Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 15:34 02.06.24 
Взаимопомощ
   >> Бъдещи и настоящи майки-happy mama
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | >> (покажи всички)
Тема Такъв е животът Шейново  
Автор Пoли (член)
Публикувано13.03.06 05:35



Току-що гледах първи епизод на това предаване по БТВ и съм потресена. От условията във въпросната болница, от отношението на персонала, от организацията и от въпросната Др. Ковачева, която се държи като дърта селянка (с извинение, но по-точно определение не ми идва на ум) от липсата на какъвто и да било професионализъм. Абе тази бременна жена ако не беше казала, че има отоци, и ако това не беше пред камерата, дали въобще щеше да се усети въпросният т. нар. "гинеколог"?
"Ама ти вика предишният път нямаше"! И се оказва,че ги има от няколко месеца поне- приемат жена в прееклампсия, която не само може, но ТРЯБВА да се избегне! Това е просто нонсенс.

Нямам думи да опиша възмущението си!
Докога българските болници ще живеят в първобитно-общинен строй, докога жените ще раждат в отвратителни мизерни условия и персоналът ще се държи като на бит-пазар подвиквайки и провиквайки се? Няма монтиринг, няма присъствие на родинини!
Тази жена, която е решила вместо в Париж да ражда в София не е в ред!

Боже, аз още не мога да дойда на себе си!



Тема Re: Такъв е животът Шейновонови [re: Пoли]  
Автор deeper_m (непознат)
Публикувано13.03.06 06:20



Здравей Поли,

Не съм в България...и БТВ можем да гледаме само по интернет..можеш ли да ми кажеш името на въпросното предаване,за да знам какво да търся - от думите ти мога да предположа за какво става дума и не знам дали трябва да го гледам, но ми се иска като че ли..

Благодаря предварително



Тема Re: Такъв е животът Шейновонови [re: Пoли]  
Автор deeper_m (непознат)
Публикувано13.03.06 06:33



Поли, оттеглям въпроса...:-)) Намерихме го на страницата на БТВ това чудо...сега ще го погледна....



Тема Re: Такъв е животът Шейновонови [re: Пoли]  
Автор Acя ()
Публикувано13.03.06 08:41



!

аз обаче не разбрах какво точно те дразни в поведението на лекарката????какво са подвиквали???колкото до отоците не знам дали имаш право защото първо тая лигла пациентката така го смотолеви че аз лично не разбрах от колко време е с отоци!!и второ лекарите все пак не са екстрасенси да знаят на кого са му подути краката, на кого ръцете и т.н., беше ми казано да обръщам внимание на отоци ако се появят и ако има нещо притеснително да се обадя! погледни го от такава гледна точка!

Елена 10.11.2003

Редактирано от Acя на 13.03.06 08:47.



Тема Re: Такъв е животът Шейновонови [re: deeper_m]  
Автор Beни (Майка на Лора)
Публикувано13.03.06 09:01



Скъпа Поли! Тъй като познавам доста добре тази болница и скоро и на мен ще ми се случи, живот и здраве, да я посетя на по-горните етажи, ще ти разясня някои неща. Първо, това което показват в консултацията не е вярно. Жените, записани в консултацията в Шейново, ходят всеки месец в уречения ден и час и ги приема лукар и акушерка, които са на смяна в момента. Чака се много и аз лично затова се отказах от този вариант, след като видях какво е положението като ходих с моя приятелка, докато тя беше бременна. Така че въпросната лекарка, без да я защитавам, защото и мен ме подразни, въобще не се е срещала навярно и нямаше да се срешне с тази пациентка/ освен, ако тя не я посещава частно/. Така че грешката, ако въобще има така, а не е изценирано и жената отдавна да се лекува, е на наблюдаващите в консултацията. Подозирам, обаче, че става въпрос за режисура, ама са си направили кофти номер, защото така никаква реклама не си прави тая докторка. но явно разчитат на невежеството на масовия зрител.
Колкото до условията - Шейново беше ремонтирана наскоро и макар, че не съм влизала в родилно след ремонта/мога да питам мойта приятелка, ако искаш/, условията там са доста по-добри от да вземем Майчин дом, например. Ако влезеш там, ще изпаднеш в потрес - най-голямата болница в България по въпроса изглежда като останала в 80-те години.
Ти къде се намираш?



Тема Re: Такъв е животът Шейновонови [re: Acя]  
Автор Cygnus (уверена)
Публикувано13.03.06 09:17



Момичето каза, че ходи на консултация вече всяка седмица. Как така не е видяла отоците въпросната лекарка? Това състояние е много сериозно. А по отношение на поведението на лекарката съм меко казано възмутена, а вярвай ми, имам опит с акушер-гинеколози, ама такова поведение не съм видяла от специалист - дори в началото си помислих, че е от средния пресонал на болницата, а не лекар


Редактирано от Cygnus на 13.03.06 09:19.



Тема Re: Такъв е животът Шейновонови [re: Cygnus]  
Автор Acя ()
Публикувано13.03.06 09:52



ами с дълги панталони със зимни обувки как ще го види???според мен ако пациента има оплаквания той трябва да осведоми лекаря, а не обратното!да тя каза че ходи всяка седмица на консултация но така го смутолеви че не се разбра от кога са и отоците, първо каза от седмица, после от две, на края мъжа и каза от месеци тя нещо го прекъсна, стана много объркано, за това аз не разбрах!
аз пак питам какво точно ви подразни в поведението?не казвам че и добро поведението а просто ми е интересно какво точно е възмутителното???
аз не съм свикнала с лошо отношение на лекарите, дори напротив, само че не му е момента да го коментирам защото не ходя във въпросната болница!


Елена 10.11.2003

Тема Re: Такъв е животът Шейновонови [re: Acя]  
Автор ЧeтaМодератор ()
Публикувано13.03.06 10:34



Бе нали "наблюдаващ" лекар значи лекар, който те наблюдава, а не такъв, който само ти преслуша тоновете, премери ти кг. и айде следващия. То това мога и сама да си го направя.


чаша бада

Тема Re: Такъв е животът Шейновонови [re: Чeтa]  
Автор Acя ()
Публикувано13.03.06 10:43



принципно съм съгласна, но ако не знаеш че някой има някакви проблеми как да разгадаеш?
ако не кажеш че са ти подути краката как би могъл да разбере лекаря?евентуално изследвания на кръв и урина, но те не се правят всяка седмица нали?а и аз доколкото знам на края когато се ходи вече всяка седмица то е за запис на тоновете не за кръв и урина!не казвам че лекарката е някаква невинна душица, но все пак и пациентката трябва да е запозната с някои основни проблеми, които изискват незабавно лечение-като например контракции, кървене, изтичане на водите, отоци високо кръвно!
ще ти кажа аз например имах главоболие в началото на тази бременност и кървене от носа!малко ми е по-високо кръвното от нормалното за мен--130/80 което същевременно е нормално кръвно, все пак аз му го споделих, оказва се че това може да е голям проблем в моя случай точно!мисълта ми е че пациентите трябва да съобщават всички неща дори и съвсем незначителните на наблюдаващия лекар!той няма как да го разгадае!


Елена 10.11.2003

Тема Re: Такъв е животът Шейновонови [re: Acя]  
Автор Beни (Майка на Лора)
Публикувано13.03.06 10:58



Абе, според мен беше нагласено, ама нейсе! Не си направиха добра услуга.



