Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 05:23 24.06.24 
Взаимопомощ
   >> Бъдещи и настоящи майки-happy mama
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Тема Кърмене, колики на 15 дни!?  
Автор Чaeнo Moмичe (тиха церемония)
Публикувано09.04.06 22:56



Моля ви, дайте съвет!
Кърмя малкия, който е дребосък 2500, кърмя го по 8 пъти някъде в денонощие, през нощта по 2-3 пъти. Обаче от днес нещо започна да киселее. Не мога да разбера от какво е - цока по 10 мин активно, после заспива, затова съм му дала опция когато поиска да му давам. До вчера това беше на 2,30-3 часа, спеше супер яко, от днес започна да вие между храненията - друсам, предлагам вода, после плаче, после кротва и после си мисля че е гладен и пак предлагам да яде.... свива крака, почервенява, напъва....или само почервенява и напъва.
Иначе ака редовно, поне това сме забелязали че прави.
Ето, сега идва нощ, а той е страшно неспокоен. Решила съм да му дам с шише, за да видя, че е изял определено количество - 40-50 мл. Ето, педиатърка дойде, но не говорихме колко яде един такъв мъник!
100 мл е абсурд, той е малък! В болницата му се радваха на 30 мл.
Обаче какво да правя?
Възможно ли е да са колики някакви? Или е гладен?! Не искам да минаваме на АМ, нали имам някаква кърма!
Аз съм секцио, въпреки това ако не сложа сутиен и превръзки гърдите ми текат докато спя, или докато си се мотая, т.е. мокря тениските си, използвам силиконова наставка, понеже му е по-лесно така, а и защото ми бяха цъфнали гърдите. Сега не ме боли изобщо, но не се получава много-много.Не знам кое е правилното решение - слушам само за пазене на кърмата и упоритост, но от друга страна ако бебето беше 3 и нещо, нека да експериментирам, но при 2,5 кг ми е тежко да правя опити с него. Тази нощ се надявам да отнинат нещата, но вие дайте съвет какво според вас е това явление, имате бебета и опит, което е най-ценното!

<P ID="edit"><FONT class="small"><EM>Редактирано от Чaeнo Moмичe на 09.04.06 23:04.</EM></FONT></P>

Редактирано от Чaeнo Moмичe на 09.04.06 23:05.



Тема Re: Кърмене, колики на 15 дни!?нови [re: Чaeнo Moмичe]  
Автор Биcтpa (слънчева)
Публикувано09.04.06 23:44



Здравей, щом свива краката към коремчето или почервеенява целия като домат, и скимти а не реве като магаре, само за кратко и после утихва, и при следващия спазъм се получава същото значи е колика, нас ни започнаха от 7-8 ден и продължават
Аз давам Еспумизан преди всяко ядене по 20капки, не че ни помагат много, а по скоро за мое успокоение, и редувам един ден чайче с копър, на другия ден чайче с анасон, като че ли анасона по му харесва. Hipp предлагат гранулиран чай скопър анасон и лайка, можеш да пробваш и него. Чайчетата са безобидни, а за еспумизана питай педито си. Накой дават саб симплекс (на нас не ни понесе) и двата медикамента сса с една и съща активна съставка.
Желая ви бързо преминване на коликите, наистина е кошмарно.



Тема Re: Кърмене, колики на 15 дни!?нови [re: Чaeнo Moмичe]  
Автор Биcтpa (слънчева)
Публикувано09.04.06 23:44



Здравей, щом свива краката към коремчето или почервеенява целия като домат, и скимти а не реве като магаре, само за кратко и после утихва, и при следващия спазъм се получава същото значи е колика, нас ни започнаха от 7-8 ден и продължават
Аз давам Еспумизан преди всяко ядене по 20капки, не че ни помагат много, а по скоро за мое успокоение, и редувам един ден чайче с копър, на другия ден чайче с анасон, като че ли анасона по му харесва. Hipp предлагат гранулиран чай скопър анасон и лайка, можеш да пробваш и него. Чайчетата са безобидни, а за еспумизана питай педито си. Накой дават саб симплекс (на нас не ни понесе) и двата медикамента сса с една и съща активна съставка.
Желая ви бързо преминване на коликите, наистина е кошмарно.



Тема Re: Кърмене, колики на 15 дни!?нови [re: Чaeнo Moмичe]  
Автор Биcтpa (слънчева)
Публикувано09.04.06 23:45



Здравей, щом свива краката към коремчето или почервеенява целия като домат, и скимти а не реве като магаре, само за кратко и после утихва, и при следващия спазъм се получава същото значи е колика, нас ни започнаха от 7-8 ден и продължават
Аз давам Еспумизан преди всяко ядене по 20капки, не че ни помагат много, а по скоро за мое успокоение, и редувам един ден чайче с копър, на другия ден чайче с анасон, като че ли анасона по му харесва. Hipp предлагат гранулиран чай скопър анасон и лайка, можеш да пробваш и него. Чайчетата са безобидни, а за еспумизана питай педито си. Накой дават саб симплекс (на нас не ни понесе) и двата медикамента сса с една и съща активна съставка.
Желая ви бързо преминване на коликите, наистина е кошмарно.



Тема Re: Кърмене, колики на 15 дни!?нови [re: Биcтpa]  
Автор briaanna (непознат )
Публикувано10.04.06 00:26



Не искам да те плаша,но на нас капките(и двата вида)не ни помогнаха при коликите.Най-много помагаше,когато я сложехме на рамото,за да притискаме леко коремчето или пък на коляното.
Има и други капки-Бебинос.Ако искаш пробвай и тях.
Всъщност,ако даваш и капки,и чай,и масаж да правиш по посока на часовниковата стрелка на коремчето все нещо ще помогне.Така,че опитай.Всяко бебе е различно-на вас пък може да ви помогнат капките.



Тема Re: Кърмене, колики на 15 дни!?нови [re: briaanna]  
Автор briaanna (непознат )
Публикувано10.04.06 00:33



Помагат и леко затоплени кърпи на коремчето.Например-затопляш кърпата с ютията или върху парно,радиатор.
Дано да съм помогнала.



Тема Re: Кърмене, колики на 15 дни!?нови [re: Чaeнo Moмичe]  
Автор mamika_anika ()
Публикувано10.04.06 10:21



За поне 20-и път пиша, УЖ МНЕНИЕТО БЕШЕ ПОЛУЧЕНО!
Този път съвсем накратко - може да е от храна, която поемаш ти и та чрез кърмата "влиза" в бебето. Топло на корема мн. помага, на давай капки за сега, по - добре "мехлемче за коремче" Дентинокс.




