Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 17:58 23.05.24 
Взаимопомощ
   >> Бъдещи и настоящи майки-happy mama
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема Инфакол- колко време да прилагаме?  
Автор Чaeнo Moмичe (тиха церемония)
Публикувано18.04.06 11:19



Моля ви за съвет!
Колко време можем да даваме Инфакол капки против колики? Защото в упътването пише, че може да се дават преди всяко кърмене/хранене/ и след няколко дни ще имат ефект. Приятелите ни са ги давали около 20 дни, колкото са и коликите и така са преминали през периода. Обаче не казват да са имали запек бебетата. Нашият ака все така редовно, но се чудя все пак...
Имате ли впечатления от тези капки?
В упътването пише, че нямат странични ефекти. Чудя се, все пак си е химия, макар че му понасят на този етап. Педиатърката не я питам, защото тя иска да давам:
вода със захар
да не ядем нощно време
и да давам чайчета за коликите /които щели да започнат след 1 месец!/
Такива са разбиранията й, макар че има дългогодишен опит и е уважавана от по-възрастните мами, които я помнят от време оно.
Затова питам вас, разбирате ли?Ако й кажа, че давам Инфакол ще ме бие.



Тема Re: Инфакол- колко време да прилагаме?нови [re: Чaeнo Moмичe]  
Автор indian rose (букетче)
Публикувано18.04.06 12:20



Доколкото знам, тези капки не се продават в БГ, може би затова досега никой не е писал На нас ни донесоха от Англия и имаха много добър ефект... иначе бяхме опитвали всички, които се продават тук, без особен успех Доколкото знам, активната съставка на всички капки против колики е една и съща (мисля, че беше Simeticone) и в упътванията пише, че капките са безвредни за детето, тъй като това вещество не се натрупва в организма - т.е. по тази логика може да се прилага неограничено време... Що се отнася до запека - при нашия Борис не е имало такъв ефект (само Саб Симплексът му действаше така, за него и лекарката каза, че запича...)
Мен ако питаш, не слушай педиатърката точно за това - и нашата е същата... но те се презастраховат - иначе според мен тези капки са съвсем ок Аз поне при такива противоречия заключавам, че аз съм майката и аз решавам какво да правя



Тема Re: Инфакол- колко време да прилагаме?нови [re: indian rose]  
Автор Чaeнo Moмичe (тиха церемония)
Публикувано18.04.06 18:38



Ами подариха ни ги, поръчали сме още.
Да, от Англия са, но всички, които са ги ползвали са много доволни!
Ок, мерси за мнението, значи спокойно ще ги прилагам.



Тема Re: Инфакол- колко време да прилагаме?нови [re: Чaeнo Moмичe]  
Автор wikiki (непознат )
Публикувано18.04.06 19:43



аз ги давам на моето бебче - една мерителна пипета - 0.5 мг. - така ги предписа нашият доктор и вече почти привършваме шишенцето.
Наистина са добри

успех в борбата с коликите



Тема Re: Инфакол- колко време да прилагаме?нови [re: wikiki]  
Автор kukki (Chris)
Публикувано19.04.06 11:45



Здравей,
няма от какво да се притесняваш. Капките са напълно безвредни. Аз ги давах на Крис четири месеца без прекъсване. По една доза (нали е като капкомер) преди абсолютно всяко хранене. Така и не разбрах какво е бебе с колики После постепенно намалявах дневните дози, оставих само нощната за три, четири дни и после ги спряхме. Но ги давах от 10 ден до 4 месеца.
Дано да ви действат добре и на вас, но не съм чула да има никакви странични ефекти. Даже май се препоръчват при отравяния.



Тема Re: Инфакол- колко време да прилагаме?нови [re: kukki]  
Автор Чaeнo Moмичe (тиха церемония)
Публикувано20.04.06 10:40



О, благодаря за мненията!
И аз ги давам, ще поръчам още значи!



Тема Re: Инфакол- колко време да прилагаме?нови [re: Чaeнo Moмичe]  
Автор kukuruku1 (непознат)
Публикувано04.05.06 15:52



аз давах инфакол от 20-ия ден до края на 3-ти месец.отначало давах преди всяко хранене/6 пъти на ден/а последните 2 седмици разредих между храненията и накрая ги спрях.ние също не се храним вечер.запазих си капки и за захранването след 6-ти месец.



Тема Re: Инфакол- колко време да прилагаме?нови [re: kukuruku1]  
Автор Чaeнo Moмичe (тиха церемония)
Публикувано05.05.06 10:09



Пак започнах да давам капки след 3 ве4ери на ужасия вкъщи. Трети ден сме ОК, май наистина помагат. Изглежда ще поръчвам още капки, не се бах замислила, че при захранването пак има проблеми. Мерси!

p3/.png">


Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.