Тема Re: Такъв е животът Шейновонови [re: Acя]  
Автор dafna (с посл.буква А)
Публикувано13.03.06 11:20



Абе, тази Ковачева и на мен не ми хареса...
Абсолютно си права, че лекарите предупреждават бременната да се наблюдава за отоци и да внимава с теглото. Мацето определено беше попрекалило с килограмите, знаело е, че има отоци. Хубаво, но на консултациите в Шейново акушерките са тези, които мерят кръвно, корем, тонове, тегло и тя е трябвало да им каже...Много рядко се пада една и съща акушерка да наблюдава бременната, а лекарите не правят нищо, освет да попитат имаш ли някакви въпроси. И на мен не са ми вдигали крачолите да ме гледат за отоци...

Пък, доколкото знам белтък в урината и отоци не са признаци, заради които те приемат в болница и ти лепват диагноза прееклампсия. Е, ако кръвното е високо- да. В последните месеци това са нормални неща. Не разбрах момичето да е имало високо кръвно.
В болница ме приеха чак, когато качих кръвното. Отоците и белтъка ( в малки количества) си го имах и преди, и това не е болестно състояние.

Така, че има нещо гнило в цялата работа заради филма и според мен фактите са малко по-други.



Тема Re: Такъв е животът Шейновонови [re: dafna]  
Автор Acя ()
Публикувано13.03.06 11:23



благодаря!това исках да кажа!ама малко понякога не ми идват думичките


Елена 10.11.2003

Тема Re: Такъв е животът Шейновонови [re: dafna]  
Автор Cygnus (уверена)
Публикувано13.03.06 12:21



Даф, казаха 140 на 90, че е било. Не ми звучи добре на мен. Ние тук четем и сме информирани, но повечето жени не знаят и не са длъжни да знаят - лекарят е този, който трябва да ги насочина кое да обърнат внимание.




Тема Re: Такъв е животът Шейновонови [re: Cygnus]  
Автор Acя ()
Публикувано13.03.06 12:27



така е!но тъй като не сме били на предните консултации не можем да сме сигурни какво е ставало тогава и дали не е била предупредена--това беше мисълта ми!


Елена 10.11.2003

Тема Re: Такъв е животът Шейновонови [re: Пoли]  
Автор jana (...)
Публикувано13.03.06 12:34



С извинение - Защо? Та тя си е точно такава - арогантна, надута, простовата ...
Не виждам какво те учудва, хора умират по болниците уж под наблюдение, а ит искаш някой да ти обърне нужното внимание!! Това рядко се случва в нашите болници, малко са тези съвестни лекари, а да попаднеш на тях е цяло чудо




Тема Re: Такъв е животът Шейновонови [re: Cygnus]  
Автор dafna (с посл.буква А)
Публикувано13.03.06 12:34



Мисълта ми е, че предните пъти не е имала прееклампсия (както Поли пише по-горе) и не е била за болница.
И аз това казвам, че лекарят/акушерката трябва да каже на жената за какви притеснителни симптоми да следи. Ако мацката ги забележи, трябва да съобщи.
И като знам в Шейново платената консултация каква е, за мен акушерките не са казали на момата.
Ковачева, даже незнам в случая, дали не е "наета" само за раждането.



Тема Re: Такъв е животът Шейновонови [re: dafna]  
Автор Lohi (Nesi be6e zaeto)
Публикувано13.03.06 12:46



Ако си спомням добре, платената консултация в Шейново беше 180 или 200 лв (не съм 100 % сигурна), като всеки път те гледа различен лекар и чакаш безобразно много, по разказ на мои познати. Май излиза горе-долу същото при частен лекар (преглед 15 лв), без чакането и със спокойствието, че те следи един и същи специалист... Какво мислите?



Тема Re: Такъв е животът Шейновонови [re: Acя]  
Автор cveti_3 (ентусиаст)
Публикувано13.03.06 12:59



Извинявам се , че се намесвам по средата..ама.когато аз бях бременна с панталони ли с дълги ли поли наблюдаващата ме лекарка не пропускаше да повдигне и да погледне и в последният месец дори ме пиваше за да види дали имам оттоци!!
Пациента не може да осведоми за всичко лекаря- особенно каогато няма болка, защото може и сам да не е забеляза, а може и да не знае , че това е проблем! За целта има изследвания и др. А не аз да напомням на лекаря си, че трябва да ми се направи това или онова изследване...и акушерката да ми се кара (Представете си!!Наглост) "Защо не съм и казала, че трябва да ми се направи изследвне антитела??" (Това е от стандартните изследвания.) Ами аз откъде да знам, че се прави такова???А кръвната ми група е с големи червени букви написана на картона ми...да чете да му се не види!
В крайна сметка край бременноста и бебето имам чувството ,че карам 3то висше медицинско, защото лекарите ни "чакат" пациента да им каже. Как да кажа като не знам кое е проблем и кое не, а на въпроса"Имаш ли оплаквания??" направо не знам какво да отговоря. "Ами да имам огромен корем и той ми тежи" Да ама това не е оплакване, а просто факт и това е нормално. А как простосмъртната пациентка да знае кое е нормално и кое не???

Редактирано от cveti_3 на 13.03.06 13:02.



Тема Re: Такъв е животът Шейновонови [re: Пoли]  
Автор bebo4e (непознат )
Публикувано13.03.06 13:00



Ще ви кажа нещо,все си мисля че ако имаше екип които да снима когата аз раждах,нямаше да ми осакатят детето за цял живот.не е честно да избереш проклетата болница да лежиш 3 дена уж те наблудават и накрая да ми уморът детето и да незнаят какво да ми кажат.така че в момента Шеънова си прави реклама а аз искам мъст.Благодаря за вниманието.Разстроих се



Тема Re: Такъв е животът Шейновонови [re: bebo4e]  
Автор ЧeтaМодератор ()
Публикувано13.03.06 13:11



Съжалявам
И мен и бебето ми за една бройка да ни уморят. Просто на косъм се разминахме. Аз също искам възмездие, ама каквито са ни лекарите и болниците, такива са ни и полицаите.


чаша бада

Тема Re: Такъв е животът Шейновонови [re: Чeтa]  
Автор little.monkey (мама)
Публикувано13.03.06 13:20



Аз не съм била в Шейново, но като гледам това не е реклама а антиреклама- аз поне се отвращавам от тази болница като гледам и от отношението на оная Ковачева- хич и не искам да я срещам.
То пред камера е отвратително, а какво остава зад камера
Дори когато в последния епизод една роди в приемната - представям си как щяха да й крещят ако не ги снимаше камерата.



Тема Re: Такъв е животът Шейновонови [re: bebo4e]  
Автор dafna (с посл.буква А)
Публикувано13.03.06 13:20



Бебоче, съжалявам, че те върнахме натам.
Аз също съм оставила там една част от мен и оттогава не съм стъпвала там, няма и да стъпя.


Незнам...все си мисля, че много й се развали репутацията и сега си правят реклама.



Тема Re: Такъв е животът Шейновонови [re: Чeтa]  
Автор Acя ()
Публикувано13.03.06 13:24



да ти кажа разказа за твоето раждане както и едно друго мнение ме накраха да не раждам там в никакъв случай!
това не променя мнението ми че в "шоуто" ни показват само някои моменти от бременността и прегледите на бременните и ние не можем да сме сигурни как са я следили, просто не е честно да слагаме всички лекари под общ знаменател и само от нещо моментно да си правим генерални изводи!а лекарката не казвам дали е права или не!Може и да е безхаберна и некадърна но това е друг въпрос просто без допир а само от телевизионно шоу не бих могла да го кажа!


Елена 10.11.2003

Тема Re: Такъв е животът Шейновонови [re: bebo4e]  
Автор Acя ()
Публикувано13.03.06 13:28



много съжалявам! разбирам и желанието ти за мъст!както отбелязах нещото което ме подразни най-много в шоуто е рекламата на Шейново!



