Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 15:23 10.06.24 
Взаимопомощ
   >> Бъдещи и настоящи майки-happy mama
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | >> (покажи всички)
Тема Re: Такъв е животът Шейновонови [re: dafna]  
Автор Beни (Майка на Лора)
Публикувано13.03.06 15:39



Дай боже да не е по-рано!



Тема Re: Такъв е животът Шейновонови [re: Acя]  
Автор jam (уверено сладко)
Публикувано13.03.06 19:14



"ми с дълги панталони със зимни обувки как ще го види???според мен ако пациента има оплаквания той трябва да осведоми лекаря, а не обратното!да тя каза че ходи всяка седмица на консултация но така го смутолеви че не се разбра от кога са и отоците, първо каза от седмица, после от две, на края мъжа и каза от месеци тя нещо го прекъсна, стана много объркано, за това аз не разбрах!"

Ася, отоците са късен и опасен вече симптом на прееклампсията! не е нужно да се стига до тях, за да разбере лекарят, че пациентката има такъв проблем.
нали уж ходела всяка седмица - първо, трябва да й мерят кръвното и щяха да хванат повишеното кръвно, което съпровожда отоците. второ, при бременни в 9-ти месец се изследва всяка седмица урина - щяха да хванат албумина в урината, който също съпровожда тия отоци.
изобщо, не са така простички нещата, както си ги мислиш.
а стана объркано и Ковачева прекъсна мъжа, защото той без да иска започна да казва нещо, което беше много кофти за нея и за болницата - той започна да говори, че жена му има отоци отдавна! Ковачева не е проста и веднага схвана, че ще излезе много лошо за тая женска консултация, която толкова време не е установила прееклампсия при пациентката им... затова го прекъсна тя и го замазаха...

тая изцепка ми се наби на очи и тя е много по-важна от тона на лекарката, който също не беше цвете и си представям каква е в реалния живот, когато не се опитва да се сдържа за пред камери!



Тема Re: Такъв е животът Шейновонови [re: jam]  
Автор Heмиpницa (вече мирясала)
Публикувано13.03.06 19:56



На мен предаването ми хареса. Най-вече на мъжът ми дето не е виждал пъпна връв. Бе му интересно и днес пак ще гледаме заедно вторият епизод.

Но друго не мога да разбера. Какво очаквате от докторите дето не са отваряли учебник и не се информират за новостите в медицината откакто са станали от студентската скамейка? Не слагам естествено всички под един знаменател, ама повечето в БГ са от първият вид. Живеем в такова време дето трябва да си по-наясно за какво става дума и от лекарите /Не ме бийте много, ама няма какво да си кривим душата/.

Как може да има мами дето си дават парите на ЖК в Шейново за т.н. "проследяване на бремеността" при условие, че всеки път е различен доктор/акушерка. И кой е наясно с проблемите ви /недай си боже да се появят през бремеността/? Защо не си направят същите сметката, че на частно /и държавно, в МД примерно/ всеки месец ви преглежда един и същ лекар и ви излиза хем по-евтино, хем по-спокойно /ако мога така да го нарека/.

Как така всеки път различен лекар те гледа и без резултати от урина ти казва "прееклампсия"?! Ама и аз имах много подути крака, ама нямах албумин в урината. И кво, ако бях в Шейново щяха да ме приемат извънредно?! Да бе....друг път.
Просто защото:
1. Четох много преди да забременея и след това,
2. Живея до Военна академия, ама като чух как те "следят" в ЖК Шейново и си отидох на частно. В МД се записах в 8-мият месец, заради болничният 45 дена преди раждане.
3. Имам си гинеколог откакто водя полов живот и си ме знае - ходя на профилактични прегледи на всеки 6 месеца. Как да отида при друг да ме изражда? Той работи в МД, затова и там се записах. Хич не ми дреме за хлебарките, ако знам, че най-добрите лекари все пак работят в МД /макар и в кофти условия/
4. Коя мама са й дали да прочете всички документи предварително 4 месеца преди да роди /онези дето се подписват като те приемат в спешното и при упойка/. Ми на мен ми ги даде моят гинеколог, обсъдихме ги точка по точка в кабинета му. Знаех какво подписвам, знаех ги и с затворени очи при контракции на 5 минути.
4. Тези, които не са си направили "сметката" предварително....те си знаят.

Та така....малко дълго стана, ама недейте за всичко да обвинявате другите.....Никой не е казал, че няма лекари дето ти идва да им извиеш ръцете, ама да ревем и да се оплакваме, без да се огледаме в себе си предварително и все друг да ни е виновен........

Редактирано от Heмиpницa на 13.03.06 20:02.



Тема Re: Такъв е животът Шейновонови [re: jam]  
Автор Acя ()
Публикувано13.03.06 20:16



за милионен път казвам че само от едно предаване няма как да се разбере какво е станало и каква е истината!
аз пък искам да попитам къде пише че всяка седмица в деветия месец се взима урина на бременните????