Тема Re: Кърмене, колики на 15 дни!?нови [re: mamika_anika]  
Автор Nasinda78 (Skorpionka)
Публикувано10.04.06 10:40



Миличка това лекарство Дентинокс не е ли за зъбките защо го препоръчваш против колики?



Тема Re: Кърмене, колики на 15 дни!?нови [re: Чaeнo Moмичe]  
Автор Nasinda78 (Skorpionka)
Публикувано10.04.06 10:43



Чаено момиче и на нас ни се появиха коликите точно две седмици след раждането. ГОвори с педиатърката да ти изпише капки и за да не се стреснеш ще ти кажа, че се запичат от тях. Все пак е нещо ново в коремчето на бебо. Иначе от бабините похвати - топла кърпа на коремче, носене на рамо, масаж на коремче и много здрави нерви. А колкото до хранене не му давай веднага биберон, въпреки че от един - два пъти няма да свикне, но и им е по-лесно с биберонче и после неще да сучи. Пробвай, ако гърдите са ти вече добре да суче директно от гърдата.
Ако имаш други въпроси насреща сме!



Тема Re: Кърмене, колики на 15 дни!?нови [re: mamika_anika]  
Автор buba_sf (непознат)
Публикувано10.04.06 10:52



Здравей и от мен,
нашите колики започнаха пък на 8 дена. Докторката ми казваше , че коликите могат да започнат от прехранване и също от недохранване. Според това което на мен ми казваха когато моето бебе беше на тази възраст то трябва да изяжда по 80 мл.,а най-добре ни подействаха капките SAB SIMPLEX и чайчето на HIPP против колики. Капките му ги давах преди хранене по 15 капки,а сега въпреки че вече сме на 4 месеца също си имаме колики и му ги слагам в шишето с млякото. От чая му давах по 100 мл. на ден да изпива и го редувах с водата. Така коликите ни отшумяха и сега са много слабички и са от време на време. На нас нищо друго не ни помогна освен тези две неща. Чувала съм, че са много добри и капките Бейби Нов, но те били по силни. За мен беше труден този период, но го преудоляхме и затова ти желая успех и дано да мине по бързо.



Тема Re: Кърмене, колики на 15 дни!?нови [re: Чaeнo Moмичe]  
Автор surfline (veche poznat)
Публикувано10.04.06 10:52



Чаена ЧЕСТИТО, не се притеснявай колики са...и Симона zапочна на 2 седмици и на 3 вече виеШе горкото, а аz ревях като луда...ако са по леки на нас ни помагаШе Саб Симплекс, но като си бяха баШ гадните болки помага точно НИЩО, само времето.
За кърменето мога само да те посъветвам да спреШ чая и водата. Първо zаЩото чая на 8 от 10 бебета не помага и второ, zаЩото бебето ти е мъничко и се нуждае от кърма, а не от вода(в кърмата има около 85% вода_все едно вдеШ диня и пиеШ вода.
За това колко иzпива не се мъчи с ШиШета и с мл._три, всяко бебе си пие според мярката. Давай му на поискване(когато zапочне да мляска или се облиzва, не го чакай да ревне) и следи акитата и урината. Кърмата се регулира сама, ти трябва само да си уверена и да не се впрягаШ на майки/баби/комШийки и т.н. дето Ще те стряскат, че ти е малко, че не е хранителна() и че бебето ти е гладно. Ако искаШ да кърмиШ_ЩЕ КъРМИШ...с помпата не се иzцежда толкова, колкото яде бебето(най_малко психологичния фактор ти пречи да отделиШ толкова мляко, все пак едно е д гледаШ как мляска доволно бебока, друго е да гледаШ някакъв силикон там), кърмата е винаги хранителна, само трябва да пиеШ много течности_2_3л. и всичко Ще ви е ОК...
п.п. За намаляване и недостиг на кърма може да се говори, ако поне 2 седмици бебето е неспокойно, вяло, отпуснато, бледо,плаче мрънкотейки(тихо, а не як, готин, бебеШки рев) и акитата са му zеленикави...чак тогава може да zапочнеШ да го дохранваШ, преди това е пълна лудост да се кахъриШ zа това...и симона се налокваШе zа по 4_5 мин., но то няма място zа чудене_колко му е стомахчето на бебока и като цока интенzивно 10 мин. си го zапълва.
Успех и се успокой всяка майка се тревожи какво му е на бебето, дали е сито, дали не е болно...дето вика мъжът ми първо се чудиШ, zаЩо реве, а после zаЩо преz последните 27 секунди не реве...Това да си майка хич не е Шега работа, ей.


Забравих когато ни боли много корема или сме неспокойни, най_много се успокоява като я носим така



<P ID="edit"><FONT class="small"><EM>Редактирано от surfline на 10.04.06 11:10.</EM></FONT></P>

Редактирано от surfline на 10.04.06 11:12.



Тема Re: Кърмене, колики на 15 дни!?нови [re: Чaeнo Moмичe]  
Автор little.monkey (мама)
Публикувано10.04.06 10:55



Аз на моята й давах вода с копър, никакви капки и т.н. Обаче ние и нямахме много силни колики. А иначе са си колики, то я ясно.
Наблюдавай се какво ядеш и как реагира бебо както казват мамите. Аз забелязах че ми плаче много когато ям ориз или пия кафе и затова ги спрях. Освен тези храни, които си ги пише по книгите де
Хайде успех и дано минат бързо!


А, а за гърдите - май най-трудно е да устискаш докато ти свикнат зърната и първите 2-3 месеца. Поне при мен беше така /първо адски болки, после с разните бучки, температури и други разни/
После вече всичко си тръгва по инерция
Аз зърната ги мажех с мас. Май най-много ми помагаше.


Редактирано от little.monkey на 10.04.06 11:00.



Тема Re: Кърмене, колики на 15 дни!?нови [re: Nasinda78]  
Автор mamika_anika ()
Публикувано10.04.06 10:59



Имат и за колики мехлем, Дентинокс е или фирмата производител или серия продукти на някаква фирма.
имат и сироп за кашлица - Хустагил и гелчето за зъбки и др.