Елена 10.11.2003

Тема Re: Такъв е животът Шейновонови [re: cveti_3]  
Автор Acя ()
Публикувано13.03.06 13:43



както съм споменала и в друго мое мнение пациентката трябва да е запозната с някои основни проблеми, които изискват незабавно лечение-като например контракции, кървене, изтичане на водите, отоци високо кръвно!вярно е че лекаря трябва да я запознае с тези проблеми но ние не знаем дали не го е направил!
проблем е всяко нещо което е различно от нормалното ти състояние, с изключение на корема разбира се !мисля си че за всичко трябва да се информира лекаря пък той да преценява кое е в нормите и кое е обезпокоително!
все пак това отмества въпроса на страни!моята мисъл е че от 20 минути телевизионен контакт с лекарката не можем да съдим дали тя е виновна че не е обърнато внимание на пациентката или друг лекар или самата пациентка, в смисъл да е предупредена да се следи за отоци пък тя да не е обърнала внимание или да го е сметнала за маловажно!
за това че лекарите не знаят и трябва да ги информираме нека не говорим защото първо не сме сигурни че тук става дума за нещо такова а и не всички лекари са еднакви и има много които си вършат съвестно работата и знаят какво правят точно!


Елена 10.11.2003

Тема Re: Такъв е животът Шейновонови [re: Acя]  
Автор crazy_chick ()
Публикувано13.03.06 14:08



Ама каква реклама бе, Асе - мизерна обстановка и лекарка с вид на продавачка в хоремаг, това видях аз...

Изгледах само 20 минути от т.нар.шоу, в които останах с впечатлението, че въпросната Ковачева и бременната с оттоците се виждат едва ли не за първи път - момичето ще ражда вече, а оная не и помни името, нито проблемите!

Между другото, някоя от мамите по-горе написа, че женската консултация там се водела от различна акушерка всеки път - истина ли е това?!

Давид 21.12.03





Тема Re: Такъв е животът Шейновонови [re: Acя]  
Автор ЧeтaМодератор ()
Публикувано13.03.06 14:24



Докато бях там, единствения лекар, който ми направи добро впечатление беше само един и именно той се е подписал под епикризата ми, в която пишеше че всичко е минало перфектно и която взех с триста зора.
Другите може и да са били добри като специалисти, но отношение никакво.
Имаше и една Василева. Много внимателна, но подозирам, че заради проблемите които станаха, а и като че ли изпробваше някакво лекарство върху мен та за това беше толкова внимателна.
Тончев - шефа на отделението направо ми идва да го пребия, особено като се сетя как се опитваше да ме сплаши та близките ми да не ровят в случилото се.
А как нямаше да ми прелеят кръв, ако не бях припаднала на стълбите е отделен въпрос, или как си платих антибиотика.

Ох, пак се отплеснах, ама то едно нещо да не беше наред да махна с ръка, а то...

Иначе са много добри специалисти, когато всичко минава гладко и раждането е без усложнения.
Истински специалист и човек за мен е лескар, който в екстремна ситуация си остава такъв. Другите са си сбъркали професиата.

Общо взето това предаване е по-скоро реклама на болницата (марко лоша както се оказва), отколкото реално представяне на живота около родилките и раждането.

Това таткото да му разрешат да си гушне бебето 10 минути след като се е родило...бооооже! е това изби рибата просто. Ако нямаше камери, щяха като куче да го изгонят.

Ще видим другите серии как ще са.


чаша бада

Тема Re: Такъв е животът Шейновонови [re: Acя]  
Автор ЧeтaМодератор ()
Публикувано13.03.06 14:29



Факт е, че в БГ няма комуникация между лекаря и пациента - не само по отношение на родилките.
Лекарите се мислят за всезнаещи и всеможещи, а с пациентите се държат като с инфантилни (да уточня, че не всички лекати са такива). Някои доФтори не могат да осъзнаят, че пациентът му може да е по-интелигентен от средностатистическия байо от улицата.


чаша бада

Тема Re: Такъв е животът Шейновонови [re: Чeтa]  
Автор Acя ()
Публикувано13.03.06 14:40



помня много добре какво си разказвала, ама повече отколкото можеш да си представиш, бях бременна с Ели и както споменах реших че няма шанс да се озова в тази болница най-вече заради теб!
не мисля че рекламата все пак е толкова лоша, в смисъл че много мами ще се хванат най-вече на това че дават бебето след раждането, май не е съвсем така нали???
права си че

Иначе са много добри специалисти, когато всичко минава гладко и раждането е без усложнения.
Истински специалист и човек за мен е лескар, който в екстремна ситуация си остава такъв. Другите са си сбъркали професиата.



Елена 10.11.2003

Тема Re: Такъв е животът Шейновонови [re: crazy_chick]  
Автор deeper_m (непознат)
Публикувано13.03.06 14:48



Здравеите,

Аз пък имам въпрос към дафна...и към Ася..ако може разбира се.
Дафна, какво значи "мацето беше попрекалило с килограмите"??...та тя е била 78 като е забременяла...и е качила 20...Аз все си мисля , че сигурно едно от 70% от пишещите в този форум са качили по 20 килца докато са бременеели....Може и да не съм права разбира се, но така като чета...с подобни впечатления оставам....Та това с килограмите....всяка жена качва и много зависи от колко е тръгнала, нали така?...Аз примерно като разбрах че съм бременна, ме теглиха и бях 85!!!! Това че ще стана 100 кила...и някой "непознат" ще изкоментира...че съм качила много....а всъщност те ще са нормалните 15 качени...Та е относително имам пред вид...

А Ася само за инфо..."бременната жена трябва да е запозната с някой основни неща за които да следи"..Хех..за един доктор едно е основно за друг друго...Аз съм бременна за пръв път..Ходила съм на лекар 3 пъти откакто съм бременна...и добре че чета из форумите да знам за какво да се следя....и от какво да се пазя....Та никой нищо не ми е казал имам пред вид...Така че...според мен тази докторка не е особено онеправдана....

Поздрави на всички



Тема Re: Такъв е животът Шейновонови [re: Acя]  
Автор ЧeтaМодератор ()
Публикувано13.03.06 14:59



На майките може и да го дават да си го гушнат след като родят (аз това няма как да го знам, защото бях под пълна упойка въпреки, че акушерката, на която трябваше да платя твърди, че са ми дали бебето и аз дъм го гушкала ) обаче на татковците абсурд! Дори и майката да е родила в приемната.

Вярно, че аз съм рядък случай, обаче огромното количество абсурди, които ми се случиха докато раждах и след това ми дойдоха прекалено.
Факт е, че ако бях помалко информирана или на малко по-ниско интелигентно ниво (сега да не си помислите, че се мисля за много умна и се фукам, не е така), има голяма вероятност да съм мъртва аз или бебето ми.

Така че, момичета, четете, питайте и се информирайте!!!

Тормозете лекарите си с въпроси за всичко, което ви интересува и притеснява без да се смущавате, дори на пръв поглед въпросите ви да изглеждат глупаво! От това може да зависи живота ви! Не се предоверявайте на лекарят си, защото той не е всемогъщ, дори и да се опита да изглежда такъв в очите ви!



чаша бада

Тема Re: Такъв е животът Шейновонови [re: deeper_m]  
Автор Acя ()
Публикувано13.03.06 15:02



мисля че по-нагоре пишеш че не си в България нали??
не мога да коментирам проблемите там!аз бях осведомена какво да наблюдавам предния път осведомена съм и сега!а и не казвам че лекарката не е сгрешила!просто ние ей така от по телевизията не можем да кажем дали вината е в нея, което е съвсем различно!просто знаейки само част от историята не бихме могли да отсъждаме тя е сгрешила, нали!
това че е качила 20 килограма първо не е така а бяха в повече защото е започнала от 70 и няколко и беше мисля към 116 но над сто което е повече от 20 килограма, значи не за всички нормата на килограмите е една и съща ако жената е с нормално тегло преди забременяване е едно, ако е с тегло под нормата второ а с тегло над нормата съвсем различно, и е много важно да се наблюдава теглото при жени с наднормено тегло преди забременяването по време на бремеността!плюс това ще добавя че в много случаи в България лекарите казват да се спазва диета пък пациентката си казва сега ми е паднало и не я спазва!