Елена 10.11.2003

Тема Re: Такъв е животът Шейновонови [re: Пoли]  
Автор leila75 (новак)
Публикувано13.03.06 20:19



На мен пък предаването ми хареса . И с удоволствие ще гледам 2ри епизод след малко. И болницата, и лекарите там ми харесват. Раждала съм там, имах рискова бременност /макар и аз да не я приемах за такава/ и те се държаха като професионалисти. Ако, живот и здраве раждам втори път, пак там ще отида, макар че МД ми е много близо. И не смятам, че филма е реклама. Много е истински и отдавна българското общество, особено мъжете, имаха нужда от филм от такъв род.



Тема Re: Такъв е животът Шейновонови [re: Acя]  
Автор Other Voice (crimson)
Публикувано13.03.06 20:51



Хайде и аз да се изкажа по темата, ве4е не мога да се стърпя

Цитат 1:

Тази въпросната лекарка пита от каква националност е господинът. Някой и отговаря, 4е е французин. Отговорът и е достоен за продава4ка на салам в квартален магазин: "Хм, нашите любими французи", като в просташката и интонация се намеси и много ирония. От това нейно изказване зрителят разбра, 4е госпожа докторката има нещо против французите, най-вероятно без да има при4ина, просто от злобица и някакво пре4упено глуповато мислене, с предполагаема плоска аргументация.
Отношението и към пациентката беше леко нагло, прекалено фамилиарно ( нещо което за съжаление е 4есто явление в Бг. ) и на мен не ми вдъхна абсолютно никакъв професионализъм или поне малко симпатия. Ако на мен такава глупава лелка си позволи да ми каже подобен коментар за моя мъж ( да не говорим, 4е мъжът на пациентката беше дори там), то това би била последната ни среща.

Цитат 2:

След като жената роди по спешност в тясната стаи4ка, едната от акушерките и се извика : " Ей ся ша дойда да та зашия ". В този момент по4увствах радост, 4е не живея в България и 4е няма да раждам с такива индивиди около мен!



Тема въпроснови [re: deeper_m]  
Автор Other Voice (crimson)
Публикувано13.03.06 22:38



На neterra.net ли гледате? Аз само за там знам, но напоследък ка4еството на звука е много лош и това ми пре4и да следя предаванията.



Тема Re: Такъв е животът Шейновонови [re: Пoли]  
Автор Ancheto* (на Петър)
Публикувано13.03.06 22:56



Та така. Наистина малко дават от цялата бременност, за да се правят генерални изводи, но ето моите на база личен опит.
Защо консултация там.
1. Да чудесно е да имаш под ръка за консултация повече от 1 лекар - така няма да си от тези дето приритват да си ангажират лекар за раждането.
2. Имаш час, но никой не те спира да отидеш когато поискаш дори и при най-малкото съмнение че нещо не ти е наред - от безсъние и главоболие до каквото се сетиш.
3. Ако от изследванията са видели че има проблеми те викат начаса - не те чакат да минеш след трите дни, когато ще ти е готова и микробиологията например.
4. В 80% от посещенията попадаш на едни и същи лекари - аз лично попадах на въпросната доктор Ковачева.
5. Моите впечатления от нея са повече от прекрасни. Никога не се е държала арогантно, но мрази някой да си мрънка под носа.
6. При мен отоците се появиха още към 7-ми месец. Още с влизането в кабинета ги погледна и каза че не й харесват. Предгледа ми изследванията от преди 2 дни - нямаше албумин, кръвното ми беше 130/80 (в нормите дори за мен). Но това, че са от почти 1 седмица я накара да ме прати за прием в болницата. (да полежа и да почина, да ме следят, защото младите от работа забравяме за здравето си - нашето и на бебетата. ) След като друго светило Велев отказа да ме приеме. С абсолютно точни инструкции какво да правя ме изпрати да си лежа вкъщи - да си меря кръвното, да почивам и ако започна да го качвам да тичам веднага. Отделно трябваше да ходя 2 пъти седмично при тях на консултация. Ефект имаше още след 2-рия ден почивка.
7. В края на девети месец отново се появиха отоците и високото кръвно и 5 дни преди термина предизвикаха раждането.
8. В един ден ме върна 2 пъти за тонове, само и само да ги проследи в динамика, за да прецени как да действат.
9. Акушерките знаят какво да правят. И ако отидеш при тях следобед (тогава в консултацията няма лекар - ще те изпратят при когото трябва)
10. Докато раждах се чуствах спокойна - в ръцете на Богословова, Ковачева минаваше от време на време да види как вървят нещата, Вява Видолова от курса за бременни правеше същото.
11. Аз за себе си съм доволна.

12. Живот и здраве за следващото бебче пак там ще ходя.

13. Единственото, което ме подразни беше, че не записват преди 11-12 седмица. Дотогава - оправаш се сам.



Тема КОга е повторениетонови [re: Пoли]  
Автор pimpim (минаващ)
Публикувано14.03.06 12:06



...на втори епизод? Аз снощи не можах да гледам заради VIP BROTHER решението на мнозинството. Кога го повтарят?

Редактирано от pimpim на 14.03.06 12:11.



Тема Re: КОга е повторениетонови [re: pimpim]  
Автор gigikas (мама на Алекс)
Публикувано14.03.06 12:21



в събота , в 3 следобяд :)






Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.