >> Бъдещи и настоящи майки-happy mama
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Тема Още шокиращи кадри от "Такъв е животът"  
Автор Пoли (член)
Публикувано22.04.06 20:40



Шокът ни беше малко от първите серии- сагата продължава...

Момичета, какви са тези шишета с биберони и залъгалки в родилен дом???? Не мога да повярвам, че подобни неща се допускат така с лека ръка!
Просто нямам думи да опиша възмущението си. За родителската компетентност на това семейство най-добре да не отварям уста- дори такава да липсва- мед. екип е този, който да помогне в случая. Такава помощ явно е някаква допълнителна екстра с неизвестно какво заплащане в нашите род. домове.
Нито в една серия не видях някой да обясни на майката как да кърми. В това ли се състои работата на сестрата- да и донесе бебето и да и го сложи в ръцете, гледайки безучастно как майката без да и мигне окото му бута шише при това с огромна дупка на биберона?

Не схванах нещо какъв беше този пазарлък за 10 лв., като доколкото разбрах майката си била платила 650 лв. кеш? Някой ще ми изясни ли положението със заплащането по дяволите?

Абсолютно нехайство към страданията на майката и психологическото и състояние. Нещо не видях нито едно мед. лице трогнато от сълзите на тази жена. Не се разбра от стреса ли са, от казано и изречено в неин адрес поради факта, че не е здравноосигурена?
Никой не и даде точни и ясни инструкции за самото израждане, за сметка на това чухме:
"Ти и говориш едно- тя си знае нейната"

Как е възможно някой да си позволява подобно подхвърляне за бога! Тези хора наистина нямат срам и от факта, че са пред камера!
Видя се съвсем различно отношение към нея в сравнение с останалите родилки, което е абсолютно недопустимо.



Тема Такъв е животът - Света София!нови [re: Пoли]  
Автор Чaeнo Moмичe (тиха церемония)
Публикувано22.04.06 22:09



Залъгалка аз самата оставих в каручката на бебето си, за да може като се събуди в 3 през нощта, а ядене не се предвижда тогава, да не се дере като маче, а да му бутнат някаква утеха. Да отбележа, че на мен не ми бе възможно да го държа при себе си и да го храня нощно време.
Повечето бебета са на АМ /или там каквото се води/, защото мамите нямат кърма масово, шишетата са стъклени тип от боза + биби от размекнат каучук, които бебоците джвакат с удоволствие, дупките са големички бая, т.е. каквито ги пробият. Шише с надпис, каквото мернах днес във филма няма! Това е лукс някакъв.
Как да кърмя? Никой не ми е казвал! Дадоха ми го един следобед и казаха - слагай на гърда да видим дали ще засуче. Добре, че инстинкт имаме и двамата - аз към него, той към мен. Попитах веднъж мога ли да кърмя в детското, там при тех, където го кърмех в началото заради системите, а те ми казаха, че няма столове достатъчно, т.е. не може, да си ходя в стаята. Аз исках консулт дали се справям добре....Една майка от моята стая я изписаха на 6 ден секцио, детето на Ам, тя няма кърма, и никой не я попита като я изпишат с какво ще храни бебето. Тя така се ошашка, че задържа изписването с един час, само и само да й дадат "държавна" храна за бебана, за да не вие гладна на път към вкъщи. А педиатърката щеше да отиде на некст дей чак! Какво са правили - не ми е ясно!
На мен даже в ръцете не ми го сложиха бебето, а аз едвам се движех!
Не знам коя във филма не е била здравноосигурена, но ако е тази, която роди в този епизод момиченце, то тя ми се видя с цигански произход. Ако съм права, оттам е лошото отношение, да знаеш! Не че го оправдавам!
В Св. София циганките с в отделна стая, никой не ги уважава, никой не им обръща внимание на проблемите, но и те не са цвете за мирисане. Малко са немарливи към бебетата си. Не всички, разбира се. Далеч съм от мисълта да слагам всички в кюпа.

