Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 23:12 25.09.24 
Взаимопомощ
   >> Бъдещи и настоящи майки-happy mama
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема Аз имам едно питане...  
Автор So_HaPpY (КурволесФобия)
Публикувано25.03.06 14:01



... не съм майка, нямам чалъм и да ставам, обаче вчера видях диалог между майка и дете, който ме изуми, изтъпи и прочие, каквото се сетите в този ред на мисли и думи.
Майка и дъщеря, около 3-4 годишна /не майката, макар че на акъл сигурно и тя беше толкова/ пред блока ми. Лапето реве и се тръшка, майката го гледа безпомощно. Тя го моли да тръгне, то пак се тръшка - действието се повтори около 4-5 пъти. Най-накрая майката реши все пак да клекне, защото до момента явно се притесняваше от това, че ще й се видят карантиите, под късата пола /която лично по мое мнение си беше забравила удома/, та клекна женицата и каза на хлапето: "Не плачи, майче, днес ще те водя на кафе". От тези думи детенце видимо се оживи, спря моментално да реве, нахили се на майка си и хукна радостно по пътя.
От тук произлизат няколко въпроса:
1. Какви цигари купува добрата мама на детето си?
2. Какво кафе пие лапето - кофеиново или без, в зависимост от времето на денонощието?
3. Полуава ли питие вечер, и ако не, то кога ще "дорасне" за него?
4. Обяснено ли му е, че трявба да ползва презерватив?
и последно - кой, на кой по дяволите, му е дошло на акъла /или по-точно на това, което другите го имат/, че децата трявба да бъдат залъгвани в кафетата, а не с кукли, камиончета и всякакви други детски пособия?!
И моето поколение може да е пластмасово, ами това какво ще е - израснало с майки, които полюшвайки токчета, едва ли не тръскат в количките си дълга цигара, докато са на кафе в парка?!

Да живее свободата на Словото, Печата и Събличането...


Тема Re: Аз имам едно питане...нови [re: So_HaPpY]  
Автор Titana (одухотворена)
Публикувано25.03.06 16:09



В много кафенета има кътове и за деца.И да няма, ако е навън има място детето да си играе,да тича..Не виждам нищо шокиращо в думите на майката.И аз съм казвала така на детето си-то разбира,че ще си играе в детския кът и ще пие сокче..



Тема Re: Аз имам едно питане...нови [re: So_HaPpY]  
Автор ЧeтaМодератор (ръчка)
Публикувано25.03.06 16:48



Е не така крайно де. Това, че майката ще е на кафе, не значи, че детето ще стои вързано в количката до нея или, че ще играе около масите. И дай като сме родили и имаме деца да не носим къси полички и високи токчета.


чаша бада

Редактирано от Чeтa на 25.03.06 19:31.



Тема Re: Аз имам едно питане...нови [re: So_HaPpY]  
Автор Mama_Vili (с тъпия ник)
Публикувано25.03.06 19:28



Когато станеш майка ще запееш друга песен.
Как според теб трябва да минава деня на една майка? Да седи по цял ден вкъщи да си гледа детето, да сменя памперси, да дава пюрета, да слага на гърнето и в същото време да готви, чисти, глади, чакайки мъжа си да се прибере от работа?
Аз ходя на кафе с моето бебе и на ресторант, навсякъде, защото няма кой да ме смени поне за час (живеем сами и бабите са много далече), та и аз да се почувствам човек, да се видя с приятелки. Не ме е срам от това и се грижа добре за детето ми!



Тема Re: Аз имам едно питане...нови [re: So_HaPpY]  
Автор Пиcaнa (Консерва)
Публикувано25.03.06 19:54



Много се вживяваш
Преведено означава, че майката ще седи да си пие кафето, а детето ще си играе с другите деца на детската площадка към заведението
И да те питам:
1. Къде в целия разговор бяха засегнати цигарите?
2. А алкохола?
3. А противозачатъчните средства


София 16.08.2004г.


Тема Re: Аз имам едно питане...нови [re: So_HaPpY]  
Автор Mama_Vili (с тъпия ник)
Публикувано25.03.06 19:56



И къси поли си обувам, в това не виждам нищо лошо. Въпрос на вкус.



Тема Е как къси поли ...нови [re: Mama_Vili]  
Автор Пиcaнa (Консерва)
Публикувано25.03.06 20:09



майките трябва само с пеньоари да ходят
И ролките на главата да не пропусна


София 16.08.2004г.


Тема Re: Аз имам едно питане...нови [re: So_HaPpY]  
Автор sladkomam4e (новак)
Публикувано25.03.06 20:15



Като родиш мила,ще се молиш да имаш време за кафе.И аз като Вили обличам къси поли,защо не,имам хубаво тяло.Като е хубаво времето се събираме мамите и на кафе/е не на затворено и одимено/.сега сме още малки,но като порасне сигурно ще и харесва да си играе с децата,докто мама пие кафенце.Това не значи ,че сме безотговорни майки.Пожелавам ти да станеш майка.успех



Тема Re: Аз имам едно питане...нови [re: So_HaPpY]  
Автор ET (Touch too much)
Публикувано25.03.06 20:27



мини да чуеш баба ми, как си общува с правнуците, които прогонвам от сериалите й - "нищо, ей сега баба ще ти разкаже какво става с Алфонсо в тая серия, то това е повторение, баба вече го е гледАла"



Тема Re: Аз имам едно питане...нови [re: So_HaPpY]  
Автор my_baby ()
Публикувано26.03.06 09:28



Здравейте и от мен. Аз не искам да заставам на ничия страна. Сегашното поколение деца са доста различни. Аз имам дъщеря на 1 година и половина и племеница на 7 години. Дъщеря ми има един огромен кош играчки и още в крилата на секцията в нейната стая. Много книжки с твърди корици по които "четем" и учим за животните и не само. Та милата ми писана обръща вниманието на всичко това не повече от 10 минути на ден. През друтото време е или пред телевизора и му ръчка копчетата или с дистанционното, или на компютъра /спира го и го пуска а да не ви казвам като имаме работа на него и го спре преди да сме запомнили работата си / или грабва нечий телефон просто всичко което не е за нея. Навремето са ни давали по една пърцалена кукла и цял ден не са ни чували гласа а днес ... Постоянно искат да са с нас а и да не искат като няма на кого да го оставиш ... и така маймуните малки. А що се отнася до майките има такива които пушат при децата си, забавляват се с тях единствено в кафета, ходят с поли, които не им позволяват да се наведат, с токчета и не могат да тичат след тях... всякакви ги има. Затова и децата са вече доста различни и същевремено има доста ... разкрепостани майки.

[url=http://www.tickercentral.com][img]http://www.tickercentral.com/view/4385/1.png[/img][/url]



Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.