Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 13:11 24.04.24 
Взаимопомощ
   >> Бъдещи и настоящи майки-happy mama
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
Тема Днес се роди синът ни, в Родния си дом.нови  
Автор Haтypaлиcт (натурален)
Публикувано20.04.06 21:08



Драги приятели, дойде време и на практика да проверим

.

Днес в зората на утрото синът ни вдъхна първата си глътка въздух в живота си и видя белия свят в родния си дом, в хола, до камината, под акомпанимента на мека музика и птичи песни. Там аз, жена ми и Бог бяхме единствени свидетели на свещенният акт на раждането. Тя в ръцете на любимия си, аз подкрепяйки я с окуражаващи думи. През време на това тя сменяше позите, остави се на природната интуиция да я води до края. Резултата -- никакви разкъсвания (за дете 3.5кг!), пъпната връв нормална и раждане с главата напред. Детето изплака веднага, после се успокои и заспа. Не сме го тормозили да го мерим, къпем, режем пъпната връв и му капем разни капки. Най-важното беше то да легне върху гърдите на майка си, да се успокои след дългото пътуване от топлото й сърце, докато аз държах плацентата високо за да се източи. Засука веднага (противно на разбиранията, че трябвало да минат 12 часа), много спокойно.




Тема Re: Днес се роди синът ни, в Родния си дом.нови [re: Haтypaлиcт]  
Автор Mama_Vili (с тъпия ник)
Публикувано20.04.06 21:20



Евала.



Тема Re: Днес се роди синът ни, в Родния си дом.нови [re: Haтypaлиcт]  
Автор ROSl (преродена)
Публикувано20.04.06 21:24



Да е жив и здрав малкия юнак! Поздравявам ви за смелото решение да раждате в къщи и се радвам, че всичко е минало леко!!!

Жики18.09.03.Боби22.01.05.



Тема Re: Днес се роди синът ни, в Родния си дом.нови [re: ROSl]  
Автор nedover4iva (непознат )
Публикувано20.04.06 21:39



Да ви е живо и здраво слънчицето и вие, голям кураж е това, ей... Настръхнах цялата



Тема Re: Днес се роди синът нинови [re: Haтypaлиcт]  
Автор Haтypaлиcт (натурален)
Публикувано20.04.06 22:03



Благодаря!

Може да звучи банално, но човек преди да е изпробвал нещо е предУБЕДЕН. А когато го осъзнае и види става УБЕДЕН. Без да съм специалист, само като мое лично мнение, твърдя, че голяма част от проблемните раждания днес с резултат от:

* липса на упражнения (бременност изкарана на секретарския стол или пред телевизора) -- мускулатурата не е готова за огромният товар и напрежение.

* раждане в неподходяща поза. Наблюдавах как по време на контракциите жена ми инстинктивно търсеше най-подходящата й поза -- клекнала, полу-легнала, кучешка поза. В последната се роди детето. А когато раждането става в легнало положение, излизането на детето не само, че не е подпомогнато от гравитацията ами то фактически трябва да върви нагоре!

* стрес, уплаха, безпомощност -- жена ми казва, че без мен не би могла да роди, въпреки, че аз само я успокоявах, молех се за нея и я укоражавах. Но когато жената бъде разголена пред непознати хора с маски, тя може да се стресира (отделно от разни разкази за ужасни болки ) и като резултат матката се стяга и процеса спира.

* във всички животни (включително и човека) има автоматична програма за раждане, която подсъзнателно води родилката към избора на правилно място, поза, време и т.н. Затова животните раждат безпроблемно всяка година, защото няма кой да им казва в каква поза да легнат, кога да напъват и кога -- не.

Редактирано от Haтypaлиcт на 20.04.06 22:05.



Тема Re: Днес се роди синът нинови [re: Haтypaлиcт]  
Автор ЧeтaМодератор (Първа пролет)
Публикувано20.04.06 22:20



Честито!
Ама лекар не го ли е видял още? Всъшност смятате ли да го види?
Все пак, това че изглежда добре и всичко е ок не значи, че наистина е така - не ме разбирай погрешно.
А и друго, до колкото съм запозната със законодателството, раждането трябва да се обяви, за да може на детето да се издаде акт за раждане и т.н. формалности.


чаша бада

Тема Re: Днес се роди синът нинови [re: Haтypaлиcт]  
Автор ЧeтaМодератор (Първа пролет)
Публикувано20.04.06 22:23



С всичко казано съм напълно съгласна, освен малка забележка към последното - не винаги нещата минават гладко (за да не бъда голословна, аз сама вкъщи нямаше да мога да родя - стеснение на таза и бебе малко над 4кг), ако беше така, нямаше да съществуват другите методи на раждане, както и родилните домове.


чаша бада

Тема Re: Днес се роди синът нинови [re: Чeтa]  
Автор briaanna (непознат )
Публикувано20.04.06 22:45



Извинявайте,но си помислих отначало като прочетох,че се шегувате.

Честито!Да Ви е жив и здрав сина и много да Ви радва.

Все пак и аз мисля като Чета,че детето трябва да го погледне лекар,както и да се впише в регистрите,за да му се издаде след това акт за раждане.

Още съм като гръмната и не мога да повярвам.Иска се много кураж,за да предприемеш едно такова раждане.Аз съм много страхлива и никога не бих го направила.Вие сте направо за централните новини.

Браво на Вас!

Редактирано от briaanna на 20.04.06 22:47.



Тема Re: Днес се роди синът ни, в Родния си дом.нови [re: Haтypaлиcт]  
Автор Pyжa (цвете)
Публикувано20.04.06 23:10



Поздравления, Честито!!
Това е най-хубавия начин да се роди едно дете, само да се знае че няма някакви проблеми,.. ултразвука и всички прегледи да са нормални, нормално предлежание и т.н.
Лично познавам други жени които са родили така - някои от тях във вода във ваната във къщи.

Честито!!




Тема Re: Днес се роди синът ни, в Родния си дом.нови [re: Haтypaлиcт]  
Автор Пoли (член)
Публикувано21.04.06 03:05



Аз съм много разтревожена от този постинг и не поради факта, че става на въпрос за раждане в домашна обстановка. Имам няколко въпроса.

Защо в къщи? Планирано ли беше или стана инцидентно?
Защо без медицинска помощ? Имате ли мед. образование?
Как бяхте сигурен, че можете да очаквате нормално раждане без усложнения?
Как мина бременността и как мина раждането? Колко време продължи?
Къде беше раждането- в България? В град или село? Какви мерки взехте за антисептика? Видяно ли е бебето и майката след раждането от мед. лице?
Как се чувства в момента майката и защо Вие именно пишете тук?
Очакваме включване от нея самата и много се надявам да проясните ситуацията!




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.