Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 06:37 25.05.24 
Взаимопомощ
   >> Бъдещи и настоящи майки-happy mama
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема въпрос за кърматанови  
Автор Sabby (непознат )
Публикувано04.04.06 01:49



Zdraveite vsichki,

Imam edin vupros otnosno kurmata. Bebcho e na 7 dena i mislia che kurmata mi veche doide. Imame maluk problem s hraneneto (vurhu koito uporito rabotim) i mi se nalaga da izpolzvam pompa. Ta ot ednata gurda cedia znachitelno po malko ot kolkoto ot drugata. Niakoi imal li e podoben problem i vuobchte problem li e tova ili e normalno?

Osven tova niakoi moje li da mi kaje kolko grama e normalno da izcejdam ot dvete obshto?

Blagodaria vi mnogo

Редактирано от Чeтa на 04.04.06 11:07.



Тема Re: vupros za kurmataнови [re: Sabby]  
Автор Tandoori (непознат)
Публикувано04.04.06 02:01



Здравей, честито бебче първо! :-)
Понеже ми се налагаше да цедя и слагам във фризера 3 месеца, та имам опит с цеденето. Нормално е от двете да не изцеждаш еднакво количество. Обаче не си уточнила дали цедиш след кърмене ( от двете, от едната?) или вместо?Това, че казваш,че от едната е много повече отколкото от другата- защо не пробваш да слагаш топло на гърдата, от която изцеждаш по-малко?
Няма "общовалидно" за всички количество , което трябва да изцеждаш. Зависи от много неща- дали ти е слязла добре кърмата, преди колко време е слязла, колко изяжда бебето и т.н.



Тема Re: vupros za kurmataнови [re: Sabby]  
Автор mishlentze (мама на 2 мишки)
Публикувано04.04.06 08:25



И на мен едната гърда ми е по-производителна Майка каза, че при нея е била същото.
На мен за една седмица ми се наложи да цедя, вместо дъ кърмя и аз цедях винаги първо от едната гърда, после от другата и следващия път обратно. Както си забелязала, като цедиш от едната, от другата също тече, макар и не такова голямо количество. Аз събирам и това количество в едно празно шише, докато цедя от другата гърда. При мен наблюдавах, че за следващото цедене гърдата от която не съм цедила първо и по-твърда и пълна.
Честито бебче и да сте живи и здрави и да влизате бързо в режим




Тема Re: vupros za kurmataнови [re: Sabby]  
Автор Andrea$ (Andy)
Публикувано04.04.06 10:45



Ако искаш, обясни какъв е проблемът с кърменето, може да получиш по-конкретни съвети за него. Цеденето в никакъв случай не е най-доброто средство за справяне с повечето проблеми с кърменето. Напротив - може да доведе до хиперлактация и евентуален мастит, ако се прилага "цедене до капка". Разумно е да се цеди по малко - само до облекчаване на гърдата при препълвания и запушвания.

Иначе цеденето не е никакъв ориентир нито за количеството кърма в гърдите, нито за това колко изсуква бебето. Бебето може да изсуче много повече от всяка помпа, понеже механизмът му за "доене" на гърдата е идеалният. Освен това за самия рефлекс на потичане на млякото отговаря хормонът окситоцин, който се блокира от адреналинът, отделян при стрес. Така, че една притеснена майка може и нищо да не може да изцеди, макар гърдите й да са пълни. Бебешкият допир, бебешкият плач идеално стимулират тоя рефлекс на потичане на млякото.

Естественият начин за синхронизиране на майката и бебето през първите дни на кърменето (и не само) е кърменето при поискване без никакви биберони, води, чайове и пр. Ако целият сукателен рефлекс на бебето е задоволен на гърдата, и то ще е сито и доволно според нуждите си, и майката ще е облекчена и кърмата й ще се регулира бързо според нуждите на бебето. Това може да значи да кърмиш и през 30 минути - нормално е за новородени. Постепенно ще разредят този интервал. Ако бебето е много поспаливо, най-много на 2.5-3ч. го буди за кърмене. Ако усетиш гърдата болезнена, по-добре първо предложи на бебето да посуче и ако то откаже, тогава изцеди малко, колкото за облекчение.

Разгледай статиите за кърменето тук:



Успех!



Тема Re: въпрос за кърматанови [re: Sabby]  
Автор KAMELlA (DESI)
Публикувано04.04.06 13:19



И аз бях така,нормално е.А иначе-не може да се каже,колко е нормалното количество,което можеш да изцедиш.Строго индивидуално е и зависи от това,как хапва бебчо.Аз бих те посъветвала да не цедиш сега,само ако имаш периоди на намаляване на кърмата.Храни бебето на повикване и се цеди само,ако чувстваш напрежение в гърдите след кърмене.Може би ще се наложи да се цедиш когато бебето стане на около 40дни-2 месеца.Тогава кърмата узрява и намалява и е нужно да продължиш да кърмиш и цедиш,за да се нрмализира.За повече инфо прочети тук

Успех и честито бебче.