Положенито със заплащането - ако си по пътека е 0 лв, но аз бях по пътека + пари за избор на лекар.
Санитарки, акушерки - всички те гледат като гладни кучета в ръцете! Бонбони, пари, сладки, кола - торбите се пълнят неистово! Аз не съм давала, но около мен що неща се раздадоха! За да види бащата бебето - черпня! ЗА ДА ВИДИ СОБСТВЕНОТО си бебе! Това къде го има???
За да дойде санитарката и да ти каже :"Една приятелка те чака на вратата" /това беше разстояние ...15 метра повече не/ беше взела на гостенката 5 лв. Казала й "Дай 5 лв, за да я извикам!" Ужас!
Така че ако нямаш пари...
Попадах и на прекрасни смени - свестни жени, точни хора, добро отношение към нас и бебетата.
Мога да спомена от детското в Св. София: Вера, Стела. Главната лекарка ме докарваше до рев, но казват че е добър специалист.
Или предписват ти хапче за спиране на кърмата, вечерта трябва да ти го дадат - няма гооооо! Изчезнало! Как така го няма, това е медикамент?! Ами няма го. И става ясно как е изтъргувано на друга жена! И хайде търси я, за да се разберете, а тя праща мъжът си да купува едно, за да ти го даде! А лекарите за да спират кърмата ти зорлем имат нещо предвид! Акушерката просто го беше продала!

p3/.png">

Тема Re: Още шокиращи кадри от "Такъв е животът"нови [re: Пoли]  
Автор ROSl (преродена)
Публикувано22.04.06 22:38



Поли, ... Такъв е животът - Бг

Жики18.09.03.Боби22.01.05.



Тема Re: Още шокиращи кадри от "Такъв е животът"нови [re: Пoли]  
Автор Maлko_koтe (най дивата)
Публикувано22.04.06 22:39



Две неща ме дразнят: Това ,че кадри които са 15 минути ги разтягат и повтарят цял час и музикалния фон от който не се чува кой какво говори.



Тема Re: Такъв е животът - Света София!нови [re: Чaeнo Moмичe]  
Автор vkw (непознат )
Публикувано23.04.06 10:13



Gospodi, ne moga da poviarvam! Kakva e tozi film????



Тема Re: Такъв е животът - Света София!нови [re: Чaeнo Moмичe]  
Автор Nasinda78 (Skorpionka)
Публикувано23.04.06 10:24



Здравей, Чаено момиче!
Много от нещата, които казваш са факт, но едно нещо не мога да разбера. Как ти се примиряваш с всичките неща, които са ти се случили. Донякъде и ти си виновна, защото не си си поискала своето по подобаващия начин. Това, че хапчето не ти е дадено, а е трябвало - ами ще вдигнеш скандал до небето. Персонала затова прави така, защото всеки им изпълнява капризите. Аз също раждах в Св.София, също отидох ей така, който екип е дежурен, също никой не ме поглеждаше като хората, но това се промени след час. Такъв скандал дигнах, че до последно акушерката стоеше до леглото ми.....Аз получих своето, дори и след скандал.
Така, че не бива да се сърдите на екипите, на които вие осигурявате това, което искат....



Тема Re: Още шокиращи кадри от "Такъв е животът"нови [re: Пoли]  
Автор indian rose (букетче)
Публикувано23.04.06 10:43



Отново не видях нищо шокиращо за мен - честно казано, не разбирам какво толкова те потриса, но... всеки с мненията си. Затова името на предаването е много точно - не е твърде редактирано и захаросано, което според мен е плюс.
Що се отнася до жените от ромски произход - наистина има разлика в отношението, но според мен там не става дума за расизъм и дискриминация... Била съм с няколко такива жени в една стая в Шейново и имам преки впечатления - както от тях, така и от отношението на персонала. При тях като че ли проблемът е понякога в личната хигиена, и почти винаги в осведомеността... може би те се страхуват повече, защото не са чели като нас с месеци и години по клубовете, книги по темата и т.н. поради очевидни причини в средата им - ако не знаеш какво става, страхът е много по-голям. Освен това като че ли нямат толкова вяра в медицината - смятат, че лекарите са виновни за това, че ги боли... и изобщо, че някой е виновен - а обикновено не е така в тези моменти. Едно момиче - циганка в болницата пушеше по две кутии цигари на ден... каза, че откакто е бременна, пушела много повече, защото е притеснена Постоянно излизаше на балкона на стаята в болницата, за да пуши... до тоалетната също ходеше винаги с цигара и лекарите й се караха много - ти би казала, заради произхода й... Очевидно, на всеки биха се карали в такъв случай - както биха имали различно отношение, ако някоя жена (която и да е) си извади сама системата и избяга от родилната зала.
Тук правя уговорката, че аз в никакъв случай не смятам ромите за различни в лош смисъл - доколкото има нещо такова, то е следствие от държавната политика по въпроса и отношението на обществото към тях, което създава проблема по начало. Нещата в никакъв случай не са прости, но това е огромна тема, която няма много общо с настоящия постинг.
Що се отнася до това, че не е здравноосигурена... цялата тази система по начало е порочна, според мен Но това не е никаква новина...
Тези 10 лева в Шейново ги плащат всички жени, на които се предизвиква раждането (за хапчето) - осигурени или не. Странно или не... това също явно не е проява на дискриминация.
За шишетата с биберони в болницата съм съгласна, че не е правилно... аз затова не можах да кърмя бебчето си, беше свикнало с тях безвъзвратно Макар че ако майката няма кърма, очевидно няма друг начин При мен проблемът беше друг...
Моята вяра в медицината също не е безрезервна... по-точно, смятам, че биха могли да правят нещата по много по-добър начин, но явно имат причини да ги правят така (не че ги оправдавам за това, просто констатация).



