Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 13:59 02.06.24 
Взаимопомощ
   >> Бъдещи и настоящи майки-happy mama
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | >> (покажи всички)
Тема Re: КОга е повторениетонови [re: gigikas]  
Автор pimpim (минаващ)
Публикувано14.03.06 12:23



Тенкю, тенкю!




Тема Re: Такъв е животът Шейновонови [re: Heмиpницa]  
Автор manhattan (бъдеща майка)
Публикувано14.03.06 13:17



ключовият момент в разказа ти е, че това е ТВОЯТ ЛЕКАР, който те познава и следи отдавна. а иначе отиди в МД смятам, че във всички болници е така, не са цвете, но какво да правим. аз затова се записах при лекар, който нееднократно се е доказал в очите ми, че може да се разчита. до момента не ме е разочаровал и горещо се моля това да не стане
нали, Вени?



Тема Re: Такъв е животът Шейновонови [re: Пoли]  
Автор Prinzessin (непознат )
Публикувано14.03.06 14:19



Нямам време да прочета всичко, но само искам да кажа, че Поли има право. Лекарите се правеха на интересни, защото може би са пред камера.
Д-р Ковачева, изтърси нещо от типа "ами и на мен ми пречи", когато онази жена не можа да стигне до родилното.
Що се касае до отоците. Добрия лекар е длъжен да задава въпроси с които да подтиква пациента да сподели всичко което чувства в момента дори и това, което му се вижда маловажно.
А и това момиче, което беше видимо доста наддало, кантара показваше над 100 кг. си мисля, че трябва да я попиташ дали има отоци или не. Килограмите са предпоставка за отоци.
Следващото нещо, идеята на предаването е да стимулира българката да ражда, но се съмнявам да има такъв ефект.
Според мен когато в БГ условията станат по-цивилизовани ще се увеличи и раждаемостта. Причината за това, че сме с отрицателен прираст е не само финансова, както само се акцентира. Познавам доста млади жени, особено от провинцията, които са родили в местната болница при полеви условия и са доста стресирани. Моя приятелка е бременна и в момента ходи на психиатър в резултат на преживяното първо раждане, мъжа и се е побъркал от нерви, близките и са невероятно притеснени. Изпада в старнни състояние, не иска да остава сама и т.н. Е това ли е цивилизовано раждане в европейска държава в 21 век?
И все пак да не забравяме, че Шейново се води за една от най-елитните болници, с най-добрите лекари. И чрез това предаване са се опитали да представят най-доброто в БГ.
Аз се чудя, как е възможно в 21 век, в България да е лукс да присъства някой от близките ти на раждането, /разбира се ако родилката иска/ и как едва в няколко града се извършва обезболяване, което обезболяването е също лукс. Светът вече минава на друга фаза, естествено раждане без упойки с аромато терапия, иглотерапия и незнам си още какво.
и последно искам да кажа: Мисля, че никой не иска чудеса и супер луксове, нека условията, при които ражда българката да са нормални. С риск да се повторя, навсякъде във всички болници родилката да има право да избира с кой близък да "сподели" раждането ако иска и това да е БЕЗПЛАТНО, да има право на безболезнено раждане СЪЩО БЕЗПЛАТНО, GP-тата или гинеколога който следи бременната жена да я информират за това къде има курсове за бременни, както и всички болници да бъдат задължени да организират такива курсове, защото наистина са много полезни. Самата аз, когато бях бременна разбрах, че има такива курсове от Интернет, посетих ги и останах много доволна, но противно може би на вашите очаквания, малко майки ползват Интернет и знаят, че въобще има такива курсове. Нищо не коства на вратата на кабинета си, гинеколога да закачи списък с адреси и телефони на местата, където се организират курсовете.



Тема Re: Такъв е животът Шейновонови [re: manhattan]  
Автор Heмиpницa (вече мирясала)
Публикувано15.03.06 00:03



Уцели десятката!
Искам да кажа, че е много важно за една майка спокойствието, разбирането и подкрепата от ТВОЯТ ЛЕКАР. Да ти бъде отговорено на всички въпроси аргументирано, да сте от ЕДИН ЕКИП и при проследяването на бремеността и при раждането. Но за избора си е отговорна бременната, не после да се оплаква от това-онова.
Ако искайте вярвайте, но на мен взимането на шофьорска книжка ми беше много по-трудно /как ги мразя тези леви завои/, отколкото раждането на малкият. Не трябва лекаря само да е професионалист, а и човек!
Как трябва да протича едно раждане - прочетете маймунската тема в бг-мамма. Има доста вода да изтече докато условията при раждането в една "трета страна" и в БГ се доближат....