Елена 10.11.2003

Тема Re: Такъв е животът Шейновонови [re: Acя]  
Автор deeper_m (непознат)
Публикувано13.03.06 15:11



Пак здрасти,

Да, не съм в Бг..но като бях там пък съм се лекувала и съм ходила по доктори...иииии ужас! Не искам да си спомням и да се връщам назад.. Ама не това е идеята де..Килограмите бяха 78 на4ало..и 101 като в предаването..
Охх, не се заяждам - не искам изобщо да звуча така. Просто съм малко възмутена...Не е само в БГ така за съжаление..Тук им казвам - абе хора..85 кг са си 85 кг, трябва диета - доктора ми казва: Неее, бременна жена диета не! И аз не смея нищо на своя глава да правя...
Та даже и това че примерно намирам от къде да се информирам не винаги ми помага особено..и докторите и те едни - не обичат много да им се месят в работата.... И не знам аз повече какво да кажа


Поздрави



Тема Re: Такъв е животът Шейновонови [re: deeper_m]  
Автор deeper_m (непознат)
Публикувано13.03.06 15:14



Ааа да и пропуснах да спомена, че това че съм 85 кг се дължи също на докторска "компетентност"....и то в БГ...като ми предписаха противозачатъчни за да ме лекуват от поликистозни яйчници...и като качих 20 кг за месец...и отидох при лекарката и и казвам, че не мога да ги пия повече...и тя ми се развика, че "Вие младите...все фигурата ви е по важна отколкото здравето"...Сякаш като съм с 20 кг отгоре.....здравето ми е много наред.....
Та аман от "компетентни" доктори!!!! Лошото е, че не можем изцяло да ги игнорираме.....



Тема Re: Такъв е животът Шейновонови [re: Acя]  
Автор Beни (Майка на Лора)
Публикувано13.03.06 15:15



Момичета, то е ясно, че първата серия беше пълна издънка и кофти реклама на болницата - аз искрено се надявам, че няма да дават случаи само с тази докторка, че беше резил. Аз като човек, който харесва болницата, може би защото е случил на доктор или защото бяха така добри , пак благодарение на последното, да ми обърнат внимание на проблема и да ми помогнат да направя две вливания срещу антитела, за които иначе трябваше да пътувам до Плевен, искрено се надявам да покажат и други доктори, защото има свесни и там.
А това за консултацията е вярно - аз затова не се записах там, макар че и в Трета градка не е песен и за всичко трябва да си искам, но поне не чакам по 100 часа и ме познават по име.



Тема Re: Такъв е животът Шейновонови [re: deeper_m]  
Автор dafna (с посл.буква А)
Публикувано13.03.06 15:16



Може, разбира се, защо да не може?
Точно това означава, което съм написала. Не помня точната цифра, но ми направи впечатление, че е трупнала доста. Попрекалила е, защото е качила 20кг. 20кг са си 20кг. Това, че и още жени качват по толкова, не прави по-безопасно трупането на килограми.
Сега пък, аз да те попитам, знаеш ли, че и аз качих 25кг?
Ако не беше тази тема, а такава за теглото, щеше да останеш с впечатлението, че е нормално да се качва по много, но нямаше да знаеш подробността, че са ме приели с прееклампсия и почти без тонове на бебето.

А за жени, страртиращи бременността си с наднормено тегло, всичкото това трябва да ги накара да се позамислят над трупането на килограми.
По принцип има едно правило при наддаването по време на бременност. Жените с тегло под и в нормата, могат да качват повече кг от тези, които са с наднормено тегло.

Позабавих се малко с отговора, но беше заради този сайт и да прекратим темата за 20-те кг:



ПП. Най-долу има таблица с осреднени стойности.

Поздрави и лека бременност!




Тема Re: Такъв е животът Шейновонови [re: dafna]  
Автор deeper_m (непознат)
Публикувано13.03.06 15:19



Дафна, балгодаря!

Надявам се, че не е прозвучал грубо постинга ми...Наистина не съм искала..Ама много се ядосвам от подобни неща. Лекари и т.н....
Сега ще погледна сите-а:-)



Тема Re: Такъв е животът Шейновонови [re: deeper_m]  
Автор dafna (с посл.буква А)
Публикувано13.03.06 15:22



Ох...бе то аз да не съм прозвучала рязко...ама така си говоря по принцип

Сайта е готин, дано ти хареса. Има мноооого и полезна информация



Тема Re: Такъв е животът Шейновонови [re: dafna]  
Автор Beни (Майка на Лора)
Публикувано13.03.06 15:25



Дафне, аз съм във всякакви норми - при индекс под 19 съм качила 14 кила до 36 седмица - точно колкото трябва!



Тема Re: Такъв е животът Шейновонови [re: Beни]  
Автор dafna (с посл.буква А)
Публикувано13.03.06 15:35



иии....ниц, бреее
Браво, аз се олях и си платих
Онзи ден се замислих, че има шанс да родиш на 1-ви април



Тема Re: Такъв е животът Шейновонови [re: dafna]  
Автор Beни (Майка на Лора)
Публикувано13.03.06 15:39



Дай боже да не е по-рано!



Тема Re: Такъв е животът Шейновонови [re: Acя]  
Автор jam (уверено сладко)
Публикувано13.03.06 19:14



"ми с дълги панталони със зимни обувки как ще го види???според мен ако пациента има оплаквания той трябва да осведоми лекаря, а не обратното!да тя каза че ходи всяка седмица на консултация но така го смутолеви че не се разбра от кога са и отоците, първо каза от седмица, после от две, на края мъжа и каза от месеци тя нещо го прекъсна, стана много объркано, за това аз не разбрах!"

Ася, отоците са късен и опасен вече симптом на прееклампсията! не е нужно да се стига до тях, за да разбере лекарят, че пациентката има такъв проблем.
нали уж ходела всяка седмица - първо, трябва да й мерят кръвното и щяха да хванат повишеното кръвно, което съпровожда отоците. второ, при бременни в 9-ти месец се изследва всяка седмица урина - щяха да хванат албумина в урината, който също съпровожда тия отоци.
изобщо, не са така простички нещата, както си ги мислиш.
а стана объркано и Ковачева прекъсна мъжа, защото той без да иска започна да казва нещо, което беше много кофти за нея и за болницата - той започна да говори, че жена му има отоци отдавна! Ковачева не е проста и веднага схвана, че ще излезе много лошо за тая женска консултация, която толкова време не е установила прееклампсия при пациентката им... затова го прекъсна тя и го замазаха...

тая изцепка ми се наби на очи и тя е много по-важна от тона на лекарката, който също не беше цвете и си представям каква е в реалния живот, когато не се опитва да се сдържа за пред камери!



Тема Re: Такъв е животът Шейновонови [re: jam]  
Автор Heмиpницa (вече мирясала)
Публикувано13.03.06 19:56



На мен предаването ми хареса. Най-вече на мъжът ми дето не е виждал пъпна връв. Бе му интересно и днес пак ще гледаме заедно вторият епизод.

