Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 06:39 10.06.24 
Взаимопомощ
   >> Бъдещи и настоящи майки-happy mama
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Тема Как подготвяте ...нови  
Автор лю ()
Публикувано22.03.06 16:22



миничетата за ваксина???

Момичета, имам питане: давате ли нещо по-специално на бебоците преди ваксина. Педито ми препоръча Зиртек, за да избегнем евентуални алергични реакции (но аз съм против), чувала съм за варианти с калциев глюконат или нещо хомеопатично. Просто се интересувам за идеи. Досега не е имало сериозен проблем при ваксини, но ако мога да направя нещо превантивно, за да го понесе по-леко, мисля, че си заслужава.



Тема Re: Как подготвяте ...нови [re: лю]  
Автор kati_k (ентусиаст)
Публикувано22.03.06 16:37



Понеже аз слагам убити ваксини не съм подготвяла до сега детето, но ваксината "Морбили-Паротит", ако не се лъжа, която се слага на 13 месеца за съжаление е жива и такава убита не се произвежда и лекарката ми каза, 4е ще е добре преди това да го подготвим бебчо с калциев глюконат и още нещо, но другото не си го спомням. Тази ваксина ни предстои след 4 месеца и реших, че сега няма да се затормозявам да помня, но и другите ми приятелки също подготвяха децата си, защото ваксината е тежка.



Тема Re: Как подготвяте ...нови [re: лю]  
Автор Пиcaнa (Консерва)
Публикувано22.03.06 16:44



Никак не подготвям.
Сложени са й всички ваксини и не е дала реакция към нито една.
Калциевия глюконат е за венозно приложение, повечето лекари отварят е такива очи като чуят как го изписват педиатрите


София 16.08.2004г.


Тема Re: Как подготвяте ...нови [re: Пиcaнa]  
Автор kati_k (ентусиаст)
Публикувано22.03.06 16:49



Малко бих поспорила, защото калциевия глюконат съм го давала и на двете си деца, на ампули за алергия, особено когато бебето на 5 месеца се изприщи и направи топлинна алергична реакция. Изписвали са ми го различни лекари и тази на голямото дете и тази на бебето. Става въпрос не за глюкоза /банки за венозно преливане и подсилване на организма и оводняване/, а за калциев глюконат.



Тема Re: Как подготвяте ...нови [re: kati_k]  
Автор Пиcaнa (Консерва)
Публикувано22.03.06 17:05



Не мога да споря, защото не съм специалист, ето ти мнението на един педиатър, българин, който работи в Гърция.

В отговор на:

Употребата на калций по този начин е остатък от руската псевдонаука през 50-те години. За целите, за които пишете, днес има редица съвременни и сигурни средства. И бързи.
Прилагането на йонни препарати през устата при деца е абсолютно неприемливо и опасно,ако се прави по начина и за състоянията, които посочвате.
Например, калций приеман пер ос повишава системните калциеви нива, което е много опасно, ако детето не страда от хипокалциемия.




В отговор на:

Трябва ясно да осъзнаете, че някои практики, които се прилагат в Бг са абсолютно абсурдни и поставят педиатрията на тази страна в категорията на треторазрядните. Такива са (някои, за които се сещам):
*Калциев глюконат пер.ос-калций пер ос се дава само при много специални показания.
*гентамицин през устата-това е още по несериозно.
*ваксина ДТК "в гръбчето"-абсолютно неприемливо.
*Вит.Ц->> ампули за пиене или в нослето-треторазрядна педиатрия.
За овладяване на обикновени алергични дерматологични реакции от всекидневната практика Зиртек или Аериус са чудесни медикаменти. За по-сложни случаи си има съответно специализирано лечение.




В отговор на:

Калциев глюконат е калций съдържащ препарат. Ако оставим настрана факта, че да се дава ампулно съдържание за пиене е абсолютно комично и неприемливо, калция приеман така от децата се абсорбира, повишавайки системните калциеви нива. А това е крайно нежелателно и никъде не се прави така.