Тема Re: Кърмене, колики на 15 дни!?нови [re: Чaeнo Moмичe]  
Автор KAMELlA (DESI)
Публикувано10.04.06 11:06



Колики,типични признаци.Моето бебе ги получи на 3 дни и така до 40-ия ден.Помогнаха ни едни капки,които са супер ефикасни/от опита и на мами в нета,и от такива,на които съм ги казала/.За съжаление се продават само в Англия и Кипър ,името е INFACOL.Иначе зарежи всичко друго и си кърми без да се притесняваш.Аз давах малко чай на Блеви за колики,но не помагаха особено,така че спрях.Не исках излишно да го тъпча с вода и да навредя на кърменето.Пробвай с капките,които има по аптеките,може някои да ви помогнат.Успех



Тема Re: Кърмене, колики на 15 дни!?нови [re: KAMELlA]  
Автор mamika_anika ()
Публикувано10.04.06 11:10



Между другото и на нас само тези капки ни помагаха, даже в четвъртък чакам да ми донесат нов флакон /от Англия ги взимам/. Ние все още имаме колики като включваме нова храна, защото детенце е с хранителна алергия.




Тема Re: Кърмене, колики на 15 дни!?нови [re: Чaeнo Moмичe]  
Автор Andrea$ (Andy)
Публикувано10.04.06 12:09



Не се притеснявай излишно, чаена.

Сигурно си чувала за периодите на усилен растеж, в които бебетата почват да се държат по описания от теб начин - искат да висят непрестанно на гърдата, неспокойни са. Най-добрият подход в такива случаи е да се оставя бебето да суче когато и колкото иска (докато само пусне гърдата). Никакви води, чайове и биберони - всичкото сукане на бебето да е на гърдата. Може няколко дни да сте като скачени съдове, но пък това ще ти гарантира, че бебето е получило точно колкото му е нужно. Съветвам те да махнеш силиконовия накрайник, защото той може да не стимулира достатъчно гърдата и да намали лактацията.

За коликите при кърмачета. Една от често срещаните причини за тях е приема на прекалено много предно мляко, което е богато на лактоза и дразни стомахчето. Важното е да се увериш, че бебето е изсукали и богатото на мазнини задно мляко преди да предложиш другата гърда. Мазнините от задното мляко неутрализират в известна степен дразнещото действие на лактозата. Стандартният принцип в такива случаи е да кърмиш около 3 часа само от едната гърда, независимо колко често иска да суче бебето, после 3 часа от другата и т.н. Кърми при всеки плач по описания прицип, не се опитвай да успокояваш с вода и друсане.

Друго нещо, което може да предизвика дразнене на бебешкото стомахче е твоята диета, особено приема на млечни храни. Намали ги до минимуму или ги спри въобще (особено прясното мляко) и виж дали ще има промяна. Също не яж "изкуствени храни" - бебетата често реагират на оцветители, подобрители, консерванти, хидрогенирани мазнини и пр. Състави си една максимално естествена диета.

И се вслушвай само в бебето и в истинкта си!
Успех!



Тема Re: Кърмене, колики на 15 дни!?нови [re: Andrea$]  
Автор Beни (Майка на Лора)
Публикувано10.04.06 12:44



Чаена, явно имаш много кърма и продължавай да го кърмиш, недей с шишето! Просто има колики вече - не е странно! Кърменето ще го успокой! Е, да течаха и моете така!



Тема Re: Кърмене, колики на 15 дни!?нови [re: mamika_anika]  
Автор KAMELlA (DESI)
Публикувано10.04.06 15:18



Aз съм ги казала на поне 10 мами,те на още по толкова и всички са супер доволни.За около 2 седмици ни минаха коликите с тях.Една приятелка живееше в Англия и постоянно изпращашв,като дистрибуторза съжаление вече не е там,щях да я помоля да изпрати за Чаеното момиченце един флакон,а те не бяха и скъпи...



Тема Re: Кърмене, колики на 15 дни!?нови [re: Beни]  
Автор zoja_i (ve4e mama)
Публикувано10.04.06 15:50



Изцяло подкрепям Surfline и само да допълня:оригвай го винаги след ядене,една от при4ините за коликите е пълното с въздух стомах4е,при нас единственото което помага е спане върху корема на мама или татко,явно заради излъ4ваната топлина от тялото и заради звука на биещото сърце,а още нещо/успокояваща музика,при нас много действа последния албум на Ения.Успех в борбата с коликите



Тема Re: Кърмене, колики на 15 дни!?нови [re: Чaeнo Moмичe]  
Автор Пoли (член)
Публикувано10.04.06 22:31



Чаено момиче, преди всичко трябва да провериш кърменето-достатъчно кърма ли получава бебчо. Нормата за новородени и до към 2-ия-3 ия месец е 30 мл./час (ако интервала ви е бил 2 ч.-значи трябва да изпие 60). Бебчо е и по-малък от средно новородено бебе-отчитай и този факт. С кърменето е трудно разбира се да се провери достатъчно ли приема, но бебчо показва типични признаци на недостатъчно хранене. Провери колко наддавате за ден! Желателно е да не падате под 20 гр./дневно покачване на тегло. С колко ви падна теглото след раждане и на кой ден от изписването си го наваксахте?
Трябва да имате минимум 3 пъти на ден "ако" и минимум 6 сменени силно мокри памперса.

Значи...
Махни силикона задължително!
Следи правилното захващане на зърното и правилната позиция на бебето! Хубаво е да сменяш по-често позите-така гърдата се изпразва по-добре.
Разранените зърна са признак на лошо захапване или лоша позиция, а от това страдат не само гърдите ти, но и бебето не получава необходимото.
Малките бебета са често с по-слаб смукателен рефлекс. Необходимо е стимулиране. 10 мин. на гърдата съвсем не са достатъчни. Отчитай освен движенията, също има ли типични звуци на преглъщане и стимулирай, стимулирай непрекъснато!
Не давай вода в никакъв случай! Водата може сериозно да вреди на бебето, освен че е и сериозна пречка за кърменето-ако някой се интересува подробно, мога да кача статия по този повод.

Задължително предлагай и двете гърди под ред на едно кърмене и в никакъв случай не прави подобни интервали както те съветваха по-горе! Кърми по-често- ако е нужно на всеки час дори-така бебето ще получава по-богато на мазнини мляко.
Следвай засега неговия ритъм на хранене, но с 10 мин. цокане на гърдата, гледай да не надвишава интервала 2 часа! То е с по-малко стомахче от обикновенно и е нормално да приема по-малко количество, но пък и е съвсем нормално да огладнява по-бързо. Големината на стомахчето на бебе с нормално тегло на 15 дни е колкото орех, вашето- колкото черешка.

Не се изкушавай да минаваш на шише, освен в краен случай! Рискуваш много силно това да бъде краят на кърменето. Консултирай се с лекаря относно количеството кърма и начините за повишаването и. Има хомеопатични средства и билки, които могат да помогнат ако има проблем.
Успокой се -най-важното- твоето състояние се предава на бебето, а също влияе на производството на кърма!