Но друго не мога да разбера. Какво очаквате от докторите дето не са отваряли учебник и не се информират за новостите в медицината откакто са станали от студентската скамейка? Не слагам естествено всички под един знаменател, ама повечето в БГ са от първият вид. Живеем в такова време дето трябва да си по-наясно за какво става дума и от лекарите /Не ме бийте много, ама няма какво да си кривим душата/.

Как може да има мами дето си дават парите на ЖК в Шейново за т.н. "проследяване на бремеността" при условие, че всеки път е различен доктор/акушерка. И кой е наясно с проблемите ви /недай си боже да се появят през бремеността/? Защо не си направят същите сметката, че на частно /и държавно, в МД примерно/ всеки месец ви преглежда един и същ лекар и ви излиза хем по-евтино, хем по-спокойно /ако мога така да го нарека/.

Как така всеки път различен лекар те гледа и без резултати от урина ти казва "прееклампсия"?! Ама и аз имах много подути крака, ама нямах албумин в урината. И кво, ако бях в Шейново щяха да ме приемат извънредно?! Да бе....друг път.
Просто защото:
1. Четох много преди да забременея и след това,
2. Живея до Военна академия, ама като чух как те "следят" в ЖК Шейново и си отидох на частно. В МД се записах в 8-мият месец, заради болничният 45 дена преди раждане.
3. Имам си гинеколог откакто водя полов живот и си ме знае - ходя на профилактични прегледи на всеки 6 месеца. Как да отида при друг да ме изражда? Той работи в МД, затова и там се записах. Хич не ми дреме за хлебарките, ако знам, че най-добрите лекари все пак работят в МД /макар и в кофти условия/
4. Коя мама са й дали да прочете всички документи предварително 4 месеца преди да роди /онези дето се подписват като те приемат в спешното и при упойка/. Ми на мен ми ги даде моят гинеколог, обсъдихме ги точка по точка в кабинета му. Знаех какво подписвам, знаех ги и с затворени очи при контракции на 5 минути.
4. Тези, които не са си направили "сметката" предварително....те си знаят.

Та така....малко дълго стана, ама недейте за всичко да обвинявате другите.....Никой не е казал, че няма лекари дето ти идва да им извиеш ръцете, ама да ревем и да се оплакваме, без да се огледаме в себе си предварително и все друг да ни е виновен........

Редактирано от Heмиpницa на 13.03.06 20:02.



Тема Re: Такъв е животът Шейновонови [re: jam]  
Автор Acя ()
Публикувано13.03.06 20:16



за милионен път казвам че само от едно предаване няма как да се разбере какво е станало и каква е истината!
аз пък искам да попитам къде пише че всяка седмица в деветия месец се взима урина на бременните????


Елена 10.11.2003

Тема Re: Такъв е животът Шейновонови [re: Пoли]  
Автор leila75 (новак)
Публикувано13.03.06 20:19



На мен пък предаването ми хареса . И с удоволствие ще гледам 2ри епизод след малко. И болницата, и лекарите там ми харесват. Раждала съм там, имах рискова бременност /макар и аз да не я приемах за такава/ и те се държаха като професионалисти. Ако, живот и здраве раждам втори път, пак там ще отида, макар че МД ми е много близо. И не смятам, че филма е реклама. Много е истински и отдавна българското общество, особено мъжете, имаха нужда от филм от такъв род.



Тема Re: Такъв е животът Шейновонови [re: Acя]  
Автор Other Voice (crimson)
Публикувано13.03.06 20:51



Хайде и аз да се изкажа по темата, ве4е не мога да се стърпя

Цитат 1:

Тази въпросната лекарка пита от каква националност е господинът. Някой и отговаря, 4е е французин. Отговорът и е достоен за продава4ка на салам в квартален магазин: "Хм, нашите любими французи", като в просташката и интонация се намеси и много ирония. От това нейно изказване зрителят разбра, 4е госпожа докторката има нещо против французите, най-вероятно без да има при4ина, просто от злобица и някакво пре4упено глуповато мислене, с предполагаема плоска аргументация.
Отношението и към пациентката беше леко нагло, прекалено фамилиарно ( нещо което за съжаление е 4есто явление в Бг. ) и на мен не ми вдъхна абсолютно никакъв професионализъм или поне малко симпатия. Ако на мен такава глупава лелка си позволи да ми каже подобен коментар за моя мъж ( да не говорим, 4е мъжът на пациентката беше дори там), то това би била последната ни среща.

Цитат 2:

След като жената роди по спешност в тясната стаи4ка, едната от акушерките и се извика : " Ей ся ша дойда да та зашия ". В този момент по4увствах радост, 4е не живея в България и 4е няма да раждам с такива индивиди около мен!



Тема въпроснови [re: deeper_m]  
Автор Other Voice (crimson)
Публикувано13.03.06 22:38



На neterra.net ли гледате? Аз само за там знам, но напоследък ка4еството на звука е много лош и това ми пре4и да следя предаванията.



Тема Re: Такъв е животът Шейновонови [re: Пoли]  
Автор Ancheto* (на Петър)
Публикувано13.03.06 22:56



Та така. Наистина малко дават от цялата бременност, за да се правят генерални изводи, но ето моите на база личен опит.
Защо консултация там.
1. Да чудесно е да имаш под ръка за консултация повече от 1 лекар - така няма да си от тези дето приритват да си ангажират лекар за раждането.
2. Имаш час, но никой не те спира да отидеш когато поискаш дори и при най-малкото съмнение че нещо не ти е наред - от безсъние и главоболие до каквото се сетиш.
3. Ако от изследванията са видели че има проблеми те викат начаса - не те чакат да минеш след трите дни, когато ще ти е готова и микробиологията например.
4. В 80% от посещенията попадаш на едни и същи лекари - аз лично попадах на въпросната доктор Ковачева.
5. Моите впечатления от нея са повече от прекрасни. Никога не се е държала арогантно, но мрази някой да си мрънка под носа.
6. При мен отоците се появиха още към 7-ми месец. Още с влизането в кабинета ги погледна и каза че не й харесват. Предгледа ми изследванията от преди 2 дни - нямаше албумин, кръвното ми беше 130/80 (в нормите дори за мен). Но това, че са от почти 1 седмица я накара да ме прати за прием в болницата. (да полежа и да почина, да ме следят, защото младите от работа забравяме за здравето си - нашето и на бебетата. ) След като друго светило Велев отказа да ме приеме. С абсолютно точни инструкции какво да правя ме изпрати да си лежа вкъщи - да си меря кръвното, да почивам и ако започна да го качвам да тичам веднага. Отделно трябваше да ходя 2 пъти седмично при тях на консултация. Ефект имаше още след 2-рия ден почивка.
7. В края на девети месец отново се появиха отоците и високото кръвно и 5 дни преди термина предизвикаха раждането.
8. В един ден ме върна 2 пъти за тонове, само и само да ги проследи в динамика, за да прецени как да действат.
9. Акушерките знаят какво да правят. И ако отидеш при тях следобед (тогава в консултацията няма лекар - ще те изпратят при когото трябва)
10. Докато раждах се чуствах спокойна - в ръцете на Богословова, Ковачева минаваше от време на време да види как вървят нещата, Вява Видолова от курса за бременни правеше същото.
11. Аз за себе си съм доволна.

12. Живот и здраве за следващото бебче пак там ще ходя.

13. Единственото, което ме подразни беше, че не записват преди 11-12 седмица. Дотогава - оправаш се сам.



Тема КОга е повторениетонови [re: Пoли]  
Автор pimpim (минаващ)
Публикувано14.03.06 12:06



...на втори епизод? Аз снощи не можах да гледам заради VIP BROTHER решението на мнозинството. Кога го повтарят?

Редактирано от pimpim на 14.03.06 12:11.