Тема Re: въпрос за кърматанови [re: KAMELlA]  
Автор Sabby (непознат )
Публикувано05.04.06 00:27



Blagodaria na vsichki, no az mai naistina triabvashe da obiasnia kakuv e sluchaiat malko po podrobno: Ta tia ne iska da suche ot gurdite mi. Spored doktorite bilo zashtoto mi e mnogo malko zurnoto i tia ne mojela da go zasukva i sledovatelno se frustrira i ne iska da iade. Dadoha mi edno izkustveno zurno i pochnahme s nego ot a, b. Ta sega se ponauchi i s nego gore-dolu stava, no pak ne si vzima vsichko koeto i e neobhodimo. Vzehme edin kantar koito e specialno napraven s cel da se vidi kolko iade bebeto i za sega ot gurdite mi iziajda okolo 18 do 40 grama (varira vseki put). Az cedia za da ia dohranvam s biberona posle do okolo 60 grama, kolkoto i triabvalo na tozi etap, pak spored doktorite. MAlko mi beshe pritesneno s biberona v nachaloto zashtoto neznam kak shte ia otkacha ot nego, no po dobre taka otkolkoto da ne poema neobhodimoto i kolichestvo kurma. T.e cedeneto ne e vmesto a kato dobavka.

Ako niakoi ima opit ili suvet za situaciata shte sum mnogo blagodarna. Samo da utochnia che biah dosta uporita s kurmeneto i kum varianta s biberon i izkustveno zurno pribiagnah chak sled kato tia svali 10% ot tegloto si po rojdenie i az se izplashih. A osven tova imashe i ostra forma na jultenica, duljashta se na fakta che az sum O- a tia e A+, ta nedoiajdaneto i na tova ne pomagashe. Sega obache si vurna tegloto ot rajdaneto i jultenicata i mina izcialo.

Oh malo dulgo stana, no izviniavaite... i Mnogo blagodaria za suvetite



Тема Re: въпрос за кърматанови [re: Sabby]  
Автор Other Voice (crimson)
Публикувано05.04.06 01:26



Аз също кърмя с изкуствено зърно, бебето ми не можеше да захапва правилно зърната ми. Но при нас има друг проблем и това е, 4е пие доста дълго, а после изплюва огромно коли4ество. Така незнам какво остава в нея, а и незнам дали това повръщане е нормално.



Тема Re: въпрос за кърматанови [re: Sabby]  
Автор Exotic (непознат)
Публикувано05.04.06 03:33



Zdravei,
Chestito bebche. Az syshto kyrmia s izkystveno zyrno, zarydi vdlybnato zyrno na ednata gyrda. Izpolzvam go i za "normalnata" gyrda, poniakoga samo kyrmia bez nego. Mnogo e udobno, zashtoto inache bebeto naistina se iznervia. Vsichko shte e nared, ne se pritesniavai. I moiata dyshteria uj ne naddavashe dostatychno pyrvata sedmica, vikaha me niakolko pyti da ia tegliat v kabineta na pediatyrkata.
Sega veche e na mesec i se hrani i naddava normalno. Smiatam da polzvam zyrnoto, dokato kyrmia. Uspeh ti jelaia.



Тема Re: въпрос за кърмата [re: Sabby]  
Автор KAMELlA (DESI)
Публикувано05.04.06 03:47



Това с пробното кърмене не е фактор колко яде бебето.На едно кърмене суче повече на друго по-малко.А тегло бебето губи след раждане.И аз нямам изразени зърна и беше голям проблем,но бебето се научи в един момент и всичко беше ок.Също пробвах със силиконови зърна,но ми бяха огромни и Дани само се изнервяше.Както и да е,от това колко цедиш не можеш да заключиш колко кърма имаш или колко е изяло бебето.Ако сменяш памперса 7-8 пъти/май толкова бяха/на ден ,значи всичко е ок.Виж в страниците,чиито линкове сме ти дали,там пише супер подробно всичко,което питаш.Отиди и във форума на

.Там има форум само за кърмачки и доста информация.Успех



Тема Re: въпрос за кърматанови [re: Sabby]  
Автор Andrea$ (Andy)
Публикувано05.04.06 11:07



Саби,

притесненията за незасукването поради неподходяща големина или форма на зърното са напълно неоснователни. Бебето не суче зърното, то суче ареолата. Зърното е дълбоко в гърлото му при правилно засукване и няма отношение към самото сукане освен дотолкова, че през отворите му млякото изтича в гърлото. Много майки кърмят безпроблемно с плоски и вдлъбнати зърна, единственото за което трябва да се положи усилие е правилното засукване на бебето. Силиконовите накрайници работят в много случаи, но крият риск от недостатъчна стимулация на гърдата и съответно недостатъчна лактация, също водят и до "пристрастяване" към тях - детето тотално отказва да суче "на голо" след време.

Според мен проблемът ви с незасукването не се дължи на формата и големината на зърната, а евентуално на привикването на бебето към биберон в болницата преди това, както и на неправилно поставяне бебето на гърдата. Меренето на бебето преди и след всяко кърмене и дохранване с биберон до "цялата доза мляко" е много погрешен подход, неминуемо водещ към недостатъчна лактация при толкова малко бебе.

Това, което аз бих те посъветвала е следното:

- Обърни специално внимание на правилното засукване и се пребори да махнеш силиконовият накрайник. Прегледай тези статии по въпроса:




-Не давай никакъв биберон, защото бебето се обърква за правилния начин на сукане - от биберон е много по-различно, отколкото от гърдата. Когато се налага да дохранваш, прави го с капкомер, спринцовка, лъжичка или от чашка.

-Спри добавката - изведнъж или с постепенно намаляване. Не чакай да дойде часът за следващото хранене. При всеки признак на търсене на гърдата или при плач, предлагай гърдата. Нищо, че в началото ще ти се струва, че кърмиш нон-стоп, така ще се стимулира лактацията според нуждите на бебето.

Може да е малко трудно и стресиращо в началото, но това е изпитан метод, а резултатът определено си струва.

Успех!
И кажи как се справяте!




Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.