Пиши как върви кърменето задължително и в никакъв случай не се отчайвай!
Не се успокоявай с мисълта, че това състояние се дължи на колики, защото можеш да изпуснеш много сериозно нещата с храненето!



Тема Имаме си график на храненията:нови [re: Пoли]  
Автор Чaeнo Moмичe (тиха церемония)
Публикувано11.04.06 10:53



т.е. пишем си кога какво е правил - в толкова и толкова часа яде, пикал е , акал е, иска/не иска вода и т.н.
Силиконовото зърно го ползвам, за да му е по-лесно от едната гърда, защото не е удобна за сучене, другата вече не ме боли от експоатацията и сме без зърно на нея. Шишето го оставям с кърма само когато имам излизане, тези дни ми се наложи да ходя насам-натам по задачи.
Въпросът ми е как да предлагам 2 гърди, като той само от едната 10 мин цока и после зяпа или спи, но не иска повече кльопачка. Вчера 2 пъти с пауза от по 5-10 мин и засучка отново, т.е. хапна си добре, но някои хранения са му кратки, а после си спи. И ако предлагам и 2 гърди, после коя цедя? И доколко цедя? Логиката на цеденето според всички била, че лъжа, че бебето изяжда всичко, за да не се окаже че кърмата намалява според нуждите му, които не са големи сега.
Вие цедите ли кърма?
Следя за гълтане - понякога е шумно, понякога не толкова, но суче, суче и спира, за да диша тежко. Понякога му тече толкова много, че ъгълчетата на устата му са в кърма, тогава съм сигурна, че има какво да яде.
Сега се нагаждаме, мисля да го замеря тази седмица на консултация, въпреки че ми е терсене да го изкарам до болницата на 16-20 дни бебе, за да видим дали наддава. Тогава ще се разбере какво става.
Ще пиша за още въпроси.



Тема Re: Имаме си график на храненията:нови [re: Чaeнo Moмичe]  
Автор surfline (veche poznat)
Публикувано11.04.06 11:24



Чаена опитай 15_20 мин. преди кърмене да си слагаШ топли компреси на гърдите, така млякото тече по_добре и бебето не се уморява толкова като пие. След като сте "блейки" ( и ние сме така) опитай да кърмиШ 5 мин. от едната, оригваШ, после 5 мин. от втората гърда, пак оригваШ...на следваЩото хранене кърмиШ първо от втората гърда и после от първата...постепенно времето на кърмене Ще се увеличава, а и на теб гърдите няма да ти съzдават толкова проблеми...на мен така ми бяха каzали от болницата и така я кърмех до към 20тия ден...после zапочнахме да манджарим по 10 мин. от едната и по 4_5 от другата...сега понякога са налапва zа 5 мин. само...
За цеденето Ще чуеШ много мнения...според мен е напълно иzлиШно...Цедила съм точно 2 пъти и то няколко капки, zа да и ги капя в zапуШЕният нос...най_много иzцеждай по_малко преди кърмене, zа да омекне гърдата и да не гълта въzдух бебеШора...кърмата както намалява така и се увеличава_има чайчета zа кърма, а ако мислиШ, че са колики пий от бебеШкият чай против колики вместо вода, zа да не наливаШ бебето с него...така и като яде повечЕ Ще дриска повече и Ще ви се иzчисти по_бърzо жълтеничката(предполагам, че оЩе жълтеете)...когато усетиШ, че между кърменията гърдите са ти твърди пак им слагай топли компреси zа по 10_15 мин. Успех и да пиШеШ.




Тема Re: Имаме си график на храненията:нови [re: Чaeнo Moмичe]  
Автор Пoли (член)
Публикувано11.04.06 20:40



Здравей!
Не сте се мерили от изписването, а какво беше теглото ви при самото изписване? Колко дни останахте в болница? Кога беше първото домашно посещение на лекаря и за кога ви е назначена първата консултация? Имаш ли телефонна връзка с педиатъра си? Ако можеш да ускориш датата на първата консултация, направи го! Обясни на лекаря си проблемите с храненето и желанието ти да се убедиш, че добре наддава! Не се притеснявай от изкарване на бебчо!
Какво и е на гърдата та е "неудобна за сучене"? Изключително малко са случаите,когато анатомично сученето от гърдата не е възможно и за тази цел се използват силиконовите зърна.Педиатъра ли ти ги препоръча или ти сама си реши, че така е по-добре? На практика, дали силиконово зърно или биберон- разлика няма-захапването на изкуственото и естественото зърно е коренно различно и това създава объркване при бебето,като вреди на естественото кърмене.Използвай шишетата точно така-само в изключителни случаи, а за момента поне в началото се опитай да сведеш до минимум подобни!
Добре е че си записваш всичко-това ще помогне на педиатъра да се ориентира.Опитай все пак след кратка почивка на бебчо (той е мъничък и лесно се уморява)да предложиш и другата гърда! Ако не помага, намали минутите на едната и предложи втората. Пак ще се повторя- стимулирай го много, много да се събужда!Леко пощипване по бузките, краченцата,кърми го съвсем леко облечено и дори ако е достатъчно топло, го съблечи съвсем голичко! Прийомът "кожа до кожа" дава много добри резултати. Може да използваш и мокра кърпичка за стимулация като му изтриваш лицето за събуждане.

Много рано ви е да се кърмите само от една гърда на едно хранене-бебчо изцоква прекалено малко още за да стимулира добре производството на кърма, а и ти допълнително създаваш големи интервали,което е просто пряк път към спиране на лактацията.Какво бих ти предложила в случая...
-Първо, зачести храненията през по-малък интервал (за това ти писах по-горе-това е от полза и за бебчо, и за гърдите).Няма по-добра стимулация за жлезата от сученето на бебето.
-Второ, предлагай за момента и двете гърди на едно хранене поне докато бебчо не набере достатъчто сила за да се справя с добро изпразване на жлезата и да бъдеш сигурна, че имаш достатъчно кърма.
-Трето,след хранене,изцеждай останалото в гърдите мляко колкото има! Това в никакъв случай не може да се сравни с естествената стимулация от бебето, но докато то суче все още малко, е необходимост. В противен случай, в един момент би могла да се окажеш или с проблеми на гърдите с разни инфекции, или с катастрофично намаляло производство на кърма.Всеки път след кърмене се увери, че гърдите са меки и изпразнени.
Топлите компреси помагат за отпушване на канали ако има такива и улесняват изпразването,но само цокането кара жлезата да работи. Гърдите не са резервуар-кърмата се произвежда в огромна степен по време на самото сучене,а няма ли такова или когато то е недостатъчно, гърдата получава сигнал за намаляване и спиране на производството.