Тема Re: КОга е повторениетонови [re: pimpim]  
Автор gigikas (мама на Алекс)
Публикувано14.03.06 12:21



в събота , в 3 следобяд :)





Тема Re: КОга е повторениетонови [re: gigikas]  
Автор pimpim (минаващ)
Публикувано14.03.06 12:23



Тенкю, тенкю!




Тема Re: Такъв е животът Шейновонови [re: Heмиpницa]  
Автор manhattan (бъдеща майка)
Публикувано14.03.06 13:17



ключовият момент в разказа ти е, че това е ТВОЯТ ЛЕКАР, който те познава и следи отдавна. а иначе отиди в МД смятам, че във всички болници е така, не са цвете, но какво да правим. аз затова се записах при лекар, който нееднократно се е доказал в очите ми, че може да се разчита. до момента не ме е разочаровал и горещо се моля това да не стане
нали, Вени?



Тема Re: Такъв е животът Шейновонови [re: Пoли]  
Автор Prinzessin (непознат )
Публикувано14.03.06 14:19



Нямам време да прочета всичко, но само искам да кажа, че Поли има право. Лекарите се правеха на интересни, защото може би са пред камера.
Д-р Ковачева, изтърси нещо от типа "ами и на мен ми пречи", когато онази жена не можа да стигне до родилното.
Що се касае до отоците. Добрия лекар е длъжен да задава въпроси с които да подтиква пациента да сподели всичко което чувства в момента дори и това, което му се вижда маловажно.
А и това момиче, което беше видимо доста наддало, кантара показваше над 100 кг. си мисля, че трябва да я попиташ дали има отоци или не. Килограмите са предпоставка за отоци.
Следващото нещо, идеята на предаването е да стимулира българката да ражда, но се съмнявам да има такъв ефект.
Според мен когато в БГ условията станат по-цивилизовани ще се увеличи и раждаемостта. Причината за това, че сме с отрицателен прираст е не само финансова, както само се акцентира. Познавам доста млади жени, особено от провинцията, които са родили в местната болница при полеви условия и са доста стресирани. Моя приятелка е бременна и в момента ходи на психиатър в резултат на преживяното първо раждане, мъжа и се е побъркал от нерви, близките и са невероятно притеснени. Изпада в старнни състояние, не иска да остава сама и т.н. Е това ли е цивилизовано раждане в европейска държава в 21 век?
И все пак да не забравяме, че Шейново се води за една от най-елитните болници, с най-добрите лекари. И чрез това предаване са се опитали да представят най-доброто в БГ.
Аз се чудя, как е възможно в 21 век, в България да е лукс да присъства някой от близките ти на раждането, /разбира се ако родилката иска/ и как едва в няколко града се извършва обезболяване, което обезболяването е също лукс. Светът вече минава на друга фаза, естествено раждане без упойки с аромато терапия, иглотерапия и незнам си още какво.
и последно искам да кажа: Мисля, че никой не иска чудеса и супер луксове, нека условията, при които ражда българката да са нормални. С риск да се повторя, навсякъде във всички болници родилката да има право да избира с кой близък да "сподели" раждането ако иска и това да е БЕЗПЛАТНО, да има право на безболезнено раждане СЪЩО БЕЗПЛАТНО, GP-тата или гинеколога който следи бременната жена да я информират за това къде има курсове за бременни, както и всички болници да бъдат задължени да организират такива курсове, защото наистина са много полезни. Самата аз, когато бях бременна разбрах, че има такива курсове от Интернет, посетих ги и останах много доволна, но противно може би на вашите очаквания, малко майки ползват Интернет и знаят, че въобще има такива курсове. Нищо не коства на вратата на кабинета си, гинеколога да закачи списък с адреси и телефони на местата, където се организират курсовете.



Тема Re: Такъв е животът Шейновонови [re: manhattan]  
Автор Heмиpницa (вече мирясала)
Публикувано15.03.06 00:03



Уцели десятката!
Искам да кажа, че е много важно за една майка спокойствието, разбирането и подкрепата от ТВОЯТ ЛЕКАР. Да ти бъде отговорено на всички въпроси аргументирано, да сте от ЕДИН ЕКИП и при проследяването на бремеността и при раждането. Но за избора си е отговорна бременната, не после да се оплаква от това-онова.
Ако искайте вярвайте, но на мен взимането на шофьорска книжка ми беше много по-трудно /как ги мразя тези леви завои/, отколкото раждането на малкият. Не трябва лекаря само да е професионалист, а и човек!
Как трябва да протича едно раждане - прочетете маймунската тема в бг-мамма. Има доста вода да изтече докато условията при раждането в една "трета страна" и в БГ се доближат....



Тема Re: Такъв е животът Шейновонови [re: Heмиpницa]  
Автор Beни (Майка на Лора)
Публикувано15.03.06 08:29



Така е, Ман, с нашата лекарка сме си паднали на мястото или сме улучили в десятката. Вчера говорих с създателката на филма и тя каза, че и други лекари ще участват и дано, защото Ковачева не прави добро впечетление. Аз лично нямам никакво наблюдение от нея.



Тема Трудно е да се каженови [re: Пoли]  
Автор Чaeнo Moмичe (тиха церемония)
Публикувано15.03.06 08:51



къде е истината и къде минава границата между реалност и позьорство. Присъствието на камера води до последствия - колкото и да ти се иска да си естествен осъзнаваш, че това което правиш и казваш не винаги е професионално и етично, както и нормалното явление да се криеш зад маска, точно по този повод. И лекарката казва "Да, имате право на избор на лекар", а не казва "Щом можете да заплатите, то изберете ме". Защото това е животът! Ако си заплатиш всичко ти се разрешава. Жените, които са се навили да се снимат са си дали сметка, че камерата ще им подсигури едно по-добро отношение, ще им даде възможност всички да се усмихват около тях по време на раждането и ще получат пълния пакет на пътеката, а няма да чуват "Ама лигло, това са болки като при менструация" и "Уффф, така е! Не се става лесно майка!". Скрита камера трябва да вкарват, ето това е реалити шоу! И документален филм е да отидеш и да снимаш ей така, а не режисирано. После е падало рязане, рязане на кадри!Мъжът ми съвсем първосигнално ме попита защо не съм избрала Шейново, ето че нормално било там! Ама и те мъжете са едни зелки! После зацепи, че това е филм и не се знае ако отидеш така какво те чака. Моя приятелка я върнаха от Шейново в Св. София, защото си дадоха сметка, че толкова рисков случай не желаят да поемат, а транспорт от 20 мин с линейка някъде можеше да й реши съдбата. Обаче в Шейново се пудрят пред камерите, защо не признаят, че усложнения не искат при тях?
Това, че лекарката е повишила тон и се е заяла с някакъв франкофон е най-нормално - колкото по-малко инфо, толкова по-добре за тях, лекарите. Така си в неведение и не знаеш какво става с теб, после им търси отговорност!
В Германия ти казват пола на бебето и подписваш декларация, че няма да ги съдиш ако имат грешка, а тук не ги съдиш и при грешка в живота ти, баси!



Тема Re: Трудно е да се каженови [re: Чaeнo Moмичe]  
Автор leila75 (минаващ)
Публикувано15.03.06 21:20



Чаено момиче, трудно мога да споделя мнението ти.
Няма да се спирам на целият ти постинг, но това за рисковите бременности не отговаря на истината. С риск да се повторя пак ще кажа, че лично аз раждах там с рискова бременност. Имам заболяване и не се знаеше как точно ще реагира организма ми на секциото. За щастие операцията мина успешно, но веднага след това настъпиха усложнения с мен и екипа реагира съвсем адекватно. Държа да отбележа, че аз бях втория случай на бременна с подобно заболяване, раждаща в Шейново. И никъде не са ме отпращали. При втора бременност пак там ще отида.



