Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 21:17 19.05.24 
Взаимопомощ
   >> Бъдещи и настоящи майки-happy mama
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
Тема Януарските дуШички смеят се и радват всички...нови  
Автор surfline (veche poznat)
Публикувано01.03.06 15:25



И така честита баба Марта, нека са ни живи и zдрави дечицата, бели и червени, много добрички и послуШни...За майчетата им съЩото, като Ще добавя и zдрави нерви и много мляко.

ssi -бебета Симеон и Доротея, 5.12.2005
tani07 -бебе Ивет, 15.12.2005
DidkaBanditka -бебе Стефания, 27.12.2005
shanniahe -бебе Юлия, 1.1.2006
novaa -бебе София Леонор, 4.1.2006
[desi] -бебе Ерик, 7.1.2006
mishlentze -бебета Николай и Елена, 7.1.2006
balerinkata -бебе Стефания, 13.1.2006
kleo_80 -бебе Алекс, 13.1.2006
албенади -бебе София, 19.1.2006
steffy -бебе Валентин, 19.1.2006
Nasinda -бебе Александра, 24.1.2006
surfline -бебе Симона, 25.1.2006
_doritt_-бебе Мирабел Йоана, 28.1.2006
di_ma -бебе Емил, 11.2.2006


Ама пък мноооого мадами имаме тоя Януари.






Тема Захранване на бебоците...нови [re: surfline]  
Автор surfline (veche poznat)
Публикувано01.03.06 15:31



Кали повдигна въпросът в старата тема и предлагам да си го подискутираме тук...НаШият доки каzа да почнем от 8 седмица с по 1 чаена лъжичка сок от ябълки и да увеличаваме с по 1ч.л. докато стане 20 мл. после вклЮчваме морков, като обЩото количество се zапаzва, моркова може да се редува с киви, аz мисля да поиzчакам докато мадам zапочне 3тия и тогава да и давам сокчето и то само, ако са и се пораzминали коликите...Апропо колики, наШата не е акала вече 3 дни и половина какво се прави в такъв случай, че тук ми обясняват, че можело и по 7 дни да не акат?!?




Тема Re: Захранване на бебоците...нови [re: surfline]  
Автор Nasinda ((мама на Алекс))
Публикувано01.03.06 15:44



Тами и на нас доктора ни каза да я захранваме точно по същия начин. Аз също мисля към третия месец да почна. А колкото до акането нашата мацка заради капките, които и давам не беше ходила 24 часа и аз питах педито тя каза, че е нормално да запичат но ако минат още 12 часа да и се обадя. Ако искаш ще питам. При мен не се наложи Алекс напълни гащите веднага след това
Честита ни нова тема вече като майки. Ей сега нещата изглеждат по друго яче



Тема Re: Захранване на бебоците...нови [re: surfline]  
Автор di_ma (diemma)
Публикувано01.03.06 16:07



Браво за темичката.

Захранването смятам да започна след 6-я месец, ако всичко е наред. Баткото го захраних на 4,5м , но по препоръка на гастроентеролог , т.к. му липсваха някой полезни бактерии е стомахчето.

Милето 04.2003г
Емо 02.2006г


Тема Re: Захранване на бебоците...нови [re: surfline]  
Автор novaa (beshe nova)
Публикувано01.03.06 16:53



Тук казват че захранването най-рано след 4-тият месец трябва да почне, аз мисля да ги послушам. Акушерката която идва в кьщи за консултациите каза че ще ми донесе цяла книжка за захранването и после ще споделя какво пише и там.
За запека не мога да те посьветвам защото ние сме с обратният проблем - ака доста начесто и има много газове. Водихме я на остеопат та тя ни обясни че на родените сьс секцио бебета им липсва някаква бактерия в стомахчетата която родените по нормален начин имали от преминаването през вагиналният канал. Та тя ни предписа Пробиотик който да нормализира стомашната флора, а сьщо и прави масаж на коремчето. Казвам ви че след това се родих - коликите почти изчезнаха, а и беба започна да спи по цяла нощ.
За запека иначе сьм чела че поставяне на термометьр в дупето стимулирало процеса



Тема Re: Захранване на бебоците...нови [re: surfline]  
Автор mishlentze ()
Публикувано01.03.06 17:12