Дано поне малко сам била от полза да се оринтираш какво да правиш- пиши задължително как се справяте!



Тема Re: Имаме си график на храненията:нови [re: Пoли]  
Автор Other Voice (crimson)
Публикувано11.04.06 23:30



ох, незнам дали на чаеното момиче си била от полза, но на мен със сигурност. За съжаление разбрах, че правя почти всичко грешно - кърмя от самото начало със силиконово зърно, когато разбрах, че бебето ми е недояло, започнах да цедя с помпа мляко, така събирам от различни цедения, но междувременно практикувам вече само цеденето, съответно и храненето от шише...Не знаех, че прозиводството на мляко бива стимулирано от сукането. Изсмукването от помпа не е ли подобна стимулация? Защо си против силиконовото зърно? Аз изпитвах много неприятна болка при директното захапване на зърната ми, така че съм много доволна, че има такива практични и удобни "уреди"



Тема Re: Имаме си график на храненията:нови [re: Пoли]  
Автор Andrea$ (Andy)
Публикувано12.04.06 00:36



Поли, чудесни съвети!

Искам да отбележа само 2 момента:

1. Цеденето след кърмене до омекване и изпразване на гърдите никак не е препоръчително, особено в първите дни след раждането, когато още не се е регулирала естествената хиперлактация. Такова цедене може да утежни хиперлактацията и самото то да е причина за проблеми с препълвания, запушвания на канали и евентуални мастити.

2. Защо смяташ, че редуването на гърдите средно през 3 часа е подход, който в никакъв случай не трябва да се следва? Идеята е следната: Едно новородено със стомахче колкото черешка определено на едно сукане не може да изсуче цялата гърда, още повече пък и втората. То си пълни стомахчето с предното нискокалорично, но богато на лактоза мляко и спира да суче просто поради физическа невъзможност да поеме повече. Поради малкото калории, които е поело, съответно се буди скоро и иска пак да суче. Ако майката подаде втората гърда в този момент, то пак ще изсуче предното мляко от нея и пак ще спре преди да е стигнало до задното калорично мазно мляко. Приемът на твърде много предно мляко и твърде малко задно освен, че води до неспокойстие поради недостигът на лактаза, може да доведе и до недостатъчно наддаване. Изцеждането след кърмене пък допълнително ще намали приема на задното мляко - то ще иде във фризера, когато точно сега е най-необходимо на бебето. По-добрият подход е майката да предлага все същата гърда в определен период от време (средно 3 часа) - така хем ще се регулира хиперлактацията, хем ще е сигурно, че детето суче добре балансирано мляко. Пък когато бебето порастне и заякне достатъчно, че да изсуква цялата гърда на едно сукане, майката няма как да не забележи това и ще предлага вече и втората гърда в рамките на едно хранене. Ето една хубава статия по въпроса с източник Ла Лече Лига (предполагам това име е достатъчно авторитетно за теб по въпросите на кърменето :):



Чаена, една идея за храненето на бебето докато те няма: нека го хранят с чашка. Колкото и странно да ти се струва, всъщност бебетата много успешно сучат от ръба на чашка - така хем не се обърква механизмът им на сукане с биберон, хем се задоволява сукателният им рефлекс. Ето едно описание на тоя прийом: . Ако ти се струва неудобно, ползвайте лъжичка, капкомер, епруветка, спринцовка - все с нещо ще стане :).

Редактирано от Andrea$ на 12.04.06 00:52.



Тема Re: Кърмене, колики на 15 дни!?нови [re: surfline]  
Автор Sabby (непознат )
Публикувано12.04.06 02:13



Zdravey Chaena,

pri mene polojenieto e absolutno sushtoto: sekcio, ako ne izpompam pochvam da teka kato reka, a devoikata (koiato dnes pravi 15 dena) ne shte i da chue za subujdane i iadene. Ot vchera zabeliazah priznaci na koliki no oshte ne moga da kaja koliki li sa ili prosto i e bilo kofti na koremcheto vremenno.
Za hraneneto: spored moia pediatur tia triabva da iade po 60-70 ml na hranene. Kato hraneniata da sa prez 3 chasa... Az se muchih da go dokaram do tova polojenie 10 dena i nakraia se okaza che mucha ne samo sebe si no i neia. Sistemata beshe slednata: meria ia, kurmia ia (20 min na ednata gurda, 20 na drugata), pak ia hvurliam na kantara, vijdam kolko e iziala i dohranvam s biberon, nakraia sledva izcejdane s pompa. Cialata procedura mi otnemashe okolo 1 chas. Sledva pone 30 minutno prispivane i sled edin chas pochvam da ia ruchkam da se subudi ta da pochnem koshmara otnovo. Az che ne mojeh nishto drugo osven hranene da pravia e edno na ruka no po golemia problem beshe che tia ne se naspivashe, suotvetno se frustrirashe kato ia subudia i neshteshe da iade. Onzi den mi pisna i si kazah, ne me interesuvat nikakvi 8 hranenia, nikakvi shemi i drugi gluposti, nadiavam se da e dostatuchno umna kato e gladna pone da se subudi. V momenta kato iade na 4 1/2 chasa - rejim koito tia si napravi sama. Budi si se sama i nai vajnoto izsuka ot mene 60 ml, koeto ne go biah vijdala predi kato sledvah shemite na pediatura. Meria ia vsiaka vecher predi da ia izkupia i vsuchnost nai vajnoto e da naddava. Spored moia pediatur triabva da naddava po okolo 30 gr na den... Tia go pravi taka che az sum spokoina.

T.e nai vajnoto e deteto da naddava i da aka kolkoto triabva. Drugoto sa shemi deto sa bazirani na srednostatisticheskoto dete, koeto na praktika ne sushtestvuva. Gledai si deteto i se vodi po nego a ne po kakvo ti kazvat drugite hora...

Uspeh i pishi kak se spraviash.



Тема Re: Имаме си график на храненията:нови [re: Andrea$]  
Автор Пoли (член)
Публикувано12.04.06 03:35



Чудесен съвет, Андреа, относно чашката и лъжичката. Това е най-добрия подход да не се обърква бебето с биберон и да се съхрани по възможност нормалното кърмене.
Всичко останало е много правилно, но когато се касае за нормално бебе с нормално кърмене. В дадения случай имаме бебче родено с по-ниско тегло (в какъв срок се роди бебчо?), което най-вероятно проявява признаци на недохранване (под въпрос, разбира се, но в дадената ситуация е много вероятно и нещо от първостепенна важност, на което да се обърне внимание).