Тема Re: Такъв е животът Шейновонови [re: deeper_m]  
Автор fada (pitanka)
Публикувано15.03.06 21:56



Напълно ни съвпадат мненията, Поли! Особено относно тази Д-р Ковачева....Гледам го всеки понеделник това предаване и според мен сас се навили да раждат пред камера тези жени не за друго, а защото по този начин си гарантират супер отношение и загриженост, нали цяла България ще ги гледа тези лекари там, а и добра реклама си прави Шейново, за която една добра дума не съм чувала от жени, раждали там.....



Тема Re: Такъв е животът Шейновонови [re: Acя]  
Автор fada (pitanka)
Публикувано15.03.06 22:56



Ася, това за отоците не си права. На моя приятелка точно наблюдаващата я лекарка и обърна внимание, тя откъде ще знае, че като са и се подули краката е нещо опасно??? даже беше учудена, че лекарката така се притеснила, че и самата ми приятелка се притесни....за кървенето от носа аз също го разбрах по време на бременноста ми, някъде прочетох, никой не ми беше казал, та и за температурата 37 първите месеци си мислих, че съм настинала и се притеснявах, а то си било нормално...така, че това им е работата на НАБЛЮДАВАЩИЯТ те лекар, да те следи точно за тези неща, които една бременна, особенно за първи път няма откъде да знае...



Тема Re: Такъв е животът Шейновонови [re: jam]  
Автор fada (pitanka)
Публикувано15.03.06 23:03



Абсолютно си права, Jam!!!



Тема Re: Такъв е животът Шейновонови [re: Чeтa]  
Автор fada (pitanka)
Публикувано15.03.06 23:18



ООО, тази Василева...Аз и заради нея съм с негативно отношение към Шейново, такава Хиена, дадох и 20 лв на ръка за преглед, след който ме прати на лапароскопия, при определен неин колега, аз разбира се не отидох, а веднага отидох на частно, където при преглед се оказа, че нямам нужда от никаква лапароскопия...нямам думи за Василева...



Тема Re: Такъв е животът Шейновонови [re: Чeтa]  
Автор fada (pitanka)
Публикувано15.03.06 23:20



А и това е верно за гушкането на бебето...абсурд да стени, ако нямаше камери....



Тема Re: Такъв е животът Шейновонови [re: deeper_m]  
Автор fada (pitanka)
Публикувано15.03.06 23:38



Мисля, че Дафнае имала предвид, че мацето по принцип си е по-пълничко и това значи , че е предразположена къв тези проблеми, и всеки наблюдаващ я лекар би трябвало да провери за отоци само при вида и.....все пак е тръгнала от 78 кила!!!



Тема Re: Такъв е животът Шейновонови [re: Ancheto*]  
Автор fada (pitanka)
Публикувано15.03.06 23:51



Анче, чудесно е, че при теб всичко е минало благополучно! Все пак трябва да има и доволни, защото ако всички бяха недоволни, нямаше да я има Шейново....



Тема Re: Такъв е животът Шейновонови [re: fada]  
Автор Acя ()
Публикувано16.03.06 00:07



ох вече не знам на какъв език да го обясня!
става дума за следното много ясно че наблюдаващия лекар трябва да обясни на жената кои симптоми са опасни!само че аз пак питам от къде да знаем че тя не е била предупредена?!мен ме бяха предупредили аз си следях състоянието!мисълта ми е че само от показаното по телевизията не можем да си правим заключения, нито положителни нито отрицателни!


Елена 10.11.2003

Тема Re: Трудно е да се каженови [re: leila75]  
Автор fada (pitanka)
Публикувано16.03.06 00:16



leila, но е факт, че приятелката на Чаено момече са го върнали от там пак с рискова бременност. Пак ще повторя, не може всички да са недоволни от Шейново, защото иначе до сега да я няма вече.....естествено, че ще има много благополучно протекли раждания, както има и в МД, за който пък наистина само гадости съм чувала, а за обстановката няма да коментирам изобщо....дано да са повече благополучните раждания, а мизерната обстановка ще си я търпим, няма начин, иначе - на частно, там чух, че като принцеса те гледат.....



Тема Re: Трудно е да се каженови [re: Чaeнo Moмичe]  
Автор Acя ()
Публикувано16.03.06 01:03



недей така!
не мисля че е правилно да се коментира по този начин!
аз например съм раждала в МД, където са пословични с лошото си отношение към пациентите, само че не са се държали въобще лошо със мен!
за първи път отидох там със съмнение за извънматочна бременност, оказа се обаче че сутринта ми изпаднало портмонето в колата на мъжа ми и за прегледа който по принцип е платен, не ме и попитаха за плащане, аз все пак попитах и тогава ми казаха че се плащат 20 лв, но аз нямах и стотинка !
втори път отивам там с болки в корема и не познавам никого там!слиза дежурния и започна да ме разпитва, беше малко троснат, мислех да му направя забележка, само че преди да го направя той се извини че го е направил просто защото в момента течало много тежко раждане и е бил много притеснен!
после ме приеха в болница!държаха се страхотно!
на самото раждане ме беше много срам че така се държа но ужасно болеше, акушерката само каза "не се притеснявай ние сме свикнали, нали за това сме тук"!
лекаря който ме изражда беше много добър, вярно с уговорка е, но за същия четох съвсем противоположно мнение.и защо?защото не стоял през цялото време до родилката и не говорел мили думи, и я накарал да ходи от предродилна до родилна пеша, всички ходят така, никой не го возят до там!та мисълта ми е не че няма извращения, във всички болници, напротив има и то много, трябва да има контрол, и то сериозен!мисълта ми е че човек трябва да се довери на това което вижда а не на приказките на някой си,защото всеки си пречупва всичко през призмата на собствения си поглед, а може би не е точно така!
а и това с избора на лекаря, доколкото аз знам във всички болници в България избора на лекар е платен!иначе попадаш на който е на смяна, и си поемаш риска!


Елена 10.11.2003

Редактирано от Acя на 16.03.06 01:05.



Тема Re: Трудно е да се каженови [re: Acя]  
Автор nani_ (непознат )
Публикувано16.03.06 07:13



program@btv.bg - това е мейл-а на който очакват вашите коментари по темата "Такъв е животът". Въпреки разразилата се дискусия няма нито едно писмо с мнение - лошо или добро. Важно е да се чуе мнението на таргетния зрител, това предаване с цялата му напудреност, фалш и тази така силно застъпена реклама на Шейново според мен изобщо не са за prime time , емоциите силно напомнят "Искренно и лично", "Море от любов" и "Имате поща" , считам, че филма не показва истината и настройва тези на които им предстой раждане в неправилна посока!! Нека да пощажат и другите болници, плащанията, условията, скъпите коли на шефовете, нека снимат изненадващо - не след ремонт или 24-часово лъскане на болницата!!! Защо не снимат как раждат тези, дето нямат уговорка с никой, или някоя жена от малцинствата?? Пишете до БТВ!!!



Тема Re: Трудно е да се каженови [re: nani_]  
Автор Beни (Майка на Лора)
Публикувано16.03.06 09:26



Аз писах - трябва да има поне едно!



Тема Ето подробности,нови [re: leila75]  
Автор Чaeнo Moмичe (тиха церемония)
Публикувано16.03.06 13:59



щом толкова трудно може да се обясни заобиколно какво ми е направило впечатление. С няколко думи, че някои ще раждаме, а други мислят да бременеят, да няма уплашени.
Моята приятелка получава криза в 9 месец - силни стомашни болки. Изпада в шок, влизайки в Шейново, където в полусъзнание чува "мъртъв плод" и обясняват, че те не й били в района, а да напомя, че райониране при раждане няма! Качват я на линейка и звънят в Св София, че изпращат такъв и такъв случай. От Св София я поемат, оперират и в следствие на всичко това тя няма нито бебе, нито матка. Защото все пак матката не е вечна и е пострадала от всичко това.
Е, ако я бяха оперирали на място, дали щеше да е чак толкова лошо?!