Аз на моите като се мъчат да акат и реват много през нощта им боцвам в дупето по 1 термометър с вазелинче Мисля, че действа. Иначе на нас доктора още м началото на 2-ри месец ни каза сок да даваме, ама аз си правих оглушки и чак днес започвам. А той вчера каза, че може и сок от круши или грозде, те разхлабвали. Така че днес им дадох от ябълки и круши. Първия път преди 1 седмица пробвах ябълка и нямаше проблем, освен че на Ники му беше зелено акото, но било нормално.
За кивито знам, че е силен алерген, не знам аз не бих рискувала толкова рано. На мен педито даже не ми дава да го ям аз
Моите си акот здраво, поне 3 пъти в денонощие Щом са ти казали, че е нормално, те докторите си знаят.
Може да пробваш и сок от круши, щом толкова разхлабва



Тема Re: Януарските дуШички смеят се и радват всички...нови [re: surfline]  
Автор mishlentze ()
Публикувано01.03.06 17:26



Момичета, заблудила съм ви за грамажа. Сега четох на кутията, че пише че във втория месец трябва по 170 мл готов разтвор да се приготвя, а не по 120 Извинявайте! Държала съм си гладни бебоците
От днес започвам да давам по 170, че пише, че в 3-4 месец трябва по 200 да изяждат А ние влизаме в 3-ти от 8-ми март Горките ми мишки.

Аз от днес почнах лекции пак - последен семестър, как ще го избутам не знам! А после и държавен изпит ме чака
Хайде, очните ще ги пропусна, ама за изпити трябва да се учи, а и най-кофти предметите сега са ни ги наблъскали накрая
Тъй че ако зачезна, да знаете, че съм над бумагите



Тема Re: Януарските дуШички смеят се и радват всички...нови [re: mishlentze]  
Автор Nasinda ((мама на Алекс))
Публикувано02.03.06 22:22



Девойки споделете някоя клюка - стига сте се занимавали с бебоците Е и аз силна вилна до сега бях с бебка.......имам проблем нацепиха ми се гърдите от кърменето ...дайте съвет с какво да ги мажа, че съм заприличала на произведение на Пикасо...........Можете да споделите и някоя клюка около вас....
Тами, не ти ли замириса тези дни малко на уиски около вас а?



Тема Re: Януарските дуШички смеят се и радват всички...нови [re: Nasinda]  
Автор mishlentze ()
Публикувано03.03.06 12:15



Наси, моите отдавна се нацепиха Още в самото начало на кърменето Сега вече взеха и да поувисват, така че май вече съм ги прежалила. Между другото, когато бях спряла да се цедя забелязах, че не ме болят, а като се цедя всичко ме боли Сега нали пак започнах, защото трябва да оставя малко мляко на гладниците, докато карам ски. И забелязах, че едвам по 5 мл изцеждам. А ако пропусна хранене изцеждам по 100-120 общо от двете гърди, което е доста малко
Та, като се върна от ските мисля да попия малко чай за лактацията.



Тема Re: Януарските дуШички смеят се и радват всички...нови [re: Nasinda]  
Автор surfline (veche poznat)
Публикувано03.03.06 12:57



ЧЕСТИТ ПРАЗНИК НА ВСИЧКИ...

Наси, аz се цапотя всяка вечер с преварен zехтин, а zърната с кремчето на Авент, че иначе така ме сърбяха_УЖАААААС...иначе бяхме при чичо Док...сложи едно пръстче в дупарата и се иzакахме...като консистенция не беШе zапечена, но аz сека нагъвам яко круШи и овесени ядки, че да му е по_леко на гадинчето...Да се похваля миналата неделя правихме погача...вкарахме малко балканистика в немския живот...

...а сега сме на планина, ако имате въzможност отивайте с бебетата по планини_стават страШни_наШата яде като zмей, спи като zаклана, а буzите са и като от реклама на руж на Манхатан...ааааааааааа и от вчера гъргори неЩо(май zапочва да се учи да гука и баЩа и се посра от кеф...сега и двамата си къркорят от банята...оооооооооооо и да си покажем усмивката на Мона Лиzа





Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.