Когато оценявах ситуацията взех впредвид няколко факта:

-бебчо с ниско тегло- съответно с по-голяма тенденция да се уморява при кърмене и заспива на гърдата преди да е дополучило нужното количество.
- кърмене на 3 часа, което е нормален интервал за новородено, но в повечко за бебе поемащо по-малко като количество и имащо по-голяма нужда.
- плач между кърменията, който може да е проява на глад.
-кърменето е само от едната гърда през 3 часа. Ако се редуват гърдите, редът на всяка една се пада на 6 часа.
-майката използва силиконов накрайник, през който гърдата не се стимулира достатъчно и дава вода, която пълни стомахчето, препятствайки кърменето.

В дадената ситуация правя следните хипотези:

-Бебето не получава достатъчно кърма поради:
1- недостатъчната му сила да смуче достатъчно дълго.
2- неностатъчно количество кърма

В първия случай, целим да стимулираме максимално бебето,никаква вода, която да му пълни стомахчето и убива апетита.
Втората хипотеза изглежда много вероятна поради увеличения интервал, по-малката от обикновенно нужда на бебето и краткия престой на гърдата,намалената стимулация на гърдата.
Следователно действията освен към стимулиране на бебето, трябва да са насочени и към стимулиране на производството на кърма. В дадения случай целта е задоволяване нуждите на бебето и не хиперлактация. В нормална ситуация към 10-14-ия ден производството на кърма от жлезите е регулирано и е към 750 мл. дневно. Бебето явно не поема толкова, гърдата не се изпразва дълго време- от застоя риска от проблеми с инфекции е голям и това допълнително още повече подтиска работата на жлезата. Или увеличаваме количествата кърмене (което е най-добре от всяка една гледна точка), или стимулираме допълнително (и временно) гърдата с изцеждане. Колкото до калоричността...при недоносени бебета по принцип произвежданата кърма е по-калорична от обикновенно. Изцеждането е временна мярка, целяща «наваксване на изпуснатото» и регулиране на нормално кърмене. Бебето и без това не е в състояние още да издърпва по-тежкото мляко- с по-често кърмене или даване на изцеденото би могло да го получава.
Така виждам аз нещата без да съм там за да оценя реално- най-точно ще си каже мнението педиатъра след като види бебето и разговаря с майката, а още по-добре би била консултация със специалист по кърмене, но не съм чувала за такива в България. Водя ежеседмично клиника по кърмене-имам малко наблюдения с подобен род проблеми и не мисля, че в случая изцеждането или кърмене от двете гърди би попречило- точно обратно. Но...ако успее да зачести кърменията или поне продължителността им, би било най-добре.



Тема Re: Имаме си график на храненията:нови [re: Пoли]  
Автор Andrea$ (Andy)
Публикувано12.04.06 11:33



Май само с хипотези работим поради малкото налична информация :).

Значи аз смятам, че в случая въобще не става въпрос за недохранване, нито за поспаливо бебе. Чаената вече спомена, че детето ака редовно и напоследък е по-неспокойно - иска да суче често (което е чуедсно, макар много майки да се притесняват от това поведение). Освен това течовете на гърдите й между кърменията определено говорят за още нерегулирана хиперлактация. В случая смятам, че става въпрос за излишно притеснена майка, която неправилно интерпретира нормалното поведение на бебето си. Та с подадената информация аз целя успокоение на майката, както и леки корекции в отганизацията на кърменето - често кърмене при всеки знак от бебето, никакви води, чайове, биберони (по тези неща сме съгласни) и смяна на гърдите при уверяване, че първата гърда е изсукана добре. Така ги виждам аз нещата. Предполагам Чаеното момиче ще се успокои след като скоро премерят бебето. И понеже всичко е индивидуално, най-важното е да се следи бебето и да се следват неговите знаци - това е най-добрият подход за всеки случай.

Снощи забравих да спомена още един добър подход особено за случаи на слабички бебета - да се ползва техниката на компресия на гърдата, за да се помогне на бебето да суче по-ефективно. Ето тук е описана подробно:

.

Що се отнася до консултантите по кърмене - да, все още няма официални такива в БГ. Но пък вече имаме първият си Ла Лече Лидер - модераторката на форума "Кърмене и захранване" в бг-мамма. А на 29.04 е учредителната сбирка на първата Ла Лече група у нас - в Пловдив. За интересуващите се, ето инфо: . Това бяха минути за рекама, малко в страни от темата, но не чак толкова в страни все пак :).

Чаена, пиши как сте, че се заринахме в хипотези с Поли :).



Тема Re: I az bqh taka...нови [re: Чaeнo Moмичe]  
Автор steffy (познат)
Публикувано12.04.06 12:26



Tova sa koliki, napravi mu rejim, ne mu davai da suche po-chesto, izchakvai da minat po 3 chasa mejdu hraneniqta.
Sushto te suvetvam da se izcejdash sled vsqko kurmene, che az ot mnogoto kurma vdigah temperatura 39.5 i samo s izcejdane i na dvete gurdi q svalih.
Za kolikite na Valentin samo kapkite Sab Simplex mu pomagaha, nikakvi chaicheta ne vursheha rabota.

<P ID="edit"><FONT class="small"><EM>Редактирано от steffy на 12.04.06 12:28.</EM></FONT></P>

Редактирано от steffy на 12.04.06 12:30.



Тема Нерегулираната лактация и т.н.нови [re: Чaeнo Moмичe]  
Автор Чaeнo Moмичe (тиха церемония)
Публикувано13.04.06 16:06



Да, гърдите ми текат като скачени съдове - ако суче от едната, другата тече и обратното. Иначе сега му подавам гърда и той цока, след което тя е мека. Когато засмуче определен брой пъти се уморява и диша като мечка, после пак така, но не винаги чувам преглъщането му шумно. гушката му мърда ритмично, после почива. Като се отпусне кърмата продължава да си тече в устата му, което ни докарва до оливане на дрехи, одеяла и т.н. Гледам главата спрямо тялото да е в права линия, да е на една страна обърнат, с лице към гърдата, но не винаги това е позата, която е удобна за него. Като го хвана с дясната ръка - ок, ако е наляво обаче нещо не улучваме положението. Сега мисля пъклени планове - как да суче не легнал на една страна, а приседнал ако може, т.е. отгоре не тече кърма, но отдолу някъде изтича, което ме кара да мисля, че не засмуква добре и има луфт. И така аз се кефя, че той суче, с то дрехите му към пералнята отиват.

