Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 09:34 11.06.24 
Взаимопомощ
   >> Бъдещи и настоящи майки-happy mama
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | (покажи всички)
Тема Re: Сок...от кога и кога?нови [re: KAMELlA]  
Автор mishlentze ()
Публикувано27.03.06 18:57



Да те питам, как така от 6-ти месец начало на захранване- сок и 8-ми месец месо? Как за 2 месеца с цялата тази храна свиква стомаха на бебчо? Нали през седмица се дава нова храна? Или нещо аз не съм добре запозната



Тема Re: Сок...от кога и кога?нови [re: surfline]  
Автор Mapчeтo (дразнеща)
Публикувано27.03.06 19:13



Аз не съм дала още сокче. На 8 месеца е малкият.
Ще почна скоро да му давам сокчета от пресни плодове.
По принцип педиатрите препоръчват да се захранва след 5-6 месец.

Редактирано от Mapчeтo на 27.03.06 19:17.



Тема Re: Сок...от кога и кога?нови [re: mishlentze]  
Автор Mapчeтo (дразнеща)
Публикувано27.03.06 19:14



Какво имаш предвид с нова храна?
Паузата между въвеждането на нови храни - примерно днес си въвела един плод, а след това друг, е три дни, може и повече, но това е минимума.

Ако чакаш по две седмици да въведеш нова храна, ще захранваш цял живот

Редактирано от Mapчeтo на 27.03.06 19:15.



Тема Re: Сок...от кога и кога?нови [re: mishlentze]  
Автор KAMELlA (DESI)
Публикувано28.03.06 00:27



Ами по принцип е хубаво да се изчаква между вьвеждането на нова храна,но като казвам,че сме започнали с месо нямам предвид,че за 1м съм му дала всички видове месо или пък зеленчуци.Започваш с по-опростено меню и го сменяш постепенно.А яйцата постоянно ги забравях,така или иначе.Вечер давах каша с млякото,понеже пише,че е по-лесно смилаема и то рядко,2/3 лъжици.Дани имаше атопичен дерматит и отложих захранването до последно.Кърмих почти година,сокове кажи речи не съм давала,направо суров плод или смачкан на пюре.И сега не му давам сок,ръфа плодовете цели.



Тема Re: Сок...от кога и кога?нови [re: surfline]  
Автор fish_ (непознат )
Публикувано28.03.06 01:28



Аз започнах да давам сокче от ябълка още в края на третия месец. Винаги беше малко преди кърменето ок. 12.00 на обяд. Обиковено се започва със сок от ябълка (заради пектина), по една чаена лъжичка, като постепенно увеличаваш. Обаче ако бебчо има колики, трябва да изчакаш докато преминат напълно. Плодовата киселина предизвиква така нареченото "пресичане" на млякото ( без значение дали е кърма или адаптирано), образуват се нещо като "парцали" в коремчето, които предизвикват още по-големи болки. С две думи, изчакай да преминат коликите ( ако има такива) и тогава.



Тема Re: Сок...от кога и кога?нови [re: surfline]  
Автор surfline (veche poznat)
Публикувано28.03.06 08:19



Благодаря ви, момичета....много ми помогнахте...определено Ще чакам оЩе_колко?...ами тя сама Ще си каже, кога е готова...




Тема Re: Сок...от кога и кога?нови [re: surfline]  
Автор milamia (непознат )
Публикувано28.03.06 09:29



Абе тя че няма да си каже, е ясно, ама ти след някой месец пробвай- може пък да й хареса



Тема Re: Сок...от кога и кога?нови [re: milamia]  
Автор surfline (veche poznat)
Публикувано28.03.06 09:42








Тема Re: Сок...от кога и кога?нови [re: KAMELlA]  
Автор KAMELlA (DESI)
Публикувано28.03.06 10:39



Между другото мое мнение е,че даването на сок между храненията е мн.неправилно.Така се потиска апетита на децата и когато дойде време за млякото,поемат по-малко.Оттам кърмата по естествен път намалява и накрая спира.Според мен млякото е най-важната храна за децата.А в соковете витамините намаляват драстично когато ги изцедите от плода,нали се окисляват от вьздуха.По-добре цял плод.Смятам също,че по-балансирана храна от кърмата няма,както и формулата,която е с близък състав.



Тема Re: Сок...от кога и кога?нови [re: KAMELlA]  
Автор Acя ()
Публикувано28.03.06 20:24



напротив АКО се дават сокчета то е правилно да се дават между храненията, защото раздуват коремчето и предизвикват чувство на ситост, докато дойде времето за хранене стомахчето вече е празно и детето си яде по същия начин!колкото до окисляването на витамините соковете се дават не по-късно от 15-20 минути след като е изцеден за да не се окислят витамините, а и заради бързата ферментация!


Елена 10.11.2003


Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.