Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 21:27 15.05.24 
Взаимопомощ
   >> Бъдещи и настоящи майки-happy mama
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | (покажи всички)
Тема Сок...от кога и кога?нови  
Автор surfline (veche poznat)
Публикувано27.03.06 10:41



Момичета, от кога zапочнахте да наливате бебоците със сокчета, че аz съм в ШаШ_акуШерката ми каzа след 7_8 седмица, доктора след 4тия месец...направо ме хвърлиха в оркестъра..и кога им ги давате_преди ядене, след, между???...Знам, че колкото хора толкова и мнения, но ми се Ще да ги чуя.




Тема Re: Сок...от кога и кога? [re: surfline]  
Автор _doritt_ (с надежда)
Публикувано27.03.06 11:16



Аз съм решила да давам каквото и да било след 6 навършени месеца.
Много странно, че ти казват от толкоз рано да почваш?



Тема Re: Сок...от кога и кога?нови [re: surfline]  
Автор kati_k (ентусиаст)
Публикувано27.03.06 11:22



Значи, в последно време лекарите са полудели и даже вече 4ух, 4е и в 3-ти месец препоръчват захранване, т.е даване на сокчета. Най-добре ти си прецени. Ако бебчо няма вече колики и коремчето му е спокойно започни в 4-ти месец, но ако плаче от колики как ще му даваш друго освен мляко? Аз захраних бебчо в края на 5-ти месец, спряха му коликите, беше спокоен и тогава. Не е фатално късното захранване, докъто ако започнеш по-рано може да има проблеми с коремчето.



Тема Re: Сок...от кога и кога?нови [re: _doritt_]  
Автор Nasinda78 (Skorpionka)
Публикувано27.03.06 11:24



Тами, аз почнах преди 5 дни. Давам ябълка - първия ден една лъжичка, две и така докато стигне двайсет милилитра. Докторката ми каза на обяд преди да я накърмя тогава да и я давам. Като стигнем 20 мл се включва и морков. За сега много добре и понася пък да видим...
Целувки на малката бузанка



Тема Re: Сок...от кога и кога?нови [re: surfline]  
Автор KAMELlA (DESI)
Публикувано27.03.06 11:29



Изчакай до 6м,преди това само кърма или адаптирано мляко.Моето бебе поне така го захраних и не сме имали проблеми.После започни с каши без глутен,после зеленчукоеи пюрета,следват плодови или обратното ако прецениш.Месо прояде на 8м ,а яйце на 10.Кисело и прясно мляко не се дават до 18м,както и някои риби и колбаси.плодове от сорта на киви,ягоди,праскови,каисии,банани,домати не се препоръчват до годинка.Така поне съветват педиатрите в Испания.Коремчето на бебето не е подготвено за различна от мляко храна преди 6м.Няма защо да бързаш да го захранваш преди най-рано 4м.Нека приема повече млако,отколкото нитратни зеленчуци.

Редактирано от KAMELlA на 27.03.06 11:36.



Тема Re: Сок...от кога и кога?нови [re: surfline]  
Автор Blondi (hohi)
Публикувано27.03.06 15:45



След 4-ия.
Аз тогава започнах,но не давам сокове,а плодово пюре или пасиран пресен плод.



Тема Re: Сок...от кога и кога?нови [re: surfline]  
Автор milena* (Варна)
Публикувано27.03.06 15:49



На големият ми син дадох няколко пъти след 4-ия месец и се отказах. После дадох чак след като го захраних. На малкия още не съм му давала сок.
А иначе сока се дава между храненията - около 1ч.-1ч.30мин. след хранене. Сутрин и следобед. Започва се с 1 лъжичка и постепенно увеличаваш до 20-30мл. А по-късно по 50 мл.

Златко и Стоян

Тема Re: Сок...от кога и кога?нови [re: surfline]  
Автор Пиcaнa (Консерва)
Публикувано27.03.06 16:05



Аз въобще не давам сокове. Давам цели или настъргани плодове. Ествествено, от когато бебето е готово- някъде след 6 месец.


София 16.08.2004г.


Тема Re: Сок...от кога и кога?нови [re: surfline]  
Автор mishlentze ()
Публикувано27.03.06 16:54



Тами, ние даваме сок сутрин съм 11 между храненията и следобед към 5 пак между храненията, 1 час след ядене или 1 час преди следващото. Сутрин ако са акали вече давам сок от ябълка и морков или ябълка и грозде, ако не са само гроздов сок или крушов. Гроздето и крушата са за разхлабване. Следобед пак така, в зависимост колко са акали. но напоследък, за да не ми се буди Ники през нощта му давам гроздов сок и следобед. В комбинация с ябълка или ако не е акал чист.
Давам сок откакто навършихме 2 месеца. Първо по лъжичка, на другия ден 2 и така докато стигнехме до момента, в който не искат повече и плюят. Така че сега давам колкото искат. Доктора на нас ни каза от 4-тия да почваме със зеленчуково пюре, чак после плодово. Но вие сте на кърма само, така че не знам за пюретата. Ние нали се дохранваме...
В началото правех сок в машинката, ама после пада едно миене Така че сега вече изстисквам гроздето направо с марличка, преди разрязвам зърната на 2, а ябълка и морков стържа върху марличка и после цедя. за толкова малко количество не си заслужава да цапам машинката.
Сока го давам с лъжица, за да свикват и после да не ми е трудно с пюрето. Ники яде с лъжица още от първия месец Давах му така млякото, защото дупката му беше малка и цокаше по час и половина



Тема Re: Сок...от кога и кога?нови [re: kati_k]  
Автор mishlentze ()
Публикувано27.03.06 16:57



Моя доктор заяви, че сокчето не било захранване и не заменяло хранене. Било само допълнение към млякото, понеже нуждата от витамини расте постепенно и вече не можели да си набавят всички витамини от кърмата само Така че ние му се доверихме




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.