От това, което прочетох отгоре-отгоре сега, но си запазих, за да прегледам на спокойствие, забелязвам, че се споенва носът да е опрян, не брадичката. Аз уж чаткам инглиш, но все пак ми се струва, че греша, а?

Ново 20!
Лекарката я чух вчера, за да ми каже да го заведа на мерене на 18, понеделник, т.е. 10 дни след изписването ни. Като й казах, че яде по9-10 пъти за 24 часа и ми се скара, че е поръчала почивка през нощта, затова тази нощ дадохме водичка, но без захар. Е, имахме си едно нощно към 1, после това в 3 го махаме. Не знам дали ще стане, той така и не рева за ядене, мрънкаше само. Вода той не пие през деня, защото тогава сме на кърма, предлагам му, но той не иска. Само през нощта ще имаме, за да почива корема.
Да, знам че бебетата сами си изграждат режим, че така и така, но какво да правя? Нали педиатърката също казва какво да се прави...Объркана съм...
Ако е гладен, защо го държа гладен. Ако давам, защо почивка няма... Вода не давам, как така без вода, той ако не иска е едно, ако иска си е друго. ...
И сега мисля да правя така - кърмя през деня на 2,5- 3 часа, когато си поиска. Гледам памперсите пълни ли ги. Последно хранене му е към 00- 01 часа, после да яде в 6. Почти на 3 седмици е вече, в родилното не е хранен м/у 1 и 6, аз разбих режима. Сега ще опитам да го сложа поне през нощта на режим, а през деня той да казва как.
А за водата в жегите как се процедира?Бебетата нали ожадняват също като големите хора?Да не са камили?
Аз също не исках да давам вода, но казаха да предложа, пък като не иска, не иска.



Тема Re: Нерегулираната лактация и т.н.нови [re: Чaeнo Moмичe]  
Автор Andrea$ (Andy)
Публикувано13.04.06 17:26



Ех, чаена...

Аз и не очаквах нещо по-различно от български педиатър (макар да има някои мнооого редки изключения), но няма как да не се натъжа от съветите й. Особено пък когато се касае за толкова мъничко бебенце . Тя несъмнено те тласка към дохранване и отбиване с тие съвети - сега ти казва да кърмиш на режим и да даваш вода, а после на консултацията като види лошо наддаване, ще ти препоръча веднага дохранване, първо по малко, после количеството ще се увеличава и накрая бебето ще се отбие. Това за съжаление е стандартния сценарий за повечето майки, слушащи педиатрите си у нас .

По въпросите ти: Да, опреният в гърдата нос на бебето стимулира сукането, разбира се внимавай да не е прекалено притиснат, че да не може да диша бебчето. Не се притеснявай от течащата от устата кърма. Явно има в изобилие и изтича или рефлекса на потичане на млякото ти е прекалено силен. Силната струя може да кара бебето да нервничи и да се дърпа, понеже го дави. Ако прецениш, че случаят е такъв, може като усетиш слизането на млякото да оставиш силните струи да изтекат в чашка например или да изцедиш малко мляко предварително. За преглъщането - бебето преглъща бързо и шумно по време на задействане на рефлекса на потичане на млякото. Този рефлекс може да се задейства 1-2-3 пъти на едно кърмене. През другото време бебето суче по-вяло с по-редки преглъщания.

Не въвеждай режим, нито вода - за това вече писахме преди в темата. За установяване на лактацията особено важно е нощното кърмене, не го спирай насилствено. Нека се увериш, че бебето наддава и расте преди да предприемаш каквито и да е ограничителни действия (което горещо ти препоръчвам да не правиш).

Няма повече какво да ти кажа, съвети получи достатъчно добри, решението е твое. Искам само да ти споделя личния си опит от следването съветите на моята педиатърка след раждането на дъщеря ми. Малката се роди 3100, изписаха ни 2860. По съвет на педиатъра кърмех през деня на 3 часа. Първите 2 нощи се опитвах да й давам само биберон и вода, но много бързо с таткото установихме, че това е безумие - детето се будеше на всеки 15-20мин и проплакваше от глад, а ние го мъчехме... От третата нощ взех детето при мен на спалнята и го кърмех когато поиска нощем и всички бяхме доволни. Но през деня продължавах с режима, между кърменията предлагах подсладена вода, както си му е реда. Детето се будеше по-рано и плачеше, но аз упорито го подрусвах и давах биберон и вода.

На 25 дни премерихме бебето и се оказа, че е отслабнало още 100г. след изписването. Това беше може би най-сериозната вътрешна борба, която съм преживявала - дали да слушам педиатъра си или да следвам инстинкта си. Разбира се получих съвети за дохранване. Но аз вече имах информация, че има и друг начин - кърменето при поискване. Много съм благодарна, че получих подкрепа от една друга кърмеща майка от този клуб, както и от съпруга си. От тогава съвет за кърмене и захранване от педиатър не съм следвала (то и едни съвети бяха...), изчетох много, научих много...

Как се справих със ситуацията тогава: веднага спрях всякакъв режим, вода, чай, биберони. Оставих детето да суче на гърдата когато и колкото поиска денонощно. При всяко промрънкване подавах гърдата и се кърмехме с часове. Няколко дни бяхме буквално като скачени съдове, но детето почна да наддава само от моята кърма, не съм дохранвала. От тогава насетне винаги първо следвам знаците на детето си във всяка ситуация и се доверявам повече на инстинкта си. По този начин се кърмим и до днес - повече от две години.

На педиатърката не си длъжна да даваш отчети как храниш детето си - това е твое решение и отговорност.

Следвай бебето си и пиши как сте наддали след консултацията.




Тема Re: Нерегулираната лактация и т.н.нови [re: Andrea$]  
Автор Andrea$ (Andy)
Публикувано13.04.06 17:40



Забравих да кажа за водата - в кърмата има достатъчно вода за да утоли всякаква жажда на бебето дори и в най-големите жеги. Принципът "предлагам и ако иска - пие" не е много добър за толкова малко бебе - когато бебето е гладно то суче каквото и да му подадеш. Така може от глад да изпие доста вода и съответно да не може после да поеме кърма поради физическото ограничение на стомахчето му, а като не суче съответно и не стимулира гърдите. Т.е. този подход крие риск от недохранване и намаляване на лактацията. Показателен пример за такава грешка е и моят личен опит, който вече описах...



