Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 09:24 11.06.24 
Взаимопомощ
   >> Бъдещи и настоящи майки-happy mama
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | (покажи всички)
Тема Re: Сок...от кога и кога?нови [re: KAMELlA]  
Автор Пиcaнa (Консерва)
Публикувано29.03.06 16:10



Права си, за съжаление е така


София 16.08.2004г.


Тема Re: Сок...от кога и кога?нови [re: KAMELlA]  
Автор Acя ()
Публикувано29.03.06 17:47



много съжалявам че така си ме разбрала!
идеята ми беше че човек трябва да следва това което му казва компетентното лице, а не какво е прочел някъде си!и ето че и ти си направила както те е посъветвал лекаря!
примера го дадох защото тя си захранва така (моята позната де защото така е прочела, не по съвет на лекарите)!
влизам както можеш да видиш от регистрацията ми от април или май 2003 година когато бях бременна с първото ми дете, така че съм запозната с мноооого от темите обсъждани тук да не кажа с всички!
не съм искала да те обиждам!ИЗОБЩО КАКТО И КОГОТО И ДА БИЛО ДРУГ!не споря за ползата от късното или ранното захраване!идеята ми е че и едното и другото имат съответните правила и за да се практикува едно от тях трябва да си запознат със съшността им!
аз съм кърмила по режим, рано е захранена, кърмена е до 7 и половина месеца, разболях се и трябваше да пия антибиотик несъвместим с кърменето, можех да продължа и повече ако не беше това!не съм имала нито разранени гърди нито пък съм додавала формула след излизането ни от родилния дом!грешката която не можах да избегна беше че трябваше на 7 и половина месеца детето го захраних с кисело мляко поради липса на желание у нея да яде адаптирано мляко!после и се появи алергия към цветя обаче тъй като не можехме да разберем от какво е си помислихме че може да е от към кисело мляко, та в този миг съжалих за киселото мляко и само това!детето ми яде всичко здрава е никога не е била злояда!
на края няма човек който да може да ме убеди че заради 20 мл сок, който се преработва за час детето се отбива от кърменето!!в крайна сметка повече от 20 мл това сокче няма да заеме в коремчето, т.е. евентуално ще изпие 20 мл кърма по-малко, както всички знаем обаче кърма се произвежда точно толкова от колкото има нужда организма, как от заместването на 20 мл кърма тя изведнъж ще спре?въпроса ми не е отправен лично към теб!!


Елена 10.11.2003

Тема Re: Сок...от кога и кога?нови [re: Пиcaнa]  
Автор Acя ()
Публикувано29.03.06 17:54



знам аз че си захранвала по съвет на лекар , и виждам защо се дразниш!на мен за всяка храна са ми казвали сега започваме еди кое си защото еди какво си!
а за кухнята има обща кухня и обща кухня!като гледам кои неща не си давала още на София искам да ти кажа че нямаше да даваш нито един десерт, почти нито една супа и понякога и второто нямаше да даваш!
кога ще захраниш с белтък и жълтък само питам че ми стана интересно?!


Елена 10.11.2003

Тема Re: Сок...от кога и кога?нови [re: Acя]  
Автор Пиcaнa (Консерва)
Публикувано29.03.06 17:55



Не е 20 мл. кърма, защото детето разрежда храненията, ако наприемр суче на час и половина, то с вода и сокове ще суче на 3-4 часа, от там намалява честото сукане, съответно стимулирането на необходимото количество храна и отбиването по-рано.
При някои майки, които имат късмет с повечко кърма, наистина може да не се отрази, но при тези, които срещат трудности с кърменето, именно ранното захранване оказва отрицателно вкляние


София 16.08.2004г.