Тема Re: Трудно е да се каженови [re: nani_]  
Автор meshko1O6 (новак)
Публикувано16.03.06 15:04



Здравейте, няма да коментирам самото предаване. Искам само да кажа мнението си от Шейново, тъй като ходя там от около 5 години. Истината е, че след направения ремонт на болницата, който ако не се лъжа започна преди 2-3 години, обстановката наистина е много хубава. Много чисто, светло, с цветя в коридорите, радио докато чакате, удобни седалки, климатик в кабинетите. Преди този ремонт беше трагедия, която може да се сравни с Майчин дом в момента. Така че постигнатото не може да се отрича. За професионализма на лекарите мога да кажа само за тези, които познавам лично - лапароскопията ми я прави един от най-добрите в тази област в България -д-р Попов, а бременността ми се следи също от една от най-добрите лекари, които някога съм срещала -д-р Богословова. Хората, които са й пациентки знаят колко трудно е да си запишеш час при нея и колко много хора има винаги. заради проблемното забременяване съм ходила при доста лекари, та мисля имам някакъв опит с тях. А поотоношение на присъствието на близките на раждането- възможно е, просто се плаща допълнително. Всъщност най-важното нещо е да имате доверие на лекаря, който сте избрали и той да е наясно със състоянието ви. Аз лично не мога да си представя как някои майки оставят раждането на детето си в ръцете на случайността. Желая успешна бременност на всички и здраво бебе на финала.




Тема Re: Такъв е животът Шейновонови [re: Acя]  
Автор fada (pitanka)
Публикувано16.03.06 17:14



Ми, Асче! По всичко си личеше, че не е била предупредена, виж , че с мъжа и бяха изненадани много!!! все едно за първи път чуват, той даже се ядоса, като каза, че е така повече от месец, а иначе си права, че не бива да съдим за човека от едно предаване, но....при положение, че на толкова хора мнението ни съвпада, не е случайно, нали....



Тема Re: Трудно е да се каженови [re: Acя]  
Автор fada (pitanka)
Публикувано16.03.06 17:20



Просто, Ася се радвай, че си от жените с късмет, които не са се сблъсквали с подобен проблем като приятелката на Чаено момиче...никой не слага всички лекари под един знаменател, но пък мен ме издразни и това, че показват шарени чисто нови чаршафчета в Шейново, сложени преди снимките сигурно, просто си личеше, нито са избеляли, нито нищо, просто се ядосвам, че това, което показват, всъщност не е точно така, но като гледам повечето са наясно с положението та хич не са се и вързали



Тема Re: Трудно е да се каженови [re: fada]  
Автор fada (pitanka)
Публикувано16.03.06 17:25



Да,Мешко! Улучила си с Богословова, и аз съм чувала за нея само добри отзиви, във всяко АГ си има добри акушер-гинеколози, не можем да го отречем, това, че се броят на пръсти е друг въпрос, леко раждане ти пожелавам, и не се притеснявай, попаднала си в добри ръце, моя приятелка раждаше при нея и е доволна...



Тема Re: Трудно е да се каженови [re: fada]  
Автор gigikas (мама на Алекс)
Публикувано16.03.06 17:32



Скъпа fada, ше те разочаровам, обаче да ти каже, че тези чаршафчета си бяха там и преди три месеца и половина, когато аз раждах там





Тема Re: Трудно е да се каженови [re: gigikas]  
Автор fada (pitanka)
Публикувано16.03.06 17:47



Значи не са имали време да избелеят Ще се радвам, ако наистина са си винаги там



Тема Re: Трудно е да се каженови [re: gigikas]  
Автор fada (pitanka)
Публикувано16.03.06 17:52



gigikas, а ме интересува, тези шарени чаршафи само във Вип зали за раждане ли са или са на всички легла в Шейново, ако са на всички, много ще се радвам, че има толкова хубав вид вече болницата...



Тема Re: Трудно е да се каженови [re: fada]  
Автор gigikas (мама на Алекс)
Публикувано16.03.06 18:03



Тези са за обикновените предродилни зали, във випа незнам как е.





Тема Re: Трудно е да се каженови [re: nani_]  
Автор Aureliya (interesna)
Публикувано16.03.06 18:12



Ти в БТВ ли работиш или познаваш някого от БТВ, който ти е казал, че няма отзиви?



Тема Re: Трудно е да се каженови [re: gigikas]  
Автор fada (pitanka)
Публикувано16.03.06 19:29



браво! значи наистина сигурно е станало много хубаво в Шейново. Много е важна обстановката според мен.



Тема Re: Трудно е да се каженови [re: meshko1O6]  
Автор Beни (Майка на Лора)
Публикувано16.03.06 21:02



Мешко, с тебе ставаме три обожатилки на Богословова! Във вторник съм при нея, а ти?



Тема Re: Трудно е да се каженови [re: Beни]  
Автор meshko1O6 (новак)
Публикувано17.03.06 10:20



Вени, аз съм в понеделник




Тема Re: Трудно е да се каженови [re: Aureliya]  
Автор nani_ (непознат )
Публикувано17.03.06 14:26



Имам няколко приятели там...



Тема Re: Трудно е да се каженови [re: meshko1O6]  
Автор Beни (Майка на Лора)
Публикувано17.03.06 18:49



E,що в понеделник?! Тогава преглежда на кофти видеозан в 13 кабинет.



Тема Re: Такъв е животът Шейновонови [re: fada]  
Автор Acя ()
Публикувано18.03.06 22:28



това че са били изненадани може да си е чиста проба поза, за пред камерите или знам ли...
а това че много хора са на едно мнение, има пък много други които са на друго това все пак не доказва кое е истина и кое не!
много сме критични към всичко, така сме устроени че вечно гледаме в на другите паничката все другите са по-добри, а дали е така????
а на всичкото отгоре тая тъпа кранта така ме вбеси каква е лигла и самовлюбена че не съм сигурна дали не е била самовглъбена в себе си та не е чула какво и казват.......пациентката де
естествено и това е сферата на догадките!
нека не се нахвърляме ей така на лекарката или на пациентката само заради едно предавне, с цел реклама на АГ Шейново!


Елена 10.11.2003

Тема Re: Такъв е животът Шейновонови [re: Acя]  
Автор fada (pitanka)
Публикувано18.03.06 22:51



Мдаа, истината е, че всъщност не знаем истината за това предаване и си правим догадки, в понеделник ще следя внимателно раждането на тази лигла и ще се опитам да позная дали се познава отдавна с тази лекарка , хората колкото и големи артисти да се правят, често се издават, я някоя реплика, я нещо друго.....ще видим в понеделник поредната реклама "Елате и родете при нас".



Тема Re: Такъв е животът Шейновонови [re: fada]  
Автор Acя ()
Публикувано19.03.06 17:27



направо тръпки ме побиват


Елена 10.11.2003

Тема Re: Такъв е животът Шейновонови [re: Acя]  
Автор Beни (Майка на Лора)
Публикувано19.03.06 17:46



Нали ви казах, че говорих със създателката и тя каза, че тази лиглата, тъй наречена, за първи път се е видяла с Ковачева тогава. Преди това е ходела на консултация в Шейново, но с докторката не се е виждала до филма.
И че няма само с тази докторка да са всички епизоди.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.