Тема Re: Нерегулираната лактация и т.н.нови [re: Чaeнo Moмичe]  
Автор surfline (veche poznat)
Публикувано13.04.06 17:55



Чаена и при нас в наЧалото течеШе от всякъде_уста, нос...май само от уШите не иzлиzаШе...ако са ти твърди гърдите иzпомпвай по малко или оставяй първиете капки да иzтекат и като поомекне гърдата му давай на бебо(така zасуква по лесно, не се чува мляскотене и после няма колики), един съвет от мен_не приучвай бебето да яде в раzни странни поzи_сега е колкото 2 пакета zахар, но като стане 6 кила Ще се видиШ в приклЮчение, ако трябва да го придържаШ и крепиШ насам_натам...
Това zа водата ноЩем и zа почиването на стомаха няма да го коментирам, zаЩото трябва да повторя мнението на Андреа...само Ще спомена, че тук, а и в книгата на д_р Спок го пиШе черно на бяло, че ноЩното хранене МОЖЕ(по желание на родителя) да се zаменя, когато бебето е над 6 седмици...zа протокола Симона я кърмех ноЩем точно един месец и след това тя сама спря да се буди...
Вода се предлага на по_големи бебоци (като въzраст) и то ако се раzплаче до ок. 90 мин. след кърмене(т.е. най_много до час и половина след обилно ядене), ако е яло малко при кърменето направо му zабождаШ цицата в устата...поне така пиШе по най_новите zап.европ. книжки...zа сега ние водата и чая ги плЮем с отвраЩение.




Тема Re: Нерегулираната лактация и т.н.нови [re: Чaeнo Moмичe]  
Автор Acя ()
Публикувано13.04.06 18:24



бях си обещала да не пиша повече тук, обаче се ядосах много на последното написано за мнението на педиатъра!
аз съм за махане на нощното хранене, НО и тук си има правила!това става чак след 1 месец и бебето трябва да е с нормално тегло а както чета вие освен че сте малки-нямате и месец и бебето е недоносено нали?
за водата няма да коментирам всеки да си преценява!


Елена 10.11.2003

Тема Re: Нерегулираната лактация и т.н.нови [re: Acя]  
Автор Beни (Майка на Лора)
Публикувано13.04.06 21:11



Така е - Спок пише, че може да се спре нощното хранене на бебе на един месец и то ако е над 4 килограма.
http://dhv.hit.bg/spok.htm



Тема Re: Нерегулираната лактация и т.н.нови [re: Чaeнo Moмичe]  
Автор Пoли (член)
Публикувано14.04.06 01:17



Аз пак ще се повторя чаена- ти си мисли.

Водата е изключително вредна особенно за новородени и колкото по-малко е детето, толкова по-вредна е за него. Не става само въпрос за това, че вреди на кърменето. Водата разрежда натрия в кръвта (т.нар. водна интоксикация), следствие на което биха могли да са ви и всички сегашни проблеми. Държа в ръцете си научна статия, където се цитират проценти жени в Щатите, които давали 3 пъти седмично вода на бебетата си, независимо от предупрежденията на медиците. Съобщават, че това са нискообразования жени от социално слаби прослойки, имащи допълнително нужда от специални мероприятия за повишаване на родителските им способности.
Мисля си...какво да си мисля, направо не ми се мисли българската майка по колко пъти не седмично, ами дневно дава вода и доколко са образовани самите лекари.

В никакъв случай не спирай да кърмиш през нощта- буди ли се-кърмиш! Не слушай педиатъра!
В никакъв случай не давай НИКАКВА вода! НИКАКВА! Всичката необходима за бебето вода се съдържа в кърмата ти. Вода- само в най-горешите дни и в умерени количества.
Днес говорих по твоя случай със специалист по кърмене. Да спомена, че тя е завършила специална магистратура чисто и само по кърмене, която се предлага в много малко университети в Щатите и такива специалисти за целия град са я има, я няма десетина. По-добър специалист от това, здраве му кажи.
Значи...одобри напълно съветите ми и каза- до към 2-рия месец приблизително, кърменето всеки път е на двете гърди! Не само за теб конкретно- по принцип. След това може да се преминава на една, но не по-рано.

Това е- задочно те консултирах с възможно най-добрия специалист в тази област. Ти си преценявай.



Тема Re: Нерегулираната лактация и т.н.нови [re: Пoли]  
Автор Beни (Майка на Лора)
Публикувано14.04.06 11:12



Поли, с каква цел това от двете гърди - за стимулиране ли или с цел да сме сигурни, че се наяжда? И какво казва твоята позната за цеденето?



Тема Re: Нерегулираната лактация и т.н.нови [re: Пoли]  
Автор Чaeнo Moмичe (тиха церемония)
Публикувано14.04.06 17:06



Благодаря за написаното. От тази нощ ще кърмя, пък нека сам да се откаже от нощтното хранене, а на педиатърката ще казвам, че не го кърмя, за да няма ала-бала.
Да давам от 2 гърди на едно кърмене не става нещо.. Той суче усилено, даже бих казала че добре си хапва, но от едната, когато дойде време за втората и го махна, вдигна го, за да се уригне /абе с у или о се пише не мога да кажа/, и като го преместя на другата нашият заспива вече... После спи по 2-3 часа и пак ядем, но от непипаната. Т.е. не мога да направя това с 2 гърди. Още малко и ще заякне, тогава ще има сили! Сега от 4 пъти веднъж става.



Тема Re: Имаме си график на храненията:нови [re: Пoли]  
Автор Чaeнo Moмичe (тиха церемония)
Публикувано14.04.06 18:51



Едната гърда като я засмуче и я прави като биба на НУК, с такава форма, вакумира много добре и суче като прахосмукачка. Другата няма такова изпъкнало зърно и там виждаме зор.
Днес правим замервания, излиза, че за 10 мин е сукал 60 гр, после запива като пън.
Тази вечер ще го измерим вкъщи да видим как е с теглото.
Изписаха ни 2450, а се беше родил 2400. Ако на ден трябва да наддава 30 гр, то за седмица излизат грубо 210. Ако не е наддал толкова мисля да не рева, ами да изчакам да наддаде, къде ще ходи?
Аз самата съм наддавала по много малко, а после съм си наваксала. Майка ми е била шашкана от лекарките, че съм кльощава и недохранена, родила съм се 2500. Изглежда не са се променили коренно педиатрите, само паника всяват.



Тема Re: Имаме си график на храненията:нови [re: Чaeнo Moмичe]  
Автор Andrea$ (Andy)
Публикувано15.04.06 10:02



Може би ще ти е от полза да погледнеш тази статия за нормите на наддаване при кърмени бебета :


Според мен се справяте чудесно!




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.