В клуб Медицина също е обсъждано, но не мога не мога да го намеря, нещо не ми работи търсачката


София 16.08.2004г.


Тема Re: Как подготвяте ...нови [re: лю]  
Автор briaanna (непознат )
Публикувано22.03.06 17:55



Виж нещо по-просто.
Дай му Панадол преди да отидете на ваксината,там след като го боцнат мъничето му сложи компрес(вода и спирт;вода и ракия-водата в по-голямо количество)и като се приберете пак му дай Панадол.Следи го непрекъснато,но чак пък Зиртек.....




Христина-24.12.2003г.



Тема Re: Как подготвяте ...нови [re: briaanna]  
Автор Heмиpницa (вече мирясала)
Публикувано23.03.06 13:39



Досега са ни били всички ваксини за 6-те месеца, които са по пътека от ЗК. Вчера ни биха противохипатитна 3 прием на 6-ти месец и никаква реакция. Мацнах го с реванол, не съм го къпала нощес и сега даже не си личи къде е бита.
Четох доста още преди да родя за ваксинациите. Ми реших да не купувам убити такива. А ActHib да сложа на годинка.


Но никога не съм подготвяла Стефан за ваксина, камо ли да ми дойде на акъла да му давам химия. Никога! Нямахме никакви реакции досега, пил е 2 пъти Панадол /2 и 3 месец и то за да се презастраховам, макар да ми е качил т 37.3С/. Нито е плакал, нито е имал странични реакции - спи като младенец, още в колата на прибиране от ДКЦ-то и е откъртил.
А на изказванията на педиатъра от Гърция - вярвам му за повечето негови неща, които чета в бг-мамма.
Според мен е излишно даването на каквото и да е предварително, освен порцията мляко....

Редактирано от Heмиpницa на 23.03.06 13:42.



Тема Re: Как подготвяте ...нови [re: Heмиpницa]  
Автор kati_k (ентусиаст)
Публикувано23.03.06 14:12



За мен нещата стоят така, ти си преценяваш детето и имаш ли доверие на лекарката и правиш това, което преценяваш като майка. Изказванията като "Никога!", дай му "Панадол" /Той не е ли химия?/, като вече спорих с майките по едно друго изказване за кортикосероидите, не бих се ангажирала да ти кажа. Всяко дете е различно. Виждала съм и 39 градуса след ваксина, а и доста други неща, така 4е си прецени детето. Ако е предразположено към вдигане на температура след ваксина и е било неспокойно след ДТК, защото тя е тежка, Полиото не е, го подготвяй, ако не е не го подготвяй и така. Хомеопатията е също добър вариант, поне не е химия, но тя е за хора, които са подготвени за самия метод на лечение, ако никога не си давала хомеопатични, ще ти е трудно да го разбереш. Поздрави и не се притеснявай, всичко ще е наред. Просто слушай сърцето си на майка и всичко ще мине нормално. Поздрави.



Тема Re: Как подготвяте ...нови [re: kati_k]  
Автор Heмиpницa (вече мирясала)
Публикувано23.03.06 14:27



Точно така....инстинктът ти на майка ти казва най-добре!
Всеки ще ти каже как постъпва, но дали това е добре за твоето дете, хич не е гаранция.

Повечето педиатри препоръчват Панадол Бебе за след ваксина, ей така за препрезастраховка един вид. Дори на опаковката на Панадол го пише. Но нашият го послушах за 2 и 3 месец, за 4-ти въобще не дадох. Като бие ваксината и само това ми повтаря като папагал: "И сега Панадол, и след няколко часа Панадол"...



Тема Re: Как подготвяте ...нови [re: лю]  
Автор KAMELlA (Desi)
Публикувано23.03.06 14:52



Не съм го подготвяла,даже сега научавам,че има такава практика.Той не е давал никаква чувствителност при ваксинация.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.