Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 20:50 04.05.24 
Взаимопомощ
   >> Бъдещи и настоящи майки-happy mama
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Тема Кърмене, колики на 15 дни!?нови  
Автор Чaeнo Moмичe (тиха церемония)
Публикувано09.04.06 22:56



Моля ви, дайте съвет!
Кърмя малкия, който е дребосък 2500, кърмя го по 8 пъти някъде в денонощие, през нощта по 2-3 пъти. Обаче от днес нещо започна да киселее. Не мога да разбера от какво е - цока по 10 мин активно, после заспива, затова съм му дала опция когато поиска да му давам. До вчера това беше на 2,30-3 часа, спеше супер яко, от днес започна да вие между храненията - друсам, предлагам вода, после плаче, после кротва и после си мисля че е гладен и пак предлагам да яде.... свива крака, почервенява, напъва....или само почервенява и напъва.
Иначе ака редовно, поне това сме забелязали че прави.
Ето, сега идва нощ, а той е страшно неспокоен. Решила съм да му дам с шише, за да видя, че е изял определено количество - 40-50 мл. Ето, педиатърка дойде, но не говорихме колко яде един такъв мъник!
100 мл е абсурд, той е малък! В болницата му се радваха на 30 мл.
Обаче какво да правя?
Възможно ли е да са колики някакви? Или е гладен?! Не искам да минаваме на АМ, нали имам някаква кърма!
Аз съм секцио, въпреки това ако не сложа сутиен и превръзки гърдите ми текат докато спя, или докато си се мотая, т.е. мокря тениските си, използвам силиконова наставка, понеже му е по-лесно така, а и защото ми бяха цъфнали гърдите. Сега не ме боли изобщо, но не се получава много-много.Не знам кое е правилното решение - слушам само за пазене на кърмата и упоритост, но от друга страна ако бебето беше 3 и нещо, нека да експериментирам, но при 2,5 кг ми е тежко да правя опити с него. Тази нощ се надявам да отнинат нещата, но вие дайте съвет какво според вас е това явление, имате бебета и опит, което е най-ценното!

<P ID="edit"><FONT class="small"><EM>Редактирано от Чaeнo Moмичe на 09.04.06 23:04.</EM></FONT></P>

Редактирано от Чaeнo Moмичe на 09.04.06 23:05.



Тема Re: Кърмене, колики на 15 дни!?нови [re: Чaeнo Moмичe]  
Автор Биcтpa (слънчева)
Публикувано09.04.06 23:44



Здравей, щом свива краката към коремчето или почервеенява целия като домат, и скимти а не реве като магаре, само за кратко и после утихва, и при следващия спазъм се получава същото значи е колика, нас ни започнаха от 7-8 ден и продължават
Аз давам Еспумизан преди всяко ядене по 20капки, не че ни помагат много, а по скоро за мое успокоение, и редувам един ден чайче с копър, на другия ден чайче с анасон, като че ли анасона по му харесва. Hipp предлагат гранулиран чай скопър анасон и лайка, можеш да пробваш и него. Чайчетата са безобидни, а за еспумизана питай педито си. Накой дават саб симплекс (на нас не ни понесе) и двата медикамента сса с една и съща активна съставка.
Желая ви бързо преминване на коликите, наистина е кошмарно.



Тема Re: Кърмене, колики на 15 дни!?нови [re: Чaeнo Moмичe]  
Автор Биcтpa (слънчева)
Публикувано09.04.06 23:44



Здравей, щом свива краката към коремчето или почервеенява целия като домат, и скимти а не реве като магаре, само за кратко и после утихва, и при следващия спазъм се получава същото значи е колика, нас ни започнаха от 7-8 ден и продължават
Аз давам Еспумизан преди всяко ядене по 20капки, не че ни помагат много, а по скоро за мое успокоение, и редувам един ден чайче с копър, на другия ден чайче с анасон, като че ли анасона по му харесва. Hipp предлагат гранулиран чай скопър анасон и лайка, можеш да пробваш и него. Чайчетата са безобидни, а за еспумизана питай педито си. Накой дават саб симплекс (на нас не ни понесе) и двата медикамента сса с една и съща активна съставка.
Желая ви бързо преминване на коликите, наистина е кошмарно.



