Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 20:47 11.06.24 
Взаимопомощ
   >> Бъдещи и настоящи майки-happy mama
*Кратък преглед

Тема Към самоосигуряващите се, въпрос за болничниянови  
Автор V_lady (усмихната)
Публикувано20.03.06 15:38



Здравейте! Искам да ви питам болничния лист трябва ли да се носи някъде, в НОИ или НАП?



Тема Re: Към самоосигуряващите се, въпрос за болничниянови [re: V_lady]  
Автор V_lady (усмихната)
Публикувано21.03.06 08:29



Здравейте! Наистина ли никой не знае?! Тук съм виждала доста самоосигуряващи се мами.



Тема Re: Към самоосигуряващите се, въпрос за болничниянови [re: V_lady]  
Автор poзi4ka (огнена)
Публикувано21.03.06 08:56



Трябва задължително да го занесеш, но къде точно - в НАП или НОИ, не съм сигурна, още не съм проучила промените в Кодекса за социално осигуряване и ДОПК. По-рано се носеха в НОИ. Аз съм също самоосигураваща се, но имам подосигурител - Софийска адвокатска колегия, на която съм член, затова им нося на тях всички документи, а те ги придвижват по служебен път нататък.
Пробвай да поразпиташ по телефона или виж на сайта на Националната агенция по приходите.



Koko - 06.05.2001


Тема Re: Към самоосигуряващите се, въпрос за болничниянови [re: V_lady]  
Автор even (спокойна)
Публикувано21.03.06 11:57



Болничният не се носи. Когато ти дойдат на ревизия ще го проверят.



Тема Re: Към самоосигуряващите се, въпрос за болничния [re: even]  
Автор V_lady (усмихната)
Публикувано22.03.06 12:36



Аз пък вчера като се обадих в НАП и тия ми казаха, че се носи в НОИ. Утре сутринта ще отида до НОИ за по-сигурно.



Тема В НОИнови [re: V_lady]  
Автор little.monkey (мама)
Публикувано22.03.06 14:48



се носи
Нали трябва все пак на някакво основание да ти преведат парите за болничния!
В зависимост върху каква сума се осигуряваш НОИ ще ти изплати май към 80-90% от тази сума за болничния
При мен поне беше така



Тема Re: В НОИнови [re: little.monkey]  
Автор V_lady (усмихната)
Публикувано23.03.06 10:39



Ходих аз и питах, но ми казаха, че не се носи никъде. Пазя си го и като имам финансова ревизия ще проверят дали не съм излъгала. Но ако се самоосигуряваш без фирма май се носи. После и за майчинството никакви документи не трябва да им нося, само си пускам исканията и така.




*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.