Тема Re: Още шокиращи кадри от "Такъв е животът"нови [re: Пoли]  
Автор Пoли (член)
Публикувано23.04.06 19:09



Няколко пъти вече чувам, включително и в самото предаване прозвуча фразата "майките нямат кърма". Момичета, физиологично в този период бебето няма нужда от кърма, както и са много малко майките на които кърмата им приижда по-рано. Коластрата в този период е единствената храна на бебето и тя е АБСОЛЮТНО ДОСТАТЪЧНА! Коластрата е изключително богата на протеини, мин. соли и имуноглобулини. На практика точно това е най-голямата имунна защита, която майката дава на бебето след раждане, а в първия час след раждане имунната защита е най-голяма. така че, закърмването веднага след раждане е просто наложително! ИСКАЙТЕ СИ БЕБЕТАТА за кърмене на всяка цена веднага след прегледа от педиатъра! Тогава и смукателния рефлекс е най-силен и бебето ще засуче както трябва. Малко по-късно бебето става сомнолентно и често възникват проблеми със закърмването.

Да се върна към шишетата и бибероните. В нормален родилен дом подобни неща не би трябвало да се толерират въобще. В изключително редки случаи след лекарско назначение и опасно намаляване на тегло се прибягва до дохранване, което в никакъв случай не се прави т биберон, а с лъжичка или чашка. Никой няма право да разваля цялото бъдещо кърмене на майката като приучи бебето на биберон в род. дом. Това е недопустимо- воювайте с персонала за бога!

Колкото до това, кой от какъв етнически проиход бил...
Момичета, ако тук съществуваше разделяне на родилки и пациенти по етнически произход, културни особенности, образованност и т.н., май са много малко хората, които биха получавали някакво качествено обслужване.
Това е нещо, което НИКОГА И НИКЪДЕ не би трябвало да съществува под какъвто и да е вид!!!!
Ще продължа на тази тема малко по-късно- сега излизам и нямам много време.
Но държа да спомена, че всяка мед. помощ трябва да е разглеждана под био-психо-социален аспект, че мед. помощ в никакъв случай не може и не трябва да бъде САМО медицинска, че не е допустимо да бъдеш безучастен към психологическите преживявания на пациента- бих казала дори- това трябва да е ПРИОРИТЕТ! Независимо от манталитет, образование, социален статус или етнически произход на пациента. Това е ДИСКРИМИНАЦИЯ и точно така е наречена в хартата за правата на човека!



Тема Re: Още шокиращи кадри от "Такъв е животът"нови [re: Пoли]  
Автор gigikas (мама на Алекс)
Публикувано23.04.06 19:48



Каквото и да е в БГ родилните домове, каквото и да се случва там, когато родим си казваме:"Слава Богу, че всичко мина добре, да сме жилви и здрави, то лошото се забравя." И сме толкова щастливи от появата на новия човек, че наистина забравяме всичко лошо и така....до следващия път :).



Редактирано от gigikas на 23.04.06 19:49.



Тема Хапчето не беше за мен,нови [re: Nasinda78]  
Автор Чaeнo Moмичe (тиха церемония)
Публикувано23.04.06 19:58



момичето отиде да си го търси и когато направи джабала си го получи.
Не е нужно да вдигаме скандали. На мен ако родителите ми вдигат скандали това няма да повиши качеството ми на работа, а ще ме уволнят. А се получава така, че в болниците трябва да зяеш, за да постигнеш нещо - или успех, или крайно отрицание. Това не мисля, че е грешка на пациентите, че не вдигат скандали, а по-скоро е грешка на системата, че не изхвърля като парцали такива служители. И аз не можах да видя имената на лекари и акушери, да ги насоля после. Оплаках се в интерес на истината на шефката им, след което последва промяна в отношението, но и това не си е работа. Ами ако не я познавах?

p3/.png">


Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.