Тема Re: Кърмене, колики на 15 дни!?нови [re: Чaeнo Moмичe]  
Автор Биcтpa (слънчева)
Публикувано09.04.06 23:45



Здравей, щом свива краката към коремчето или почервеенява целия като домат, и скимти а не реве като магаре, само за кратко и после утихва, и при следващия спазъм се получава същото значи е колика, нас ни започнаха от 7-8 ден и продължават
Аз давам Еспумизан преди всяко ядене по 20капки, не че ни помагат много, а по скоро за мое успокоение, и редувам един ден чайче с копър, на другия ден чайче с анасон, като че ли анасона по му харесва. Hipp предлагат гранулиран чай скопър анасон и лайка, можеш да пробваш и него. Чайчетата са безобидни, а за еспумизана питай педито си. Накой дават саб симплекс (на нас не ни понесе) и двата медикамента сса с една и съща активна съставка.
Желая ви бързо преминване на коликите, наистина е кошмарно.



Тема Re: Кърмене, колики на 15 дни!?нови [re: Биcтpa]  
Автор briaanna (непознат )
Публикувано10.04.06 00:26



Не искам да те плаша,но на нас капките(и двата вида)не ни помогнаха при коликите.Най-много помагаше,когато я сложехме на рамото,за да притискаме леко коремчето или пък на коляното.
Има и други капки-Бебинос.Ако искаш пробвай и тях.
Всъщност,ако даваш и капки,и чай,и масаж да правиш по посока на часовниковата стрелка на коремчето все нещо ще помогне.Така,че опитай.Всяко бебе е различно-на вас пък може да ви помогнат капките.



Тема Re: Кърмене, колики на 15 дни!?нови [re: briaanna]  
Автор briaanna (непознат )
Публикувано10.04.06 00:33



Помагат и леко затоплени кърпи на коремчето.Например-затопляш кърпата с ютията или върху парно,радиатор.
Дано да съм помогнала.



Тема Re: Кърмене, колики на 15 дни!?нови [re: Чaeнo Moмичe]  
Автор mamika_anika ()
Публикувано10.04.06 10:21



За поне 20-и път пиша, УЖ МНЕНИЕТО БЕШЕ ПОЛУЧЕНО!
Този път съвсем накратко - може да е от храна, която поемаш ти и та чрез кърмата "влиза" в бебето. Топло на корема мн. помага, на давай капки за сега, по - добре "мехлемче за коремче" Дентинокс.




Тема Re: Кърмене, колики на 15 дни!?нови [re: mamika_anika]  
Автор Nasinda78 (Skorpionka)
Публикувано10.04.06 10:40



Миличка това лекарство Дентинокс не е ли за зъбките защо го препоръчваш против колики?



Тема Re: Кърмене, колики на 15 дни!?нови [re: Чaeнo Moмичe]  
Автор Nasinda78 (Skorpionka)
Публикувано10.04.06 10:43



Чаено момиче и на нас ни се появиха коликите точно две седмици след раждането. ГОвори с педиатърката да ти изпише капки и за да не се стреснеш ще ти кажа, че се запичат от тях. Все пак е нещо ново в коремчето на бебо. Иначе от бабините похвати - топла кърпа на коремче, носене на рамо, масаж на коремче и много здрави нерви. А колкото до хранене не му давай веднага биберон, въпреки че от един - два пъти няма да свикне, но и им е по-лесно с биберонче и после неще да сучи. Пробвай, ако гърдите са ти вече добре да суче директно от гърдата.
Ако имаш други въпроси насреща сме!



Тема Re: Кърмене, колики на 15 дни!?нови [re: mamika_anika]  
Автор buba_sf (непознат)
Публикувано10.04.06 10:52



Здравей и от мен,
нашите колики започнаха пък на 8 дена. Докторката ми казваше , че коликите могат да започнат от прехранване и също от недохранване. Според това което на мен ми казваха когато моето бебе беше на тази възраст то трябва да изяжда по 80 мл.,а най-добре ни подействаха капките SAB SIMPLEX и чайчето на HIPP против колики. Капките му ги давах преди хранене по 15 капки,а сега въпреки че вече сме на 4 месеца също си имаме колики и му ги слагам в шишето с млякото. От чая му давах по 100 мл. на ден да изпива и го редувах с водата. Така коликите ни отшумяха и сега са много слабички и са от време на време. На нас нищо друго не ни помогна освен тези две неща. Чувала съм, че са много добри и капките Бейби Нов, но те били по силни. За мен беше труден този период, но го преудоляхме и затова ти желая успех и дано да мине по бързо.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.