Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 07:46 19.05.24 
Взаимопомощ
   >> Бъдещи и настоящи майки-happy mama
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | >> (покажи всички)
Тема Такъв е животът Шейновонови  
Автор Пoли (член)
Публикувано13.03.06 05:35



Току-що гледах първи епизод на това предаване по БТВ и съм потресена. От условията във въпросната болница, от отношението на персонала, от организацията и от въпросната Др. Ковачева, която се държи като дърта селянка (с извинение, но по-точно определение не ми идва на ум) от липсата на какъвто и да било професионализъм. Абе тази бременна жена ако не беше казала, че има отоци, и ако това не беше пред камерата, дали въобще щеше да се усети въпросният т. нар. "гинеколог"?
"Ама ти вика предишният път нямаше"! И се оказва,че ги има от няколко месеца поне- приемат жена в прееклампсия, която не само може, но ТРЯБВА да се избегне! Това е просто нонсенс.

Нямам думи да опиша възмущението си!
Докога българските болници ще живеят в първобитно-общинен строй, докога жените ще раждат в отвратителни мизерни условия и персоналът ще се държи като на бит-пазар подвиквайки и провиквайки се? Няма монтиринг, няма присъствие на родинини!
Тази жена, която е решила вместо в Париж да ражда в София не е в ред!

Боже, аз още не мога да дойда на себе си!



Тема Re: Такъв е животът Шейновонови [re: Пoли]  
Автор deeper_m (непознат)
Публикувано13.03.06 06:20



Здравей Поли,

Не съм в България...и БТВ можем да гледаме само по интернет..можеш ли да ми кажеш името на въпросното предаване,за да знам какво да търся - от думите ти мога да предположа за какво става дума и не знам дали трябва да го гледам, но ми се иска като че ли..

Благодаря предварително



Тема Re: Такъв е животът Шейновонови [re: Пoли]  
Автор deeper_m (непознат)
Публикувано13.03.06 06:33



Поли, оттеглям въпроса...:-)) Намерихме го на страницата на БТВ това чудо...сега ще го погледна....



Тема Re: Такъв е животът Шейновонови [re: Пoли]  
Автор Acя ()
Публикувано13.03.06 08:41



!

аз обаче не разбрах какво точно те дразни в поведението на лекарката????какво са подвиквали???колкото до отоците не знам дали имаш право защото първо тая лигла пациентката така го смотолеви че аз лично не разбрах от колко време е с отоци!!и второ лекарите все пак не са екстрасенси да знаят на кого са му подути краката, на кого ръцете и т.н., беше ми казано да обръщам внимание на отоци ако се появят и ако има нещо притеснително да се обадя! погледни го от такава гледна точка!

Елена 10.11.2003

Редактирано от Acя на 13.03.06 08:47.



Тема Re: Такъв е животът Шейновонови [re: deeper_m]  
Автор Beни (Майка на Лора)
Публикувано13.03.06 09:01



Скъпа Поли! Тъй като познавам доста добре тази болница и скоро и на мен ще ми се случи, живот и здраве, да я посетя на по-горните етажи, ще ти разясня някои неща. Първо, това което показват в консултацията не е вярно. Жените, записани в консултацията в Шейново, ходят всеки месец в уречения ден и час и ги приема лукар и акушерка, които са на смяна в момента. Чака се много и аз лично затова се отказах от този вариант, след като видях какво е положението като ходих с моя приятелка, докато тя беше бременна. Така че въпросната лекарка, без да я защитавам, защото и мен ме подразни, въобще не се е срещала навярно и нямаше да се срешне с тази пациентка/ освен, ако тя не я посещава частно/. Така че грешката, ако въобще има така, а не е изценирано и жената отдавна да се лекува, е на наблюдаващите в консултацията. Подозирам, обаче, че става въпрос за режисура, ама са си направили кофти номер, защото така никаква реклама не си прави тая докторка. но явно разчитат на невежеството на масовия зрител.
Колкото до условията - Шейново беше ремонтирана наскоро и макар, че не съм влизала в родилно след ремонта/мога да питам мойта приятелка, ако искаш/, условията там са доста по-добри от да вземем Майчин дом, например. Ако влезеш там, ще изпаднеш в потрес - най-голямата болница в България по въпроса изглежда като останала в 80-те години.
Ти къде се намираш?



Тема Re: Такъв е животът Шейновонови [re: Acя]  
Автор Cygnus (уверена)
Публикувано13.03.06 09:17



Момичето каза, че ходи на консултация вече всяка седмица. Как така не е видяла отоците въпросната лекарка? Това състояние е много сериозно. А по отношение на поведението на лекарката съм меко казано възмутена, а вярвай ми, имам опит с акушер-гинеколози, ама такова поведение не съм видяла от специалист - дори в началото си помислих, че е от средния пресонал на болницата, а не лекар


Редактирано от Cygnus на 13.03.06 09:19.



Тема Re: Такъв е животът Шейновонови [re: Cygnus]  
Автор Acя ()
Публикувано13.03.06 09:52



ами с дълги панталони със зимни обувки как ще го види???според мен ако пациента има оплаквания той трябва да осведоми лекаря, а не обратното!да тя каза че ходи всяка седмица на консултация но така го смутолеви че не се разбра от кога са и отоците, първо каза от седмица, после от две, на края мъжа и каза от месеци тя нещо го прекъсна, стана много объркано, за това аз не разбрах!
аз пак питам какво точно ви подразни в поведението?не казвам че и добро поведението а просто ми е интересно какво точно е възмутителното???
аз не съм свикнала с лошо отношение на лекарите, дори напротив, само че не му е момента да го коментирам защото не ходя във въпросната болница!


Елена 10.11.2003

Тема Re: Такъв е животът Шейновонови [re: Acя]  
Автор ЧeтaМодератор ()
Публикувано13.03.06 10:34



Бе нали "наблюдаващ" лекар значи лекар, който те наблюдава, а не такъв, който само ти преслуша тоновете, премери ти кг. и айде следващия. То това мога и сама да си го направя.


чаша бада

Тема Re: Такъв е животът Шейновонови [re: Чeтa]  
Автор Acя ()
Публикувано13.03.06 10:43



принципно съм съгласна, но ако не знаеш че някой има някакви проблеми как да разгадаеш?
ако не кажеш че са ти подути краката как би могъл да разбере лекаря?евентуално изследвания на кръв и урина, но те не се правят всяка седмица нали?а и аз доколкото знам на края когато се ходи вече всяка седмица то е за запис на тоновете не за кръв и урина!не казвам че лекарката е някаква невинна душица, но все пак и пациентката трябва да е запозната с някои основни проблеми, които изискват незабавно лечение-като например контракции, кървене, изтичане на водите, отоци високо кръвно!
ще ти кажа аз например имах главоболие в началото на тази бременност и кървене от носа!малко ми е по-високо кръвното от нормалното за мен--130/80 което същевременно е нормално кръвно, все пак аз му го споделих, оказва се че това може да е голям проблем в моя случай точно!мисълта ми е че пациентите трябва да съобщават всички неща дори и съвсем незначителните на наблюдаващия лекар!той няма как да го разгадае!


Елена 10.11.2003

Тема Re: Такъв е животът Шейновонови [re: Acя]  
Автор Beни (Майка на Лора)
Публикувано13.03.06 10:58



Абе, според мен беше нагласено, ама нейсе! Не си направиха добра услуга.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.