Тема Re: Такъв е животът Шейновонови [re: Heмиpницa]  
Автор Beни (Майка на Лора)
Публикувано15.03.06 08:29



Така е, Ман, с нашата лекарка сме си паднали на мястото или сме улучили в десятката. Вчера говорих с създателката на филма и тя каза, че и други лекари ще участват и дано, защото Ковачева не прави добро впечетление. Аз лично нямам никакво наблюдение от нея.



Тема Трудно е да се каженови [re: Пoли]  
Автор Чaeнo Moмичe (тиха церемония)
Публикувано15.03.06 08:51



къде е истината и къде минава границата между реалност и позьорство. Присъствието на камера води до последствия - колкото и да ти се иска да си естествен осъзнаваш, че това което правиш и казваш не винаги е професионално и етично, както и нормалното явление да се криеш зад маска, точно по този повод. И лекарката казва "Да, имате право на избор на лекар", а не казва "Щом можете да заплатите, то изберете ме". Защото това е животът! Ако си заплатиш всичко ти се разрешава. Жените, които са се навили да се снимат са си дали сметка, че камерата ще им подсигури едно по-добро отношение, ще им даде възможност всички да се усмихват около тях по време на раждането и ще получат пълния пакет на пътеката, а няма да чуват "Ама лигло, това са болки като при менструация" и "Уффф, така е! Не се става лесно майка!". Скрита камера трябва да вкарват, ето това е реалити шоу! И документален филм е да отидеш и да снимаш ей така, а не режисирано. После е падало рязане, рязане на кадри!Мъжът ми съвсем първосигнално ме попита защо не съм избрала Шейново, ето че нормално било там! Ама и те мъжете са едни зелки! После зацепи, че това е филм и не се знае ако отидеш така какво те чака. Моя приятелка я върнаха от Шейново в Св. София, защото си дадоха сметка, че толкова рисков случай не желаят да поемат, а транспорт от 20 мин с линейка някъде можеше да й реши съдбата. Обаче в Шейново се пудрят пред камерите, защо не признаят, че усложнения не искат при тях?
Това, че лекарката е повишила тон и се е заяла с някакъв франкофон е най-нормално - колкото по-малко инфо, толкова по-добре за тях, лекарите. Така си в неведение и не знаеш какво става с теб, после им търси отговорност!
В Германия ти казват пола на бебето и подписваш декларация, че няма да ги съдиш ако имат грешка, а тук не ги съдиш и при грешка в живота ти, баси!



Тема Re: Трудно е да се каженови [re: Чaeнo Moмичe]  
Автор leila75 (минаващ)
Публикувано15.03.06 21:20



Чаено момиче, трудно мога да споделя мнението ти.
Няма да се спирам на целият ти постинг, но това за рисковите бременности не отговаря на истината. С риск да се повторя пак ще кажа, че лично аз раждах там с рискова бременност. Имам заболяване и не се знаеше как точно ще реагира организма ми на секциото. За щастие операцията мина успешно, но веднага след това настъпиха усложнения с мен и екипа реагира съвсем адекватно. Държа да отбележа, че аз бях втория случай на бременна с подобно заболяване, раждаща в Шейново. И никъде не са ме отпращали. При втора бременност пак там ще отида.



Тема Re: Такъв е животът Шейновонови [re: deeper_m]  
Автор fada (pitanka)
Публикувано15.03.06 21:56



Напълно ни съвпадат мненията, Поли! Особено относно тази Д-р Ковачева....Гледам го всеки понеделник това предаване и според мен сас се навили да раждат пред камера тези жени не за друго, а защото по този начин си гарантират супер отношение и загриженост, нали цяла България ще ги гледа тези лекари там, а и добра реклама си прави Шейново, за която една добра дума не съм чувала от жени, раждали там.....



Тема Re: Такъв е животът Шейновонови [re: Acя]  
Автор fada (pitanka)
Публикувано15.03.06 22:56



Ася, това за отоците не си права. На моя приятелка точно наблюдаващата я лекарка и обърна внимание, тя откъде ще знае, че като са и се подули краката е нещо опасно??? даже беше учудена, че лекарката така се притеснила, че и самата ми приятелка се притесни....за кървенето от носа аз също го разбрах по време на бременноста ми, някъде прочетох, никой не ми беше казал, та и за температурата 37 първите месеци си мислих, че съм настинала и се притеснявах, а то си било нормално...така, че това им е работата на НАБЛЮДАВАЩИЯТ те лекар, да те следи точно за тези неща, които една бременна, особенно за първи път няма откъде да знае...



Тема Re: Такъв е животът Шейновонови [re: jam]  
Автор fada (pitanka)
Публикувано15.03.06 23:03



Абсолютно си права, Jam!!!




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.