Тема Re: Сок...от кога и кога?нови [re: Acя]  
Автор Пиcaнa (Консерва)
Публикувано29.03.06 18:02



Да, аз затова и не записах на кухня (оставям на страна факта, че спи до 1 ч. на обяд ), а не бих я оставила сама в апартамента ...
С жълтък захраних на навършени 1г. и 7 месеца, директно в ядене, не както по бг схемата с варен жълтък, дадох макарони с яйце и сирене
Белтък- по Великден сигурно ще хапне
Нишестета- въобще не виждам смисъл от тях, не знам дали ще давам ...
Мед- след 3 г.
Прясно мляко- след 3 г.
Кисело дадох след 1 г.
Месо яде всеки ден от 9 месец, само свинско не е яла.


София 16.08.2004г.


Тема Re: Сок...от кога и кога?нови [re: Пиcaнa]  
Автор Acя ()
Публикувано29.03.06 18:04



не съм много съгласна!майка ми е родена '58 година и е захранвана рано, баба ми и е дала даже сок от грозде още в родилния дом(стиснала и е в устичката от няколко зрънца)!майката на свекърва ми също, вероятно без съвети от педиатри, защото майка ми е раждана в Рудозем, а свекърва ми са живяли на село, даже брат и е роден вкъщи!
а на скоро бях преводач на един португалец!той има две момиченца близначки и ми разказваше как ги хранят, ами започнали са със сокчета, после на 3 месеца плодове пюре, после зеленчуци на седем месеца ядяха супи и чуйте какви меса ядяха децата--пиле и .......агнешко!децата се чувствали много добре!
P.S.а между другото и surfline е в Германия, т.е. явно не е само в България!


Елена 10.11.2003

Редактирано от Acя на 29.03.06 18:09.



Тема Re: Сок...от кога и кога?нови [re: Пиcaнa]  
Автор Acя ()
Публикувано29.03.06 18:08



сега не го възприемай като спор а само като разговор , но не би ли трябвало да разреди примерно две хранения?


Елена 10.11.2003

Тема Re: Сок...от кога и кога?нови [re: Acя]  
Автор Пиcaнa (Консерва)
Публикувано29.03.06 18:43



Моите баби са кърмили изключително, без нищо друго, сигурно ги е мързяло да стискат сокчета
За световния опит ти цитирам Спок: "ПРИБАВЯНЕ НА ТВЪРДИ ХРАНИ": "Няма строго определена възраст, когато трябва да започне включването на твърди храни. Преди 50 години се започваше след 1-годишна възраст. Години наред лекарите експериментираха, като даваха тези храни все по-рано ..."

Португалската схема не я намерих, за да ти я цитирам, но ето

например, не вярвам да има съществени разлики.
Това, което ти е казал португалеца със сигурност не е по препоръка на педиатър


София 16.08.2004г.


Тема Re: Сок...от кога и кога?нови [re: Acя]  
Автор Пиcaнa (Консерва)
Публикувано29.03.06 18:55



Не разбрах въпроса ти
Да се разредят като следствие на даването на сок или майката на сила да разреди храненията, за да постави бебето на режим?
В първия случай- всичко е строго индивидуално, ако детето изпитва дискомфорт, може и да откаже да се храни за доста дълго време, за втория- часовник не съм гледала при храненето и все още не гледам


София 16.08.2004г.


Тема Re: Сок...от кога и кога?нови [re: Пиcaнa]  
Автор Heмиpницa (вече мирясала)
Публикувано29.03.06 19:12



идеята ми беше че човек трябва да следва това което му казва компетентното лице, а не какво е прочел някъде си!

Не мога да се съглася с това мнение!
Не мога да имам доверие и да поверя здравето на детето си на човек, който не се информира нон стоп за медицинските новости по света и не чете непрекъснато. Аз се доверих да раждам в ръцете на човек, който ползва мейл, знае 4 езика, има няколко специализации в чужбина и чете в интернет по въпросите свързани с професията му на гинеколог.
За здравето на детето ми това се отнася 1:1. Аз имам достатъчно време и средства да се информирам и да обсъждам с педиатъра, кое е най-доброто за децата. Аз съм за диалог и работа в екип, а не за сляпото доверяване и експериметиране.

Редактирано от Heмиpницa на 29.03.06 19:18.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.