Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 15:01 24.06.24 
Взаимопомощ
   >> Бъдещи и настоящи майки-happy mama
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема Алергия към сперманови  
Автор Redim (непознат )
Публикувано14.03.06 16:54



От скоро със съпруга ми се опитваме да си имаме бебе. Оказа се, че аз имам алергия към неговата сперма. Посетих гинеколог, който ми изписа антихистамини, но те са противопоказни за бременни и кърмачки. Алергията не е остра и на мен не ми пречи особено, но според доктора може да е причина за бялото течение, което имам от известно време. В смисъл, че борейки се с алергията влагалищната флора реагира, в резултат на което се появява течението. Само за информация: микробиологичното изследване е отрицателно, т.е. няма наличие на бактериална или гъбична инфекция.
Много ще съм благодарна, ако споделите мнението и опита си по този въпрос. Благодаря предварително!



Тема Re: Алергия към сперманови [re: Redim]  
Автор ЧeтaМодератор ()
Публикувано14.03.06 16:57



Аз не съм специалист, но за пръв път чувам за такава алергия?!
Обясни ли ти доктора за какво точно става въпрос?


чаша бада

Тема Re: Алергия към сперманови [re: Чeтa]  
Автор Redim (непознат )
Публикувано14.03.06 17:03



Каза ми, че много рядко се случва. Аз потърсих в нета, но и там пише, че такава алергия се среща 1:500 000. Аз по принцип проявявам доста алергии и към най-различни неща и според доктора е най-вероятно заради високото съдържание на белтъчини в спермата.
Преди да започнем с опитите за бебе, забелязах че където спермата попадне върху кожата ми се зачервява, но не мислех че ще се прояви и във влагалището.



Тема Re: Алергия към сперманови [re: Чeтa]  
Автор Beни (Майка на Лора)
Публикувано14.03.06 17:04



Това се казва антиспермални антитела и определено могат да са причина за безплодие. Само че ти казваш, че лекарството не било за бременни и кърмачки! ти такава ли си? Или става въпрос за нещо друго, защото антиспирмалните антитела незнам да се лекуват?



Тема Re: Алергия към сперманови [re: Beни]  
Автор ЧeтaМодератор ()
Публикувано14.03.06 17:07



Въпросът е дали е сигурно, че се касае точно за такъв проблем.
Моят съвет е да се потърси и друго мнение.


чаша бада

Тема Re: Алергия към сперманови [re: Beни]  
Автор Redim (непознат )
Публикувано14.03.06 17:09



Споменах, че са противопоказни за бремени и кърмачки, защото се притеснявам ако забременея да не увредят плода. По отношение на това, че тези антиспермални тела могат да са причина за беплодие - доктора нищо не спомена. Дори ми каза да продължаваме с опитите, защото когато ме прегледа бях точно в овулация.



Тема Re: Алергия към сперманови [re: Чeтa]  
Автор Beни (Майка на Лора)
Публикувано14.03.06 17:10



Прочетох постинга, който си песнала, докато съм писала и разбрах, че не си бременна. Ето ти информация по въпроса - в този сай има още по темта.
http://www.zachatie.org/modules.php?name=News&file=article&sid=128
Потърси специалист оп стерилитет! Обикновен гинеколог от поликлиниката няма да помогне. Пусни въпроса си и в
http://www.zachatie.org/modules.php?name=Forums

Редактирано от Beни на 14.03.06 17:13.



Тема Re: Алергия към сперманови [re: Beни]  
Автор Redim (непознат )
Публикувано14.03.06 17:13



Много ви благодаря за съветите и насоката. Сега ще прочета повече по въпроса и ще потърся мнението на специалист. Отново ви благодаря за бързите и точни отговори!



Тема Re: Алергия към сперманови [re: Redim]  
Автор ЧeтaМодератор ()
Публикувано14.03.06 17:18



И не спирайте опитите за бебе
Успех!


чаша бада

Тема Re: Алергия към сперманови [re: Redim]  
Автор gybka (чакаща)
Публикувано14.03.06 17:26



Антиспермалните антитела се преодоляват с инсеминация




Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.